X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Uterine artery (PI) - tętnica maciczna (indeks pulsacyjny) - WYSOKI WYNIK
Odpowiedz

Uterine artery (PI) - tętnica maciczna (indeks pulsacyjny) - WYSOKI WYNIK

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam
    Chciałam porozmawiać z osobami, które mają podobny problem, lub są bardziej zorientowane w temacie ode mnie.

    Na usg w 11 tygodniu wskaźnik ten wynosił u mnie 3,42, co odpowiada 2,010 MoM. Na tej podstawie oraz dodatkowych wynikach wyliczono mi wysokie ryzyka:
    Preeklampsja przed 34 tyg ciąży - 1:54
    Preeklampsja przed 37 tyg ciąży - 1:23
    Zahamowanie wzrastania płodu przed 37 tyg ciąży - 1:51

    Macie jakieś doświadczenia, co to oznacza w praktyce? Mam się martwić? Wiem, że to tylko statystyka, ale jednak...

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ