X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Niska beta a encorton
Odpowiedz

Niska beta a encorton

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej kochane,

    Mam życiowy dylemat. Jestem po 1 poronieniu , obecnie w 6t3d ciąży i bardzo słabo przyrasta mi beta hcg. Biorę clexane 40 luteinę i acard. Wyniki, które u mnie są poza normą to ANA 1 i 2. Mam miano 1:1000, ale lekarz nie zgadza się na encorton. Mówiąc szczerze mam go w szufladzie w dawce 5 mg i coś mi podpowiada, że bez encortonu maluszek nie przetrwa przy takim mianie ANA. Wziąć czy nie? Nie mogę znaleźć immunologa na cito we wrocławiu. Jakie są wasze doświadczenia?

    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aria - to nieco dziwne, że lekarz kazał ci zrobić badanie w którym potwierdziła się odpowiedź immunologiczna organizmu i powinnaś brać Encorton, bo przeciwciała wyszły w dość wysokim mianie, a teraz nie każe go brać :/

    Ja biorę Clexane 0,4 i Encorton 5mg, ale u mnie badania w kierunku APS, trombofilii i ANA wyszły dobrze, nie mam podstaw do brania, jednak genetyk tak zaleciła i lekarz się zgodził.

    U mnie beta w 12dpo była tylko 28,1. Po 23h była 50,2 więc ok, wiem, powinno się badać po 48, ale nie miałabym możliwości za bardzo, kolejną zrobiłam za 48h równe od drugiego badania i tylko 72,7 co przyrost pokazało między 2 i 3 badaniem raptem 45%, gdybym nie zrobiła badania po 23h tego to przyrost pokazałoby ok. Do tego duży spadek progesteronu, z 39ng na 11,4 w ciągu 48h, plamienie żywą krwią... Luteine natychmiast z 2x1 na 3x1 zwiększyłam, od pierwszej bety brałam Clexane, od tego dnia co miałam słaby przyrost Encorton (u lekarza dopiero po receptę byłam). Zrobiłam kolejną betę po 96h, z 72,7 zrobiło się 383, progesteron 28ng, więcej nie powtarzałam badań, choć dalej zdarzały mi się plamienia, różowe bądź czerwone nitki krwi.

    Troche mnie dziwi postawa twojego lekarza jak pisałam, po co zleca badanie które potwierdza, że powinnaś brać Encorton, a teraz go nie każe brać :/

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mało tego, wróciłam własnie od reumatologa, która też nie widzi podstaw, bo nie mam choroby układowej tkanki łącznej, a na same dodatnie ANA nic się nie daje. Stwierdziła, że za duże ryzyko dla płodu. Ale nie miałam czym się bronić. Nie mogę powiedzieć, że z forum wiem że wiele kobiet lekarze prowadzą na encortonie przy dodatnich ANA. Opadają mi ręcę. Tez podświadomie czuję, że powinnam byc obstawione encortonem, bo ja miałam trzy przyrosty na poziomie 10-15%.
    Mnie się wydaje, że teraz każdy się boi, bo ryzyko poronienia jest duże i boją się, żebym ich nie oskarżyła, że to od encortonu. A tak po fakcie stwierdza, że trudno, przyczyn może być wiele.... Płakać mi się chce

    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ