X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Progesteron/luteina a tycie, trądzik i zaparcia
Odpowiedz

Progesteron/luteina a tycie, trądzik i zaparcia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Ryba1985 Koleżanka
    Postów: 95 12

    Wysłany: 18 lipca 2016, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przyjmuje 2x1 Duphaston. Mam okropne niedoskonalosci - jesli mozna tak je nazwac. Pryszcz na pryszczu - to jest wlasciwe okreslenie :)
    Taka dawke przyjmuje od 4tc (jestem po 2 poronieniach). Waga podskoczyla mi juz 2tygodnie pozniej o 4kg. Jestem ciagle glodna, no i te zaparcia... czasami nie moge sie wyproznic przez 3 dni. Wypicie malej kawy rozpuszcalnej z mlekiem, pomaga. Tylko co zrobic jak nie mozesz zniesc nawet jej zapachu? Czytalam jeszcze o kiwi - nalezy zjesc 2 kiwi dziennie i pomaga. Ja daje rade zjesc 1 kiwi i rzeczywiscie, troszke lzej.

    85999n73ze96h91v.png
  • Maggie_31 Autorytet
    Postów: 360 162

    Wysłany: 19 lipca 2016, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od ponad miesiąca brałam Duphaston 4x1 plus luteinę dowcipnie 1x1 i cera jak u niemowlaka:-) Co do tycia to nawet trochę sie martwię,bo to 4 miesiąc a ja nie dość ze na początku schudłam 3 kg to obecnie mam stała wagę 54kg od dobrych 2 miesięcy i ani drgnie.Teraz zamiast dupka mam luteinę dowcipnie 2x1 zamiennie z podjęzykowa 3x1,zobaczymy

    17u920mmtaho5gy9.png
  • fionkapoziomka Debiutantka
    Postów: 13 6

    Wysłany: 19 lipca 2016, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja właśnie schodzę z Luteiny, Duphaston skończyłam brać dwa tygodnie temu. Brałam Duphaston 2x10mg i Luteinę 2x200 mg. Przy luteinie nie odczuwałam żadnych dolegliwości ale z Duphastonem była masakra... Wzdęcia i zaparcia takie, że szkoda gadać... Teraz z kolei boli mnie brzuch, zaczynam właśnie 17 tc i się zastanawiam czy to zmniejszenie dawki Luteiny (teraz biorę 100mg na dobę) czy może moja głowa która stale się boi o ciążę. Mam za sobą dwa poronienia więc strach jest...

    Aniołki 2014,2015
    Laura ur.22.12.2016

    BHCG - 14.10.17 - 66,9
    - 16.10.17 - 203
  • Assss Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 24 października 2016, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przy luteinie 2X100 miałam strasznie bolesne wzdęcia, zaparcia i okropny trądzik, wielkie grudki nawet na dekolcie i ramionach. Jedyne co to nie tyłam. Teraz jestem 2 tydzień po odstawieniu i w/w objawy ustały.

  • Fridakahlo Koleżanka
    Postów: 104 18

    Wysłany: 9 stycznia 2017, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biorę luteinę dopochwowo prawie od początku ciąży, na początku w dawce 150 x 2 razy dziennie i też zauwazylam, ze zaczelam przybierac na wadze, ale nie widzę tego po sobie. podobno luteina zatrzymuje wodę w organizmie no i te zaparcia akurat mnie ominely. Nie zauważyłam natomiast jej negatywnego wpływu na cerę. Teraz już mam obniżoną dawkę i chcemy całkowicie zrezygnować jeśli wyniki będą dobre. Na początku jedynie czułam się osłabiona, ale nie wiem czy to akurat luteina miała na to wpływ czy coś innego.

    Frida



    PCO
    Hyperprolaktynemia czynnościowa
    Hipoglikemia reaktywna
  • frutka. Znajoma
    Postów: 21 10

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja ani po luteinie, którą biorę od początku ciąży, ani po duphastonie, kfóry bralam na poczatku żadnych problemów i skutków ubocznych nie miałam

    f2w3rjjgxg214rxd.png
  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na początku brałam duphaston. Teraz jestem na luteinie. Nie zauważyłam żadnych zbędnych kilogramów. Myślę, że ciąża i burza hormonów robią swoje. Każdy organizm jest inny.

    74dix1hpmwypzcju.png
  • Siemka Przyjaciółka
    Postów: 109 40

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to mnie oświeciłyście, nie myślałam, że luteina może mieć wpływ na wagę, może dlatego tyję w takim tempie, mam już 8 kg do przodu,a to dopiero 17 tydz.

    W oczekiwaniu na naszą małą księżniczkę
    uwo9tqywggs22bor.png
    Emilka <3
  • kamila1991 Znajoma
    Postów: 19 1

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biore Luteine 100 1x1 od miesiaca i Duphaston 2x1 od poczatku ciazy (teraz 21tc) od poczatku ciazy przytylam 5,5kg, zaparcia kosmiczne ale cera ladna ;)

  • Angela* Autorytet
    Postów: 2106 1581

    Wysłany: 25 czerwca 2017, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jak sobie radzicie z zaprciami ? Mnie aż bolą jelita :(

  • MikroLena Koleżanka
    Postów: 68 17

    Wysłany: 16 sierpnia 2017, 03:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napar z rumianku i surowy agrest. Mi pomagały na zaparcia spowodowane przyjmowaniem żelaza od 21tc. Luteinę też biorę 2x100mg dopochwowo.

    dqpranliwnrweqx3.png
  • Aasha Autorytet
    Postów: 1204 904

    Wysłany: 16 sierpnia 2017, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również nie zauważyłam wpływu, od początku ciąży do 14 tc brałam duphaston, teraz od 20tc znowu - luteina. Cera ładna, tyję normalnie - jak to w ciąży ;-). Problemów z zaparciami też nie mam pomimo tego, że muszę leżeć. Ale dieta robi swoje - na śniadanie codziennie musli z jogurtem naturalnym, otręby, owoce, miód. Często na czczo wypijam również szklankę przegotowanej wody z cytryną. Po południu codziennie szklanka kefiru. Dużo owoców, warzyw, kasz, pieczywo tylko żytnie. Nie jem białego pieczywa ani makaronu, ale przed ciążą też nie jadłam. Zaparć zero. Dodam tylko, że pozwalam sobie na słodycze, nawet na czekoladę, ale staram się w rozsądnych ilościach :P

    akeu43r8y52gvtw7.png

    ex2bio4p7ak0n2wo.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ