X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Za duży obwód brzuszka w stosunku do reszty ciała
Odpowiedz

Za duży obwód brzuszka w stosunku do reszty ciała

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • agi88 Ekspertka
    Postów: 231 110

    Wysłany: 4 października 2015, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, mamusie czy miałyście taki problem że dzidzia cały czas rosła prawidłowo, aż tu nagle na wizycie okazało się że brzuszek jest o 3 tygodnie większy od reszty ciała maluszka??? Jest podejrzenie cukrzycy ciążowej, czy taki stan zakończył się dla którejś z Was brakiem cukrzycy, czy możliwe żeby lekarz się aż tak pomylił?? czekam na opis Waszych doświadczeń


    ckaiskjoo29j6f91.png

    relgcwa165pw8251.png
  • karmar Autorytet
    Postów: 262 181

    Wysłany: 7 października 2015, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak mam. Cukier w normie (a nawet "śliczny" jak to lekarz powiedział), dziecko zdrowe, a od jakiegoś czasu brzuszek jest o 2 lub ponad 2 tygodnie do przodu względem reszty ciała. Ale nie przejmuję się tym jakoś.

    qXNVp2.png
  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 12 października 2015, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też brzusznej większy. Resztą mieści się w okolicach 5 centyli. Tylko móżdżek jakiś wyjątkowo duży tak jak brzuszek

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 października 2015, 23:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A brzuszek moze byc większy,bo nie wysiusiany ;-)
    Ważne,ze móżdżek ma prawidłowe struktury itd. Wszystko się jeszcze rozwija ;-)

    TheForfie lubi tę wiadomość

  • Kama84 Znajoma
    Postów: 24 10

    Wysłany: 17 grudnia 2015, 00:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak u Was teraz po paru tygodniach wyglada sytuacja brzuszka malenstwa? Ja sie wlasnie dowiedzialam wczoraj na usg połówkowym, ze moje malenstwo ma brzuszek o 2-3 tyg wiekszy od reszty ciała.

    Kama84
  • agi88 Ekspertka
    Postów: 231 110

    Wysłany: 17 grudnia 2015, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja już jestem w 35tc i cały czas jest troszkę większa głowa i brzuszek, ale to może być wina po pierwsze sprzętu, po drugie umiejętności lekarza badającego, zależy jak dziecko się tez ułoży do badania. u mnie teraz jest jakby o tydzień większa i głowa i brzuch,a le to może być kwestia obliczania od ostatniej miesiączki no i lekarz i już od dawna zapowiada że dziecko ogólnie będzie duże i faktycznie brzuch mam gigantyczny, a teraz to rośnie w tempie zastraszającym. Lekarz nie widzi na razie nic złego i byłam też na wszystkich 3 badaniach prenatalnych i reszta jest ok, czasami tak jest że różne części ciała rosną nieproporcjonalnie w innym tempie. Ale przy takim brzuszku to zalecił mi zbadanie krzywej cukrzycowej i obserwowanie siebie i swojej wagi... nie martw się na zapas, najlepiej skonsultuj ze swoim lekarzem :)

    Kama84 lubi tę wiadomość


    ckaiskjoo29j6f91.png

    relgcwa165pw8251.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 17 grudnia 2015, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj synek tez ma na badaniach brzuszek wiekszy do 2tyg. Jestem jeszcze przed krzywa cukrowa i troche sie boje cukrzycy. Grubasek i tyle :)

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • Kama84 Znajoma
    Postów: 24 10

    Wysłany: 17 grudnia 2015, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje agi88! Jeszcze krzywej cukrowej nie mialam. W najlblizszy poniedziałek mam wizyte u mojego lekarza wiec porozmawiam z nim o tym wyniku usg. Dr ktora wykonywała usg mowiła,zebym absolutnie sie tym nie martwiła ale wiecie jak to jest...

    Kama84
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 25 czerwca 2016, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie przez większość ciąży brzuszek był zawsze minimalnie większy, a na koniec wystrzelił całkiem - cukrzycy nie miałam, córa zdrowa :) Taka jej uroda :)

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Ivona12 Koleżanka
    Postów: 54 45

    Wysłany: 7 marca 2017, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,

    Przepraszam,nie zauważyłam wątku wczęsniej :) Jestem "świeżynką" jeszcze na forum ;)
    Mam bardzo podobny problem, a mianowicie do 31 tc wszystkie pomiary mojego Maluszka były w normie.
    Na ostatnim usg (35 tc) wszysło coś bardzo dla mnie dziwnego

    31tc:
    BPD 82,1 ( 33tc )
    HC 304 (33t6d)
    AC 270 (31tc)
    FL 62,9 ( 32tc)

    35tc
    BPD 90,2 ( 36t 3d)
    HC 310 (34t 4d)
    AC 336 (37tc)
    FL 70,5 ( 36t 3d)

    3 badania prenatalne wyszły w normach.
    Lekarz powiedział,że moje Słoneczko się odwróciło główką w dół i jest jeszcze okrągła, a nie owalna stad różnice + "stare" usg.

    Ale ja i tak całą noc nie spałam. oczywiście naczytałam się w internecie o małogłowiu i innych wadach :(
    W pierwszej ciąży też miałam rozbieżności w badaniach nawet ponad 3 tyg. Dzisiaj mam zdrowego i radosnego 3latka.
    Bardzo proszę o pomoc

    ckaihqvkg3tvj3yx.png
  • Kama84 Znajoma
    Postów: 24 10

    Wysłany: 24 marca 2017, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie bardzo znam sie na tym oznaczeniach... Moj synus od polowkowego usg miał wiekszy brzuszek. Cukier mialam w normie. Do końca ciaży Adrianka brzuszek byl o 2-3 tyg większy od reszty ciała. Dużo stresu mnie to kosztowalo. Jak sie okazało zupełnie niepotrzbnie. Adrianek urodził sie zdrowy, grubiutki poprostu. Teraz ma juz prawie rok i wszystko jest w pozaku a Adrianek rozwija sie prawidlowo. Dziewczyny nie martwcie sie za bardzo tymi pomiarami.

    Kama84
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ