X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Zapalenie bakteryjne pęcherza , e coli
Odpowiedz

Zapalenie bakteryjne pęcherza , e coli

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • gonia13 Autorytet
    Postów: 440 446

    Wysłany: 13 lutego 2017, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dostalam do picia na dwa razy monuril (podejrzewam, ze to to samo co ty dostalas). ja tez mam bole krzyza i tak jakby do posladka idace...ale tego w ogole nie lacze i nie laczylam. mam kolezanke, ktora miala do porodu bakterie i mowi, ze brac antybiotyki i sie nie martwic :) najwazniejsze zeby bylo pod kontrola.

    domowe sposoby tez bardzo chetnie poprosze!


    Sophie 10.05.2017
    Marie 20.12.2019
  • nati_groszek Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 21 lutego 2017, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobietki. Mam taki oto problem i po raz kolejny liczę na poradę....
    Dziś rano robiłam badanie moczu i niestety wyszły mi leukocyty w liczbie 50,90/µl (norma 0,00-39,00) oraz bakterie 8535,90/µl (norma 0,00-500,00) - chociaż żadnych objawów zapalenia nie mam...
    Oddawałam również od razu drugą próbkę na posiew - czekam na wynik (pewnie ze 2-3 dni to potrwa).
    Stresuję się cholernie...!!!! :-(
    Do tej pory moje drogi moczowe były "czyste". A badałam mocz według zaleceń lekarki przed każdą wizytą (czyli co 4 tyg.).
    Dziś zaczynam 30-ty tydzień. Mam nadzieję, że to mojemu bobaskowi nie zaszkodzi. Wizyta u gina za 6 dni. Do tego czasu pozostaje mi chyba tylko żurawina i duuuużo wody.
    Myślicie, że Żuravit w tabletkach mogę brać czy lepiej się wstrzymać?

    q50Zp1.png
  • Velvet929 Przyjaciółka
    Postów: 266 37

    Wysłany: 9 marca 2017, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nati_gorszek co lekarz powiedział na wizycie?

    Ja żurawit biorę od samego początku, przed ciążą brałam i nie kazali przerywać. Maluch jak dotąd prawidłowo się rozwija, wręcz książkowo. Mam bardzo duże tendencje do zakażeń niestety ;(

    mhsvi09k9an1legs.png
  • M_ia Przyjaciółka
    Postów: 101 53

    Wysłany: 18 marca 2017, 06:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem u progu 5 tyg i strasznie boli mnie pęcherz, odczuwam ogromny ból podczas oddawania moczu.. przed ciążą to była norma 1-2x w mies wtedy furagina w ruch i przechodziło ale teraz ? Co mogę zrobić żeby nie zaszkodzić fasolce a ulżyć sobie bo boli okropnie :( proszę o rady ;(

    11.05 prenatalne, dzidzia 53mm <3 serduszko 161/min <3 prawdopodobnie córcia <3 <3
    f2w3gov3jgmzls2e.png
    Beta HCG:
    11 dpo 32.52 mIU/ml
    13 dpo 117.200 mIU/ml
    17 dpo 1057 mIU/ml
  • Velvet929 Przyjaciółka
    Postów: 266 37

    Wysłany: 27 marca 2017, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M_ia ja przez pierwsze 5 tygodni brałam furaginę bo nie wiedziałam o ciaży, jak tylko się dowiedziałam zastąpiłam ją uroseptem 3x1 brałam, to ziołowy lek. Furaginy nie zaleca się w pierwszym trymestrze A żurawit brałam cały czas od początku.

    mhsvi09k9an1legs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 maja 2017, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O rety dopiero znalazłam ten wątek! Ja z e coli borykam się od 25 lat, nic nie jest w stanie jej wybić, antybiotyki tylko w czasie brania działają po odstawieniu jest powrót bakterii. Niestety nic nie pomaga... Jestem w 16 tygodniu ciąży i wizja jest taka, że antybiotyk do końca ciąży bo w innym przypadku wysokie ryzyko porodu przedwczesnego i niskiej masy urodzeniowej dziecka... Już jestem po dwóch kurakcjach Duomox 500 mg przez 10 dni, czyli już 20... Oczywiście wszystko jest kontrolowane przez gin i przez urologa... Myślicie, że ten ciągły antybiotyk wpłynie na dzieciątko? Mam dość małą dawkę, ale mimo wszystko wiem, że antybiotyk nie jest obojętny dla organizmu i mojego i dziecka... Niestety jest to kwestia wybrania mniejszego zła...

  • Velvet929 Przyjaciółka
    Postów: 266 37

    Wysłany: 9 maja 2017, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnesqe trzymam bardzo mocno kciuki.Najważniejszy pierwszy trymestr już za Tobą :)

    Niestety tak jak napisałaś, mniejsze zło to antybiotyk niż zakażenia w ciąży. Duże znaczenie ma wybór ginekologa który się na tym zna i wie co robić. Ja do ginki, która mnie prowadzi i wie co robić trafiłam dopiero w 18 tygodniu, pojechałam na IP z gorączką i dużym zakażeniem i tam mnie przyjmowała. Znalazłam jej prywatny gabinet i od tej pory jestem pod jej opieką. Poprzedni lekarz olał wszystkie zakażenia i skończyło się gorączką.

    Ja w sumie też gdyby tak do kupy wziąć duomox, kilka razy augmentin, zinnat i biotum w szpitalu to dobre 3 miesiące na antybiotykach by się zebrało. Reszta czasu na Furaginie, w tym również teraz w 3 trymestrze. Maluch wg badań usg rozwija się prawidłowo, wagowo ma około 3500g. 13 maja rozwiązują mi ciążę przez cc, mam nadzieję, że badania nie kłamią i synek urodzi się silny i zdrowy.

    Mam nadzieję, że Ciebie to ominie ale u mnie pojawiły się zastoje w nerkach i zrobiło się wodonercze gdy waga malucha wzrosła do ok 2,5 kg. Za duży ucisk na nerki i moczowody. I mocz zaczął się cofać do nerek. Przy dodatkowym zakażeniu było to bardzo bolesne. Też skończyło się hospitalizacją.
    Lekarka mi poleciła oglądanie tv na czworaka :) smiesznie brzmi ale w razie bólu nerek próbuj, chodzi o to, żeby brzucho sobie zwisał i nie uciskał nerek. Kilka razy dziennie po 3-4 minuty mi trochę ulżyło:)
    Poza tym stosuję pastę fitolizyna (okropna w smaku ale skuteczna), herbatki urosan fix - to polecone przez nefrologa. Jeszcze od ginekolożki krople też na zakażenia jak znajdę opakowanie to napiszę nazwę;) 3 tygodnie nie mam już bakterii i posiew jest ujemny. Jedynie co to trochę leukocytów. Ale nie jest źle. Do spotkania z synkiem zostały mi 4 dni :))

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja 2017, 10:53

    Pani Moł lubi tę wiadomość

    mhsvi09k9an1legs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2017, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2019, 20:36

  • Velvet929 Przyjaciółka
    Postów: 266 37

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnesqe antybiotyki nie zaszkodziły synkowi:) 57 cm i 3500g.
    Urodzony co prawda tylko na 6 pkt, ale to ze względu na to, że za długo czekałam na salę na cc;/ W 3 minucie już dostał 10. No i ma przeciwciała cytomegalii nie wiem czy przechodziłam w ciąży czy przed ale kontrolujemy i spadają. Mały terrorysta krzyczy płacze, chce na rączki, wodzi oczkami słucha, także wszystko na dobrej drodze.

    Trzymam mocno kciuki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2017, 15:37

    wichrowe_wzgórza lubi tę wiadomość

    mhsvi09k9an1legs.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ