X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Sterydy
Odpowiedz

Sterydy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Foremeczka Autorytet
    Postów: 275 303

    Wysłany: 17 października 2016, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, wiem, że wiele z Was (ja też) przyjmuje w ciąży sterdy np. encorton.
    Dziś byłam na konsultacji u innego lekarza i stanowczo odradził mi przyjmowanie sterydów, ponieważ powodują powstawanie wad wrodzonych u płodu.

    Czy któraś z Was dysponuje jakąś wiedzą na ten temat, jak to jest z tymu sterydami, czy może jaka dawka jest bezpieczna? Od kiedy brałyście te leki i w jakich dawkach?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2016, 15:27

    Maj 2017 - Synek jest z nami:)

    3 poronienia
    Mutacje mthfr i v leiden, ana, policystyczne jajniki
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2016, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj
    Kobiety które podchodzą do in vitro biorą sterydy encorton żeby organizm nie odrzucił zarodka. U mnie niestety był skutek uboczny - żołądek rozjechany, prawdopodobnie zakrzepica żył którą u mnie wykryli że to też niby wina encortonu. Ale tak naprawdę to jestem chyba jedynym takim przypadkiem. Na badaniach wyszło, że synuś jest zdrowy i nie ma żadnej wady rozwojowej. Brałam to w dawce 10 mg.

  • Foremeczka Autorytet
    Postów: 275 303

    Wysłany: 19 października 2016, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo dziękuję za odpowiedź. Rzeczywiście poczytałam trochę i dowiedziałam się, że wiele dziewczyn ma wskazania do brania encortonu czy innych leków tego typu. Pewnie też dawka ma znaczenie.
    Najważniejsze że Twoj synek zdrowy :)

    ewa81 lubi tę wiadomość

    Maj 2017 - Synek jest z nami:)

    3 poronienia
    Mutacje mthfr i v leiden, ana, policystyczne jajniki
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2016, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja biorę Medrol,
    kto powiedział, że steryd, który najczęsciej przepisują lekarze w klinice po in-vitro (encorton) może powodować wady rozwojowe? Prawdopodobnie lekarz, który nigdy nie miał do czynienia z leczeniem niepłodności. Gdyby istniały jakiekolwiek potwierdzenia tej tezy, to gwarantuję Ci, że żaden lekarz nie przepisałby takiego leku w okresie ciaży.

  • Foremeczka Autorytet
    Postów: 275 303

    Wysłany: 19 października 2016, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojejku pewnie masz rację - i co do lekarza (bo to była konsultacja w zwykłej przychodni) i co do leku...

    Maj 2017 - Synek jest z nami:)

    3 poronienia
    Mutacje mthfr i v leiden, ana, policystyczne jajniki
  • nati_groszek Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 7 lutego 2017, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Również obawiałam się tego leku i długo szukałam informacji w sieci (na stronach polskich i anglojęzycznych) oraz wypytywałam lekarza. Na ulotce jest napisane, że dawka do 5mg nie wykazuje szkodliwego wpływu na płód. Moja Pani endokrynolog mówiła, że popytała tu i tam, sprawdziła fachową literaturę i znalazła nawet informację, że dawka do 7,5mg jest bezpieczna. Natomiast znalazłam wiele wpisów kobiet, które brały znacznie wyższe dawki i urodziły zdrowe dzieciaczki.

    Ps. Ja brałam już w czasie starań do 17 tyg. ciąży. Dawka 5mg. U mnie nie było w zasadzie żadnych skutków ubocznych podczas brania Encortonu. Trochę za dużo przytyłam, ale tak naprawdę zaczęłam tyć już po odstawieniu leku ;) Na dzidzię nadal czekam, ale USG nie wykazuje żadnych nieprawidłowości i badania prenatalne też wyszły dobrze :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2017, 17:50

    q50Zp1.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ