X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje wodonercze II trymestr
Odpowiedz

wodonercze II trymestr

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kamila07 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 10 września 2017, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie mamy potrzebuje informacje.
    U mojego synka na badaniach połówkowych wykryto obustronne poszerzenie układu kielichowo- miedniczkowego do 8mm. Zlecono kontrole za tydzień- poszerzenie zmalało do 7 mm... Niestety w kolejnym tygodniu wzrosło do 10 mm ( 23 tc).
    Obecnie jest już rozpoznane wodonercze obustronne :(
    Kolejne badanie zlecono za 3 tygodnie.

    Pytanie brzmi, czy któraś mama miała z tym do czynienia? jak to sie skoczyło ?
    Czy juz omawiać sie do Łodzi, żeby po kolejnym badaniu ( za 2 tyg) jeśli wynik się pogorszy moc mieć tam konsultacje ?

    Czy u kogoś to ustąpiło w trakcie ciąży lub po porodzie ?

    I kogo z Warszawy polecacie żebym mogła już jakoś pomoc mojemu synkowi ?
    z Góry dziękuje za każdą odpowiedz :*

    catalina1988 lubi tę wiadomość

  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 11 września 2017, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj kochana u nas wodonercze stwierdzone od jakiegoś 16 TC prawostronne obecnie jesteśmy na granicy poszerzenia 12.5 mm kolejna wizyta za tydzień i kolejne mierzenie czekany na poród i wtedy zaczniemy działać

    Poczytaj tutaj https://bellybestfriend.pl/forum/problemy-i-komplikacje/zastoj-moczu-u-plodu-ii-trym,8108.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 września 2017, 07:23

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • Kamila07 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 11 września 2017, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedz.

    Cały watek już przestudiowałam, narazie mam skierowanie do Poradni Wad Płodu i czekam na dalsze badania.

  • catalina1988 Koleżanka
    Postów: 63 11

    Wysłany: 11 września 2017, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Ja mam to samo w 21 tc miednicznki miały 7,1mm i 4,3mm. Ze względu na to ze było tez podejrzenie wady serca byłam na badaniach w Klinice Terapii Wad Płodu w Matce Polce. Miedniczki mamy na razie obserwować - czy się nie poglebia, na razie się nie kwalifikuje do zabiegu- w sytuacji dużego wodonercza robią odbarczaczanie nerek jeszcze w brzuchu. W najlepszym przypadku ma zaniknąć do końca ciąży lub po urodzeniu. Podobno chłopcy tak maja.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 września 2017, 11:08

  • Kamila07 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 11 września 2017, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno faktycznie częściej dotyka to chłopców z tym, że u mnie dodatkowo powiększenie jest symetryczne :( sama mam wadę nerek ( podwójny ukl kielichowo miedniczkowy) ale to raczej bardziej "pomaga" w wypełnianiu, niż nie.

    Od jakiego powiększenia zaczyna się odbarczanie ? Czytałam ze od 10 mm A narazie nie miałam żadnej konsultacji w tej sprawie.

    Też miałam podejrzenie dodatkowych wad I też serduszko zdrowe :)

  • catalina1988 Koleżanka
    Postów: 63 11

    Wysłany: 11 września 2017, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja troszkę szukałam informacji na ten temat i polecam Ci artykuł ze strony http://www.przeglad-urologiczny.pl/artykul.php?2711. Jest to artykuł z gazety medycznej więc myśle że wiarygodny. Według tabeli numer 3 zabieg wykonano u 16% płodów z wymiarami 30-40 mm oraz u 100 % z wymiarami ponad 40 mm. Myśle wiec że tak ponad 30 mm dopiero jest wskazaniem do operacji. Mam mieć wizytę kontrolna za 3 tygodnie i właśnie umówiłam się do prof. Szaflika - on jest podobno guru jeśli chodzi o tego typu rzeczy i też ewentualnie wykonuje takie zabiegi w Matce Polce.
    A czy w związku z tymi miedniczkami i potencjalną wadą serduszka też mówiono Ci o zwiększonym ryzyku wad genetycznych? Ja jestem trochę przestraszona...

  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 12 września 2017, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tydzień temu było 12.5 mm żadnych badan podtym kontem nie miałam zleconych czekany do rozwiazania i wtedy mamy zaczac działać co do pojawienia sie tego u chlopcow tez o tym bardzo dużo czytalam i slyszalam u nas ma byc dziewczynka

    Lumi86 lubi tę wiadomość

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • Kamila07 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 12 września 2017, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    A czy w związku z tymi miedniczkami i potencjalną wadą serduszka też mówiono Ci o zwiększonym ryzyku wad genetycznych? Ja jestem trochę przestraszona...[/QUOTE]

    Serduszko U mojego synka na Usg zawsze było super. Niestety po 2 usg z powiekszonym ukm lekarz stwierdził że warto zrobić echo.

    Powiększone miedniczki mogą być markerów np zespołu Downa, o ile lekarze znajdują kolejne wady.

    U mnie echo serca podobnie jak usg serca super. Potwierdzilo się ze jedyny problem to właśnie ten zastoj :(

    Dziewczyny co ile macie usg? Jesteście pod kontrola poradni wad płodu ? Ja dopiero mam skierowanie. Jak was monitoruja.

  • catalina1988 Koleżanka
    Postów: 63 11

    Wysłany: 12 września 2017, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez po echo serca - lekarka z Matki Polski powiedziała ze ona by tej zmiany na serduszku w ogóle nie opisywała bo jest widziane tylko z jednej strony i słabo widoczna wiec może to być błąd aparatu. Poza tym reszta serduszka bez zarzutu - wszystkie pomiary idealne.
    Kamila07 a robiłaś testy prenatalne np pappa w 1 trymestrze? Rozmawiałam z mama która miała je robione i wyszły dobrze, potem wyszły jej tak samo poszerzone miedniczki, echo bylo dobre a dziecko urodziło się z ZD. Mimo ze tak naprawdę nic na to nie wskazywało. Poza tym Genetyk z Matki Polki mi mówił ze poszerzone miedniczki około 6 krotnie zwiększają ryzyko urodzenie dziecka z ZD.
    Ja się ostatecznie zdecydowałam na nifty - właśnie czekam na wynik i siedzę jak na szpilkach...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2017, 12:40

  • Kaj Autorytet
    Postów: 922 293

    Wysłany: 12 września 2017, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z reguły poszerzeniami nic się nie robi. Należy kontrolować i pamiętać o zrobieniu USG po porodzie (jednak usg przez bzuch ma duzy zakres bledu- przypuszczam ze te wahania 7-8-10mm to ciagle takie samo powiekszenie).
    U nas skonczylo sie na kontrolowaniu co 3msc u nefrologa poszerzen, nie dopuszczanie do zakazenia ukladu moczowego (higiena, kontrole moczu itp). Poszerzenie cofnęło się do 1rż, tak jak nam "obiecywano"

    Kamila07 lubi tę wiadomość

    ukdy82c3jvhxu38m.png

    tb73k6nl2pyu28tq.png
  • Kamila07 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 12 września 2017, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    catalina1988 wrote:
    Kamila07 a robiłaś testy prenatalne np pappa w 1 trymestrze? Rozmawiałam z mama która miała je robione i wyszły dobrze, potem wyszły jej tak samo poszerzone miedniczki, echo bylo dobre a dziecko urodziło się z ZD. Mimo ze tak naprawdę nic na to nie wskazywało. Poza tym Genetyk z Matki Polki mi mówił ze poszerzone miedniczki około 6 krotnie zwiększają ryzyko urodzenie dziecka z ZD.
    Ja się ostatecznie zdecydowałam na nifty - właśnie czekam na wynik i siedzę jak na szpilkach...

    Tak robiłam. Ryzyko ZD było 1:6600 czyli mocno zmalało, bez testu z samego wieku 1:319... tez o tym myślałam, ale poza tymi miedniczkami nie ma innym marketów wad gentyczych, profil prawidłowy, serce jak dzwon, co opisali lekarze, tak ze to raczej nie to.

    Tez proponowano mi NIFTY ( połozne, lekarze nie przypuszczaja ZD), ale podjełam decyzje ze teraz nic to nie zmieni, kocham mojego synka i na pewno chce go urodzić, tym bardziej ze to juz 23 tc.
    Trzymam kciuki za twoj wynik! A robiłas wczesniej pappa? mysle ,ze jak pappa było dobre to nie bedzie teraz nispodzianek, tym bardziej ze tych marketów musi byc sporo, a nie tylko miedniczni i niepena plamka w sercu ltora pewnie jest wina aparatury.

  • catalina1988 Koleżanka
    Postów: 63 11

    Wysłany: 12 września 2017, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamila07 widzę, że u nas prawie wszystko podobne - u mnie pappa prawie taka sama i 22 tc.
    Ja nawet nie myślałam o tym żeby usunąć. Poszłam na nifty bo już w końcu miałam taki mętlik w głowie i każdy mówił mi co innego. W sumie to spokój nie ma ceny. Nikomu o tym nie mówiłam - nawet mężowi. Liczę że będzie dobrze i będę trochę spokojniejsza a jak wynik będzie nieprawidłowy - będę miała czas żeby się na to przygotować.

  • Kamila07 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 12 września 2017, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Catalina wynik będzie prawidłowy !!! Nie masz powodów żeby myśleć inaczej!
    A ja ponownie Przejrzałam właśnie wszystkie poprzednie usg i zarówno przyziernosc karkowa jak i kość nosowa ok, nie ma nic co mogłoby sugerować coś innego niż Wodonercze

    Ja w pon mam poradnie wad płodu w Warszawie, zapisałam się również do poradni do łodzi i jeszcze prywatnie. Chyba jedyne co mogę teraz zrobić to monitorować to wodonercze. Kiedy masz wyniki ? Trzymam kciuki!!!!

  • catalina1988 Koleżanka
    Postów: 63 11

    Wysłany: 12 września 2017, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, wyniki będą w przyszły piątek najprawdopodobniej ale jak będą wcześniej to maja do mnie dzwonić. Pani z przychodni mówiła że u nich robią nifty już od dwóch lat i jak do tej pory tylko raz się zdarzył wynik nieprawidłowy (w znaczeniu wysokiego ryzyka). Stwierdziła, że teraz lekarze tak straszą te ciężarne...
    Co jak często masz wizyty z pomiarem miedniczek? Mi powiedzieli, żeby za trzy tygodnie dopiero skontrolować ale nie wiem czy nie umówić się wcześniej. Ja w sumie jestem z Łodzi i niby mówią że tu wszyscy z całej Polski jeżdżą z tego typu wadami ale chyba jak bedzie się pogarszało to też wybiorę się do Warszawy.
    Chociaż jesteśmy dobrej myśli i napewno nasi chłopcy będą w tych 90% którym przejdzie do końca ciąży!!!
    Koniecznie daj znać jak po wizycie.

  • Kamila07 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 13 września 2017, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kontrolę mam Co 2 tygodnie. Dodatkowo sama umawiać się prywatnie( wcześniejsze wizyty były też prywAtne ale z abonamentu).

    Do szpitala do łodzi też się umiwilam.
    W warszawie czekam na wizytę do dr Dębskiej która też jest opinioliderem w tej kwestii.

    Głęboko wierzę że będzie dobrze, niestety mój synek ma już 10 mm Ito obustronnie;( dlatego Bede szukać dla niego pomocy wszędzie.

  • Kamila07 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 18 września 2017, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie. Czy ktoras przy powiekszonych miedniczkach usłyszała od lekarza że to może być zespół downa ?

    Milan testy papaa, innych markerów brak A dziś znany doktor R. Rzucił mi :" ze to marker zd ale i tak już jest za późno..."

  • caryophyllaceae Autorytet
    Postów: 783 367

    Wysłany: 5 grudnia 2023, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam . Jest tutaj ktoś u kogo wykryto podwójne miedniczki nerkowe w obydwu lub 1 nerce ? Potrzebuje konsultacji z.kims takim albo kimś.kto.to przechodził

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ