X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Za niskie HC, a BPD w normie
Odpowiedz

Za niskie HC, a BPD w normie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • b-c Autorytet
    Postów: 312 255

    Wysłany: 19 lipca 2014, 00:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć.

    Dzisiaj byłam na USG i wyszło, że HC dziecka jest o 2 tyg i 3 dni do tyłu, ale BPD jest w normie, a nawet troszkę wyprzedza wiek ciąży. Czy któraś z Was miała taką sytuację? Pocieszam się, że może lekarka źle zmierzyła.... Okazuje się, że HC jest teraz mniejsze niż było 2 tygodnie temu. To chyba niemożliwe, że główka się zmniejszyła....

    3 letnia córeczka- naturalnie
    Starania o drugiego potomka.
    Pojedyncze plemniki w nasieniu

    06.2017 ICSI ( 21 oocytów, zapłodnionych 6, 4 słabe blastocysty)
    3 x :(

    01.2018 2 ICSI ( 8 zaplodnionych, 3 zarodki 3-dniowe + 1 opóźniony)
    02.2018 :(
    25.07.2019 FET....
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2014, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi w niedzielę FL pokazało 67mm (35tc), a we wtorek na tym samym sprzęcie 57mm (29tc). Czyli noga skurczyła się dziecku w ciągu 3 dni o 1 cm, czyli kilka tygodni! Mój wniosek jest taki, żeby nie wierzyć święcie w usg, a jaki ma brzuszek czy nóżkę to już zobaczymy jak się urodzą, bo nie ma sensu teraz niepotrzebnie się stresować :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2014, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To po prostu błędy w pomiarach ;) Gdyby coś było nie tak lekarz by na pewno powiedział :)

  • Ivona12 Koleżanka
    Postów: 54 45

    Wysłany: 7 marca 2017, 06:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,

    Odświeżam wątek niestety :(
    Do 31 tc wszystkie pomiary mojego Maluszka były w normie.
    Na ostatnim usg (35 tc) wszysło coś bardzo dla mnie dziwnego

    31tc:
    BPD 82,1 ( 33tc )
    HC 304 (33t6d)
    AC 270 (31tc)
    FL 62,9 ( 32tc)

    35tc
    BPD 90,2 ( 36t 3d)
    HC 310 (34t 4d)
    AC 336 (37tc)
    FL 70,5 ( 36t 3d)

    3 badania prenatalne wyszły w normach.
    Lekarz powiedział,że moje Słoneczko się odwróciło główką w dół i jest jeszcze okrągła, a nie owalna stad różnice + "stare" usg.

    Ale ja i tak całą noc nie spałam. oczywiście naczytałam się w internecie o małogłowiu i innych wadach :(
    Czy ktoś może mi pomóc?

    ckaihqvkg3tvj3yx.png
  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 7 marca 2017, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ivona nikt Ci nie pomooże, najwięszym błędem jakim zrobiłaś to fakt, że zaczełaś czytać o małogłowiu i jesteś teraz przerażona.
    Napisz czy to jest dziewczynka czy chłopiec i jaka wyszła waga dziecka.
    Po drugie jesli jestes w stanie umów się do lekarza który ma nowe, specjalistyczne usg.
    Weż tez pod uwage swoja wage i wzrost i wage i wzrost ojca dziecka. Mała głowa częśto jest objawem genetyki rodziców i dziadków a nie małogłowiem. Tak jest w przypadku mojej corki, która urodziła się z głowa 30,5 cm i też było podejrzenie małogłowia od którego odstąpią bo głowa fajnie rośnie w 9 miesiecy 12 cm już i córa się normalnie rozwija. Wyluzuj i nie czytaj wujka google. Mówie Ci to z własnego doświadzcenia.

  • Ivona12 Koleżanka
    Postów: 54 45

    Wysłany: 8 marca 2017, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sidney,
    Dziękuję za odpowiedź :) Masz racje - wujek gogle zawsze podsuwa najgorsze rzeczy... I przez to wszystko sama sprawiłam sobie nie potrzebną dawkę stresu.
    Zrobiłam tak jak pisałaś - byłam na powtórce badań. Głowka ma jakieś 32,5cm i wszystko jest ok:) Nasze Słoneczko ( Chłopczyk ) ma już jakieś 2850.
    Teraz już tylko i wyłącznie na necie będę wyszukiwać promocji w ubrankach ;)
    Jeszcze raz dziękuję za dawkę pozytywnych myśli :)
    pozdrawiam serdecznie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2017, 08:49

    ckaihqvkg3tvj3yx.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ