X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Tsh w ciąży
Odpowiedz

Tsh w ciąży

Oceń ten wątek:
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 06:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja na swoje wyniki nic nie dostalam od endo, twierdzi ze po 30tc ciaza ma swoje prawa :)

    6sutskjolve431gm.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiesz, na tym etapie ciąży dziecko ma już dawno swoją pracującą tarczycę, więc nie ma takiego zagrożenia jak na początku

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2017, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moje TSH w koncu spadło
    niestety wypad nad morze czyli zwiększona dawka jodu podwoiła mi wynik TSH który spadł sam po powrocie. Człowiek uczy się na błędach.

    Widocznie mam hashimoto a zaden dr mi tego wprost nie powiedział. Przeciwciała są okej ale podobno przy zanikowym zapaleniu ( to tez hashimoto- a moja tarzyca z roku na rok raz mniejsza-) przeciwciała są okej.

    FT4 mam troche za niskie ale nadal w normie

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 23 sierpnia 2017, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amus, niekoniecznie, generalnie za dużo jodu szkodzi przy niedoczynności; mi babka powiedziała - o suplementacji jodu - że w ciąży tak, poza ciążą NIE

    ile masz tego fT4?

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2017, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1,34 norma 0,9 do 1,7 nie jest zle aczkolwiek mam sie trzymac gornej granicy

    Teraz biore 200 jodu bo tyle witamiby mama dha premium + maja. A ty przyjmujesz jod??

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 23 sierpnia 2017, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak jak Ty w Mama DHA :)

    no to nie jest źle u Ciebie z wynikiem; ja miałam 1,38 przy tych normach na koniec czerwca, to najniższe fT4 jakie mam od początku ciąży; endo mi podwyższyła do 112 wtedy i odbiło mi mocno w górę teraz

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2017, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja juz przyjmuje 125/150 :/ w sumie o duzo mi nie wzroslo bo przes ciaza mialam 125

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 23 sierpnia 2017, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja startowałam z 75 i na początku ciąży miała fT4 1,78, czyli lekko powyżej normy

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja znowu dzisiaj bowe wyniki bo chcial miec świeże....obadamy całą trójcę robiłam bo ost tylko Ft4 i TSH

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tsh mam 0.95 ft4 1,46 :)

    k878 lubi tę wiadomość

  • OvuGrażyna Ekspertka
    Postów: 206 77

    Wysłany: 13 września 2017, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny.. strasznie się martwię. Przed ciąża już miałam podwyższone TSH około 3.5 więc brałam euthyrox na zbicie. Brałam 37.5 dawkę. No i na początku ciąży tsh było w normie jakoś 1.8. Teraz w 13 tyg sobie zbadalam kontrolne i ... okazało się że mam 3.7. Napisałam sms do lekarki i kazała mi zwiększyć dawkę i pokazać się za 4tg. Jednak ja się martwię o dzidziusia. Czy mogło mu się coś stać? Czy ktoś tak miał i urodził zdrowego maluszka ?...

    7v8rdqk3dbllser2.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 13 września 2017, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przede wszystkim powinnaś zbadać TSH jeszcze raz razem z fT4, a najlepiej jeszcze do tego fT3.

    TSH może sobie szaleć na początku ciąży i jest niemiarodajne. Jednym skacze innym spada, a fT4, czyli hormony tarczycy są OK.

    No i nie stresuj się za bardzo, bo to nie jest straszny wynik, szybko się unormuje.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 września 2017, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak napisala k878 trzeba robic komplet badan. Twoj wynik tsh nie jest straszny spokojnie :) nic sie nie podzialo. Skoki tsh sa normalne

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 września 2017, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny. Napiszę trochę o swoich wynikach. W 14+4 tc: TSH 3,00 (za dużo) FT3 3,39 (za mało) i FT4 25,45 (za dużo).
    Endokrynolog zwiększył dawkę euthyroxu z 137 na 137 plus 25. Mam nadzieje że w kolejnym badaniu wyniki będą już ok. Badania powtarzać będę ok 3 tyg po zwiększeniu dawki.

    Ogólnie choruje od 2011 r. na Gravesa-Basedowa i jestem już kilka lat po terapii jodem.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 września 2017, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety na basedovie sie nie znam :( daj znac jak wyniki kontrolne

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 14 września 2017, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja na początku ciąży (4tc) też miałam lekki nadmiar fT4 i mi zwiększyła lekko dawkę, potem zaczęło lecieć;

    na G-B też się nie znam, sądziłam, że to choroba występująca przy nadczynności; ta terapia jodem, to ten radioaktywny jod? tak z ciekawości pytam

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 17 września 2017, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potrzebuję pomocy
    Takiej formalnej
    Mam podwyzszone tsh (2,78), wcześniej nie miałam problemów z tarczycą
    Zarejestrowalam się prywatnie na koniec miesiąca
    Jednak jutro mam wizytę na nfz...i tu zonk. Zarowno położna(jeszcze nie miałam wizyty ginekologicznej) jak i panie w rejestracji dyskretnie ostrzegaly mnie przed Panią endokrynolog...kobieta cham, robi co jej sie podoba. Największy problem jest taki że prawdopodobnie moj wynik uzna za prawidłowy a moja wizytę nazwie fanaberia !!!! Położna mówiła że endo odeslala ostatnio pacjentke z tsh 5 bo to nie jest tragiczny wynik
    I tu padnie moje pytanie
    Kto lub co reguluje w pl wytyczne odnośnie tarczycy w ciąży?
    Np diabetolog opiera się na wskazaniach PTB
    Ginekolog-PTG
    A endokrynolog?
    Chcę iść na wizytę przygotowana formalnie. Jeśli kobieta powie że wydziwiam i jestem zdrowa to chcę powołać się na konkrety, przepisy itp
    Abym nie dała się zbyć i kobieta zrozumiała że nie ma ze mną łatwo.
    Pewnie zapytacie po co mi taka endo? Mieszkam w malym mieście i ta jedna tylko jest. Mozna dojechać gdzie indziej ale muszę tak się organizować by było jak najłatwiej z synkiem u boku. A wiadomo, że chodzi o darmowe leczenie, darmowe badania!
    Prywatnie się okaże co to za lekarka-jesli sie sprawdzi to ja zostawię jako dodatkowego o prywatnego gibekologa i endokrynologa

    Pomozecie?
    Na co i na kogo się powoływać? Sprawa pilna bo już jutro rano wizyta

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 17 września 2017, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie umiem ci powiedzieć jakie to są wytyczne, ale norma dla ciężarnych jest 2,5;

    twój wynik też nie jest jakiś bardzo duży; ja miałam 3,75 :)

    tak naprawdę powinnaś mieć zbadane jeszcze raz tsh i ft4, bo na początku ciąży tarczyca szaleje od hormonów ciążowych, więc równie dobrze możesz wcale nie potrzebować leków

    jak cię endo oleje, to może zrób badania odpłatnie i poproś ginekologa, żeby spojrzał na to, jeśli do niego trafisz szybciej niż do endokrynologa?

    kamciaelcia lubi tę wiadomość

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 17 września 2017, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem że mam zrobić inne badania
    Od rodzinnej i położnej wiem że tsh lubi skoczyć a nie oznacza to problemów
    Jednak badania kosztują więc ta lekarka na nfz powinna od nich zacząć by mnie zdiagnozować.
    Sęk w tym że prawdopodobnie mi powie że wynik prawidłowy i mnie splawi. A wiemy że normy dla ciężarnej są inne. My wiemy ona nie(lub udaje ze nie)
    Zawsze działa powolywanie sie na przepisy jednak na endokrynologii się nie znam...

    Przed wizytą prywatną-jak nie dostanę skierowania-zrobię odpłatnie badania. Ale wiadomo-należy się leczenie na nfz i chcę się tego domagać

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 18 września 2017, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    POLSKIE TOWARZYSTWO ENDOKRYNOLOGICZNE

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ