X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Wody płodowe
Odpowiedz

Wody płodowe

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • ISZTAR Koleżanka
    Postów: 82 15

    Wysłany: 4 maja 2014, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobietki czy któraś z Was miała problem z wodami płodowymi? jak to się dla Was i maleństwa kończyło. Ja czuje od kilku dni taką wilgoć i zaczynam się niepokoić czy czasem mi się nie sączą, czy może to jest po luteinie dopochwowej. Nie jest tego b dużo taka tylko wilgoć przy dotyku.

    ganns65gk1nf21bw.png
    f2w3rjjgoonjbtgg.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 4 maja 2014, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isztar, odczuwanie wilgoci to jeszcze nie problem z wodami płodowymi! A jak bierzesz luteinę dopochwowo to już w ogóle, przecież którędyś musi wypłynąć.

    Nie wkręcaj sobie, że to wody :). Konsystencja i ilość wydzieliny będzie się zmieniała przez całą ciążę, ja teraz mam jej tyle, że kilka razy dziennie muszę zmieniać wkładkę, gdybym za każdym razem bała się, że to wody, to bym osiwiała.

    Jeżeli bardzo, BARDZO się martwisz, możesz kupić sobie w aptece paski, którymi sprawdzisz, czy sącząca się z pochwy wydzielina to wody płodowe (zabarwiają się).

    Limerikowo lubi tę wiadomość

  • ISZTAR Koleżanka
    Postów: 82 15

    Wysłany: 4 maja 2014, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynika wrote:
    Isztar, odczuwanie wilgoci to jeszcze nie problem z wodami płodowymi! A jak bierzesz luteinę dopochwowo to już w ogóle, przecież którędyś musi wypłynąć.

    Nie wkręcaj sobie, że to wody :). Konsystencja i ilość wydzieliny będzie się zmieniała przez całą ciążę, ja teraz mam jej tyle, że kilka razy dziennie muszę zmieniać wkładkę, gdybym za każdym razem bała się, że to wody, to bym osiwiała.

    Jeżeli bardzo, BARDZO się martwisz, możesz kupić sobie w aptece paski, którymi sprawdzisz, czy sącząca się z pochwy wydzielina to wody płodowe (zabarwiają się).
    Bardzo Ci dziękuję, w środę mam wizytę u gona to zamęczę go pytaniami...jednak trochę mnie uspokoiłaś. Nie mnije jednak mam problem z krwiakiem i w wielką sobotę miałam potop bązowa wodnista wydzielina, jednak na usg okazało sie że z dzieckiem ok.

    ganns65gk1nf21bw.png
    f2w3rjjgoonjbtgg.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 4 maja 2014, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pisałam oczywiście o czystej, nie podbarwionej krwią wydzielinie.Jednak grunt to zachować spokój.Życzę Ci powodzenia :).

  • monalisa Autorytet
    Postów: 966 1394

    Wysłany: 7 maja 2014, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam AFI 7,7 W 34TC :(

    bontbhr.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 8 maja 2014, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ISZTAR wrote:
    Bardzo Ci dziękuję, w środę mam wizytę u gona to zamęczę go pytaniami...jednak trochę mnie uspokoiłaś. Nie mnije jednak mam problem z krwiakiem i w wielką sobotę miałam potop bązowa wodnista wydzielina, jednak na usg okazało sie że z dzieckiem ok.

    Isztar ja też miałam krwiaka i w momencie jak się opróżniał to wydzielina właśnie była zabarwiona na brązowo, to jest dobry objaw, przynajmniej tak mówiła gin, gorzej gdyby wydzielina była różowa lub czerwona

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Madlen222 Autorytet
    Postów: 1906 3228

    Wysłany: 31 maja 2014, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, ja miałam wyciek wód płodowych w 16 tygodniu ciąży bliźniaczej...w sumie po szeregu badań lekarze swtierdzili że nie są do końca pewni czy to wody płodowe były czy jakiś inny płyn ustrojowy, podobno na tym etapie ciąży trudno go odróżnić. Jednak jak dla mnie to była woda i leciała po nogach dość porządnie, jewdnak po paru godzinach ustąpiło i jak na razie tydzień czasu jest spokój, mam nadzieję, że się nie powtórzy. A z dziećmi w moim brzuszku wszystko ok:) także nie martw się, głowa do góry!!!

    relgh3714vlmssyj.png
  • Lokus85 Koleżanka
    Postów: 50 6

    Wysłany: 28 sierpnia 2016, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Może kto zajrzy jeszcze na ten wątek. Ja jestem w 24 tyg ciąży. Od tygodnia sączą się mi wody płodowe. Na początku nie byłam pewna czy to wody i poprostu kontrolowałam je u lekarza. Po tygodniu poziom wód się zmniejszył, kupiłam też w necie wkładki, które potwierdziły, że płyn, który wycinka to płyn owodniowy. Nie było tego jakoś dużo, generalnie noszę zw wkładki higieniczne cienkie i nie zawsze są wilgotne. W piątek zostałam skierowana do szpitala, porobili wszystkie badania. Okazało się, że to wody na 100 procent. Dostałam celeston żeby młodemu szybciej płuca się rozwinęły i jakieś antybiotyki w kroplówkach. Prawdopodobnie będę już tu leżeć do rozwiązywania. Mam nadzieję,że poziom wód się podniesie i będę spokojniejsza. Może, któraś z Was jest w podobnej sytuacji lub miała już za sobą takie przeżycia? Pozdrawiam. Lokus

    Lokus85
  • munequita Ekspertka
    Postów: 198 365

    Wysłany: 28 sierpnia 2016, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Lokus85.

    Ja miałam w 34 tygodniu zdiagnozowane AFI 2,3cm... Leżałam w szpitalu i tylko czekałam na kolejne USG czy coś się zmieniło, a i jeszcze podejrzenie hipotrofii. I tak spędziłam 2 tygodnie, wody skakały 5cm do 2cm. Dostałam też celeston jak Ty. Mi się wody nie sączyły. Poszłam na wizytę do swojego gine i tam wody 8cm, później 10cm. Skomnetował to tak: bardzo dziwne i troche to niemożliwe, żeby były takie rozbieżności w badaniach. Puścili mnie ze szpitala. Piłam 3 litry płynów, nie wiem czy to pomogło czy nie. Urodziłam zdrową córeczkę.
    Twoja sytuacja jest trochę inna, ale jak jesteś w szpitalu to bądź spokojniejsza oni tam mają Cię pod kontrolą, mnie to uspokajało i też miałam zostać do porodu. Nie myśl źle, nie stresuj się, będzie dobrze :)

    3i49krhmcw514vrd.png

    Blanka <3
  • Lokus85 Koleżanka
    Postów: 50 6

    Wysłany: 28 sierpnia 2016, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za pocieszenie. To wszystko nie byłoby takie trudne gdyby nie 16 miesięczny syn w domu. Wiem, że jestem tu pod stałą opieką, ale perspektywa 3 miesięcy strasznie mnie dołuje. Ah no zobacz. Może stan się unormuje.

    Lokus85
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 23 września 2016, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja tez mam, jak to lekarz wpisał w kartę, w dolnej granicy normy wody płodowe.
    Do tej pory było dobrze. Kazał obserwować. Nosze wkładki, są lekko wilgotne, ale trudno stwierdzić przez co. We wtorek wizyta zobaczę czy jest ich coraz mniej czy nie.

  • Lokus85 Koleżanka
    Postów: 50 6

    Wysłany: 23 września 2016, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Dzisiaj, równo po 4 tyg w szpitalu wypisali mnie do domu. Powtorzyli dziś na moją prośbę test i wyszedł negatywnie. To jeden z najpiękniejszych dni w moim życiu. Oczywiście muszę leżeć i się oszczędzać, ale zawsze w domu. Pozdrawiam Was serdecznie

    godaweri lubi tę wiadomość

    Lokus85
  • Jastin76 Autorytet
    Postów: 614 798

    Wysłany: 11 listopada 2016, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dziś na badaniu... wód praktycznie nie ma 1AFI , nie wiadomo czemu się sączą będą obserwować , dzidzia żyje ale ciężko cokolwiek bez wód zobaczyć  jeśli ich nie będzie to dziecko nie ma szans na przeżycie bo płuca się nie wytworza i nie będzie w stanie samodzielnie żyć 
    Szyjka jest długa zamknięta i czop śluzowy ok tylko te wody ...przyjmę to co mi dane ... choć b się boję rodzic dziecko którego nie przytule :-( więcej nie musze pisać ...

    Czy któraś z Was miała tak ze wód nie było prawie wcale ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 listopada 2016, 14:08

  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 13 listopada 2016, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jastin76 wrote:
    Byłam dziś na badaniu... wód praktycznie nie ma 1AFI , nie wiadomo czemu się sączą będą obserwować , dzidzia żyje ale ciężko cokolwiek bez wód zobaczyć  jeśli ich nie będzie to dziecko nie ma szans na przeżycie bo płuca się nie wytworza i nie będzie w stanie samodzielnie żyć 
    Szyjka jest długa zamknięta i czop śluzowy ok tylko te wody ...przyjmę to co mi dane ... choć b się boję rodzic dziecko którego nie przytule :-( więcej nie musze pisać ...

    Czy któraś z Was miała tak ze wód nie było prawie wcale ?

    Jesli Ci mogę doradzić to pij 3 litry wody mineralnej nisko zmineralizowanej ponizej 500 składników na litr. Ja piłam 3-4 litry Kroply Beskidu dziennie i wody się podniosły z AFI 3 do Afi 5-6 i tak było do końca. Do tego warto wziac acard.
    W którym tygodniu jesteś? Nie biora Cię na patologię ciąży nie będę probowali ratować sytuacje?
    Czy dzieciątko ma nereczki i czy one pracuja? To musi lekarz na usg stwierdzic czy zbiera sie mocz w pęcherzu moczowym,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2016, 21:46

  • Jastin76 Autorytet
    Postów: 614 798

    Wysłany: 16 listopada 2016, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję ❤
    Leżę na patologii , staram się pić 3 litry codziennie . Nadziei za bardzo nie dają :-( pecherz jest dzidzia żyje ...tylko jak długo , wód nie przybywa wiec szanse marne ...

  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 18 listopada 2016, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jastin76 wrote:
    Dziękuję ❤
    Leżę na patologii , staram się pić 3 litry codziennie . Nadziei za bardzo nie dają :-( pecherz jest dzidzia żyje ...tylko jak długo , wód nie przybywa wiec szanse marne ...

    W którym tygodniu jesteś? Czy sprawdzali czy dzieciatko ma nereczki i czy pracuja? Jakie masz CRP?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2016, 18:36

  • Jastin76 Autorytet
    Postów: 614 798

    Wysłany: 18 listopada 2016, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CRP- dziś krew pobierali
    Dziś robili badania : nerki , pecherz , żołądek,
    kręgosłup, serce , przepływ krwi do pepewiny (chyba tak) waga dzidzi 270 gr wszystko jest ok tylko te wody :-(
    19 tydz i 3 dni dziś powiedział ...
    Nadal leżę w szpitalu, dają antybiotyk i na razie nie ma mowy o wyjsciu... :-(
    A ja jeszcze trochę to będę tu psychologa potrzebować :-( :-/

  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 19 listopada 2016, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak te badania Maluchowi wyszły odnosnie nerek? Wszystko jest ok? Przepływy też są dobre?
    Jakie masz Afi? I czy wody sączą Ci się cały czas?

    Trzymaj się dzielnie a o psychologa poproś zawsze to dodatkowe wsparcie, które na pewno sie przyda.

  • Jastin76 Autorytet
    Postów: 614 798

    Wysłany: 19 listopada 2016, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie przepływy są ok nerki tez. Tylko te cholerne wody AFI 1 czyli bezwodzie totalne od piątku raczej nie wypływa chyba że coś ucieka z moczem tego nie wiem już sama zglupialam :-(
    Dziś lekarza zapytałam o CRP z piątku mam 2 ale nie wiem jakie normy , choć antybiotyk podają. Zobaczymy co wyjdzie z usg w poniedziałek :-/
    Psychologa mało ze ja będę potrzebować to jeszcze wszyscy w domu bo ich wykoncze :-(

    Dziękuję kochana ❤

  • maszka1 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 19 listopada 2016, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co z wstrzyknięciem dodatkowej ilości wód? tzw. amnioinfuzja. Nikt Ci tego nie proponował?

    maszka90
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ