X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Samoistne poronienie
Odpowiedz

Samoistne poronienie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 4 maja 2017, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam za temat ale jezeli ktos moze mi pomóc udzielić informacji na temat samoistnego poronienia we wczesnej ciązy jak się objawia i czy towarzyszy temu ból a i czy po tym mozna ponownie starac sie o dziecko

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • justa. Autorytet
    Postów: 785 651

    Wysłany: 4 maja 2017, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poronienie samoistnie może różnie przebiegać. Może wystąpić krwawienie lub może nie być żadnych oznak. Zarodek może obumrzeć. Przerabiałam oba scenariusze. Generalnie we wczesnej ciąży krwawienie przy poronieniu jest obwitsze i nieco dłuższe niż przy @, ból jak przy @ może trochę bardziej odczuwalny. Po poronieniu samoistnym do 12 tc. Można starać się o kolejną ciążę praktycznie od razu.

    Skąd Twoje pytanie, jeśli można wiedzieć?

    ex2bx1hpg9qyhku2.png
  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 5 maja 2017, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo w sume nie wiem czy teraz nie przeszłam gdyż test wyszedł pozytywny a dzien poxniej zaczełam plamic a po tygodniu dostałam dużego krwawienia że lało sie mocno i do tego kawałki i skrzepy..bólu nie było moze taki troszke a zawsze bardzo mnie boli przy @. takie mocne krwawienie miałam 2,5 dnia i potem kilka dni znowu mocniejsze plamienie i dopiero dzis wszystko ustało po 2 tygodniach.
    u lekarza nie byłam bo w sumie co by pomógł...
    pierwszy raz takie cos przechodziłam i to było w sumie pierwsze staranie o 3 dziecko a mam teraz 10 mies maluszka którego karmie piersia.
    prykro mi sie zrobiło ale widocznie tak musiało byc.
    dzis powtórzuyłam kolejny test i juz była tylko 1 kreska kontrolna :(

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • justa. Autorytet
    Postów: 785 651

    Wysłany: 7 maja 2017, 00:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes, przykro mi. To była tzw. ciąża biochemiczna, która zdarza się bardzo często. Większość kobiet nawet o niej nie wie.

    ex2bx1hpg9qyhku2.png
  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 7 maja 2017, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justa. wrote:
    Agnes, przykro mi. To była tzw. ciąża biochemiczna, która zdarza się bardzo często. Większość kobiet nawet o niej nie wie.

    A biochemiczna to samo co poronienie samoistne?

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • justa. Autorytet
    Postów: 785 651

    Wysłany: 7 maja 2017, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój lekarz mówi, że ciąży biochemicznej wogóle nie traktuje się jako poronienia. Poronienie wg niego jest dopiero po uwidocznieniu na usg ciąży w macicy. Można od razu starać się o kolejną ciążę i nie ma potrzeby robić żadnych badań.

    ex2bx1hpg9qyhku2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2017, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justa. wrote:
    Mój lekarz mówi, że ciąży biochemicznej wogóle nie traktuje się jako poronienia. Poronienie wg niego jest dopiero po uwidocznieniu na usg ciąży w macicy. Można od razu starać się o kolejną ciążę i nie ma potrzeby robić żadnych badań.

    To ja mam pytanie, wczoraj w 27dc zrobiłam test wieczorem. Pojawiła się ledwo widoczna kreska. Cykle mam 27-28 dniowe.
    Dzisiaj w 28dc zrobiłam 3 testy- rano, biel vizira. Poleciałam na betę i progesteron.
    Beta niestety 0,100 a progesteron 4,39.
    Wiem, że testy mogą być zafałszowane, ale istnieje możliwość, że ta beta w dniu @ jest ujemna jeszcze (przy fazie lutealnej 18-28dc), a jednak ciąża będzie?
    Pytam z ciekawości, bo już się nawet nie nastawiam na nic... nawet nie chcę testów powtarzać, bo dzisiaj moje szczęście legło w gruzach po wynikach... mam czarno na białym, że nic we mnie nie ma...

  • justa. Autorytet
    Postów: 785 651

    Wysłany: 9 maja 2017, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, niestety ani beta ani progesteron nie wskazują na ciążę. Beta w dniu @ jest wiarygodna.

    Trzymam kciuki żeby wkrótce się udało.

    ex2bx1hpg9qyhku2.png
  • marcówka Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 15 maja 2017, 00:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, ja poroniłam w 7 tygodniu ciąży.
    Bardzo mnie bolał brzuch strasznie i nagle przestały mnie boleć w dniu poronienia piersi... Krwawienie spowodowane poronieniem trwało dłużej niż miesiączka. Nie mam bóli miesiączkowych..
    Jak trafiłam do szpitala to zaczęłam plamić, a potem zaczęłam krwawić i wydaliłam jajo płodowe samoistnie... Na wypisie ze szpitala mam napisane poronienie samoistne.

    aniołek 03.05.2017
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ