X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Wysokie tętno płodu
Odpowiedz

Wysokie tętno płodu

Oceń ten wątek:
  • mitaka Autorytet
    Postów: 980 872

    Wysłany: 7 września 2016, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas na badaniu w 13 tc tetno 183 skierowanie na pappe potem amnio - kariotyp prawidlowy. Usg 20 tc wszystko ok. Tetno ok 150-160. 30 tc poszerzone komory boczne-wodoglowie. Tetno ok 150. 34 tc podejrzenie agenezji ciala modzelowatego. Tetno ok 150. Teraz jestem w 37 tc czekam co wyjdzie po porodzie. U nas akurat wysokie tetno wskazywalo na wady niestety :(

    zrz6ha0087gvqc3d.png
    ex2bi09kf6yrzsk3.png
  • godaweri Autorytet
    Postów: 547 180

    Wysłany: 7 września 2016, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mitaka wrote:
    U nas na badaniu w 13 tc tetno 183 skierowanie na pappe potem amnio - kariotyp prawidlowy. Usg 20 tc wszystko ok. Tetno ok 150-160. 30 tc poszerzone komory boczne-wodoglowie. Tetno ok 150. 34 tc podejrzenie agenezji ciala modzelowatego. Tetno ok 150. Teraz jestem w 37 tc czekam co wyjdzie po porodzie. U nas akurat wysokie tetno wskazywalo na wady niestety :(

    Skierowanie na amnio miałaś ze względu na to tętno 183? U nas w 14tyg. tętno 160, no ale jakoś nie maleje za bardzo, zawsze ok 155-160.

  • mitaka Autorytet
    Postów: 980 872

    Wysłany: 9 września 2016, 00:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak tylko i wylacznie ze wzgledu na tetno. Przed amnio bylo juz ciut nizsze bo 170 pare no a na usg w 18 tyg 160 czyli ok. Ale to u mnie a kazdy przypadek jest inny w koncu. A jednorazowo bylo powyzej 180? Bo u mnie dwoch roznych lekarzy w przeciagu tygodnia potwierdzilo

    zrz6ha0087gvqc3d.png
    ex2bi09kf6yrzsk3.png
  • mitaka Autorytet
    Postów: 980 872

    Wysłany: 9 września 2016, 01:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nie przed amnio w 16 tc bylo juz 150 pare tak jak patrze na usg. Trzymam kciuki zeby u Was to byl poprostu taki wybryk i wszystko bylo ok

    zrz6ha0087gvqc3d.png
    ex2bi09kf6yrzsk3.png
  • godaweri Autorytet
    Postów: 547 180

    Wysłany: 9 września 2016, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mitaka wrote:
    A nie przed amnio w 16 tc bylo juz 150 pare tak jak patrze na usg. Trzymam kciuki zeby u Was to byl poprostu taki wybryk i wszystko bylo ok

    U nas od 14 tyg. zawsze 155-160. Nigdy nie bylo wyższe. Ale to i tak gorna norma, no i troche sie martwię. A jak u Was sytuacja z ta główka teraz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 września 2016, 16:35

  • mitaka Autorytet
    Postów: 980 872

    Wysłany: 10 września 2016, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u nas jest nieciekawie bo mamy wykryte dopiero na usg w 30 tc wodoglowie (komory boczne ponad 20mm przy normie do 10) i prawdopodobnie agenezje ciala modzelowatego co ma potwierdzic rezonans po porodzie, a co jeszcze...Bozia wie. Zaczynam 37 tc wiec juz niedlugo, ale boje sie jak cholera...

    zrz6ha0087gvqc3d.png
    ex2bi09kf6yrzsk3.png
  • godaweri Autorytet
    Postów: 547 180

    Wysłany: 13 września 2016, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mitaka wrote:
    No u nas jest nieciekawie bo mamy wykryte dopiero na usg w 30 tc wodoglowie (komory boczne ponad 20mm przy normie do 10) i prawdopodobnie agenezje ciala modzelowatego co ma potwierdzic rezonans po porodzie, a co jeszcze...Bozia wie. Zaczynam 37 tc wiec juz niedlugo, ale boje sie jak cholera...

    Daj koniecznie znac, co u Was jak urodzisz. Modlitwa moze zdziałać cuda. Lekarze często sie mylą. Mysle o Was często, ofiaruje modlitwę, wierze, ze bedzie dobrze. Dziwne z tym zanikiem modzeli. Spotkałam sie z tym kiedyś, ale w przypadku maloglowia, a u Was potencjalne wodogłowie...

  • mitaka Autorytet
    Postów: 980 872

    Wysłany: 13 września 2016, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje Ci bardzo za mile slowe bo ja jyz po woli trace nadzieje a najgorsze przed nami. Modle sie zeby to bylo "tylko" to wodoglowie... Caly czas sie zastanawiam jak to jest ze pija,pala i maja zdrowe dzieci...a czlowiek dba, uwaza i klops. Na szczescie mam w domu jeszcze 2 latka dzieki ktoremu jakos jeszcze sie trzymam choc z drugiej strony nie wiem na ile bede musiala go zostawic na czas porodu i po... Dam znac jak bede miala chwile jak to u mnie sie skonczylo. A Ty ciesz sie ciaza bo podobno nastawienie tez duzo daje. Moje od samego poczatku bylo kiepskie

    zrz6ha0087gvqc3d.png
    ex2bi09kf6yrzsk3.png
  • godaweri Autorytet
    Postów: 547 180

    Wysłany: 27 września 2016, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mitaka wrote:
    Dziekuje Ci bardzo za mile slowe bo ja jyz po woli trace nadzieje a najgorsze przed nami. Modle sie zeby to bylo "tylko" to wodoglowie... Caly czas sie zastanawiam jak to jest ze pija,pala i maja zdrowe dzieci...a czlowiek dba, uwaza i klops. Na szczescie mam w domu jeszcze 2 latka dzieki ktoremu jakos jeszcze sie trzymam choc z drugiej strony nie wiem na ile bede musiala go zostawic na czas porodu i po... Dam znac jak bede miala chwile jak to u mnie sie skonczylo. A Ty ciesz sie ciaza bo podobno nastawienie tez duzo daje. Moje od samego poczatku bylo kiepskie

    Mitaka co u Was? Dzidziuś jeszcze w brzuszku? Nie zapytałam wcześniej, chłopak czy dziewczyna?

  • mitaka Autorytet
    Postów: 980 872

    Wysłany: 30 września 2016, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynka, urodzila sie 23 przez cc. Jest w Lodzi. Niestety mamy wielowadzie. Wszystko z usg ciazowego potwierdzilo usg. Dzisiaj miala rezonans. Oprocz tego ma zdeformowane stopki i naczyniaki na zebrach. Czekamy na pelna diagnostyke, ale radosci niestety nie ma.

    zrz6ha0087gvqc3d.png
    ex2bi09kf6yrzsk3.png
  • godaweri Autorytet
    Postów: 547 180

    Wysłany: 10 października 2016, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana trzymaj sie! Napisz, co u Was i jakie malutka ma rokowania.

  • Vilenka Przyjaciółka
    Postów: 78 42

    Wysłany: 11 października 2016, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tętno w 13 tc wynosilo 175-180. W 14tc bez zmian około 170. Wskazania do testu pappa, na ktory się nie zdecydowaliśmy. W późniejszej ciąży tętno było juz prawidłowe 140-160. Synek urodził sie zdrowy. Dodam ze zawsze się stresowałam przed usgbi w 1trym faktycznie mało pilam wody. Pozdrawiam!

    godaweri, Amus87 lubią tę wiadomość

    7u22flw1a3vjzwk7.png
  • godaweri Autorytet
    Postów: 547 180

    Wysłany: 13 października 2016, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vilenka wrote:
    U nas tętno w 13 tc wynosilo 175-180. W 14tc bez zmian około 170. Wskazania do testu pappa, na ktory się nie zdecydowaliśmy. W późniejszej ciąży tętno było juz prawidłowe 140-160. Synek urodził sie zdrowy. Dodam ze zawsze się stresowałam przed usgbi w 1trym faktycznie mało pilam wody. Pozdrawiam!

    Dzięki za odzew! U nas caly czas w okolicy 160 a teraz mamy 25 tydz.

  • mitaka Autorytet
    Postów: 980 872

    Wysłany: 24 października 2016, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest źle, wad z każdym kolejnym badaniem coraz więcej ale nie chce straszyć bo to nasz indywidualny "przypadek", nie znamy jeszcze przyczyny bo na wyniki badań genetycznych trzeba nadal czekać. Szczegółów nie będę podawać bo tak jak napisałam...u Ciebie będzie ok i tego się trzymajmy, kontroluj na usg, zwróć uwagę lekarzowi żeby dokładnie patrzył na budowę mózgu bo u nas było podejrzenie wodogłowia i tylko komory oceniali a o agenezji ciała modzelowatego po naszych naciskach dowiedzieliśmy się dopiero w 35-36 tc.

    zrz6ha0087gvqc3d.png
    ex2bi09kf6yrzsk3.png
  • HaBi Debiutantka
    Postów: 9 5

    Wysłany: 27 stycznia 2017, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, że temat przycichł. Ja właśnie doczytałam się na skierowaniu na badania prenatalne jakiegoś oznaczenia chorobu i dopisku "tachykardia płodu". Nic mi ginekolog nie wspominała na wizycie,że tętno maluszka jest nieprawidłowe. Mam syndrom białych fartuchów, nie ważne jakby byłabym spokojna zawsze u lekarza mam wyższe ciśnienie niż w domu. Myślicie, że moje podwyższone ciśnienie ma wpływ na tętno maluszka? :)

  • mitaka Autorytet
    Postów: 980 872

    Wysłany: 10 lutego 2017, 00:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zalezy w ktorym tygodniu

    zrz6ha0087gvqc3d.png
    ex2bi09kf6yrzsk3.png
  • massa Przyjaciółka
    Postów: 99 87

    Wysłany: 25 lutego 2017, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam niskie ciśnienie, maluch w 12 tyg, 2 dni miał tętno 168

    Alma84 lubi tę wiadomość

    w4sqskjorh0yfkun.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2017, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam odswiezam :)
    U nas dzisiaj 12+6 tetno srednie 177 ( raz bylo 179 raz 175) dziecko skakalo jak szalone. W 10 tyg bylo 182 ale ponoc na ten tydz to byla norma. Dzisiaj dr sie zanieokoila. Nie wiem co myslec bo z 1 dzieckiem w 11+6 mialam 176 i lekarz mowil ze w normie... Dziwne to. Staram sie niebstresowac no ale wiadomo ;) w glowie to gdzies siedzi. Zwlaszcza po przeczytaniu histori "Mitaka" :( zrobilam pappa.

  • brazbol Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 14 czerwca 2017, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam podobny problem, pisałam o tym tutaj: https://bellybestfriend.pl/forum/problemy-i-komplikacje/za-wysokie-tetno-w-10-tc,11888.html

    dzisiaj kończę 35 tc, wszystko ok :) Nifty prawidłowe, echo serca prawidłowe, na kolejnych badaniach w II i III trymestrze tętno już ok, ale raczej z tych wyższych, tj. ok. 148 - 158. Lekarz nie widzi powodu do zmartwień.

    Amus87 lubi tę wiadomość

  • suri2016 Autorytet
    Postów: 1217 897

    Wysłany: 15 czerwca 2017, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amus87 u mnie do 12 tyg ciazy tętno było nawet 185, lekarz mówiła, że to jak najbardziej norma. Później z badania na badanie zaczęło spadać i teraz jest ok 150. test pappa wyszedł ok, nifty ok, przepływy w serduszku również dobre :)

    Amus87 lubi tę wiadomość

    3 cs- cp, lewy jajowód usunięty
    HSG- prawy jajowód drożny
    Czekamy na córeczkę <3
    7v8rqqmz6q1tpn76.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ