X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Rwa kulszowa w ciazy
Odpowiedz

Rwa kulszowa w ciazy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • RudaM Debiutantka
    Postów: 12 13

    Wysłany: 12 lutego 2016, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :-) nigdzie nie znalazłam takiego tematu więc zakładam. Czy któraś z was miała może problem z rwa kulszowa w czasie ciąży? Obecnie jestem w 29 tc i ból jest coraz bardziej dokuczliwy... Boli od dolnej części kręgosłupa przez oba pośladki aż do prawego uda. Najgorzej jest jak trochę więcej pochodzę, położę się żeby odpocząć a potem już bardzo ciężko jest wstać. Tak samo jest z przekreceniem się w nocy z pleców na bok... Powiedziałam o tym mojej gin ale nic mi nie poradziła konkretnego... zastanawiam się też czy nie utrudni mi to życia podczas porodu skoro ból nasila się jak leżę na plecach. Jeśli któraś ma jakieś doświadczenia w tym temacie to proszę o porady

    mloda1995 lubi tę wiadomość

  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 13 lutego 2016, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Ja tez się borykam z problemem rwy kulszowej no niestety musze Cie zmartwić bo nie ma na to lekarstwa..
    Normalnie jak się nie jest w ciąży to pomagają żele rozgrzewające albo leki przeciwbólowe.
    Mi na poczatku ciąży bardzo dokuczala ale z czasem ustapila.Przy porodzie nie powinna Ci przeszkadzać bo ja rodzilam pierwsza córkę w czerwcu i mi nie dokuczala.
    Mi najczęściej dokucza w zimnych miesiącach lub przy przeziębieniu.
    A od czego to się bierze nie wiem,wiem ze sporej ilości ludzi to dotyka.
    Wygrzewaj sie pod kocem najlepiej na lewym boku pij herbatkę i powinno być lepiej

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • RudaM Debiutantka
    Postów: 12 13

    Wysłany: 13 lutego 2016, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź :-) tak właśnie sobie myślałam że niewiele z tym mogę zrobić w ciąży... Mam tylko nadzieję że po porodzie problem zniknie sam tak samo jak się nagle pojawił w ciąży bo przedtem nigdy nie miałam tego problemu...

    Natulaa lubi tę wiadomość

  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 13 lutego 2016, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie chce Cie martwic ale nie zniknie..:(
    U mnie 5 lat temu w ciąży sie pojawił i wtedy mocno sie przeziebilam i trwa do dzis tylko na szczęście co jakiś czas odczuwam bol.

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 13 lutego 2016, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ciąży wiadomo kręgosłup boli bo dziecko rośnie i dlatego tez rwa sie odzywa.
    Ale życzę Ci żeby nie meczyla aż tak bardzo.
    U mnie w początkach ciąży bardzo dokuczala ale teraz odpukać 19 tydzień sie zaczął i sie na troche uspokoila

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • LilouK Autorytet
    Postów: 401 2067

    Wysłany: 13 lutego 2016, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny.

    Mam podobnie jak Wy, przy czym napady rwy nie są póki co aż tak bardzo bolesne i uciążliwe,że nie jestem w stanie podnieść się z łóżka.

    Jestem obecnie w 18tygodniu ciąży, rwa dała o sobie znać już ok. 12tyg. Jak nie jedna strona to druga. Szczerze polecam filmiki z YT, szczególnie jogę dolnego odcinka kręgosłupa i typowo na bóle spowodowane rwą. Mój brzuchol jest jeszcze mały więc bez problemu daję radę. Zawsze można pewne ćwiczenia zmodyfikować. Nie zaszkodzi, a może akurat przyniesie ulgę, przynajmniej na jakiś czas :-)

  • RudaM Debiutantka
    Postów: 12 13

    Wysłany: 13 lutego 2016, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mam nadzieję dziewczyny że u Was się to nie nasili bo cholerstwo dokuczliwe jest... Spróbuję trochę poćwiczyć - napewno to nie zaszkodzi :-) gdyby nie to moja ciąża byłaby naprawdę jak narazie idealna :-)

  • kolo Znajoma
    Postów: 17 5

    Wysłany: 24 lutego 2016, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, jestem w 15 tygodniu ciąży, odwzwała się u mnie ta "nieszczęsna" rwa kulszowa, jeszcze pracuje, ale nie ukrywam ze siedzenie 8 godzin przy biurku sprawia mi często problem i ból, rozmawiałam z gin i kazal mi isc do ortopedy, czy jak potwierdzi mi to ortopeda to mogę prosić ginekologa o zwolnienie lekarskie? nie chciałam isc jeszcze na chorobowe ale czasem nie daje już rady w pracy....

    kolo
  • RudaM Debiutantka
    Postów: 12 13

    Wysłany: 24 lutego 2016, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę że spokojnie bez wyrzutów sumienia możesz prosić o zwolnienie lekarskie. Wiem jakie to potrafi być dokuczliwe i ja np. wątpię w to żebym byłą w stanie wysiedziec tyle godzin za biurkiem z tym bólem...

  • mloda1995 Autorytet
    Postów: 326 176

    Wysłany: 31 marca 2016, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam to samo :/ 29 tydzień. Taki ból pojawiał się sporadycznie raz na kilka tygodni. Aktualnie od 3 dni nie ustępuje. Jak się ruszam - źle, a jak się położe to już nie wstanę..

    dxomzbmhjk9kajsy.png
  • MadzikForever Przyjaciółka
    Postów: 105 105

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam rwę od 10 Tc. Faktycznie, nie ma na to lekarstwa w ciąży. Lekarz pozwolił mi brać 2x 500 paracetamolu. Do tego, jak np. chciałam zasnąć, a z bólu nie mogłam, to smarowałam sie siarką w żelu. Polecił mi ja fizjoterapeuta, a gin zatwierdził. Baaaardzo mi pomogła!!! Nazywa się Bals Sulphur żel. Myślę, ze to dzięki niej wyszłam z tego wreszcie...

    e5e0711e60433cce3cfb1fb777f1eb4d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Damaris Koleżanka
    Postów: 36 7

    Wysłany: 14 kwietnia 2016, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poszłam do ortopedy i dostałam skierowanie na masaże. Mi bardzo pomogływięc polecam :) tylko trzeba najpierw skonsultować to ze swoim ginekologiem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2016, 09:12

  • Britka Przyjaciółka
    Postów: 70 24

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama również wybrałam się do lekarza.Na szczęscie przypisał mi odpowiednie leczenie, które nieco zmniejszyło dyskomfort jaki odczuwałam w związku z rwą. Paskudna choroba tak na marginesie.

    I jak sobie czytam to nie taka rzadka w ciazy jak może się wydawać:
    http://www.kulszowa.pl/rwa/rwa-kulszowa-w-ciazy/

  • śnieżynka91 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 6 lutego 2017, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapewne leczenie rwy kulszowej w trakcie ciąży może być utrudnione ze względu na bezpieczeństwo dziecka. Może właśnie jakieś masaże by pomogły albo hydromasaże żeby rozluźnić trochę mięśnie. Podczas rwy kulszowej mięśnie pleców często spinają się żeby podtrzymać uszkodzony kręgosłup, kiedy rwa jest spowodowana dyskopatią.Tutaj jest taka fajna stronka poświęcona bólom kręgosłupa i m.in. jest sporo o rwie kulszowej. Jednak w trakcie ciąży to najlepiej się oszczędzać, można korzystać z pozycji odciążającej. Z jakimiś ćwiczeniami poważniejszymi lepiej wstrzymać się aż maluszek się urodzi ;) Jeśli ból jest bardzo nasilony warto udać się do lekarza. Poniżej link do wspomnianej stronki
    http://e-rwakulszowa.pl/rwa-kulszowa-co-pomaga/

  • natalka1988 Autorytet
    Postów: 765 477

    Wysłany: 9 lutego 2017, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    współczuje, ja chyba zaczęłam miec to samo. gdzies ok. miesiaca temu czyli byłam w 5 tygodniu, zaczełam odczuwac ból w dole plecow a przede wszystkim kłocie w posladku ktore promieniuje na noge i ból biodra. moja kolezanka w ciazy miala straszna rwe kulszowa, nic nie da sie zrobic, masaze, rehabilitacja. apap w trakcie ciazy

    c55f9n73kpn1w4lp.png
    iv09gu1r1ihk0beb.png
  • klarka Nowa
    Postów: 5 2

    Wysłany: 27 lutego 2017, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie plecy strasznie zaczęły boleć, ale po ciąży. Myślałam, że to minie, po prostu dość duży ciężar nosiłam i kręgosłup oberwał. Ale gdzie tam! Poszłam zrobić sobie rezonans magnetyczny do Rex Medica i tam mi neurolog powiedział, że to rwa :( Tragedia. Czytałam o tej chorobie, to mogę nawet czucie tracić w kończynach. Muszę podjąć rehabilitację

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ