X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Wewnętrzne rozwarcie szyjki
Odpowiedz

Wewnętrzne rozwarcie szyjki

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Natala241 Znajoma
    Postów: 27 5

    Wysłany: 10 marca 2017, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziwczyny
    Chyba za malo mam problemów zwiazanych z ciążą bo doszedl jeszcze jeden. Po stosunku zaczelam lekko plamic wiec udalam sie na badanie zeby to sprawdzic. Okazalo sie ze mam lekkie na 1 cm rozwarcie wewnetrzne w kształcie Y. Reszta szyjki ma 3,5 cm. Pani doktor nie wiem czy plamienia sa przez to rozwarcie czy predzej z nadzerki ale zabronila współżycia i kazala sie oszczędzać i koniecznie poinformowac o tym swojego ginekologa prowadzacego na kolejnej wizycie za 2 tyg. Jestem zalamana bo to dopiero 26 tc. Tydzien temu lezalam w szpitalu trzy dni na cukrzyce i tam kazali mi sie jak najwiecej ruszac. Teraz kaza lezec. Jestem juz psychicznie wykonczona bo co tydzien cos. Mam wrazenie ze chyba jestem jakas niedorobiona i nie powinnam zachodzic w ciaze bo wszystkie przypadlosci ktore dotycza 1% kobiet ja mam. 2 poronienia, mthfr, plamienia przez caly 1 trymestr, niedoczynnosc tarczycy, anemia, cukszyca a teraz to rozwarcie ;((( codziennie zastrzyk, garsc tabletek, cztery razy dziennie badanie cukru i co jeszcze? A ja chcialam jakos za dwa lata starac sie o rodzenstwo dla synka ale teraz to juz nie wiem czy powinnam...

  • Stinka Ekspertka
    Postów: 159 73

    Wysłany: 10 marca 2017, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3,5 cm to sporo. Ja też mam problem z szyjka i założony szew w 14 tygodniu. W tak wysokiej ciąży jaku Ciebie juz za pozno na szew ale moze pessar? W razie skurczy bierz luteinę. Oprócz kategorycznego zakazu współżycia orgazmy tez sa nie wskazane ponieważ występują skorcze szyjki co moze prowadzić do jej otwierania.

    8599gov35hcg7r21.png
  • Natala241 Znajoma
    Postów: 27 5

    Wysłany: 10 marca 2017, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w którym jesteś tyg? Od 14 tc leżysz czy normalnie funkcjonujesz?

  • Stinka Ekspertka
    Postów: 159 73

    Wysłany: 10 marca 2017, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak to powiedział lekarz - mam prowadzić relaksujący tryb życia. Nie dźwigam. Większość dnia leżę ale ugotuje obiad itp
    19 tydz

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2017, 18:39

    8599gov35hcg7r21.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ