X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Tsh w ciąży
Odpowiedz

Tsh w ciąży

Oceń ten wątek:
  • klina Koleżanka
    Postów: 51 14

    Wysłany: 13 czerwca 2017, 05:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebrałam wyniki i oprócz kilku niepokojących wyników z morfologii mam tsh 5,59 w pierwszym tryumestrze. A powinno być max 2.5. Proszę o kontakt osoby które walczą z tsh.. Boję się o dziecko..

    klina
  • MiMiMI Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 13 czerwca 2017, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    TSH zdecydowanie za wysokie. Powinnaś udać się do endokrynologa lub przynajmniej ginekologa, prawdopodobnie przepisze Euthyrox na zbicie TSH. A robiłaś też fT3 i fT4 ? W 1 trymestrze i ogólnie na początku ciąży TSH zazwyczaj wzrasta, bo rozwijający się dzidziuś korzysta z Twojej tarczycy.

    Synek na świecie, córeczka w brzuszku - szczęścia rok po roku :)
  • klina Koleżanka
    Postów: 51 14

    Wysłany: 13 czerwca 2017, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Troszkę mnie uspokoilas nie miałam pojęcia że na początku TSH wzrasta. Teraz miałam samo tsh ale w piątek idę jeszcze raz na tsh i FT4. Gin nic nie mówił o ft3 więc nie wiem czy sama mam robić? Wizytę mam w poniedziałek oby wszystko było ok

    klina
  • MiMiMI Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 13 czerwca 2017, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę że fT4 wystarczy. Po prostu warto sprawdzić też hormony obwodowe, bo TSH na początku ciąży lubi szaleć. Ja przy niedoczynności musiałam zwiększać dawki leków, bo praktycznie zaraz po pozytywnym teście zaczęło rosnąć z 2 na około 4.

    Synek na świecie, córeczka w brzuszku - szczęścia rok po roku :)
  • NIKA1982 Przyjaciółka
    Postów: 89 28

    Wysłany: 14 czerwca 2017, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musisz mieć komplet badań ... w ciąży ważna jest relacja między FT3 i FT4 ... i koniecznie do endokrynologa ... leki są konieczne i niezbędne ... nie ma co czekać ... wizyta jak najszybciej ... w ciąży TSH nie powinno przekroczyć progu 2,5 w każdym z trymestrów...

    TSH w ciąży rośnie tylko w pierwszych kilku tygodniach ... potem fizjologicznie maleje bo zaczyna na nie wpływać progesteron ale nie znaczy to że jest wszystko w porządku z tarczycą... leki trzeba będzie brać przez całą ciążę i kilka tygodni po porodzie ...

    ja leczę się na Hashimoto z niedoczynnością tarczycy od 5 lat więc co nieco się nauczyłam od swojego lekarza (nota bene pani prof.)

    często zdarza się że w ciąży TSH jest w normie a hormony FT3 i FT4 nie mieszczą się w normach - dla lekarza to sygnał że dzieje się coś niedobrego ... ja przez całą ciążę chodziłam do lekarza co 4 tygodnie

    16udyx8ds2v62v88.png

    niedoczynność tarczycy - euthyrox 100mg 3x w tyg i 125 mg 4 x w tyg :/


    moje pierwsze szczęście ma już ponad 4 latka i jest wesołym łobuziakiem :)
  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 15 czerwca 2017, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wlasnie TSH, T4 w normie a T3 niskie. Ja biore obecnie Euthyrox 137. Gin mi nic nie powiedzial, dopiero zobaczylam swoj wynik i napisalam do mojej endo, czekam na razie na odpowiedz.

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też tak mam od początku leczenia niedoczynności: fT4 ustabilizowane, ft3 ciągle spada. Niestety, większość endokrynologów mówi, że na konwersję nie ma wpływu bo to metabolizm, i że fT4 dociera do dziecka, więc jak będzie OK, to powinno się konwertować ile potrzeba. Zresztą TSH działa raczej na fT4, więc może coś w tym jest, inaczej organizm by reagował inaczej.
    no i ja się generalnie 100 razy lepiej czuję niż przed leczeniem.

    Czytałam kiedyś, że lepiej jest jak się bierze hormony ze świni a nie syntetyczne, ale kupować przez internet jakieś cuda z Tajlandii czy Chin (bo takie są generalnie dostępne) to mnie nie przekonuje :/ Próbuję dietą powalczyć, ale póki co, nic z tego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca 2017, 09:41

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Animfa Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 8 lipca 2017, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, proszę o pomoc wczoraj odebrałam wyniki i moje TSH wynosi 9,080 a jestem w 10 tygodniu ciąży, mam przepisany Euthyrox 50. Dziś idę zrobić dodatkowe badania ft3 i ft4 a wizytę u endokrynologa mam dopiero w poniedziałek. Strasznie się boję o maleństwo bo to TSH jest strasznie wysokie. Czy któraś z Mam miała tak samo wysokie TSH ???

    Animfa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2017, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na FT3 mozna wpłynąc baaardzo łatwo sama stosowałam novothyral :) niestety podobno mało który endo go uznaje. ja miałam super wyniki na novothyralu ale potem wróciłam do letroxu czy euthyroxu bo wiedziałam ze w ciazy bede musiala odstawić novo.

    na Ft3 samym letroxem/euthyroxem nie wpłyniemy ale z tego co zauważyłam zaden endo sie tym nie przejmował. Są dwie szkoły endo. Jedna uważa ze najważniejsze jest FT4 w ciąży a druga ze TSH :) szkoły którą skupia się głownie na FT3 nie poznałam a endo juz mialam wielu.

    Animfa ja nie mialam tak wysokiego ale swojego czasu jak bylam w ciazy z 1 dzieckiem znałam dziewczyne którą w 14 tyg pierwszy raz miala badane TSH i wyszło jej 18 !!!!!!! nie wiem czemu gin jej nie kazał wcześniej badać, dziwi mnie ze nie czuła się źle. Dostała leki i wszystko sie wyrównało - córka zdrowa.

  • Animfa Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 8 lipca 2017, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amus87 Dziękuję Ci bardzo za informację mam nadzieję że będzie dobrze.

    Animfa
  • Odolanka Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, co zażywacie przy niedoczynności tarczycy- ja biorę Letrox 100 i zawsze w nocy w porze wstawania na siku biorę, żeby po wstaniu z łożka móc już zajadać śniadanie. Dziś wziełam wyjątkowo wcześnie, może ok 3:00 w nocy i obudziłam się tak głodna- późno...że myślałam, ze zemdleję, też tak macie?

    Na dodatek od wczoraj mam przyjmować żelazo, jakieś na receptę, tam jest napisane w ulotce, zę między lekami na tarczycę zrobić 2 godziny przerwy i jeszcze nie łączyć z posiłkami mlecznymi, zawierającymi błonnik. Lekarka zaleciła mi branie przed ale podobno trzeba jeszcze godzinę odczekać, a chyba bym z głodu umarła. Dziś wzięłam po śniadaniu, podobno są dwie szkoły. Co Wy na to?

    cynamon lubi tę wiadomość

    +Alicja+ 17.04.2016 r.
    Czekamy na...Malwinkę <3!!!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja biorę letrox 150 tak ok godziny 5,6- a potem żelazo Tardyferon ok godziny 7,8. Nic mi lekarz nie mówił,żeby odczekać jeszcze godzinę, tylko tyle by popijac z witaC. Można sokiem albo wodą z cytryną. Po posiłku kazali mi brac żelazo w szpitalu, po miesiącu miałam jeszcze gorsze wyniki niż w szpitalu. Dlatego teraz łykam przed i za chwilę robię sobie śniadanie i jem. nie odczekuje. tylko po letroxie robię przerwę min poł godz. Twój napad głodu, to przypdek, nie jest związany z tym,że wzięłaś leki o 3 rano. Co niektórzy endokrynolodzy polecają nawet wzięcie tabletki na noc, min 4 godziny po kolacji. Przeszłam ogrom endokrynologów. Więc Twój napad głodu był napadem głodu :)

  • Odolanka Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa_mamusia wrote:
    ja biorę letrox 150 tak ok godziny 5,6- a potem żelazo Tardyferon ok godziny 7,8. Nic mi lekarz nie mówił,żeby odczekać jeszcze godzinę, tylko tyle by popijac z witaC. Można sokiem albo wodą z cytryną. Po posiłku kazali mi brac żelazo w szpitalu, po miesiącu miałam jeszcze gorsze wyniki niż w szpitalu. Dlatego teraz łykam przed i za chwilę robię sobie śniadanie i jem. nie odczekuje. tylko po letroxie robię przerwę min poł godz. Twój napad głodu, to przypdek, nie jest związany z tym,że wzięłaś leki o 3 rano. Co niektórzy endokrynolodzy polecają nawet wzięcie tabletki na noc, min 4 godziny po kolacji. Przeszłam ogrom endokrynologów. Więc Twój napad głodu był napadem głodu :)

    Dzięki za wyjaśnienie, przeczytałam o tym odstępie czasowym, gdzieś ulotce, teraz już jeste lepiej, ale chyba też zacznę brać przed posiłkiem to żelazo:):)

    +Alicja+ 17.04.2016 r.
    Czekamy na...Malwinkę <3!!!
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny nigdy nie mialam e ciazy badanej tarczycy teraz mialam badania z czystego przypadku skierowanie od innego lekarza i wyszlo cos takiego
    tsh 3 gen 1.130 norma 0.27-4.20
    ft4 0.931 norma 0.932-1.710
    ft3 3.17 norma 2,57-4.43
    dodam ze ft4 zawsze mialam ok 0.9 ale przy dolnej normie do 0.7(inne labolatorium i inne normy) a tsh zawsze ba podobnym poziomie
    obecie 29+4tc nie biore zsdnych lekow na ta tarczyce i boje sie ze maluchowi moglo sie cos stac przez ten brak kobtroli... do 12tc jadlam witaminy prenatalne z jodem.porazdzie cos wizyta u gin w nablizszy wtorek

    6sutskjolve431gm.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym się nie bała, fT3 to aktywny hormon i masz go w środku normy; nie znam jormy dla ciężarnych na pamięć ale wydaje mi się ze w 3 trym one są blisko tych normalnych;
    Tsh jest Ok wiec tym bardziej organizm uznał ze więcej nie potrzebuje;

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurde a ft4? wszyscy mnie strasza ze jest za niskie...i ze to ono jest najwazniejsze

    6sutskjolve431gm.png
  • yvonneSW Autorytet
    Postów: 532 527

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2020, 18:47

    Mój synek 💗
    zqh730k.png
    04.2019 Okruch 5tc 😔
    Moj drugi synek💜
    vgr00ts.png
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 6 sierpnia 2017, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    skontaktuj sie z lekarzem zawsze lepiej sie poradzic a widze ze jestes na poczatku ciazy wiec tworza sie wszystkie uklady malucha

    6sutskjolve431gm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2017, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie odstawiaj leku. Zrob badania tsh ft3 i ft4 z wynikami udaj sie do lekarza

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 sierpnia 2017, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    yvonneSW wrote:
    Ja przed ciążą miałam TSH 2,39 lekarz przepisal mi 0.5tabl eurythox 25. 3 tygodnie później okazało się że jestem w ciąży. Teraz nie mam jak skontaktowac się ze swoim lekarzem. Czy myślicie że powinn odstawic lek?
    absolutnie nie odstawiaj, tylko tak jak Amus radzi, zrób trójce i idź do lekarza. Teraz szczególnie dziecko hormony pobiera od matki.

1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ