X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Nadciśnienie w ciąży
Odpowiedz

Nadciśnienie w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2017, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy zaglądają tu dziewczyny z powyższym problemem?
    Zawsze miałam tendencję do wyższego ciśnienia 120+/70+, na pomiarach u lekarzy wręcz jeszcze skakało, ale od początku ciąży mierzę codziennie i w domu, obojętnie czy po normalnej krzątaninie, czy po odpoczynku trzymało się normy. Ale od ok 2 tygodni mam przekroczenia, ostatnie 2 dni ponad 140/80.
    Jutro idę do gina, pewnie mi coś zapisze na zbicie ciśnienia.

    Ale chciałabym dowiedzieć się, czy ktoś ma tutaj takie doświadczenia? W pierwszej ciąży miałam pod koniec duże nadciśnienie, obrzęki i "zatrucie ciążowe". Chciałabym, aby tym razem ominęły mnie te "atrakcje".

  • Emma 32 Autorytet
    Postów: 996 618

    Wysłany: 27 marca 2017, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Elaria.moje cisnienie tez skacze.Bylam u kardiologa i mam zapisywac codziennie pomiar a do tego jestem zapisana na holter.Mi niestety wzrasta najbardziej podczas wixyty oraz kiedy sie zdenerwuje,zawsze tak mialam.Dostalam rowniez dopegyt w razie gwaltownych skokow cisnienia.Lekarka powiedziala ze niebezpieczne jest cisnienie stale utrzymujace sie pow.140 /90 i takie trzeba leczyc reszta do obserwacji.Jakie objawy mialas przy zatruciu?lezalas w szpitalu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2017, 08:53

    010idqk3hkbcgs9f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2017, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój gin powiedział, że jeśli nie przekraczam 150/100 to nie będzie mi zapisywał nic na zbicie, bo leki popsułyby przepływy w łożysku.
    No więc tylko mierzę i nie przekraczam 140/90.
    U lekarzy zwykle mam sporo więcej, ale taka moja uroda, a zapiski jakie prowadzę każdego dnia mierząc kilka razy w domu po spoczynku i po normalnej domowej krzątaninie, pokazują, że ciśnienie nie wzrasta do takich wartości, jak podczas wizyt.

    Ciśnienie podczas zatrucia w pierwszej ciąży miałam 160/100 i pewnie więcej. W szpitalu byłam od skonczenia 37 tc, jak tylko ciąża była donoszona, zrobili mi CC, bo miałam straszne obrzęki i białkomocz. Dłuższe czekanie groziło rzucawką.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2017, 10:46

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 22 maja 2017, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    podbijam temat;

    nie mam co prawda takiego ciśnienie jak Elaria, ale przez ostatnie kilka dni ze zwykłego 100-110/50-60 skacze czasami do 120-125/65-70. Odczuwam to boleśnie, bo mnie boli głowa, żyły mi na dłoniach wychodzą, podwyższa mi puls do 90. To po prostu nie jest moje ciśnienie.

    Leczę niedoczynność tarczycy, więc też niewykluczone, że od tego. Nie chciałabym panikować, ale jestem bliska sprintu do lekarza.
    Ktoś może tak miał i mógłby się podzielić co lekarz na to, albo jak się to rozwinęło?

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • NIKA1982 Przyjaciółka
    Postów: 89 28

    Wysłany: 23 maja 2017, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    k878 wrote:
    podbijam temat;

    nie mam co prawda takiego ciśnienie jak Elaria, ale przez ostatnie kilka dni ze zwykłego 100-110/50-60 skacze czasami do 120-125/65-70. Odczuwam to boleśnie, bo mnie boli głowa, żyły mi na dłoniach wychodzą, podwyższa mi puls do 90. To po prostu nie jest moje ciśnienie.

    Leczę niedoczynność tarczycy, więc też niewykluczone, że od tego. Nie chciałabym panikować, ale jestem bliska sprintu do lekarza.
    Ktoś może tak miał i mógłby się podzielić co lekarz na to, albo jak się to rozwinęło?


    Twoje ciśnienie mieści się jak najbardziej w normie. Bóle głowy mogą być związanie właśnie z tym że do tej pory byłaś niskociśnieniowcem. Niepokojące są skoki ciśnienia i utrzymywanie się ciśnienia w granicy 140/90 i powyżej.. i co najważniejsze utrzymywanie się obrzęków ciała (dłonie, kostki, na twarzy), które nie ustępują po odpoczynku oraz pojawienie się białka w moczu ...puls w ciąży może być podwyższony - w końcu nasze serduszko musi przepompować zwiększoną ilość krwi...
    poza tym delikatne podwyższenie ciśnienia może być związane ze zmianami pogody..


    Jeśli niepokoi Cię cokolwiek związanego z Twoim samopoczuciem porozmawiaj z lekarzem w trakcie wizyty kontrolnej, zwróć uwagę na kwestie ciśnienia krwi zarówno na wizycie u ginekologa jak i endokrynologa.

    16udyx8ds2v62v88.png

    niedoczynność tarczycy - euthyrox 100mg 3x w tyg i 125 mg 4 x w tyg :/


    moje pierwsze szczęście ma już ponad 4 latka i jest wesołym łobuziakiem :)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ