X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Za małe dziecko
Odpowiedz

Za małe dziecko

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • mus.zka Autorytet
    Postów: 279 149

    Wysłany: 11 listopada 2016, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy u którejś z was wyszło na usg w III trymestrze, ze dziecko jest młodsze/mniejsze o 2 tygodnie?
    Martwię się, bo u mnie własnie tak wyszło a kolejne usg u innego lekarza mam dopiero w poniedziałek.

    ex2bvcqg5l1pcn7c.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2016, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na usg w 24 tyg wyszło że dziecko jest młodsze o tydzień tak biorąc pod uwagę wszystkie wymiary, ale niepokoi mnie, że kość udowa wyszła mi na 20 tydzień i 5 dni a reszta wymiarów była na 24 tyg i kilka dni. Moja gin nic nie mówiła dopiero w domu na wydruku zobaczyłam i się zmartwiłam. W sobotę ide na wizyte i zapytam, chociaż staram się nie panikować

  • Czarniawa Koleżanka
    Postów: 59 25

    Wysłany: 15 listopada 2016, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mus.zka i jak? byłaś na kontroli? Mnie wczoraj gin powiedział, że skoro znam termin ostatniej miesiączki to niemożliwe, żeby termin porodu był źle wyliczony. Zatem wg niego moje dziecko faktycznie jest o tydzień mniejsze niż standardowo. Poza niedoczynnością tarczycy i cukrzycą doszła mi jeszcze anemia, więc kolejne leki do kolekcji. Mam też za 4 tygodnie powtórzyć USG, żeby sprawdzić jak rośnie. Położna za to powiedziała, żeby się nie martwić. Dziecko prawdopodobnie będzie ważyć ok 3 kg i dlatego nie przybiera dużo, bo trzymam tą dietę cukrzycową i nie ma z czego się "utuczyć". Daj znać koniecznie, jak to wygląda u Ciebie.

  • mus.zka Autorytet
    Postów: 279 149

    Wysłany: 16 listopada 2016, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam na prenatalnych i okazało się, że wszystko jest ok, wszystkie paomiary odpowiadają wiekowi ciąży, a córka waży 2106. Mój lekarz dokonał złych pomiarów. Przede wszystkim źle zmierzył obwód główki i kości udowej :/

    ex2bvcqg5l1pcn7c.png


  • mus.zka Autorytet
    Postów: 279 149

    Wysłany: 16 listopada 2016, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tomalwa wrote:
    U mnie na usg w 24 tyg wyszło że dziecko jest młodsze o tydzień tak biorąc pod uwagę wszystkie wymiary, ale niepokoi mnie, że kość udowa wyszła mi na 20 tydzień i 5 dni a reszta wymiarów była na 24 tyg i kilka dni. Moja gin nic nie mówiła dopiero w domu na wydruku zobaczyłam i się zmartwiłam. W sobotę ide na wizyte i zapytam, chociaż staram się nie panikować
    Może zrób usg u innego lekarza. Mój lekarz wymierzył kość udową na 60 mm, a na usg prenatalnym wyszło 67 mm. Podobnie było z główką mój gin wymierzył ją na 263 mm a na prenatalnym wyszło 305 mm

    ex2bvcqg5l1pcn7c.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2016, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie całą ciąże Mikołaj był conajmniej tydzień za malutki. Ale u nas to zależało od tego, że owulacja nie była standardowo 14dc tylko później :)

  • mus.zka Autorytet
    Postów: 279 149

    Wysłany: 16 listopada 2016, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie było tak, że na pierwszym i drugim prenatalnym było wszystko ok. Dziecko powyżej 50 centyla i wszystko proporcjonalne. Trzecie usg w 32 tc+0dni robił mi mój lekarz prowadzący i tu się zaczęły cyrki. Główka 28/29 tc, brzuszek 30 tc, kość udowa 31 tc. Przerazilam się. Dziecko młodsze o 2 tygodnie. Po 4 dniach pojechałam na prenatalne i okazało się, że z dzieckiem wszystko ok. Wszystkie części ciała proporcjonalne, i wg usg ciąża starsza o 4 dni. Po prostu mój lekarz źle zmierzył dziecko, a mi przysporzyl niepotrzebnych nerwów. Idę do niego w poniedziałek i przedstawie opis usg prenatalnego

    ex2bvcqg5l1pcn7c.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2016, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg mnie tak czy siak 33tc i waga dziecka 2100g to mało. Mój syn w 32tc ważył 2000g (3 różnych lekarzy mierzyło, bo byłam akurat w szpitalu, wychodziły pomiary między 1900, 2000g i 2100g), a urodził się maleństwo 2930g.
    Teraz też mi wyszła cukrzyca, w poprzednich ciążach nie miałam i wogóle się boję, że na diecie urodzę maleństwo 2.5kg :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2016, 09:11

  • Czarniawa Koleżanka
    Postów: 59 25

    Wysłany: 18 listopada 2016, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wg siatek centylowych w 33 tygodniu, na 50 centylu dziecko ma 2175, więc ta waga nie jest wcale mała :-) Muzs.zka super, że się to wyjasniło.
    Moja córka przez całą ciążę na USG była na 50 centylu, dopiero pod koniec ciąży zaczęła sporo przybierać (chociaż ja nie przytyłma nic w ostatnim miesiącu) i urodziłam ją z wagą 3750. Dzieci są różne, nie wszystkie muszą być duże.

    mus.zka lubi tę wiadomość

  • mus.zka Autorytet
    Postów: 279 149

    Wysłany: 18 listopada 2016, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście, że dzieci są różne. Mój syn w 31tc+0dni ważył 1600g. Urodził się w 38tc+0dni z wagą 3500. Gdybym jeszcze donosiła 2-tyg. to pewnie miałby 4kg

    ex2bvcqg5l1pcn7c.png


  • mus.zka Autorytet
    Postów: 279 149

    Wysłany: 18 listopada 2016, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kark wrote:
    Wg mnie tak czy siak 33tc i waga dziecka 2100g to mało. Mój syn w 32tc ważył 2000g (3 różnych lekarzy mierzyło, bo byłam akurat w szpitalu, wychodziły pomiary między 1900, 2000g i 2100g), a urodził się maleństwo 2930g.
    Teraz też mi wyszła cukrzyca, w poprzednich ciążach nie miałam i wogóle się boję, że na diecie urodzę maleństwo 2.5kg :(
    Może po prostu twoje dzieci są troszkę mniejsze. A wy jacy się rodziliście? Może po prostu dzieci mają wagę po którymś z was?

    ex2bvcqg5l1pcn7c.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2016, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My 3750 i 3650 :)

  • mus.zka Autorytet
    Postów: 279 149

    Wysłany: 18 listopada 2016, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kark wrote:
    My 3750 i 3650 :)
    No to takie średniaki. Tak na prawdę to chyba nie mamy za wielkiego wpływu na wagę naszych dzieci. Najważniejsze jest żeby były zdrowe i rozwijały się prawidłowo.
    Syn mojej siostry urodził się drobny. Ważył 3 kg i 51 długi, a teraz ma 20 lat i jest chłop jak dąb :) 190 cm i ładna muskularna budowa ciała.

    ex2bvcqg5l1pcn7c.png


  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 18 listopada 2016, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja córka już od badań prenatalnych odbiagała o 2-3 tyg. Lekarze stwierdzili hipotrofie płodu. Byłam u 3 różnych lekarzy łącznie z profesorem. Ostatecznie wylądowałam na pataologii ciąży ze względu na hipotraofie dziecka i małowodzie. Dzień przed cc ocenili, że dziecko będzie miało wagę miedzy 2000-2200 g okazało się, że córka urodziła się z waga 2660 w 37 tyg i hipotrofikiem nie była mogli spokojnie zakończyć ciąże później i dać jej możliwość aby jeszcze uroasła a tak miała oznaki wcześniactwa.

  • mus.zka Autorytet
    Postów: 279 149

    Wysłany: 18 listopada 2016, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie takich mamy lekarzy :( Ja na swoim bardzo się zawiodłam.zkoda, że u Ciebie szybciej zakończyli ciążę. Mam nadzieję, że później rozwijała się prawidłowo i teraz jest ok.

    ex2bvcqg5l1pcn7c.png


  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 19 listopada 2016, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na szczęście póki co wszystko jest ok, tylko jest straszliwym niejadkiem...

  • mus.zka Autorytet
    Postów: 279 149

    Wysłany: 19 listopada 2016, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sidney wrote:
    Na szczęście póki co wszystko jest ok, tylko jest straszliwym niejadkiem...
    Taka jej uroda. Mój syn też od urodzenia jest niejadkiem, ale rozwija się prawidłowo, trenuje piłkę nożną. Ma większy apetyt gdy ma skoki wzrostu. Także musisz się przyzwyczaić :)

    ex2bvcqg5l1pcn7c.png


  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 29 listopada 2016, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jestem w 19tc. Dzisiaj miałam robione usg i wyszło, że dziecko o tydzień mniejsze niż powinno. Ma 14 cm i waży 204g. Zmartwilam się:(

  • mus.zka Autorytet
    Postów: 279 149

    Wysłany: 30 listopada 2016, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania-nowa wrote:
    Hej, jestem w 19tc. Dzisiaj miałam robione usg i wyszło, że dziecko o tydzień mniejsze niż powinno. Ma 14 cm i waży 204g. Zmartwilam się:(
    Odchylenia do tygodnia sa normą. Problem zaczyna się wtedy, gdy różnica jest większa niż tydzień. W pierwszej ciąży syn początkowo rósł książkowo, ale już pod koniec wyszlo, ze jest o 4 dni młodszy. Urodził się w 38 tc z wagą 3500. Nie martw się. Twoje maleństwo ma jeszcze czas żeby podrosnąć :)

    Ania-nowa lubi tę wiadomość

    ex2bvcqg5l1pcn7c.png


  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 30 listopada 2016, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję, mam nadzieję że będzie tak jak piszesz:)

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ