X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Wysokie tętno płodu
Odpowiedz

Wysokie tętno płodu

Oceń ten wątek:
  • antoninina Autorytet
    Postów: 352 165

    Wysłany: 19 lipca 2017, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a ja jestem w 35 tc i dzisiaj tętno malucha 130. Martwię się czy to nie za niskie... Przeważnie dochodziło do 150.Jak myślicie?

    Nasza Zochulka <3 34 tc [*] 11.09.2015
    slodkogorzkiswiat.blog.pl
    Antoś <3 nasza radość, ur. szczęśliwie 07-08-2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2017, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Norma jest 120-160

  • Iwo33 Koleżanka
    Postów: 119 15

    Wysłany: 28 lipca 2017, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u mnie dziś w 9t1d (z wielkości dziecka) tętno 190. Już lekarz zaczął mówić, że norma do 180, wyszło 190, skomentował, że jest ok, ale już bez takiego entuzjazmu jak chwilę wcześniej. Mam nadzieję, że to przez moje nerwy (pielęgniarka nie mogła mi zmierzyć ciśnienia, a mi ręka się trzęsła z nerwów). Zaczęłam się jednak bać, po pierwsze tych wszystkich trisomii, a po drugie, że ojciec dziecka ma zespół marfana i że te 50% dziedziczności podziałało na naszą niekorzyść. Oczywiście zespół marfana (choć zależy, bo są różne gorsze i mniej poważne objawy) to przy innych chorobach pestka, ale martwię się bardzo.

    12 marca 2017 8 tydz.
    1usa3e5egl73qsg1.png
    Marzylismy o Tobie całe życie - cc 22.02.2018, 58 cm, 3530 gr
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2017, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas bylo w 10 tc jakos 182 i gin mowil" idealnie"
    Mogliby sie zdecydowac bo ciagle sprzeczne inf podaja.

  • Iwo33 Koleżanka
    Postów: 119 15

    Wysłany: 31 lipca 2017, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest faktem, że 9-10 tydzień ciąży to najszybsza praca serca w całym życiu człowieka. Zaczęłam grzebać w niebycie Internetu i np. na angielskich stronach znalazłam info, że w 9-10 tygodniu serce dziecka może bić nawet do 195 razy na minutę! Oczywiście mnie to podbudowało, ale zaraz potem pomyślałam: aha, ale oni do 12 tygodnia ciażę mają w nosie, to skąd ta wiedza, ze może bić aż tak szybko... A potem jak u Ciebie zwolniło?

    12 marca 2017 8 tydz.
    1usa3e5egl73qsg1.png
    Marzylismy o Tobie całe życie - cc 22.02.2018, 58 cm, 3530 gr
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2017, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na prenatalnych 177 potem ( i teraz) 155-165

  • brazbol Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 31 lipca 2017, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej :) u nas w 10tc wyszło tętno 190, lekarz mnie nastraszył, dodatkowo naczytałam się neta i prawie tydzień chodziłam sparaliżowana ze strachu. Wszystko dobrze :)
    10 dni temu urodziłam zdrowego synka :)

  • Iwo33 Koleżanka
    Postów: 119 15

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem już czy gorsi lekarze bagatelizujący czy straszący. Pewnie zależy od finału, jak dziecko zdrowe, to ci straszący, jak chore to bagatelizujący. Nawiasem mówiąc widziałam parę razy w tv historię chłopca, który urodził się bez rączek i nóżek. Przez całą ciążę nikt na usg nie widział, że nie ma kończyn? A może widział, ale okłamywał rodziców żeby nie musieć im tego mówić...? Wiedziałam, że niskie tętno to zły prognostyk początków ciąży, ale nie sądziłam, że konsekwencje wysokiego są podobne. Teraz pozostaje czekanie na usg genetyczne i nieprzespane noce. A ktoś mówił, że ciąża to wspaniały czas... Na pewno nie pierwsze kilkanaście tygodni.

    12 marca 2017 8 tydz.
    1usa3e5egl73qsg1.png
    Marzylismy o Tobie całe życie - cc 22.02.2018, 58 cm, 3530 gr
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niskie tetno to niestety zwykle ( ale tez nie zawsze!!)zly objaw. Przy zespole downa tez czesto spotykane jest obnizone tetno. Ale gin mi mowil ze rozne sa dzieci i czasami ponizej normy jest tetno a dzidzial zdrowy.

    Odnosnie usg i braku konczyn....ja obstawiam ze kobity nie chodzily na usg albo chodzily i nie dociekaly. Ja mecze gina ze ma mi wszystko pokazac na ekranie- a ze aparat b.dobry to paluszki mozna policzyc. I moze place 120 zl za wizyte z usg ale wole wszystko widziec.

    Iwo na naszym watku jest mamusia wlasnie po echu serca dzidzial tetno 163( 20 tydzien) o lekarz powiedzial ze w normie bo moze byc do 180. Moj co prawda mowi ze do 170 ale tez ze norma. Ja mam tetno 80-90 skoro dziecko ma 2x to pewnie to normalne. Ostatniona na usg bylam mega zestresowana plus po schodach na 2 p wchodzilam serce walilo mi jak mlot to tez mala na usg miala 167 :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia 2017, 11:37

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwo33 wrote:
    Teraz pozostaje czekanie na usg genetyczne i nieprzespane noce. A ktoś mówił, że ciąża to wspaniały czas... Na pewno nie pierwsze kilkanaście tygodni.

    Iwo, no, tak już jest. I nie pierwsze tygodnie, ale do samego końca.
    A jeszcze stresy odbijają się negatywnie na maluszku :( trzeba być dobrej myśli i chodzić po lekarzach. Głowa do góry!

    Amus, jak chodziły na usg i nie dociekały? Przecież lekarz podsumowuje badanie albo mówiąc "wszystko w porządku" albo mówi co jest nie w porządku i co z tym dalej się robi! Nie wyobrażam sobie, jaki to musiał być lekarz, żeby tak oszukiwać!
    Sama słyszałam o takim przypadku, że dziecko było bez dłoni i stóp, ale właśnie matka nie chodziła na USG i jeszcze w ciąży sama leczyła sobie grypy antybiotykami.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia 2017, 13:29

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Iwo33 Koleżanka
    Postów: 119 15

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amus87 wrote:
    Odnosnie usg i braku konczyn....ja obstawiam ze kobity nie chodzily na usg albo chodzily i nie dociekaly. Ja mecze gina ze ma mi wszystko pokazac na ekranie- a ze aparat b.dobry to paluszki mozna policzyc. I moze place 120 zl za wizyte z usg ale wole wszystko widziec.

    Ależ to chyba miał obowiązek przekazać takie informacje. To tak jakby lekarz raka stwierdził, a milczał. Swoją drogą jak można (matka) nie interesować się obrazem usg.Trzeba znaleźć dobrego lekarza, skoro potrafią takie cyrki odstawiać. Ja płacę za wizytę z usg 140, a za genetyczne dam 280 (oby bez kosztu konsultacji 140), tym lekarzem wszystkie dziewczyny się jarają, że szkoda, że nie ma więcej specjalizacji. Mam wiec nadzieję, że gdyby było coś nie tak z tętnem, to np. zapytałby mnie czy się nie denerwuje (Amus 87 - czyli szybsze bicie mamy to szybsze tetno u dziecka? oby), albo poczekał chwilę i znowu zmierzył. Tak przez 1 minutę to chyba za krótko.


    k878 - jak się zrelaksować, kiedy w głowie codziennie kotłuje się tyle myśli? Czy jak poczuję dziecko będzie choć trochę lepiej?:) Wiem, że stres źle się odbija, ale na razie póki mogę tylko żywić wiarę, że coś w brzuchu mam:D ciężko mi się opanować.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia 2017, 14:18

    12 marca 2017 8 tydz.
    1usa3e5egl73qsg1.png
    Marzylismy o Tobie całe życie - cc 22.02.2018, 58 cm, 3530 gr
  • Alias Przyjaciółka
    Postów: 102 53

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam się

    u mnie na prenatalnym także wyszło podwyższone tętno płodów :( 178 i 175.

    jestem w ciąży bliźniaczej.

    wzrosło mi ryzyko trisomii 13 i dostałąm skierowanie na test Pappa, ale słyszałam wiele opinii, że test podwójny w ciazy bliźniaczej moze tylko namieszać w głowie i biję się z myślami co teraz robic ;(

    l22n8ribb5ndeqtb.png
    Synek 10.2012
    Aniolki D+B 24tc 10.2017 ciąża blizniacza jednojajowa jednokosmowkowa
  • suri2016 Autorytet
    Postów: 1217 897

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alias tętno do 180 jest normą, więc nie przejmowałabym się tym tętnem. Moja córka cały czas miała w granicach 165-180, dopiero koło 19 tygodnia zaczęło spadać.

    3 cs- cp, lewy jajowód usunięty
    HSG- prawy jajowód drożny
    Czekamy na córeczkę <3
    7v8rqqmz6q1tpn76.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czemu moja corka uparta. Juz 21 tydz a u niej 150-165

    Suri a do ile sie obnizylo??


    Alias u mojej corci wyszlo na prenatalnych 177 ale raz bylo 179 raz 175 i wpisala 177 srednia. A jakie crl mialy dzieci? Ja sie balam.robic pappa bo wychodza glupoty ale mnie namowil lekarz i w sumie wyszlo okej :) przyjmujesz leki na podtrzymanie??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2017, 16:30

  • Alias Przyjaciółka
    Postów: 102 53

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amus biore luteine, a dzieci miały 6,5cm. mnie lekarka gorąco namawiała na test Pappa coaż wydało mi się podejrzane. w koncu sama powiedziała, że ona ma taki obowiązek namawiać do badań genetycznych. ja mam tachykardie, moja siostra takze i to moze mieć wpływ na podwyższone tętno u dzieci

    l22n8ribb5ndeqtb.png
    Synek 10.2012
    Aniolki D+B 24tc 10.2017 ciąża blizniacza jednojajowa jednokosmowkowa
  • suri2016 Autorytet
    Postów: 1217 897

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amus najpierw oscylowało ok 160, a teraz już 140. Robiłam NIfty, córka zdrowa :)

    3 cs- cp, lewy jajowód usunięty
    HSG- prawy jajowód drożny
    Czekamy na córeczkę <3
    7v8rqqmz6q1tpn76.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suri czyli na " moim" etapie jeszcze bylo 160?
    Suri super ze nifty okej:) ono bada tez turnera nie?? Ja sie tego obawiam....


    Alias slyszalam ze luteina czesto zaburza wynik pappa :/skoro ty masz tachykardie to dzieci tez.miga miec wyzsze tetno a tetna do 180 sie nie leczy dopiero pow 200

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suri nifty robilas ze wzgledu na tetno??

  • suri2016 Autorytet
    Postów: 1217 897

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amus sprawdzę dokładnie, ale moja gin cały czas mnie uspokajała, bo ja tez się martwiłam wysokim tętnem i mówiła, że 160 jest jak najbardziej prawidłowe. Nifty robiłam, bo chciałam mieć w miarę "pewność" i spokój na resztę ciąży, nie ze względu na tętno :)

    3 cs- cp, lewy jajowód usunięty
    HSG- prawy jajowód drożny
    Czekamy na córeczkę <3
    7v8rqqmz6q1tpn76.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suri bede wdzieczna :D mnie niby tez uspakaja ale ....z kuba mialam tetno do 180 jedynie do 14 dc potem juz 140-145 max :/ chociaz czytalam kilka publikacji ze mozliwe jest ze u dziewczynek ttno jest wyzsze. Nie wiem :/ wczoraj przez 2,5 min na detektorze bylo 148-158 a na pare sekund na 163 wskoczylo

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2017, 11:11

‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ