X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Niedomykalność zastawki trójdzielnej - 2 trymestr
Odpowiedz

Niedomykalność zastawki trójdzielnej - 2 trymestr

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Larysa Ekspertka
    Postów: 208 170

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W usg 2 trymestru połączonym z echem serca wyszła u mojego maluszka : Widoczna niedomykalność zastawki trójdzielnej do 1,4m/s - nieistotna hemodynamicznie. Wszystkie inne parametry są ok, nic złego się nie dzieje. W 1 trymestrze również wszystko było dobrze. Rozmawiałam z lekarzem, który stwierdził,że ta zastawka może się domknąć samoistnie np ok.30 tygodnia ciąży lub nie :( wtedy dziecko musi być pod opieką kardiologa.

    Może któraś z Was miała podobną diagnozę i wszystko skończyło się dobrze? Martwię się bardzo, chciałabym żeby maluszek był w 100% zdrowy.

    zrz6i09kmg998aky.png
  • brazbol Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam taką sytuację w I ciąży. U synka niedomykalność zastawki trójdzielnej zauważono dopiero ok. 28tc, wcześniej nie była widoczna. Na echu serca w 31tc kardiolog potwierdził niedomykalność, powiedział, że może się zamknąć do końca ciąży. Nie domknęła się. Po porodzie w drugiej dobie jeszcze w szpitalu syn miał usg, stwierdzono niewielką niedomykalność i kazali zgłosić się po 2-3 m-cach z dzieckiem do Akademii Medycznej na usg. Byłam, kazali więcej nie przychodzić. Stwierdzili, że niedomykalność jest fizjologiczna,praktycznie niezauważalna, ok. 30% ludzie ma taką i nawet o tym nie wie i nie będzie miała żadnego wpływu na dziecko.
    Dzisiaj syn ma 9 lat, uwielbia sport, świetnie pływa, trenuje piłkę, judo i jest bardzo wytrzymały.
    Myślę, że nie masz się czym martwić. Lekarz jeszcze w ciąży mnie pocieszał, że to nie jest żadna istotna wada :)

  • Larysa Ekspertka
    Postów: 208 170

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki kochana za podtrzymanie na duchu:). Mam nadzieję, że się domknie bo trochę czasu jeszcze mamy. Ciekawa jestem co może być przyczyną takiej niedomykalności? Przeziębienie, gorączka w 1 trymestrze? Lekarz pytał czy nie byłam wtedy chora.

    zrz6i09kmg998aky.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam niedomykalność zastawki trójdzielnej i mitralnej. Stwierdzone na przypadkowym echo serca. Prawdopodobnie mam ją od zawsze. Lekarz mi powiedział, że mam się dużo ruszać, zdrowo odżywiać i przyjść na kontrolę za 10 lat.

    Takie wady anatomiczne się zdarzają, nie zawsze mają jakikolwiek wpływ na zdrowie i się nie ujawniają aż do bardzo zaawansowanego wieku. Jak ci napisali, że nieistotna hemodynamicznie, znaczy nie wpływa na to jak płynie krew. Ja mam bardzo małą cofkę, ale kilku lekarzy stwierdziło, żeby olać. To olałam :-)

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • brazbol Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :) nie mam pojęcia co mogło być przyczyną. W ciąży z synkiem ani razu nie byłam chora, nie przechodziłam żadnej infekcji....

  • Larysa Ekspertka
    Postów: 208 170

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczynki:), pozostaje mi czekać do 30 tyg. na usg, ale jestem już dużo spokojniejsza.

    zrz6i09kmg998aky.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ