X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Niska wartosc bialka pappa
Odpowiedz

Niska wartosc bialka pappa

Oceń ten wątek:
  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola83 wrote:
    Nie wiem dokładnie o co chodzi, ale ta wartość jak jest wysoka to niedobrze. Więc pewnie chodzi o to, że gorzej krew przepływa. Ja miałam 1,88 i gin powiedział, że odrobinę podwyższona. Nie wiem, czy tu tez są jakieś skrajne granice jeśli chodzi o wysokość ryzyka. Mi jako wysokie ryzyko wyszło zahamowanie wzrostu 1:95. Pozostałe już dużo niższe. I to ryzyko było wyróżnione i opisane ze wskazaniem do brania aspiryny.

    Tyle, że u mnie na minus głównie działa niska wartość białka pappa. Bo w poprzedniej ciązy miałam identcyzne przepływy i troche wyższe bialko i juz nie było podwyzszonego ryzyka.
    Ok :) dzięki za wyjaśnienie :)

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • E_w_c_i_a Autorytet
    Postów: 349 364

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak mam przeliczyć te wartości na MoM?

    PAPP-A 835,60 mIU/L
    Wolna podjednostka B-HCG 56,97 IU/L
    Przelicznik PAPP-A na IU/L = wynik w mIU/L x 0,001

    Szczęśliwa mama Majeczki :*
    Dziecinka (10 tydzień) (*) 8.2015
  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    E_w_c_i_a wrote:
    Dziewczyny jak mam przeliczyć te wartości na MoM?

    PAPP-A 835,60 mIU/L
    Wolna podjednostka B-HCG 56,97 IU/L
    Przelicznik PAPP-A na IU/L = wynik w mIU/L x 0,001
    Tak się tego poprostu nie przelicza... To jest zależne od tygodnia ciąży. Tylko lekarz ma odpowiedni program do przeliczenia. Masz trochę zbliżone wyniki do mnie - ja robiłam w 10t2d

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • E_w_c_i_a Autorytet
    Postów: 349 364

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pola89 wrote:
    Tak się tego poprostu nie przelicza... To jest zależne od tygodnia ciąży. Tylko lekarz ma odpowiedni program do przeliczenia. Masz trochę zbliżone wyniki do mnie - ja robiłam w 10t2d

    Właśnie czytałam że jest jakiś przelicznik, ale nie wiem czy jest wiarygodny. Masz rację trzeba poczekać na wizytę :)

    Szczęśliwa mama Majeczki :*
    Dziecinka (10 tydzień) (*) 8.2015
  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    E_w_c_i_a wrote:
    Właśnie czytałam że jest jakiś przelicznik, ale nie wiem czy jest wiarygodny. Masz rację trzeba poczekać na wizytę :)
    W którym tygodniu robiłaś? bo od tego dużo zależy... Znalazłam jakąś pracę po angielsku "On first trimester Down syndrome screening"
    de Graaf, I.M., ale nie mogę teraz znaleźć linku, a tam jest tabelka do przeliczania, która kopiuje się tak, że nic nie widać :/

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • E_w_c_i_a Autorytet
    Postów: 349 364

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robilam wczoraj czyli 12 tydzien 2 dzien

    Szczęśliwa mama Majeczki :*
    Dziecinka (10 tydzień) (*) 8.2015
  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    E_w_c_i_a wrote:
    Robilam wczoraj czyli 12 tydzien 2 dzien
    Wg tej tabelki, którą mam, to Twoja pappa wynosi 0,41 MoM, a beta hcg 1,15 MoM. Ale poczekaj na lekarza :) moje wyniki od lekarza różniły się o 0,1 na korzyść od tych policzonych z tabelki :) same wyniki z biochemii to nie wszystko ;) bardzo ważna jest też przezierność karkowa, która w tych przeliczeniach chyba też odgrywa rolę. Kiedy wizyta?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2017, 20:24

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • E_w_c_i_a Autorytet
    Postów: 349 364

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale z te wyniki ktore podalas wg tabelki są dobre, średnie czy złe? Bo ja sie na tym w ogóle nie znam :-D jutro wizyta zwykla i w czwartek prenatalne u innego gina. Wiem że wszystko sie okaże na wizycie ale może można już coś wywnioskowac? Z tego co pisalyscie to pappa powinna być powyżej 0,5 a nizszy wynik moze zwiastowac problemy z lozyskiem tak?

    Szczęśliwa mama Majeczki :*
    Dziecinka (10 tydzień) (*) 8.2015
  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 04:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    E_w_c_i_a wrote:
    Ale z te wyniki ktore podalas wg tabelki są dobre, średnie czy złe? Bo ja sie na tym w ogóle nie znam :-D jutro wizyta zwykla i w czwartek prenatalne u innego gina. Wiem że wszystko sie okaże na wizycie ale może można już coś wywnioskowac? Z tego co pisalyscie to pappa powinna być powyżej 0,5 a nizszy wynik moze zwiastowac problemy z lozyskiem tak?
    Nie chcę Ci zmyślać, a wiem tyle co dowiedziałam się z forów. Myślę, że bez reszty badań nawet Twój gin nic konkretnego też Ci nie powie. U mnie wyniki biochemiczne okazały się ostatecznie dobre, ale przepływy wyszły na tyle źle, że również mam podwyższone ryzyko problemów z łożyskiem. Bez reszty parametrów nie da się tych wyników zinterpretować...

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 06:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam za długi czas milczenia - historia poprzedniej ciąży mocno wpływa na kondycję w obecnej :/
    Acard wieczorem (wg lekarzy że starynkiewicza - szpital uniwersytecki WUM) gdyż wtedy substancje czynne najlepiej się wchłaniają i jest najbardziej efektywne działanie. No i zalecają czasem też usg połówkowe zrobić 19-20 tydzień (co by jak najwcześniej wyłapać ewentualnie nieprawidłowości i zacząć działać jeszcze mocniej - większa dawka acardu, clexan).
    Myślę że z tym brakiem leku wieczorem to nie zaszkodzi i nie jest to duży problem.
    A postawą niech będzie dobry lekarz.

  • Lola83 Autorytet
    Postów: 1227 839

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    E_w_c_i_a wrote:
    Ale z te wyniki ktore podalas wg tabelki są dobre, średnie czy złe? Bo ja sie na tym w ogóle nie znam :-D jutro wizyta zwykla i w czwartek prenatalne u innego gina. Wiem że wszystko sie okaże na wizycie ale może można już coś wywnioskowac? Z tego co pisalyscie to pappa powinna być powyżej 0,5 a nizszy wynik moze zwiastowac problemy z lozyskiem tak?

    Ewcia poczekaj do wizyty. Wyniki nie są ani dobre ani złe tylko moga zwiększać pewne prawdopodobieństwa, ale to wszystko razem musi być wzięte do kupy i włożone w system.

    Piotruś
    ganndqk37mzflpnc.png
    Helenka
    rolodf9hpum40ef3.png
  • Lola83 Autorytet
    Postów: 1227 839

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika85 wrote:
    Przepraszam za długi czas milczenia - historia poprzedniej ciąży mocno wpływa na kondycję w obecnej :/
    Acard wieczorem (wg lekarzy że starynkiewicza - szpital uniwersytecki WUM) gdyż wtedy substancje czynne najlepiej się wchłaniają i jest najbardziej efektywne działanie. No i zalecają czasem też usg połówkowe zrobić 19-20 tydzień (co by jak najwcześniej wyłapać ewentualnie nieprawidłowości i zacząć działać jeszcze mocniej - większa dawka acardu, clexan).
    Myślę że z tym brakiem leku wieczorem to nie zaszkodzi i nie jest to duży problem.
    A postawą niech będzie dobry lekarz.

    Tez zaczelam brac wieczorem, ja mowisz w koncu nie jest to jakis problem.

    Piotruś
    ganndqk37mzflpnc.png
    Helenka
    rolodf9hpum40ef3.png
  • E_w_c_i_a Autorytet
    Postów: 349 364

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za odpowiedzi, dam znać po wizycie co powiedział lekarz :-)

    pola89 lubi tę wiadomość

    Szczęśliwa mama Majeczki :*
    Dziecinka (10 tydzień) (*) 8.2015
  • E_w_c_i_a Autorytet
    Postów: 349 364

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem załamana!!!!
    Ryzyko zespołu downa 1:47 :-( :-(
    Mam skierowanie na amniopunkcję.
    Z usg wszystko ok a z krwi bardzo źle.

    Szczęśliwa mama Majeczki :*
    Dziecinka (10 tydzień) (*) 8.2015
  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 04:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    E_w_c_i_a wrote:
    Dziewczyny jestem załamana!!!!
    Ryzyko zespołu downa 1:47 :-( :-(
    Mam skierowanie na amniopunkcję.
    Z usg wszystko ok a z krwi bardzo źle.
    Ewcia tylko na spokojnie :* pamiętaj, że to tylko statystyka i tylko 1 na 47 dzieci MOŻE urodzić się chore! Zastanów się nad amiopunkcją, ale pamiętaj też, że niesie ona pewne zagrożenia... Jednak jeśli chcesz wiedzieć i jest to jedyny sposób, żebyś odzyskała spokój, to wykonaj amio.

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • E_w_c_i_a Autorytet
    Postów: 349 364

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już ochłonęłam, swoje wybeczalam a teraz będę się umawiac do genetyka i na amnio.
    Jestem dobrej myśli tymbardziej że usg wyszło bez zarzutu i gdybym nie miala już zrobionych tych wyników to pewnie by mnie nie kierował na nie bo nie widziałby wskazań.
    Ale ja oczywiście jestem nadgorliwa!! :-P

    Szczęśliwa mama Majeczki :*
    Dziecinka (10 tydzień) (*) 8.2015
  • Lola83 Autorytet
    Postów: 1227 839

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    E_w_c_i_a wrote:
    Już ochłonęłam, swoje wybeczalam a teraz będę się umawiac do genetyka i na amnio.
    Jestem dobrej myśli tymbardziej że usg wyszło bez zarzutu i gdybym nie miala już zrobionych tych wyników to pewnie by mnie nie kierował na nie bo nie widziałby wskazań.
    Ale ja oczywiście jestem nadgorliwa!! :-P

    Ewcia pisalam Ci juz o amnio na pazdziernikowkach, ryzyko jest naprawde niewielkie... A powiesz jakie wyniki z krwi mialas?

    Piotruś
    ganndqk37mzflpnc.png
    Helenka
    rolodf9hpum40ef3.png
  • E_w_c_i_a Autorytet
    Postów: 349 364

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bhcg- 56,97 IU/l - 2,369 MoM
    Papp-a 0,836 IU/l - 0,356 MoM
    Trisomia 21 ryzyko podstawowe 1:956 ryzyko skorygowane 1:47

    Szczęśliwa mama Majeczki :*
    Dziecinka (10 tydzień) (*) 8.2015
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2017, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy możecie napisać dlaczego acard?
    Jestem w 11 tyg. i również go biorę - dlaczego? odp. jaką usłyszałam - profilaktycznie. Mamy za sobą 1 poronienie/ 7 tydz., druga ciąża /córeńka z zespołem wad genetycznych [*]. Obecnie 3 ciąża. Prenatalne 15 maj - z jednej strony uważam że są one konieczne, jestem co do tego przekonana, chcę być świadoma ewentualnych nieprawidłowości u Maluszka co nie znaczy, że się nie denerwuje.

  • annz92 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 25 kwietnia 2017, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, u mnie białko PAPPA na badaniach prenatalnych wynosiło 0.338mon (a więc bardzo nisko) Beta HCG w normie więc ryzyko wad genetycznych znikome.
    Od 13 tygodnia ciąży mam zalecony Acard 75mg. Obecnie 30 tydzień ciąży, lekarz zalecił USG z przepływami co dwa tygodnie, aby wyłapać ewentualnie IUGR (ryzyko 1:79) jestem po dwóch takich usg i narazie wszystko w normie, przepływy ok :) następne usg w czwartek, a więc zobaczymy jak wyjdzie, jestem dobrej myśli :)
    USG z przepływami nie ma sensu robić wcześniej, więc dziewczyny to nie jest tak, że lekarz nie chce wam go robić,chociaż powinien wytłumaczyć DLACZEGO, a no dlatego że masa dziecka przed 26 tygodniem ciąży jest na tyle mała, że takie usg nie wyjdzie miarodajne, a my i tak nie będziemy mieć wpływu na tak wczesną hipotrofie (bardzo smutne, ale prawdziwe :()
    Ja też wiele nerwów zjadłam z powodu PAPPA, ale nie zapominajcie dziewczyny, że zarówno w odniesieniu do wad genetycznych jak i niewydolności łożyska PAPPA jest tylko statystyką, może być źle ale nie musi, od wyniku białka PAPPA zależy wiele czynników, rzeczy również tych sprzed ciąży.
    Acard biorę rano, lekarz nie mówił nic o braniu wieczorem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia 2017, 14:36

    xxx
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ