X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje plamienia, beta dodatnia, brak pecherzyka
Odpowiedz

plamienia, beta dodatnia, brak pecherzyka

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2016, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    Ostatnia miesiączka 02.12.2016.
    Rozpoczęłam dzisiaj 5.tydzień ciąży (13 dpo)
    Beta HCG w 11 dpo 19,6; w 13 dpo 46,4.
    Endometrium 11,5.
    Wczoraj i dzisiaj miałam lekkie plamienia brązowe, więc pojechałam do ginekologa. Lekarz widział powiększone endometrium, ale nie widziałam pęcherzyka ciążowego.
    Sam stwierdził, że zarodek jeszcze się nie zagnieździł, a Beta rośnie jeszcze przed zagnieżdżeniem. Powiedział, że on jeszcze nie widzi ciąży na usg.
    Przepisał mi luteinę.

    Czy możliwe jest to, że Beta rośnie mi mimo braku zagnieżdżenia zarodka? Ja już sama nie wiem czy jestem w ciąży czy nie.... Temperatura utrzymuje się na poziomie 37,1. O co właściwie chodzi?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 grudnia 2016, 20:51

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2016, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie, daj tej ciąży czas. Na tym etapie nic się nie zobaczy. Beta jeszcze jest malutka. Poza tym data owulacji zawsze jest domniemana. Mogła nastąpić dzień później, a nawet później, a beta rośnie w ciągu 48 godzin około dwukrotnie, więc u Ciebie dopiero wszystko się zaczyna. Nigdy nie byłam u lekarza z tak niską betą, w ogóle testy ciążowe nigdy mi nie wyszły pozytywne przed 14 dpo. Dopiero wówczas szłam na betę (dla potwierdzenia testu) i najwcześniej za około tydzień do lekarza.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2016, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A te plamienia? Z jakiego powodu moga byc?

  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 31 grudnia 2016, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plamienia mogą być z powodu zagnieżdżania, zdarzają się bardzo często we wczesnej ciąży. A pecherzyk ciązowy na usg jest widoczny jak beta osiąga wartość ok 1000 więc jeszcze dużo za wcześnie u Ciebie. Nie stresuj się tylko spokojnie czekaj bo wpływu i tak żadnego na to nie masz a stres nie pomoże ;-)

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 grudnia 2016, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jula, plamienie może oznaczać, że zaraz poronisz i to jest wariant najgorszy i ja już jestem "skażona" takim myśleniem, po raz poroniłam i obecna ciąża podszyta jest u mnie ciągłym lękiem. Niektóre kobiety plamią przez kilka miesięcy ciąży w terminach, w których przypadałaby miesiączka. Błona śluzowa macicy jest bardzo ukrwiona, a tam się teraz dużo dzieje.
    Plamienia mogą być efektem obecności polipa. Albo wynikać z niskiego progesteronu (możesz sobie zbadać jego poziom). Na wątku w Ovufriend o poronieniach mam koleżankę, która przytoczyła wypowiedź swojego lekarza, że 80% plamień w ciąży to pierdoły, a tylko 20% to powód do zmartwienia.
    Z resztą na tym wątku mam przykłady wielu dziewczyn plamiących czy wręcz krwawiących, które potem cieszyły się zdrową ciążą, a są i takie, które zakończyły się poronieniem. Myślę, że poza zbadaniem progesteronu i czekaniem nic nie możesz więcej zrobić.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 grudnia 2016, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieje ze u mnie to tylko krwawienie zwiazne z terminem spodziewanej miesiaczki. Biore te luteine i dzisiaj nie bylo zadnego plamienia...

    MartucHa lubi tę wiadomość

  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 31 grudnia 2016, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badz dobrej mysli :-) Ja w tej ciazy tez plamilam a raz nawet krwawilam dosc mocno i jak widac niedlugo rodze. Ciaza przebiega prawidlowo a poczatki czasem bywaja trudne. Powodzenia ;-)

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Paula1234 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 22 grudnia 2021, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Temat stary ale może któraś z was podzieli się swoją opinią.
    Ostatni okres miałam 05.11.2021. Owulacja ok 29.11.2021 potwierdzona testem i skokiem temperatury. 14.12.2021 test dodatni. 17 grudnia beta 328. Wczoraj zaczęłam krwawić. Było to jednorazowe krwawienie, nie jakieś obfite. Potem tylko przy podcieraniu plamienie. Byłam u ginekologa. Ciąży brak widocznej na USG, przy okazji wykryto torbiel na jajniku 35mm. Ginekolog przewiduje trzy opcje: ciąża pozamaciczna, poronienie lub bardzo wczesna ciąża. Dziś mam również plamienie przy podcieraniu, śluz zabarwiony na pomarańczowo/brązowo. Raz poleciało troszkę więcej krwi. Czy miałyście podobną sytuację? Jak się to was skończyło? Robiłam dziś Bete, jutro ide na powtórkę. Umieram z niepewności ☹

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ