X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Niskie położenie dziecka - cechy tunelizacji
Odpowiedz

Niskie położenie dziecka - cechy tunelizacji

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Avika Ekspertka
    Postów: 130 153

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Może ktoś był w podobnej sytuacji ew jest i pomoze mi zrozumieć.

    Jestem w 24tc. Lekarz powiedział, że dziecko jest ułożone główkowo (od 12tc sie nie zmienilo) oraz bardzo nisko. Gdy kicham, bądź wykonuje jakieś czynności domowe główka dziecka uciska na szyjke i widac na usg jakby sie otwierała.. Kazał mi dużo leżeć i zakazał sprzątania, współżycia, czegokolwiek..
    Lekarz wpisał na wynikach, że szyjka ma 32mm długości i posiada cechy tunelizacji.
    No i moje pytanie brzmi, odnośnie tej tunelizacji, czy to oznacza że dziecko wchodzi w kanał rodny ? Czy któraś zna może odpowiedz na to ? Niestety tak sie zestresowałam u lekarza, że już o to nie zapytałam :(

    atdccwa15xvoi93b.png
  • never give up Autorytet
    Postów: 455 232

    Wysłany: 29 kwietnia 2017, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Avika miałam bardzo podobną sytuację. Musisz teraz bardzo uważać bo skraca Ci się szyjka i otwiera od środka. Każdy wysiłek niesie ryzyko dalszego otwierania się i grozi porodem przedwczesnym. Musisz duuuuzo leżeć i często kontrolować długość szyjki. A jeśli będziesz czuła, że Ci brzuch twardnieje to idź do lekarza po leki rozkurczowe - to ważne. Ja tym sposobem donosiłam synka do 36 tygodnia. Ty jesteś teraz w 24 tygodniu a to dużo za wcześnie na poród. Jesli będziesz sumiennie leżeć to szyjka się zamknie i nie będzie miała cech tunelizacji. Głowa do góry bo będzie dobrze

    Avika lubi tę wiadomość

    relghdgenv7rm5nv.png
  • Avika Ekspertka
    Postów: 130 153

    Wysłany: 29 kwietnia 2017, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź kochana

    No właśnie bardzo czesto mi sie stawia brzuch biore no-spe i pomaga, lekarz powiedzial, ze jeśli na następnej wizycie pogorszy sie to niestety bedzie pessar do zalozenia :(

    Ale u Ciebie pomogło leżenie czy postępowało nadal rozwieranie ?

    atdccwa15xvoi93b.png
  • MałaMaja93 Przyjaciółka
    Postów: 93 26

    Wysłany: 1 maja 2017, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też mam to niestety, że dzidziuś nisko i ciągłe uczucie naporu... aż ciężko to określić. ze stawianiem też się zmagamy...biorę magnez a z nospy zrezygnowałam bo nic nie daje a u mnie tylko wymioty wywoływała

    6sutgywl8eldt4rx.png
  • never give up Autorytet
    Postów: 455 232

    Wysłany: 2 maja 2017, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Avika ja do konca ciąży przyjmowałam nospe 3x1 i magnez 3x2 tabl. W 23 tyg. szyjka mi się skróciła i trzeba było założyć pessar. Leżenie mi uratowało ciążę i szyjka nie puściła. Nie ukrywam, że leżałam 23h na dobę a wszystkie obowiązki przejął mąż. Nie wolno mi było nic robić i nie robiłam.

    relghdgenv7rm5nv.png
  • Dariah Autorytet
    Postów: 7066 3847

    Wysłany: 4 maja 2017, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie byla bardzo podobna sytuacja.
    W 24tyg szyjka miala 5 mm! Podczas gdy dwa tygodnie wcześniej miała 3 cm.
    U mnie akurat to była "moja wina" bo czulam się bardzo dobrze wiec sie nie oszczedzalam (szybki marsz, schody zamiast windy itd).
    Lekatz kazal mi lezec dwa tygodnie plackiem i wrócić za 2 tygodnie do kontroli - powiedziała ze jeśli to od nadmiernego wysiłku to wroci do normy szyjka. Lezalam, lezalam, lezalam.dea tygodnie. Na kontroli okazało sie ze szyjka ma ponad 3 cm! :)
    Warto było leżeć! :)
    Urodziłam w 37 tygodniu zdrowa córeczkę :)

    Mi sie brzuch caly czas stawiał, twardnial itd. Bralam no spe i Aspargin, i do 30 tyg luteine.

    09.09.2016 2860g szcześcia i 48cm do całowania ♡♡
    w5wqvut11x85dyxn.png
    20.02.2020 3370 g szczęścia i 54 cm do całowania ❤️❤️
    74di20mmq3o11a0n.png
  • Avika Ekspertka
    Postów: 130 153

    Wysłany: 9 maja 2017, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki kochane za odpowiedz, niestety szyjka 29mm ale rozwarcie 6mm o długości 17mm, duzo wypoczynku i luteine lekarz wypisał :(

    atdccwa15xvoi93b.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ