X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje No spa w ciąży
Odpowiedz

No spa w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Asia_UK Nowa
    Postów: 5 8

    Wysłany: 17 lutego 2017, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, jestem tu nowa. :) Chcialam zapytac o no spe w ciazy. Pewnie nie jedna z Was brala i dlatego chcialam zapytac jak dlugo mozna brac. Dodam, ze jestem w 13 tyg ciazy. Od 8 tyg ciazy mialam incydenty lekkich plamien, usg nie wykazalo nieprawidlowosci , ze to sie czasem zdarza i tyle. Lekarz zalecil brac no spe. Nic innego nie przepisal. Od 3 tyg przy bardziej dokuczliwych (ale nie jakis bardzo bolesnych) bolach macicy biore 1 tabletke no spy. Za kazdym razem zastanawiam sie czy aby to dziecku nie zaszkodzi. Staram sie unikac ale czasem mam dyskomfort wiexlc biore. Obecnie zdarza mi sie 2 tabletki w tygodniu. Ma.ktos doswiadczenie z brania no spy w ciazy?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2017, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam zalecone przez lekarza branie Nospy i to tej silniejszej Forte, do 3 razy dziennie. Starałam się ją jednak brać znacznie rzadziej lub mniejszą dawkę. Odstawiłam dopiero w 36-tym tygodniu ciąży. U mnie było zagrożenie kolejnym poronieniem lub przedwczesnym porodem. Czytałam kiedyś o tzw. ponospowych dzieciach, które mają obniżone napięcie mięśni twarzy, większe trudności z chwytaniem piersi i ssaniem, ale z tego co czytałam to to występuje, gdy przekracza się dopuszczalne dawki leku. U mnie córka nie miała żadnych tego typu problemów, a lek pozwolił mi donosić ciążę do 39-tego tygodnia.

  • Asia_UK Nowa
    Postów: 5 8

    Wysłany: 18 lutego 2017, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź.

  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 20 lutego 2017, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie lekarka na początku z powodu delikatnych plamień również przepisała mi NOSPĘ i to w końskich dawkach (3x po 2 tabletki) i potem z tej dawki schodziłam. Teraz biorę jak mnie boli brzuch :)

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • coffee2 Ekspertka
    Postów: 178 66

    Wysłany: 24 lutego 2017, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moge Wam napisac co powiedzial moj gin na ten temat, leki jakiekolwiek, w tym w szczegolnosci no spa powinny byc brane w ostatecznosci, mniejszym zlem przy bolach jest magnez... opowiedzial mi o roznych badaniach prowadzonych na ten temat i ja w czasie calej ciazy(pomijajac szpital gdzie nie mieli podstaw a "nagabywali" mnie do jej brania) wzielam ze 2 razy... niestety wiekszosc lekarzy, w tym tez szpitalnych na cale "zlo" w ciazy poleca no spe i co gorsze twierdza, ze stale jej przyjmowanie kiedy tylko sie zechce nie wplywa wcale na dzieci. A prawda jest taka, ze w wielu przypadach nawet dopiero po kilku, kilkunastu latach dopiero ujawniaja sie efekty jej stosowania...
    zeby nie bylo - nie chce nikogo straszyc ;) tylko spowodowac by lepiej czasem zastanowic sie 2 razy czy naprawde warto...

    ug37e6yd4s1y6vkl.png

    xnw4xzkrrmel5zdk.png

    maj 2015 - aniolek Irenka (pamietam o Tobie, na zawsze w moim sercu)
  • Velvet929 Przyjaciółka
    Postów: 266 37

    Wysłany: 9 marca 2017, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zamiast Nospy biorę Drotafemme forte, to w zasadze to samo, ale tylko przy naprawdę twardym brzuchu i bólach jak na miesiączkę. Może ze dwa razy w tygodniu. Jak mogę staram się leżeć, odpoczywać i mniejsze bóle przechodzą.

    mhsvi09k9an1legs.png
  • Stinka Ekspertka
    Postów: 159 73

    Wysłany: 10 marca 2017, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę magnez a nospe jeśli ból brzucha mi bardzo dokucza. Pamiętajcie dziewczyny, ze macica rośnie wlasnie przez takie napinanie sie i twardnienie.

    8599gov35hcg7r21.png
  • Velvet929 Przyjaciółka
    Postów: 266 37

    Wysłany: 11 marca 2017, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magnez od połowy ciąży też biorę bo miałam skurcze łydek.

    mhsvi09k9an1legs.png
  • aneta93 Autorytet
    Postów: 751 630

    Wysłany: 11 marca 2017, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli magnez nie pomaga, to należy brać nospę. Ja brałam przez połowę ciąży i Małemu nic nie jest, ani żadnych problemów z napięciem mięśniowym, ani innych.
    Tłumaczyłam sobie, że to mniejsze zło, wolałam brać nospę niż urodzić wcześniaka.

    ayka lubi tę wiadomość

    bl9ci09k5h6xkmfc.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ