X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Za małe dziecko
Odpowiedz

Za małe dziecko

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 30 listopada 2016, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dla pocieszenia napiszę :)
    U nas było w drugą stronę... w 30 tc udo było na 28 tc, brzuszek na 30 tc a głowa..... 34 tc! ogromna! :/
    Oczywiscie czarne myśli...
    Ale... głowa duża często jest u sporych dzieci.. a kość udowa mniejsza u niskich..
    i tak córka urodziła się ważąc 4150 g i mierząc 48 cm! :d

    Nie ważne jest czy dziecko jest o tydzień do przodu czy do tylu, tylko czy np nagle nie zwolni ze wzrostem :) czy z 90 centyla nie spadnie na 5 :)

    mus.zka, ayka lubią tę wiadomość

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • mus.zka Autorytet
    Postów: 279 149

    Wysłany: 30 listopada 2016, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie jest tak jak mówisz, a różnica kilku dni jest tak na prawdę bez znaczenia. Ja też się martwiłam pomiarami, ale u mnie była ogromna rozbieżność i tak np. główka wychodziła na 28 tc a ja byłam w 32 i wyglądało to tak jakby córka przestała rosnąć. Na szczęście okazało się, że lekarz źle dokonał pomiarów :/

    ex2bvcqg5l1pcn7c.png


  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 10 grudnia 2016, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taka malutka reklama ale bardzo polecam na fb grupę "Hipotrofia". Można tam pytać i mnóstwo wiedzy wynieść.
    Albo można tutaj pytać. Jestem mamą dwójki hipciów (córka 2,5 kg a syn 2 kg)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 grudnia 2016, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja córeczka od 24-tego tygodnia według pomiarów była jakby młodsza o tydzień, potem od 27-mego była młodsza o 2-3 tygodnie. Ale widział to tylko jeden lekarz, wszyscy pozostali twierdzili, że to bzdury i na dwa dni przed porodem lekarka w szpitalu stwierdziła, że dziecko waży nawet 3,5 kg. Urodziłam córkę w 39-tym tygodniu z wagą 2280 g i mierzącą 46 cm. Bardzo proporcjonalną i maleńką Calineczkę :-) Dochodzę do wniosku, że niektórzy lekarze nie umieją obsługiwać USG.

  • sunshine Autorytet
    Postów: 542 634

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy grupa "Hipotrofia" na fb działa?
    Kilka dni temu wysłałam prośbę o przyjęcie ale niestety zero odzewu.
    Mój synek w 28 tygodniu ważył 860 gram...:(
    Dostałam skierowanie w trybie pilnym do innego lekarza, specjalisty. idę w czwartek.
    Jestem załamana. Nie potrafię się pozbierać.
    Do 23 tygodnia wszystko było dobrze i rósł książkowo. a teraz wszystkie niemal wymiary zaniżone.

    atdc2n0at8s9ecys.png
  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunshine poki co nie przejmuj sie. Dzieci z hipotrofia z reguly rodza sie zdrowe tylko malutkie. Pozniej szybko nadrabiaja. Porob wszystkie badania. Zrob kolejne usg, posprawdzaj przeplywy. I glowa do gory. U mnie tez do 23 tyg bylo ksiazkowo a pozniej zaczelo wszystko odbiegac.

    ayka lubi tę wiadomość

  • Angie 232 Autorytet
    Postów: 279 282

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    u mnie też jest podejrzenie hipotrofii..
    w 30 tyg 3 dni wyszła waga 1214g
    niby może być tak że to od położenia pośladkowego i wynik jest zaniżony ale nie wiadomo i trzeba to sprawdzić..
    moja lekarka od usg powiedziała że dużo za nisko, mój lekarz prowadzący chce weryfikacji w przeciągu tygodnia w szpitalu o III stopniu referencyjności i mam zamiar się pod koniec tyg wybrać. Natomiast 3 lekarz na nfz nie widzi żadnego problemu..
    U mnie stan łożyska, przepływy i wyniki badań są prawidłowe. Tylko ja mało ważę i stosunkowo mało przytyłam, więc może mieć to związek z niską wagą małej.
    Grunt to spokój, ja denerwowałam się 2 dni ale stwierdziłam że to bez sensu i trzeba zrobić dodatkowe badania.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2017, 15:13

    ayka lubi tę wiadomość

    Szczęśliwa mama Zuzi <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie 232 wrote:
    Tylko ja mało ważę i stosunkowo mało przytyłam, więc może mieć to związek z niską wagą małej.
    Ja też mało przytyłam w ciąży z córką, miałam maleńki brzuszek i też się zastanawiałam czy to ma związek z jej niską wagą urodzeniową. A czy któraś z Was choruje może na endometriozę? Bo ja tak i nie wiem czy czasem moje zrosty nie ograniczają wzrostu dziecka. Teraz jestem w 29-tym tygodniu ciąży z synkiem i brzuch urósł do wielkości, jaki miałam tuż przed porodem z córką i dalej ani drgnie. Zastanawiam się czy synek też będzie malutki. Badania mam mieć w czwartek, bo ewentualną hipotrofię widać dopiero po 27-mym tygodniu. Nie spodziewam się wiele po wizycie w szpitalu, bo tam lekarze nie widzieli problemu z córką, a badało mnie wielu specjalistów. Hipotrofię widział jedynie jeden lekarz, do którego chodziłam prywatnie i w pewnym momencie stwierdziłam, że on musi się mylić, skoro wszyscy inni mówią, że dziecko jest normalnych rozmiarów. By się przekonać jak jest naprawdę teraz z synkiem, będę zmuszona jechać do tego lekarza 300 km :-/

  • Angie 232 Autorytet
    Postów: 279 282

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja to niewiele przytyłam bo jadłam niewystarczająco jak teraz na to wszystko patrzę..
    mam nadzieję że to jest głównym powodem niskiej wagi małej.. teraz się z tym bardzo pilnuję i pod koniec tyg zgłoszę się do szpitala i zobaczymy czy to błąd pomiaru czy jednak hipo..
    co do lekarzy to i u mnie różnie, jednak jeśli dwoje karze zrobić powtórne usg to sie nie będę zastanawiać, tylko czy mnie przyjmą do tego szpitala..
    ayka bardzo dobrze że jedziesz, choć to kawał drogi...
    trzymam za nas wszystkie ogromne kciuki!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2017, 17:54

    ayka lubi tę wiadomość

    Szczęśliwa mama Zuzi <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może masz rację i coś w tym jest. Ja do 17-tego tygodnia żyłam o chrupkach ryżowych, krakersach, sucharkach, piernikach, wodzie i herbacie :-/ Miałam takie potworne mdłości, że odrzucało mnie od wszystkiego innego. Zaczęłam przybierać od 7-mego miesiąca, wtedy zaczęłam jeść normalnie. Teraz z synkiem jem od początku normalnie, ta ciąża jest kompletnie bezproblemowa. Ale pamiętam jak mój lekarz uprzedził mnie, że ja po prostu mogę mieć tendencję do rodzenia małych dzieci i żebym nie liczyła na dorodnego klopsika kolejnym razem. Zobaczymy co on powie 4 lutego :-)
    Trzymam kciuki za kolejne badania i życzę dużo zdrowia dla Was!

    Angie 232 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nanu, a jak Ci rosną maluchy? Bo u mnie syn urodził się raczej mały i w sumie nie może odbić, cały czas jest na 3 centylu z wagą i 10 ze wzrostem, już nas pediatra wysyła po lekarzach, a wyniki wszystkie super :/
    Nie wiem czy cokolwiek nadrobi za jakiś czas czy już zawsze będzie niski? U kobiety to nie problem, u faceta już tak :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja córka do tej pory nie może nadgonić wagi, wiecznie jest na 3 centylu, czasem powyżej. Jedynie wzrostowo nadgoniła, jest wysoka i chuda. Wiecznie odsyłają mnie na badania, które wszystkie są w normie. I szczerze mam już po dziurki w nosie tłumaczenia każdorazowo dlaczego ona jest jaka jest. Mam ogromną nadzieję, że kiedyś też nadgoni wagę.

  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 24 lutego 2017, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie 232 wrote:
    Tylko ja mało ważę i stosunkowo mało przytyłam, więc może mieć to związek z niską wagą małej.

    Nie. Drobne kobiety moga rodzic naprawde duze dzieci i odwrotnie. Moja siostra jest wrecz chuda i rodzi dzieci z waga powyzej 3kg. Ja mam normalna wage (ze tak to ujme) a rodze hipotrofiki poniewaz z jakiegos powodu lozysko zbyt szybko dojrzewa i przestaje prawidlowo odzywiac dziecko.
    Przy pierwszym porodzie lezalam na sali z dziewczyna ktora mowila, ze miala naprawde maly brzuch i lekaze nie mogli uwierzyc, ze urodzila dziecko majace ponad 4kg. Dziewczyna tez byla drobna.

  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 06:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odgrzebuje stare kotlety u mnie od samego poczatku z waga córeczki krucho ....
    Nie wiem czy którąś tu jeszcze zagładą ale sporobowac warto :-)
    20 TC -250 g
    25 TC - 560 g
    Koniec 29 TC - 917 g
    33 TC - 1600 g

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • Mała1106 Znajoma
    Postów: 17 0

    Wysłany: 22 września 2017, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej u mnie w 19tc waga 250g,nie wiem czy nie zbyt niska bo ma być chłopak,czekamy na połówkowe.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2017, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała1106 wrote:
    Hej u mnie w 19tc waga 250g,nie wiem czy nie zbyt niska bo ma być chłopak,czekamy na połówkowe.
    u mnie bylo w 19+1 228 ;)

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ