X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje prolaktyna w ciąży
Odpowiedz

prolaktyna w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • MisiaMonisia Autorytet
    Postów: 2907 1203

    Wysłany: 1 lutego 2015, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a odpowiedni poziom tsh do tego aby utrzymać Maluszka, no i żeby się dobrze rozwijał ;)

    Nikoś urodzony 22.03.2015r. 👣

    Nasze Aniołki:
    👼 - 21.02.2014r. (10tc),
    👼 - 7.06.2020r. (CB).

    Moja Kochana Mamusia (*) - 8.02.2020r. 🖤
    Mój Kochany Dziadziuś (*) - 7.06.2020r. 🖤
    Moja Kochana Molly 🐕
    - 17.03.2021r. 🖤

    💊 Euthyrox N100


    Starania od : luty 2019 r.
  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 8 lutego 2015, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też powiem wam szczerze nie wiem co mam myśleć o prolaktynie. Mój poziom przekracza normę dwukrotnie, a zachodzę w ciążę bez najmniejszych problemów. Z miesiąca na miesiąc można powiedzieć. Poroniłam w 11,5 i 6 tyg. Dlatego lekarz zlecił teraz już wszystkie badania. Nadal czekam na wyniki no i na razie wiem, że tylko PRL mam podwyższoną. Lekarz stwierdził, że to nie od tego są poronienia(a chodzę naprawdę do dobrego specjalisty). Mam póki co brać tylko acard, folik, no i moje tabletki na nadciśnienie (to akurat leki bezpieczne dla ew. ciąży). Wyniki powtórzyć na początku następnego cyklu.

    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • MisiaMonisia Autorytet
    Postów: 2907 1203

    Wysłany: 8 lutego 2015, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Granat jeśli to nie wina podwyższonej prolaktyny no to musisz poczekać za resztą wyników. Mam nadzieję że czegos sie dowiesz.

    Powodzenia i trzymam kciuki żeby się w końcu udało donosić ciążę :)

    Nikoś urodzony 22.03.2015r. 👣

    Nasze Aniołki:
    👼 - 21.02.2014r. (10tc),
    👼 - 7.06.2020r. (CB).

    Moja Kochana Mamusia (*) - 8.02.2020r. 🖤
    Mój Kochany Dziadziuś (*) - 7.06.2020r. 🖤
    Moja Kochana Molly 🐕
    - 17.03.2021r. 🖤

    💊 Euthyrox N100


    Starania od : luty 2019 r.
  • Sikorka Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 17 lutego 2015, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja 2 m-ce przed ciążą miałam dwukrotnie podwyższoną prolaktynę, tylko dlatego że zbiłam ją Norprolac'iem (była znacznie wyższa).Norprolac to równoważność Bromergonu, tylko droższy i lepszy bo bez skutków ubocznych. A więc potwierdzam, że prolaktyna do zajścia w ciąże w waszych sytuacjach nie jest problemem. To, że prolaktyna rośnie w ciąży też jest rzeczą oczywistą. Pozostaje tylko kwestia tego, że ja nadal dostałam zalecenie aby Norprolac zażywać, pewnie do końca pierwszego trymestru aby prolaktynę regulował no i oczywiście Duphaston, aby regulował progesteron. W takim zestawie musi się udać:) Odstawienie Bromergonu jest złym pomysłem. Skontaktujcie się z lekarzem.

  • Renka88 Autorytet
    Postów: 1247 1656

    Wysłany: 29 lipca 2015, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wyniki z dzisiaj 6t6d i prolaktyna 39,35 ng/ml cały czas biorę jeden bromergon. Myślicie że to bezpieczny poziom? Wcześniej miałam hiperprolatynemie poziom 49. Bromka biorę od maja.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2015, 16:34

    <3

    iv098iikucvckjtl.png

    Aniołek 05.2014
  • sia Przyjaciółka
    Postów: 81 20

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez ma m pytanie czy poziom prolaktyny 41,4 jest właściwy dla 5 tyg ciąży. Biorę cały czas bromergon. Czekam na jakieś informacje.

    1kk0x1hpe17u1349.png
  • Kawuniaa Koleżanka
    Postów: 39 24

    Wysłany: 13 maja 2017, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, czy ktoś badał prolaktynę w 19 tyg?
    Moja endo zaleciła badanie, bo przed ciążą miałam podejrzenie mikrogruczolaka przysadki.
    Wynik wyszedł jakiś ekstrymalnie wysoki 7855 mU/l, laboratorium nie mogało norm w ciąży, ale z tego co przeliczałam to sporo za dużo nawet jak na ciąże.
    Martwię się tym, a wizyta u endo dopiero w środę.

    hchy0tc7p7w0bawc.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ