X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje podwójna macica
Odpowiedz

podwójna macica

Oceń ten wątek:
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 25 września 2017, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny piszcie jak wasze ciążę przebiegają ,
    Jestem posiadaczką podwójnej macicy wiem o niej odkąd podjęliśmy sie leczenia jestem po laparoskopii po której dostałam 3miesiace na zajście w ciążę pozniej mialam iść na usuniecie przegrody. W sobotę zobaczyłam upragnione dwie kreski jutro ide na betę i dopiero jak będę mieć wynik bede dzwonić do lekarza, boje się jak to będzie ale wierze ,ze musi byc dobrze.

    age.png
  • Pysia88. Ekspertka
    Postów: 140 95

    Wysłany: 26 września 2017, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Welonka :) ja mam dwie odrębne macice i jedną szyjke ;)o swojej wadzie dowiedziałam się już po zobaczeniu dwóch kresek i najpierw byłam załamana ale czytając różne fora zauważyłam, że większości dziewczyn jednak udaje się donosić ciąże i ostatnio wręcz śmieje się ze swojej wyjątkowości ;) ;)
    Co do samej ciąży to u mnie póki co (i oby już do końca) wszystko przebiega super :) jestem w 17 tygodniu, mój kochany synuś ma się dobrze :) nie muszę leżeć, nie biorę żadnych leków, nic nie boli, plamień nie ma (choć miałam kilka dni po terminie okresu- ale tylko dwa dni i nigdy więcej się nie pojawiły, mimo to 3 tyg brałam duphaston), nic tylko się cieszyć :) maluszek dokazuje nieźle ale jeszcze ruchów nie czuję :D brzuszek zaczyna rosnąć coraz szybciej, póki co równomiernie w miarę z obu stron :D (wcześniej zastanawiałam się jak będzie wyglądał ze względu na te dwie macice :D )
    Tak więc głowa do góry, staraj się nie przejmować bo ja na początku też wariowałam a niepotrzebnie ;) lepiej nie niepokoić dzidzi ;)

    dxomi09ki2yn4iqx.png
  • szwesta80 Autorytet
    Postów: 402 284

    Wysłany: 4 października 2017, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CZeść dziewczyny.
    U mnie też dwunaczyniówka. W tej chwili jestem w 22 tygodniu i 3 dniu ciąży.
    Lekarka już mi zapowiedziała, że ze względu na pępowinę, wiek (37 lat)i dwa poronienia będzie optowała za CC. Pępowina dwunaczyniowa jest znaczącym wskazaniem do CC. Wprawdzie chciałam rodzić naturalnie, ale lekarka mnie przekonała.
    U mnie na szczęście wszystkie organy maleństwa jak na razie ok. Mam obowiązkowo zrobić USG 30 tygodnia.
    Do tego Pani doktor już mi zapowiedziała, że jeżeli synek nie będzie odpowiednio wagowo przyrastał na ostatnie tygodnie ciąży położy mnie szpitala, by móc wszystko kontrolować i że ciążę wtedy rozwiążemy ok 36 tygodnia.
    Fajnie, że ktoś ruszył ten temat, bo po połówkowych byłam, załamana.

    3jgx3e3kzhsm0bxy.png
    f2w3qh4snsvwasdq.png
    Przybrana Mama dla Młodego
    Aniołek [*] - 12.10.2015 - 8 tc
    Aniołek [*] - 16.01.2017 - 9 tc
  • Przy nadziei Koleżanka
    Postów: 34 26

    Wysłany: 5 października 2017, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie pozytywne forum! Cieszę się, że tu zajrzałam. Niesamowita radość, że nie jestem sama, a scenariusz podobnych do mojej ciąży często jednak bywa szczęśliwy. Mam dwie macice z odrębnymi szyjkami. Przegroda pochwy została wcześniej usunięta. Obecnie jestem w 9 tygodniu ciąży, w którą zaszłam bez problemu. Mimo czterodniowego plamienia w zeszłym tygodniu (w terminie miesiączki), ktore po zwiększeniu dawki luteiny ustąpiło - moja fasolka jak potwierdziło usg rozwija się prawidłowo w prawej, większej macicy. Mam wiele obaw, ale staram się myśleć pozytywnie. To forum dodało mi otuchy. Będę zaglądać :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 października 2017, 19:33

    Pysia88. lubi tę wiadomość

    f2wlpx9isnnvaest.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 7 października 2017, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super ze watek odżył ja dopiero na początku w środę mam wizytę liczę na serduszko ,dostałam duphaston 3x1 na podtrzymanie . My staraliśmy półtorej roku w tym 9miesiescy leczenia ale oprócz dwóch macic mam pcos i niedrożny jajowód ale udało sie maleństwo jest w lewej macicy. Piszcie na bieżąco co u was

    Pysia88. lubi tę wiadomość

    age.png
  • Pysia88. Ekspertka
    Postów: 140 95

    Wysłany: 8 października 2017, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka u mnie też maluszek zamieszkał w lewej :) i tez mam wizytę w środę już się nie mogę doczekać a jednocześnie lekko się denerwuje bo dzidziuś sporo przeżył ostatnio najpierw dwie długie samochodowe podróże po 800km a potem moja chorobę gdyż nie ominęło mnie jesiennie przeziębienie ;) no to czekamy do środy daj znać jak było :)

    dxomi09ki2yn4iqx.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 8 października 2017, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba niedługo zaczniesz odczuwać ruchy małego:)

    Dziewczyny a pracujecie czy od początku lekarz wysłał was na l4? Ja w pracy spędzam 8godzin ciągle na nogach w ruchu czasem musze dźwigać nie chciała iść odrazu na l4 ale chyba nie będę miała wyjścia często czuje brzuch i od kilku dni mam okropne mdłości

    age.png
  • Pysia88. Ekspertka
    Postów: 140 95

    Wysłany: 9 października 2017, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poszłam praktycznie od razu w 8 tygodniu ale to nie z powodu macic ani nawet złego samopoczucia ale z powodu pracodawcy. Niestety na gorszego trafić już chyba nie mogłam więc nie wahałam się ani chwili gdy lekarz zapytał czy potrzebne mi zwolnienie. W pracy byłam narażona na okropne stresy, wręcz mobbing do tego nie raz dźwiganie po 20 kg a tam nikogo nie interesowało czy możesz czy nie ;) Tak więc żadnych wyrzutów sumienia nie mam, tymbardziej, że nawet nie zamierzam tam wracać. Teraz chodzę zadowolona i uśmiechnięta a tego potrzebuje dzidziuś :) co nie znaczy, że nie żyję aktywnie, ciągle zabiegana jestem, czasem stresuję się czy te dwie macice to nie jest jednak jakaś bariera, ale zawsze konsultuje z lekarzem i póki co nie widzi przeciwskazań do aktywnego trybu życia :)

    A jak u pozostałych koleżanek?
    Przy nadziei, niedługo czekają Cię badania prenatalne, decydujesz się na usg i pappa? :)

    dxomi09ki2yn4iqx.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 9 października 2017, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pysia widzę ,ze pracodawcę mamy tego samego mam taka sama sytuacje ,jak bylam po laparoskopii narzeczony zanosił zwolnienie i powiedzial ze jestem po operacji to po 2dnisxh dzwonili czy moze jednak przyjdę. U mnie po ciężkim dniu w pracy boli podbrzusze . Mi obecnie strasznie dokuczają mdłości

    age.png
  • Pysia88. Ekspertka
    Postów: 140 95

    Wysłany: 9 października 2017, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe to bardzo mozliwe ;) ;) Jeśli Cię boli to tymbardziej nie masz co się zastanawiać dzidzia najważniejsza. Też mam nie raz te bóle lub klucia brzucha niby nie za mocne, niby w ciazy to normalne ale każde wywołuje stres. A tak poza tym to coś dziś dziwnego czuje może to ruchy szkraba nie mam pojęcia. Jak myslicie pierwsze ruchy to raczej na dole czy posrodku brzucha? ;)

    dxomi09ki2yn4iqx.png
  • Przy nadziei Koleżanka
    Postów: 34 26

    Wysłany: 10 października 2017, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Ja już w 10 tygodniu ciąży. Czuję się dobrze, choć nadal wg zaleceń lekarza asekuracyjnie przyjmuję luteinę i nospę forte. Nospę tylko jak pobolewa mnie podbrzusze, co już coraz rzadziej się dzieje. W ogóle to mam wrażenie, że w 10 tygodniu dużo lepiej ze mną - zmęczenie nieco ustępuje, mdłości też już mniej odczuwam. Spokojnie chodzę do pracy, ale to tylko dlatego, że mam raczej spokojną, biurową pracę. Jak już rano wstanę (co biorąc pod uwagę moją nieustającą senność jest nie lada wyczynem) to już siłą rozpędu kontynuuję do wieczora :) Usg prenatalne mam 3 listopada, także spokojnie czekam, ale czuję, że wszystko jest w porządku. Pysia- te ruchy muszą być wspaniałym uczuciem- czekam z utęsknieniem. Welonka- mdłości i bóle brzucha mam nadzieję, że wkrótce zelżeją. Pozdrawiam Was ciepło Moje Drogie! :)

    f2wlpx9isnnvaest.png
  • Pysia88. Ekspertka
    Postów: 140 95

    Wysłany: 10 października 2017, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale się cieszę, że taka kupka nas się tu zrobiła :) :) zaczęłam codziennie na forum zaglądać odkąd piszecie :D

    Przy nadziei, ja nawet jeszcze nie wiem czy to były ruchy, wczoraj wieczorem czułam na dole brzucha jakieś pyrkanie ale wydaje mi się, że dziecko jest trochę wyżej no sama już nie wiem z drugiej strony pisało, że można odczuwać w różnych miejscach. Powiem jutro lekarzowi, zobaczymy co on na ten temat :D

    Jeśli chodzi o objawy to wyobraźcie sobie, że w pierwszym trymestrze nie miałam praktycznie żadnych mdłości, jedyne co to okropne zmęczenie całymi dniami i nie raz zgagi jak pojadłam na wieczór. Na szczęście zmęczenie już mi minęło, zgagi są do tej pory ale przynajmniej wtedy ograniczam trochę jedzenie :D :D

    Ok, lecę zając się jakimś obiadem i czekam na wasze kolejne newsy :)

    dxomi09ki2yn4iqx.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 11 października 2017, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja koleżanka mówiła ze pierwsze ruchy czuła takie jakby delikatne bulgotanie.
    Ja dzisiaj zobaczyłam serduszko teraz jestem spokojniejsza ze na ta chwile jest wszystko dobrze :)

    age.png
  • Pysia88. Ekspertka
    Postów: 140 95

    Wysłany: 12 października 2017, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To świetna wiadomość pamiętam jak szłam i tak samo obawiałam się czy będzie serduszko i potem to uczucie ulgi i radości :)

    U mnie wczoraj też wszystko super, maluszek waży już prawie 300 gram i mierzy około 20 cm, to już kawał byczka. Na badaniu tak strasznie wariował, że nie dał sobie żadnej fajnej fotki zrobić :)cieszę się bo to znaczy, że wciąż ma dużo miejsca :)
    Co do ruchów to lekarz powiedział, że to co czuje to raczej ruchy i chyba ma racje bo czuję "to" coraz częściej i intensywniej :)wspaniałe uczucie.

    A za 2 tyg usg połówkowe :)

    dxomi09ki2yn4iqx.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 12 października 2017, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie czuć ruchy dziecka jak rusza sie to tez niesamowite uczucie ,
    Czyli to prawda ze macica prawidłowo rozciąga sie dobrze zw maluszek ma caly czas sporo miejsca oby juz tak bylo do konca. A wiesz czy będzie chłopczyk czy dziewczynka ?

    age.png
  • Pysia88. Ekspertka
    Postów: 140 95

    Wysłany: 12 października 2017, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taaak to będzie synuś :)2 tygodnie temu lekarz powiedział, że na 99% chłopiec, a wczoraj, że na 800% bo jedyne co chętnie eksponował do zdjęć to swoją męskość :D :D
    Co do rozciągania macicy to jestem dobrej myśli, niedawno gdzieś na innym forum czytałam, że jakaś dziewczyna z naszą przypadłością urodziła 4,5kg dziecko o wzroście mniej więcej 60cm, to przecież dużo nawet jak na jedną macicę a co dopiero przy dwóch :)

    dxomi09ki2yn4iqx.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 15 października 2017, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluje synka :)
    Taki olbrzym który ma tylko polowe macicy to bardzo ładnie ,
    A wiecie jak to jest z porodem bo czytałam ze najczęściej konczy sie cesarskim cięciem.

    W czwartek i piątek najadłam sie strachu bo zaczęłam plamic ,ale juz jest wszystko dobrze podobno powodem plamień byla cytologia mialam pobierana dzień wcześniej.

    Milej niedzieli :)

    age.png
  • Pysia88. Ekspertka
    Postów: 140 95

    Wysłany: 15 października 2017, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój lekarz też mówił, że będzie cesarskie cięcie, najpierw bardzo mnie to smuciło, ale teraz jest mi już to szczerze mówiąc obojętne, ważne żeby dzidziuś był zdrowiutki a reszta to mały pikuś.
    Chociaż gdzieś czytałam, że zdarzały się naturalne porody, wszystko zależy od ułożenia dziecka :) kto wie, może nastawimy się na cesarke a tu przyjdzie się jednak bardziej pomęczyć :P

    Ja też miałam cytologie w środę i też plamiłam, ale nie martwiłam się aż tak bardzo bo gin od razu powiedział, że będę plamić.
    A zdecydowałaś się na zwolnienie czy popracujesz jeszcze? :)

    dxomi09ki2yn4iqx.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 15 października 2017, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi właśnie lekarz nie wspomniał ,ze mogę plamic po cytologii dopiero jak zadzwoniłam do niego to powiedzial mi wiec juz jestem spokojna.
    Tak na zwolnieniu jestem od czwartku .
    Właśnie tez czytałam ze zdarzały się porody naturalne.

    age.png
  • Monic88 Autorytet
    Postów: 401 255

    Wysłany: 17 października 2017, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki jestem posiadaczką podwójnej macicy (lub macicy z przegrodą, dowiedziałam się dopiero w ciąży, więc na samym USG ciężko stwierdzić.) W tej chwili zaczynamy 25 tydzień i wszystko jest w jak najlepszym porządku :-) Od początku ciąży nie mam żadnych problemów, macica ładnie się rozciąga, córeczka rośnie. W 18 tygodniu miałam USG 3d tej drugiej jamy macicy i już wtedy miała rozmiar 2x2cm, a dwa tygodnie temu na połówkowych lekarka już jej w ogóle nie widziała, więc się rozepchała dzidzia tak, że po drugiej jamie nie ma śladu ;-) Szyjka na razie też ok, nie skraca się, nie rozwiera, a na to trzeba zwracać uwagę mocno. Lekarz póki co nie widzi żadnych przeciwwskazań do porodu naturalnego. Szyjkę mam jedną więc jeśli córcia ułoży się główkowo to będziemy rodzić naturalnie :-)
    L4 mam od początku, chodziłam prywatnie i tamten lekarz powiedział, że woli dmuchać na zimne, zwłaszcza że mam pracę stojącą głównie. Potem przeszłam na NFZ i kolejny lekarz już kontynuował l4.
    Pytajcie o co chcecie, ja też na początku jak się dowiedziałam to byłam przerażona i nie umiałam cieszyć się ciążą, szukałam jakiś informacji, ale w Internecie jak na lekarstwo tego :-( Znalazłam jakieś forum gdzie dużo dziewczyn się wypowiadało, ale kurczę zapomniałam nazwy:/ Ale na tamtym forum 100% ciąż skończyło się happy endem, więc chyba bardziej się straszymy niż to warte jak widać ;-)

    grzanewino lubi tę wiadomość

    km5sp07weqrpj7bl.png
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ