X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje przeziebienie/grypa w ciazy
Odpowiedz

przeziebienie/grypa w ciazy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 12 maja 2016, 03:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Musze sie gdzies wygadac. Od niedzieli walcze z przeziebieniem. Juz jestem na wykonczeniu fizycznie i psychicznie. Nie mam goraczki (najwyzsza byla 37.2) ale katar i kaszel mnie wykanczaja.jestem strasznie slaba, lecze sie domowymi sposobami ale to nic nie daje. Niby wczoraj wieczorem bylo juz lepiej, czulam sie lepiej, katar mniejszy ale teraz ta flegma mi splynela do gardla i wzielo mnie na kaszel.np teraz sie obudzilam i po snie tak mnie wzial kaszel ze nie moglam sie uspokoic i odksztusic. Boje sie ze zaszkodze malej tym ciaglym smarkaniem i kaszleniem. :( :( a jak tam wasze doswiadczenia z przeziebieniem w ciazy?

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Tami Ekspertka
    Postów: 326 58

    Wysłany: 27 maja 2016, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wydaje mi sie żeby to miało jakiś bardzo duży wpływ tym bardziej w 3 trymestrze :) moja koleżanka była chora Ok 13 tc i trzymało ja przez ponad 2 tygodnie i wszystko jest Ok z dzieckiem.

    nowatorka lubi tę wiadomość

    atdcclb1ukdkpfkx.png
    PCOS- ciąża troche z zaskoczenia, juz w drugim cyklu po spontanicznym odstawieniu tabletek :D
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 27 maja 2016, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas juz ok ale nikomu nie zycze. ;)

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 27 maja 2016, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rozchorowałam się zaraz w 6 czy 7 tc, więc dramat. No i chora byłam ponad 2 tygodnie, bo nie mogłam żadnych leków wziąć. Córcia przetrwała ;)

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Rebeca Koleżanka
    Postów: 35 12

    Wysłany: 9 lipca 2016, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam solidnie przeziębiona już na samym początku ciąży. Też się bardzo martwiłam, ponieważ miałam okropny kaszel i katar. Byłam strasznie osłabiona. Po jakiś 2 tygodniach leczenia domowego mi minęło. Lekarz też nie zalecał, aby cokolwiek brać na przeziębienie. No, ale ja nie miałam gorączki...

    Aniołek 18.07.2016 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2016, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja sie rozchorowała w 3trym. domowe sposoby zawiodły musialam wziac antybiotykl. stresowałam sie okropnie ale wszytsko bylo ok

  • werrka Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 29 lipca 2016, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej pójść do lekarza, przecież są leki, które kobieta w ciąży może brać ;) Nie ma co ryzykować swojego zdrowia..

  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 29 lipca 2016, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mozna brac paracetamol albo antybiotyki ale to bardziej jak sie ma goraczke. A te inne "leki" ziolowe itd to b malo daja tak naprawde. Troche pomagaja ale malutko. Trzeba sie wymeczyc 2 tyg

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • RozANA Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Organizm jest tak przystosowany, że powinien uporać sobie i z ciążą i chorobą. Dasz radę, choc rzeczywiście będziesz musiała się przemęczyć

  • EwaS Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 10 sierpnia 2016, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może trzeba iść do lekarza, on na pewno przepisze odpowiednie leki :)

    Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś.
    Antoine de Saint-Exupéry
  • justa. Autorytet
    Postów: 785 651

    Wysłany: 28 grudnia 2016, 06:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja o ciąży dowiedziałam się dwa dni temu. Jestem teraz na początku 5 tygodnia. Od tygodnia walczę z zapaleniem zatok. Niestety od dwóch dni jest gorzej i mam gorączkę ok 38 stopni. Zbijam ją paracetamolem. Strasznie się boję. Już dwa razy poroniłam. Czy któraś z was była chora na początku ciąży, a mimo to wszystko skończyło się dobrze? W internecie czytam tylko same straszne rzeczy.

    ex2bx1hpg9qyhku2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 grudnia 2016, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa, ja byłam przeziębiona, też 5 tydzień i 6. Ból gardła, potem katar i wreszcie kaszel. Lekarz rodzinny przepisał antybiotyk, ale go nie wzięłam. Zadziałałam metodami naturalnymi i paracetamol, jeśli miałam gorączkę, no i wzięłam tydzień zwolnienia. Ale z zatokami nigdy nie miałam do czynienia, więc radziłabym iść z tym do lekarza. Czasem lepiej leczyć, bo to mniejsza szkoda dla Ciebie i dziecka niż pozwalać chorobie rozszerzać zakażenie.

  • justa. Autorytet
    Postów: 785 651

    Wysłany: 28 grudnia 2016, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam już u lekarza. Nie ma na razie konieczności podawania antybiotyku i mam się leczyć inhalacjami z soli fizjologicznej i paracetamolem.

    ex2bx1hpg9qyhku2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 grudnia 2016, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdrowiej, justa!

  • mamakejti Autorytet
    Postów: 2087 1032

    Wysłany: 28 grudnia 2016, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justa, koniecznie zbijaj gorączkę, bo ja też jestem chora, byłam wczoraj u mojej profesorci i ona mnie uświadomiła, że w macicy jest o 1 stopień więcej, i żeby absolutnie ni utrzymywać stanu gorączki,
    powiedziała, żeby wziąć antybiotyk z grupy encefalosporyn, mam się go nie bać, ale i tak jakoś się boję...

    "nie spoczniemy, nim zajdziemy...;)"

    f2w3skjotzzbwk43.png
  • marzusiax Autorytet
    Postów: 3771 2713

    Wysłany: 28 grudnia 2016, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa ja o ciąży dowiedziałam się robiąc test, bo miałam gorączkę. Potem straszny ból gardła zmusił mnie do wzięcia antybiotyku. Bolało tak, że nie byłam w stanie jeść. Jest grupa antybiotyków bespiecznych w ciąży. Jak na razie mały rozwija się dobrze

    f2wl9vvjip8wdzqr.png1usawn15ypoqzu4l.png
    Krzyś [*] 38tc 13.01.2015 - maleńka duszyczka a brakuje tak wiele...
  • justa. Autorytet
    Postów: 785 651

    Wysłany: 28 grudnia 2016, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny. Mam nadzieję, że wszystko skończy się dobrze. Ciągle mam stan podgorączkowy ale jest już lepiej niż wczoraj. Jak tylko temperatura mierzona waginalnie dochodzi do 38 stopni biorę paracetamol.

    ex2bx1hpg9qyhku2.png
  • justa. Autorytet
    Postów: 785 651

    Wysłany: 31 grudnia 2016, 03:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, temperatura minęła. Jednak dopiero teraz zaczęłam naprawdę świrować. Poczytałem kilka artykułów i w każdym jest napisane, że gorączka na tym etapie ciąży może powodować wady rozwojowe płodu. Strasznie się boję. Znacie może jakieś pozytywne przykłady, iż mimo gorączki na początku ciąży wszystko skończyło się ok.i dziecko urodziło się zdrowe?
    Marzusiax czy rozmawiałaś z lekarzem o swojej chorobie na początku ciąży, czy lekarz mówił Ci, że to może negatywnie wpłynąć na ciążę?

    ex2bx1hpg9qyhku2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 grudnia 2016, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa, ale jaka gorączka? Ja byłam chora na początku tej ciąży i jak do tej pory, a miałam już jedno połówkowe usg (i będę miała drugie) żadnych wad nie widać. Myślę, że jakbyś miała 40 stopni to byłoby niebezpieczne, ale 38? Nie panikuj.

  • justa. Autorytet
    Postów: 785 651

    Wysłany: 31 grudnia 2016, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elaria, dziękuję, trochę mnie uspokoiłaś. Od dziś nie czytam już żadnych "mądrych" artykułów w necie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 grudnia 2016, 15:19

    ex2bx1hpg9qyhku2.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ