X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje MTHFR leczenie w ciąży
Odpowiedz

MTHFR leczenie w ciąży

Oceń ten wątek:
  • pati87 Autorytet
    Postów: 2474 1509

    Wysłany: 28 grudnia 2016, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Assiak wrote:
    Pati87 mam pytanie do Ciebie. Czy stosujesz w obecnej ciąży clexan? Ja mam stwierdzone oba mthfr heterozygota. Na początku roku urodziłam synka z wada serca, który zmarł zaraz po urodzeniu. Poronień nie miałam. Obecnie rozpoczęliśmy starania. Zażywam aktywne formy b9,6,12 oraz acard. Homocysteina 6,8. Natomiast moja pani doktor uważa, że nie ma potrzeby stosowania clexan przeze mnie ponieważ nie miałam Poronień. Z forum widzę, że dziewczyny które stosuja zastrzyki maja na koncie przynajmniej jedno poronienie. Jak jest u Ciebie? Z tego co wyczytałam to też nie miałaś Poronień, chyba ze coś przeoczyłam.
    Poronienia nie mialam.
    Nie biore clexane bo wyniki badan zwiazane z krzepnieciem krwi mam ok no i wlasnie nie mam poronien.
    Przykro mi z powodu smierci synka.

    Skoro masz dobre wyniki badan krwi to uwazam ze bardzo dobrze sie suplementujesz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 grudnia 2016, 19:01

    iv09df9hp0ju3od9.png
    28.09.2015 mój kochany aniołek Ksawierek 20tc [*]
    polimorfizm C.677C/T heterozygota MTHFR

  • issk Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 28 grudnia 2016, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W femibionie jest metylowany kwas foliowy A do tego mam brać 15mg zwykłego. Chyba zrobię sobie na własną rękę jeszcze badanie poziomu kwasu foliowego bo mi dr tego nie zleciła.

  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 29 grudnia 2016, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w moim przypadku tak jak w podpisie biorę Femibion plus kwas zmetylowany Swansona teraz jeszcze dokupiłam sobie B6 mój gin nie wspominał nic o nim ale to dorzucam na własna rękę . Co do zaleceń badan to u mnie gin prosił o powtórzenie Homocysteiny na początku stycznia plus właśnie badanie kwasu foliowego zobaczymy co mi wyjdzie zastanawiam się tylko czy ten poziom Homocysteiny nie za wcześnie skoro suplementację stosuję nie cały miesiąc

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • Assiak Koleżanka
    Postów: 33 9

    Wysłany: 29 grudnia 2016, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierwszy raz homocysteinę zbadałam po 3 miesiącach zażywania samego femibionu - wynosiła wtedy 5.8, kwas foliowy był na górnej granicy. W między czasie otrzymałam wyniki na mthfr, poszłam z nimi do mojego lekarza, który przepisał mi zwykły kwas foliowy 5 mg. Zaczełam go zażywać, po około trzech tygodniach znów zbadałam homocysteine i kwas i obie wartości były wyższe w stosunku do pierwszych badań. Dorzuciłam wtedy aktywną formę kwasu i po miesiącu znów sprawdziłam wyniki. Homocysteina wzrosła jeszcze bardziej do 7,5 a kwas był ponad normę. Dokupiłam wtedy metylowane B 6 i B 12 oraz odstawiłam zwykły kwas i femibion a zażywałam tylko metylowany po trzech tygodniach znów sprawdziłam wyniki i są 6.8, a kwas w normie. Także u mnie bardzo szybko było widać różnicę w poziomie homocysteiny mimo, że odstępy pomiędzy badaniami były krótkie. Pewnie lepiej jest po suplementować się dłużej tak jak piszą dziewczyny, ale ja ciągle myślałam czy te suplementy na mnie działają i tak latałam na te badania co chwilkę :) Myślę, że u mnie kluczowe było dorzucenie B6 i B12.

    0202oliwcia, ppaauullaa lubią tę wiadomość

    Assiak
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 29 grudnia 2016, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Assiak dziękuje Ci bardzo za odpowiedz trochę tego było u Ciebie :-) ja jak na razie suplementuje to co w podpisie dziś dodaje B6 ok 6 stycznia mam zamiar iść na badania poziomu Homocysteiny zobaczymy jak to będzie mam nadzieje że spada

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny podczytuje was troszkę ale nie wiem nic z tego ja mam mutacje mthfr 1298ac heterozygotyczna mam zalecenia brać kwas acti folin 2 mg + witaminy omega med start w acti folin jest 1 mg kwasy metylowanego i 1 mg zwykłego a w witaminach jest pi 400 zwykłego i 400 metylowanego.. boje się że jak nie przyswajam zwykłego to branie go może mi zaszkodzić. . Homocysteine robiłam i jutro się dowiem bo powinny być wyniki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2017, 23:45

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnulka jak wyniki Homocysteiny??
    Ja biorę femibion gdzie jest zarówno jeden jak i drugi dodatkowo biorę zmetylokwany Swansona 800 co dwa dni tabletka ze wzgledu na podwyższony poziom kwasu w organizmie

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • issk Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam bardzo duza dawke zwyklego kwasu foliowego (15 mg) plus metylowany w femibionie i tez sie obawialam ale ostatnio mi pani dr wyjasnila dlaczego tak. Przy mutacji heterozygotycznej kwas czesciowo jest przyswajany, nie wiadomo tylko w jakim % dziala gen dlatego dawka kwasu jest duża. Formy niemetylowane są lepsze dla organizmu. No i po trzecie powiedziała że z tą toksycznoscia nieprzyswojonego kwasu to nie jest prawda że trzeba by było latami brać dużą dawkę żeby mogło to zaszkodzić.

  • issk Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a znacie jeszcze jakieś inne fora gdzie można poczytać o mthfr?

  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isska ja niestety nie znam wiec nie pomoge

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • Leif Koleżanka
    Postów: 32 8

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnulko ja przy takiej mutacji jak Twoja biorę właśnie 2mg Actifolin + Omega med optima gdzie jest 0,8 kwasu foliowego, Witamin b6 ani b12 nie biorę.
    Zgodzę się z Issk nt form kwasu foliowego - mi hematolog mówiła podobnie.

    4 straty, Udało się za 5 razem :-)
    4ov0xby.png
  • Assiak Koleżanka
    Postów: 33 9

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,

    U mnie znów pod górkę. Zrobiłam wczoraj kontrolnie homocysteinę, kwas foliowy i b12, dziś odczytuje wyniki i zarówno kwas jak i b 12 w normie, ale w górnej granicy, natomiast homocysteina 8,5. Przypomnę, że zażywam tylko formy metylowane, 1,5 miesiąca temu homocysteina 6,8. Nie mam pojęcia skąd taki skok. Badanie robiłam w tym samym punkcie co zawsze. Nie mam już pojęcia co poszło nie tak :(

    Assiak
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Assiak a co z dieta??? Może wczesniej mniej podjadałaś białka zwierzęcego czy glutenu ???

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • Assiak Koleżanka
    Postów: 33 9

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oliwcia myślisz, że to przez dietę? Też się nad tym zastanawiałam. Końcem grudnia troszkę sobie odpuscilam - wiadomo okres swiateczny. Odpuscilam również ćwiczenia. Teraz znów się będę pilnować i zobaczymy, ale wynik mnie podłamał, rozpoczęliśmy już starania i tak się cieszyłam, że formy metylowe dają u mnie radę. Teraz zmniejsze też dawki kwasu i b12 bo jestem prawie na górnej granicy i może moj organizm nie daje rady z taką ilością. Choć widzę po forum, że moje dawki nie były największe - 1,2 kwasu i 500 b12, 25 b6.

    Assiak
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 27 stycznia 2017, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Assiak ja mam taka suplementacji Metafolina Swanson 800 , b12 5000 pół tabletki dziennie , b6 50 mg 1 tabletka dziennie , acard, Femibion Natal .... Przez pierwszy tydzień stosowania b12 bralam po całej tabletce codziennie po tygodniu zmniejszylam dawkę do pol tabletki ... Na tej suplementacji i diecie (nie do końca przestrzeganej <3 ) moja Homocysteina koniec listopada 14.50 natomiast 6 stycznia 6.14 <3
    Od pozytywnego testu ciazowego mam jeszcze do tego Duphaston 3*1 dziennie i Clexan 0.6

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2017, 09:45

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    0202oliwcia wrote:
    Czarnulka jak wyniki Homocysteiny??
    Ja biorę femibion gdzie jest zarówno jeden jak i drugi dodatkowo biorę zmetylokwany Swansona 800 co dwa dni tabletka ze wzgledu na podwyższony poziom kwasu w organizmie

    no u mnie homocysteina 10,5 ;(

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnulka to trochę musisz powalczyc i jeszcze ja obniżyć ja teraz mam troszeczke zmodyfikowana suplementacje ze wzgledu na groszka <3 kwas spowrotem biorę 800 do tego dołączył Clexan 0.6 i duphaston 3*1 tabletka dziennie ..
    Trzymam kciuki za ciebie

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2017, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy możecie mi polecić lekarza z Warszawy, który zna się na rzeczy? I nie dr. Jerzak.
    MOja homocysteina ładnie spadła, z 9,8 do 5 na samych metylach. Nie wiem czy mam brać acard przed ciążą. Chciałabym, żeby ktoś mnie pokierował i zlecił mi badania związane z zakrzepicą, żebym nie musiała brać aspiryny na wszelki wypadek. Bo może nie muszę.
    Mam mutację C677T, homozygota.
    Dostałam 15 mg kwasu foliowego, jako folinic. Nie biorę go, bo nikt w Stanach takich ilości nie zaleca i wydaje mi się to dziwne.
    Ten kwas, który ona zaleca to nie jest zwykły kwas foliowy, ale też nie metylowany. Zwykłego nam nie wolno, folinic jako dodatek tak, ale nie czytałam nigdzie o aż takich ilościach.
    Nie brałam go, tylko sam metylowany, w dodatku tylko 400 mcg i tak mi pięknie spadła homocysteina. Jestem na diecie i biorę sporo suplementów innych.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2017, 18:13

  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 1 lutego 2017, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety nie pomoge z poleceniem lekarza w wawie ale jeśli chodzi o badania i acard to ja również mam Mutacje C677T heterozygota czyli ta słabsza wersje moja homocysteina w listopadzie 14.50 zbilam ja do 6.14 na samych Metylach.
    Miałam robione badania pod kontem zakrzepicy trabofili i tak dalej wszystko wyszło ok acard zaczelam brać miesiąc przed udanym cyklem obecnie jestem w ciąży acard biorę dalej do tego duphaston 3*1 i clexan 0.6 czuje się świetnie beta rośnie .
    Dodam ze jestem po 4 poronieniach samoistych bez wspomagaczy na samym w sumie duphastanie za każdym razem kończyło się poronieniem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2017, 18:14

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • ppaauullaa Koleżanka
    Postów: 45 19

    Wysłany: 5 lutego 2017, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy któraś z Was z mthfr odważyła sie w ciąży wsiąść do samolotu??? Hematolog mi mówi że nie widzi przeciwwskazań, doktorka robiaca wczoraj usg również, ale moja dr prowadząca, której bardzo ufam powiedziała żebym siedziała na tyłku w Warszawie, albo żebym wybrała się nad Bałtyk :/ pytalyscie może swoich ginekologów czy z naszym problemem można latać???

‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ