X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje tsh obniżone po tabletkach a podwyzszone ft3
Odpowiedz

tsh obniżone po tabletkach a podwyzszone ft3

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • natalka1988 Autorytet
    Postów: 765 477

    Wysłany: 8 lutego 2017, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Mam do Was pytanie. 2 tygodnie temu dostałam wyniki badań krwi w tym tsh gdzie wyszło mi 2,62. Dostałam tabletki authyrox n 25 i dzisiaj zrobiłam badania krwi i odebralam wyniki. Po 10 dniach brania tych tabletek tsh spadło mi do 1,13. Zrobiłam dodatkowo badanie ft3 i ft4.
    Ft3 mam podwyzszone do 3,86 norma do 3,71. Ft4 0,91 a norma jest dp 1,48.
    I tu moje pytanie. Mam tą niedoczynność taczycy? no bo jednak zanim bralam tabletki miałam tsh podwyzszone, ale niby liczy sie najbardziej wynik ft3 i ft4 i teraz już do konca zgłupialam. Prosze o pomoc:)

    c55f9n73kpn1w4lp.png
    iv09gu1r1ihk0beb.png
  • fo09czka Ekspertka
    Postów: 192 50

    Wysłany: 9 lutego 2017, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej bardzo ładnie spadło Tobie tsh co do ft3 to jest ważne czy stosujesz suplementacje jodu? Najlepiej umów się do swojego endokrynologa w celu omówienia wyników może zaproponuje suplementacje jodu lub zmodyfikuje dawkę. U mnie endokrynolog nie badał ft3 tylko tsh i ft4

    34bwgzu3qov4higv.png

    ex2bupjyy1j7l7t7.png

    Nasza Córeczka Marysia 03.09.2014 [*] - 9tc
    Aniołek 29.12.2014 [*] - 8tc ciąża pozamaciczna


  • natalka1988 Autorytet
    Postów: 765 477

    Wysłany: 9 lutego 2017, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje za odpowiedz:) właśnie od endokrynologa wróciłam, to była moja pierwsza wizyta. Nadal kazał brać euthyrox n25 i nic po za tym, pytalam sie o ft3 ale on powiedział ze to nie jest wazne, wazniejsze jest ft4 i za miesiąc mam wizyte ponownie i musze zbadac tsh i ft4 czy jest w normie. pytałam sie o ten jod ale powiedział ze nie bo w tych tabletkach tez jest jod

    c55f9n73kpn1w4lp.png
    iv09gu1r1ihk0beb.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ