X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Pośrednie ryzyko trisomii 13 w teście PAPP-A
Odpowiedz

Pośrednie ryzyko trisomii 13 w teście PAPP-A

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Basha Autorytet
    Postów: 252 179

    Wysłany: 21 lutego 2017, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebrałam właśnie wyniki testu PAPPA. Miałam nie zaglądać przed wizytą u lekarza, ale niestety były w foliowej koszulce. W opisie mam wk prawidłowy w zakresie trisomii 21 i 18 i niestety pośredni dla trisomii 13 (podstawowe ryzyko 1:3871, a skorygowane 1:709).
    Na usg parametry miałąm według lekarza w porządku ( NT 1,4 mm, kość nosowa obecna, FHR 184 ud/min)

    Wiem, że to statystyka i jakby ktoś mi powiedział, że ma taki wynik to bym mu kazała się nie martwić, bo na 709 dzieci 708 będzie zdrowe, ale zaczęłam się stresować, a mój lekarz jest na urlopie.

    Na wyniku mam napisane brak wskazań do amniopunkcji, można rozważyć badanie DNA płodowego z krwi matki.
    Czy któraś z was z takim wynikiem robiła NIFTY?

    f2w3ugpjqs7gupgd.png
  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 21 lutego 2017, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To swietny wynik, bardzo male ryzyko. Ja mialam 1 do 700 dla trisomii 21 i lekarz powiedzial ze brak podstaw do diagnostyki inwazyjnej. Jesli usg w porzadku, a tak jest to daj sobie spokoj i ciesz sie zdrowa ciaza. Pozdrawiam

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
  • Cassie 65 Autorytet
    Postów: 625 491

    Wysłany: 21 lutego 2017, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basha nie jedna dziewczyna marzy o takim wyniku! Ja sama po biochemii mam 1:269 no i idę w czwartek na amniopunkcję.

    Nie martw się na zapas. Poczekaj na swojego lekarza i z nim porozmawiaj ;)
    Pamiętaj, że test z krwii jest bardzo drogi

    T21 po USG 1:3862, po Pappa 1:269.
    Amniopunkcji- Zdrowa dziewczynka
    0S32p2.png
  • rybka33 Ekspertka
    Postów: 205 208

    Wysłany: 22 lutego 2017, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cassie ja miałam wynik podobny do twojego ale lekarz nic nie mówił o amniopunkcji.Trochę sie przestraszyłam takim wynikiem ale zobaczymy jak sie dzidziuś urodzi.Mam nadzieję że będzie zdrowe.

    :(
  • Cassie 65 Autorytet
    Postów: 625 491

    Wysłany: 22 lutego 2017, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rybka a możesz podać jaki miałaś? Ja ze względu na powiększone ryzyko (większe niż 1:300) najpierw zostałam skierowana na konsultacje z genetykiem. Też nie sądzę, że jest coś źle ale ziarno strachu zostało zasilane i padła decyzja że chcemy to zweryfikować a nifty sobie odpuacilisny bo po prostu nie mamy ochoty tyle płacić za to badanie.

    T21 po USG 1:3862, po Pappa 1:269.
    Amniopunkcji- Zdrowa dziewczynka
    0S32p2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2017, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie u mnie po pappa ryzyko trisomii 21 wzrosło na 1:455 lekarz stwierdził, że gdyby tu chodziło o jego dziecko to nic by z tym dalej nie robił bo na usg wszystko jest w porządku ale sama nie wiem co o tym myśleć :/

  • Basha Autorytet
    Postów: 252 179

    Wysłany: 2 marca 2017, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja postanowiłam zrobić Nifty, żeby do końca ciąży się niepotrzebnie nie denerwować.

    f2w3ugpjqs7gupgd.png
  • mitaka Autorytet
    Postów: 980 872

    Wysłany: 8 marca 2017, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To male ryzyko ja mialam patu 1:120 i robilam amniopunkcje. Wyszla ok, kariotyp prawidlowy, niestety dziecko mnogie wady wrodzone (tylko wodoglowie wykryte na usg w 30tc reszta wad po porodzie).

    zrz6ha0087gvqc3d.png
    ex2bi09kf6yrzsk3.png
  • mamania Znajoma
    Postów: 20 3

    Wysłany: 9 marca 2017, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam zły wynik Pappa. Nie zgodziłam się na amniopunkcję ponieważ kochaliśmy maluszka od początku,bez względu na ewentualne wady, bałam się też powikłań po amnio. Maleństwo urodziło się zdrowe.

    Żałuję, że zrobiłam to badanie,wprowadza wiele zamętu. Gdybym poczytała wcześniej na czym polega to badanie, nie robiłabym go na pewno.

    mamania
  • fo09czka Ekspertka
    Postów: 192 50

    Wysłany: 18 marca 2017, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny

    u mnie ryzyko t21 1:586, (ryzyko podstawowe 1:600)
    usg ok, crl 62mm, nt 2,2 fhr 172 uderz/min

    zastanawiam się nad kolejnymi badaniami a dokładnie nad nifty. Obawiam się jedynie że wynik z Nifty również nie będzie jednoznaczny:/

    Czy któraś z Was miała podobne ryzyko i czy dalej diagnozowała malucha pod kątem badań genetycznych czy dać sobie spokój tak jak lekarz radzi?

    34bwgzu3qov4higv.png

    ex2bupjyy1j7l7t7.png

    Nasza Córeczka Marysia 03.09.2014 [*] - 9tc
    Aniołek 29.12.2014 [*] - 8tc ciąża pozamaciczna


  • milmarta Ekspertka
    Postów: 238 54

    Wysłany: 30 marca 2017, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. fo09czka, nie wiem czy pocieszę...moje ryzyko podstawowe wynosiło chyba 1:336, po USG zmniejszyło się do 1:7652, nt1,6. Nie zakwalifikowano mnie do dalszej diagnostyki bo jak stwierdzili lekarze "nie ma wskazań". Dziecko urodziło się z zespołem Downa. Ja nie zrobiłam PAPP-A, ale znam dziewczynę, młodszą ode mnie, której po zrobieniu PAPP-y ryzyko jeszcze się zmniejszyło względem tego z USG a dziecko urodziło się z zespołem Downa. Te badania to tylko statystyka, moga się mylić i wprowadzać niepotrzebny stres. Moim zdaniem mają one sens, jeżeli w przypadku wady dziecka będziesz chciała je usunąć, jeżeli wiesz, że i tak nie usuniesz to tylko przyprawi cię o niepotrzebny stres.

    fo09czka lubi tę wiadomość

  • fo09czka Ekspertka
    Postów: 192 50

    Wysłany: 31 marca 2017, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuę milmarta za podzielenie się swoją historią, Dużo myślałam, czytałam i zagłębiałam się w temat ZD i postanowiliśmy z mężem że nie będziemy robić nifty. Niezależnie od wyniku chcę tego dziecka i nic tego nie zmieni także decyzja jest dla nas jedna. Jedyne będziemy robić bardziej szczegołowe badania które mają na celu pomoc maluszkowi. Nifty nie daje informacji dzięki której możesz wyleczyć swoje dziecko, nie ma żadnych środków zaradczych także każdy sam decyduje czy jest sens je robić.

    34bwgzu3qov4higv.png

    ex2bupjyy1j7l7t7.png

    Nasza Córeczka Marysia 03.09.2014 [*] - 9tc
    Aniołek 29.12.2014 [*] - 8tc ciąża pozamaciczna


  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 31 marca 2017, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pappę warto zrobić niezależnie od chęci poznania ryzyka wad - to badanie pokazuje też wydolność łożyska.

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ