X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Rwa kulszowa, a poród naturalny
Odpowiedz

Rwa kulszowa, a poród naturalny

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • mya Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 17 listopada 2016, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was męczy się z tą dolegliwością? Mi zupełnie znienacka pojawiła się kilka dni temu, do tego czasu poruszałam się całkiem sprawnie, teraz powłóczę niemalże nogą. Ból nie jest nie do zniesienia, ale znacznie utrudnia chodzenie i wstawanie. Małą ulgę przynoszą ciepłe okłady na obszar lędźwiowy. Czy są Forumowiczki, które pomimo rwy urodziły naturalnie? Czy pomaga wtedy znieczulenie dokręgowe? Jestem w 39. tygodniu..

  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 28 listopada 2016, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam rwę od ok 30 tc, pod koniec, (urodziłam w 42 tc) córka już była duża, bardzo uciskała, miałam zdrętwiałą nogę i nerwoból w pośladku, ledwo wstawałam :/
    rodziłam sn :)
    znieczulenia nie brałam więc nie wiem czy pomaga :)
    Ale myślę, że rwa nie wyklucza porodu sn. Po porodzie kręgosłup bolał jeszcze jakieś 2-3 miesiące, ale kiedy ciało się zregenerowało po ciąży, ból minął :)

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • mya Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 4 grudnia 2016, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super, gratulacje :). Ja też już przekroczyłam termin porodu o 6 dni.. także wyczekanie. Na szczęście ból związany z rwą kulszową minął mi jakieś dwa dni temu.

  • MikanKulta Przyjaciółka
    Postów: 101 32

    Wysłany: 9 grudnia 2016, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rwa kulszowa ma to do siebie, że pojawia się i znika. Ja mam właśnie ten problem od kilku lat. W ciazy z synem, miałam kilka razy napady rwy, ale czas porodu oby się bez rwy. Jestem niemalże pewna, że znieczulenie dokregoslupowe z niweluje ból kulszowy, tylko na jak długo? ...

    Nie martw się na zapas i niczego nie dźwigaj :) Wykonuj lekkie ćwiczenia dla kobiet w ciąży i bądź dobrej myśli :)

    3jgx3e3k5csktsth.png
  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 10 grudnia 2016, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja osobiście nie miałam tego problemu, ale moja siostra tak. Jeśli dobrze pamiętam to złapało ją w drugiej ciąży. Rodziła naturalnie, żadnego znieczulenia (drugie dziecko urodziła 8 lat temu, wtedy o znieczuleniach się nie mówiło jak teraz).

  • Firlejka Koleżanka
    Postów: 45 20

    Wysłany: 29 kwietnia 2017, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pod koniec ciąży (rok temu) również miałam rwę kulszową. Męczyłam się 2 tyg. bo córeczka się tak ułożyła i uciskała na nerw. Rodziłam SN bez znieczulenia i poszło mi dość sprawnie (1,5 godz.). Po porodzie rwa się już nie pojawiła.

    Teraz jestem w drugiej ciąży (21 tydz.) i zmagam się z problemem nisko położonego łożyska, które zachodzi na ujście wewnętrzne szyjki macicy :( Modlę się, aby się podniosło, bo obawiam się krwotoków i zagrożenia życia maleństwa :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2017, 15:37

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ