X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje podwójna macica
Odpowiedz

podwójna macica

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2014, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej "podwójne" wreszcie mam chwilę, żeby coś napisać. Ja już po porodzie. Wody mi odeszły w 37 tyg i 6 dniu. Lekarze się uparli, że będę rodzić naturalnie bo skoro nie ma podwójnej szyjki to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby urodzić SN. Na moje pytanie czy aby podwójna macica nie będzie mieć problemów ze skurczami twierdzili, że nie, że skoro wody odeszły to pewnie zaraz urodzę. 19-cie godzin później po kroplówce z oxy i rozwarciu 1 cm zwątpili i zrobili mi cesarkę... Po oxy skurcze się pojawiły nagle mega silne co 2-3 minuty, ale rozwarcia i tak nie było. Na marginesie dodam, że jak juz Staśka wyjmowali to okazało się, że był okręcony pępowiną... na szczęście wszystko już ok, mały jest cudowny i jesteśmy bardzo szczęśliwi :) a dochodzenia do siebie po cesarce się nie bójcie, wcale nie jest tak trudno jak mówią, dzień po cięciu jak już mi wreszcie pozwolili zwlekłam się z łóżka i od razu robiłam wszystko przy małym. Pozdrawiam Was dziewczyny i trzymam kciuki za szczęśliwe rozwiązania u Was :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 września 2014, 14:09

    magda91 lubi tę wiadomość

  • Sis Autorytet
    Postów: 647 374

    Wysłany: 3 września 2014, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    truskawka gratuluje z całego serca i życzę zdrowia dla maluszka i oczywiście dla mamusi :)
    Mi niestety się nie udało i w 12 tyg dowiedziałam się że serduszko przestało bić. W tym cyklu zaczynam ponowne starania i mam nadzieję że wkrótce też zostanę mamą i macica mi w tym nie przeszkodzi ;)

    3i49j48a2gjt7hjd.png
    29+1, 44 cm, 1430 g
  • olunia Znajoma
    Postów: 29 13

    Wysłany: 5 września 2014, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Turkawka GRATULACJE:),napisz jaki duży Twój synek.U mnie wszystko dobrze,lekarz powiedział na usg że ciąża wygląda jakbym nie miała żadnej wady macicy.Dwa tyg temu wylądowałam w szpitalu bo lekarz stwierdził ze skróciła się szyjka i istnieje zagrożenie porodem przedwczesnym,na usg jednak wyszło że szyjka wcale nie jest taka krótka(2,3cm),jednak podali mi sterydy na rozwój płucek u dziecka,pewnie bardziej z uwagi na wadę macicy bo zawsze istnieje z tego powodu zagrożenie porodem przedwczesnym .Cały czas dużo leżę ,żadnych skurczy bóli brzucha i innych sensacji nie mam.

    Sis życzę powodzenia i trzymam kciuki:)

    iv09e6yd61eoqwwp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2014, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staś ważył 3300 g, 55 cm, ciekawe ile by ważył jakby do terminu dotrwało. obecnie rośnie jak na drożdżach :) widzisz mnie też straszyli skracającą się szyjka itp. to trzymam kciuki, za szczęśliwe rozwiązanie :)

  • eco88 Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 17 września 2014, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesć dziewczyny!
    ja miałam podejrzenie macicy dwurożnej ale po ostatnich badaniach lekarz podejrzewa podwójną lub z przegrodą... i w gruncie rzeczy nie wiem co mi jest ;/ nie martwiłoby mnie to gdyby nie fakt że mam już za sobą 1 poronienie :/ ( dostałam silnego krwawienia w 7 tyg a w 8 poroniłam;( )chciałam zrobić bardziej szczegółową diagnozę ale niestety nie w naszym prowincjonalnym szpitalu ;/ zapisałam się na wizytę do innego lekarza który rzekomo ma większe doświadczenie w takich przypadkach... boję się jak potoczą się moje kolejne ciąże, narazie nie staramy się- poczekam na konsultację z lekarzem.

    eco88
  • olunia Znajoma
    Postów: 29 13

    Wysłany: 20 października 2014, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny,ja już z dzidzią w domu :)poród SN w 37+1tc, waga 2740g, dł 53cm,10 pkt apg:).

    turkawka lubi tę wiadomość

    iv09e6yd61eoqwwp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2014, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wielkie gratulacje Olunia!!!

  • MerlinMo Ekspertka
    Postów: 142 74

    Wysłany: 30 listopada 2014, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie,
    gratuluję świeżo upieczonym mamusiom.
    Dziewczyny mam o Was pytanie, jak wyglądały Wasze starania przy podwójnej macicy?

    26603ba0de8c61b097ec08d568691b55.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • olunia Znajoma
    Postów: 29 13

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj MerinMo ,ja nie miałam żadnego problemu z zajściem w ciążę ,zaszłam za pierwszym razem ,dziecko planowaliśmy jak skończę studia czyli właściwie to była wpadka :)

    iv09e6yd61eoqwwp.png
  • Jaoasia Debiutantka
    Postów: 14 5

    Wysłany: 6 lutego 2015, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołączam do klubu :)
    Też mam podwójną jamę macicy oraz całą resztę razy dwa, diagnoza poprzez USG 4D.
    Aż łza radości zakręciła mi się w oku z radości, że to wszystkiego nie przekreśla i że na prawdę da radę.
    Na chwilę obecną staramy się od 6 miesięcy na razie nic z tego, ale dobrze usłyszeć, że tak szczęśliwie udało się wam donosić ciążę.

    Przyznam się, że też zastanawiam się na co powinniśmy położyć nacisk przy staraniach. Bo przecież lewa macica lewy jajnik, a prawa prawy. Ponieważ u mnie pochwy też są dwie do wyboru to tak się zastanawiam że dobrze by było wiedzieć z którego jajnika jest owulacja... ale nie jestem pewna.
    Niestety ja swojej owulacji nie czuję.

    A z badań to lekarz kazał mi zrobić jeszcze USG po okresie, żeby sprawdzić czy prawidłowo wykształciły się mięśnie i jak wygląda kurwienie macic.

    Strasznie się cieszę że znalazłam ten wątek :)

    161d3aea2ae7763659bdc20f0d270fa6.png
  • Magdala Autorytet
    Postów: 3479 13515

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joasia zagladasz tu jeszcze? Ja tez podwojna :-)

    Bedzie tak, jak chcesz zeby bylo.
  • Belito Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez i jestem dowodem że sie udalo :)

  • Jaoasia Debiutantka
    Postów: 14 5

    Wysłany: 6 maja 2015, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawno nie zaglądałam... u mnie w przeciągu miesiąca dość dużo się wydarzyło.
    W skrócie, nowy lekarz:
    - histeroskopia dała jasną diagnozę, że to przegroda, a nie podwójna macica, mimo podwójnej szyjki i przegrody w pochwie.
    - zalecenie usunięcia przegrody... chcę miesiąc odsapnąć i będę się zapisywać na zabieg
    - dodatkowo PCOS

    U mnie na razie wszystko po możliwie najgorszej linii idzie. Dlatego też trochę odpuściłam forum, żeby się nie spinać ;)

    161d3aea2ae7763659bdc20f0d270fa6.png
  • Tysia :) Autorytet
    Postów: 759 156

    Wysłany: 4 maja 2016, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka czy sa tu jakies jeszcze kobietki z macicą podwójną bądź przegrodą w macicy ? :)

    Tysia :) eiktflw12fwpveux.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2016, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tysia :) wrote:
    Hejka czy sa tu jakies jeszcze kobietki z macicą podwójną bądź przegrodą w macicy ? :)

    Hejka, ja jestem już po usunięciu przegrody (styczeń 2016r, dr Ludwin Kraków).

    wrzucam linka gdzie opisałam co i jak (nick: DreamBono)
    http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/viewtopic.php?f=6&t=41994&hilit=przegroda&start=975

    i jeszcze tutaj:
    https://bellybestfriend.pl/posty-uzytkowniczki,142613,837.html

    Jestem już po ostatniej kontroli u dr Ludwina. Macica piękna, o prawidłowej budowie. Także w niedługim czasie zaczynam starania o moje trzecie dzieciątko.
    jak będziesz miała jakieś pytania pisz śmiało.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2016, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaoasia wrote:
    Dawno nie zaglądałam... u mnie w przeciągu miesiąca dość dużo się wydarzyło.
    W skrócie, nowy lekarz:
    - histeroskopia dała jasną diagnozę, że to przegroda, a nie podwójna macica, mimo podwójnej szyjki i przegrody w pochwie.
    - zalecenie usunięcia przegrody... chcę miesiąc odsapnąć i będę się zapisywać na zabieg
    - dodatkowo PCOS

    U mnie na razie wszystko po możliwie najgorszej linii idzie. Dlatego też trochę odpuściłam forum, żeby się nie spinać ;)

    Ja od kilkunastu lat żyłam ze świadomością o macicy dwurożnej!! a nie z przegrodą - bo już dawno byłabym po jej usunięciu.
    A tak mówiono mi ciągle, że to loteria przy dwurożnej macicy, że trzeba próbować do skutku..
    Mam co prawda dwoje dzieci - jakimś cudem ciąże utrzymały się, ale też mam za sobą 3 poronienia.

    W końcu po ostatnim poronieniu lekarze w szpitalu po USG poinformowali mnie, że to przegroda macicy a nie dwurożność.
    I tak zaczęłam przeszukiwać internet i trafiłam do dr Ludwina - najlepszy specjalista od wad macicy. I jestem już szczęśliwą posiadaczką macicy o prawidłowej budowie :-)

    Pozdrawiam :-)

  • Tysia :) Autorytet
    Postów: 759 156

    Wysłany: 4 maja 2016, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisa wrote:
    Hejka, ja jestem już po usunięciu przegrody (styczeń 2016r, dr Ludwin Kraków).

    wrzucam linka gdzie opisałam co i jak (nick: DreamBono)
    http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/viewtopic.php?f=6&t=41994&hilit=przegroda&start=975

    i jeszcze tutaj:
    https://bellybestfriend.pl/posty-uzytkowniczki,142613,837.html

    Jestem już po ostatniej kontroli u dr Ludwina. Macica piękna, o prawidłowej budowie. Także w niedługim czasie zaczynam starania o moje trzecie dzieciątko.
    jak będziesz miała jakieś pytania pisz śmiało.

    ja właśnie cały czas mam przegrodę macicy trzonu macicy i pochwy :) już urodziłam synka, ma w tej chwili 5 lat i teraz udało mi się zajść w ciąże ponownie po roku staran wkoncu :) tylko zastanawiałam się czy ta wada ma wpływ na plamienia w ciąży ? Ja jestem w Irlandii jeszcze nawet usg nie miałam .. w sobote będę jechać do gina prywatnie .. Ale wczoraj wieczorem miałam brązowe plamienia które trwaja do teraz w sumie się już zmniejszyly bo prawie ich już nie ma na szczęście ale boje się ze się powtorzy ale ze cos jest nie tak .. i zastanawiam się czy ta wada może mieć jakiś wpływ na to ...

    Tysia :) eiktflw12fwpveux.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2016, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dużą masz wadę, w sensie o wiele poważniejszą od mojej. Nie mam bladego pojęcia czy Twoja wada może powodować plamienia. Ja nie miałam żadnych plamień w ciąży przy przegrodzie częściowej macicy.

  • Tysia :) Autorytet
    Postów: 759 156

    Wysłany: 4 maja 2016, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszej ciąży z tego co pamiętam tez nie miałam .. tylko nie wiem czy mam się przejmować tym plamieniem czy na razie czekac na spokojnie .. chociaż mi mój gin mowil ze skoro pierwsza ciaze donosiłam to z kolejna nie będzie problemu .. bo w ciąży ładnie przegroda się usuwała .. ale chodzi bardziej o to ze zarodek może się zagniezdzic na przegrodzie :/

    Tysia :) eiktflw12fwpveux.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2016, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tysia :) wrote:
    Ja w pierwszej ciąży z tego co pamiętam tez nie miałam .. tylko nie wiem czy mam się przejmować tym plamieniem czy na razie czekac na spokojnie .. chociaż mi mój gin mowil ze skoro pierwsza ciaze donosiłam to z kolejna nie będzie problemu .. bo w ciąży ładnie przegroda się usuwała .. ale chodzi bardziej o to ze zarodek może się zagniezdzic na przegrodzie :/

    i gdybym usłyszała coś takiego ponownie od lekarza: " skoro pierwszą ciążę donosiłam to z kolejną nie będzie problemu" - po tych słowach nie byłby już moim lekarzem bo to najgorsza głupota!!! Ale dopiero po latach jestem mądra, tyle lat straciłam...

    Ja dwie ciąże donosiłam z przegrodą, a 3 poroniłam. Po usunięciu przegrody masz szansę donoszenia ciąży 90%, z przegrodą - jedynie 40%.
    Bo tak jak piszesz to wszystko zależy od tego gdzie zagnieździ się zarodek, jeśli przy przegrodzie - klapa, zarodek rozwinie się tylko do pewnego momentu, potem obumiera.

    Nie piszę tego by Cię straszyć, piszę jak jest. Ja w każdym razie już bym zmieniła lekarza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2016, 18:50

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ