X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje MTHFR leczenie w ciąży
Odpowiedz

MTHFR leczenie w ciąży

Oceń ten wątek:
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 7 sierpnia 2017, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny chciałabym abyście mi pomogły.

    Mam stwierdzoną mutację MTHFR hetero oraz pai homo biorę: prenatal uno . proszę powiedzcie mi ile ona ma aktywnego kwasu foliowego? bo tam jest 0,8 mg ale nie wiem ile tam jest tego aktywnego. Posiada on też b 6 1,2 mg ale tez nie wiem czy akywny. Do tego biorę 0,8 mg aktywnego kwasu foliowego z solgar oraz b12 metylokobalamina 1 mg. Homocystejna z ponad miesiaca była 10,2 teraz po ponad miesiacu mam 10,4 ale jestem w ciaży. Proszę powiedzcie mi czy nie są za małe te dawki. Genetyk powiedziała mi , ze przyswajam w 60 proc kwas foliowy.

    Czy do tego nie kupić aktywnej b6? albo wziać więszkej ilości kwasu foliowego anizeli 0,8 solgara o 0,8 prenatal uno?

    znalzłam coś takiego "
    Witamina B6 koenzymatyczna 25mg P-5-P 60 kapsułek SWANSON" ale ona ma az 20 mg b6 aktywnego?

    proszę jakie Wy macie dawki gdy macie MTHFR hetero ?

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nadia1 Ekspertka
    Postów: 233 226

    Wysłany: 7 sierpnia 2017, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, tak jak pisałam na pierwszej stronie mam mthfr homo i 4 poronienia za sobą. W obecnej ciąży brałam meatafolin w dawkach 1,6 i 2,4 na zmianę, femibion, clexane, acard,luteina i na początku duphaston. Metylowane b6 i b12 brałam sporadycznie, raz na jakiś dłuższy czas.Przy czym meatafolin brałam przez kilka miesięcy przed ciąża. Mam nadzieję, że to komuś pomoże, chociaż wiem, że każdy przypadek jest inny i powinien być rozpatrywany indywidualnie.

    f2wl2n0aostlugvm.png
    iv09df9hod3fw1jt.png
  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 7 sierpnia 2017, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    dziewczyny chciałabym abyście mi pomogły.

    Mam stwierdzoną mutację MTHFR hetero oraz pai homo biorę: prenatal uno . proszę powiedzcie mi ile ona ma aktywnego kwasu foliowego? bo tam jest 0,8 mg ale nie wiem ile tam jest tego aktywnego. Posiada on też b 6 1,2 mg ale tez nie wiem czy akywny. Do tego biorę 0,8 mg aktywnego kwasu foliowego z solgar oraz b12 metylokobalamina 1 mg. Homocystejna z ponad miesiaca była 10,2 teraz po ponad miesiacu mam 10,4 ale jestem w ciaży. Proszę powiedzcie mi czy nie są za małe te dawki. Genetyk powiedziała mi , ze przyswajam w 60 proc kwas foliowy.

    Czy do tego nie kupić aktywnej b6? albo wziać więszkej ilości kwasu foliowego anizeli 0,8 solgara o 0,8 prenatal uno?

    znalzłam coś takiego "
    Witamina B6 koenzymatyczna 25mg P-5-P 60 kapsułek SWANSON" ale ona ma az 20 mg b6 aktywnego?

    proszę jakie Wy macie dawki gdy macie MTHFR hetero ?

    Jeśli B6 byłaby aktywna to na bank by się tym pochwalili, nie uważasz? :)

    1 mcg witaminy B12 to w sumie nic... Od wieeeelu miesięcy biorę 1000mcg i dopiero niedawno przekroczyłam normę o 6 jednostek :D teraz biorę co drugi dzień :) Planuję kupić za jakiś czas 500 mcg i brać codziennie.

    Co do dawki B6 to 25 mg to zupełnie rozsądna ilość. Pamiętaj, że witaminy z grupy B rozpuszczają się w wodzie, co oznacza, że nie ewentualny nadmiar wydalisz z moczem.

    Kwasu foliowego możesz spokojnie dołożyć, szczególnie, że jesteś w ciąży. Ja od listopada zeszłego roku biorę 1,6 mg metylowanego i poziom kwasu mam niewiele powyżej normy.

    Homocysteina od kilku miesięcy utrzymuje się na stałym poziomie ok 6

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 7 sierpnia 2017, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaokruszka wrote:
    Jeśli B6 byłaby aktywna to na bank by się tym pochwalili, nie uważasz? :)

    1 mcg witaminy B12 to w sumie nic... Od wieeeelu miesięcy biorę 1000mcg i dopiero niedawno przekroczyłam normę o 6 jednostek :D teraz biorę co drugi dzień :) Planuję kupić za jakiś czas 500 mcg i brać codziennie.

    Co do dawki B6 to 25 mg to zupełnie rozsądna ilość. Pamiętaj, że witaminy z grupy B rozpuszczają się w wodzie, co oznacza, że nie ewentualny nadmiar wydalisz z moczem.

    Kwasu foliowego możesz spokojnie dołożyć, szczególnie, że jesteś w ciąży. Ja od listopada zeszłego roku biorę 1,6 mg metylowanego i poziom kwasu mam niewiele powyżej normy.

    Homocysteina od kilku miesięcy utrzymuje się na stałym poziomie ok 6

    biorę b12 aktywnego 1 mg a nie mcg także tyle co Ty. Co do b6 to znalazłam z firmy swanson. Nie umiem znaleźć kwasu folowego aktywnego w większych ilościach . Mam tylko ten solgar 0,4 w tabsie to biorę dwie tabletki czyli razem 0,8 oraz do tego prenatal uno gdzie jest 0,8 kwasu foliowego w tym aktywnego.

    a folianów nie da się przedawkować? chodzi o ten kwas foliowy aktywny. Lekarz nie kazał brać wiecej ale ja się boję , że z tą mją mutacją to jednak za mało tego kwasu foliowego jest. wezmę w takim razie 3 tbetki solgara po 0,4 mg oraz ten prenatal uno co ma chyba 0,4 aktywnego oraz 0,4 nieaktywnego. doradzcie mi firme co do kwasu foliowego aktywnego.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 7 sierpnia 2017, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ostatnie pytanie czy moge grać 1,6 kwasu foliowego aktywnego i ten prenatal uno co ma 0,4 aktywnego i 0,4 zwykłego. Nie będzie tego za duzo?

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 7 sierpnia 2017, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę dwie tabletki po 0,6 mg z Aliness + witaminy ciążowe, przez długi czas brałam 0,4 + 0,8 ze Swansona, ale wkurzało mnie, że muszę kupować co chwila dwa opakowania, więc zmieniłam na Aliness, tam jest 100 tabletek 0,6 mg, wystarcza na 50 dni, więc całkiem nieźle. Co do B12 w prenatalu to na stronie producent pisze, że jest 1mcg w składzie. Może błąd na stronce :)
    Jeśli brałabyś naprawdę bardzo bardzo bardzo dużo to owszem, można przedawkować. Ale wierz mi na słowo, szybko byś poczuła, że coś jest nie tak, objawy są cholernie dokuczliwe.
    Myślę, że na początek możesz sobie dołożyć jedną tabletkę 0,4 i zobaczyć jak się będziesz czuła. Może faktycznie taka ilość kwasu wystarczy w Twoim przypadku, jeśli nie zauważysz pogorszenia samopoczucia to możesz utrzymać sobie dawkę 0,8 mg albo dołożyć kolejną tabletkę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2017, 22:48

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 7 sierpnia 2017, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę dodatk9wo b12 właśnie z tej firmy co ty masz kwas foliowy . Na razie mam 1.2 mg kwasu foliowego bo prenatal uno też ma aktywny plus do tego solar dwie tabsy. Wychodzi 1.2 aktywnego oraz 0.4 mg nieaktywne go. Dokuplam b6 z swans ona 25 mg i kupię to co napisałaś zapytam lekarza czy może byc i będę brać dwie tabsy z tej twojej firmy to będzie 1.2 mg oraz prenatal a a więc 1.6 mg aktywnego i 0.4 zwykłego.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mordeczki pytanie Co potem z antykoncepcją?????

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    0202oliwcia wrote:
    Mordeczki pytanie Co potem z antykoncepcją?????
    Ja mam zakaz hormonów, więc tabletki, plastry, spirala hormonalna i zastrzyki odpadają. Zostaje spirala metalowa i prezerwatywy...

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaokruszka wrote:
    Ja mam zakaz hormonów, więc tabletki, plastry, spirala hormonalna i zastrzyki odpadają. Zostaje spirala metalowa i prezerwatywy...
    Przy mutacji to chyba żadna z nas nie powinna stosować tych metod które powyżej wymieniłaś Ja myślałam że pod koniec ciąży porozmawiam o tym ze swoim ginekologiem no ale sobie odszedł a z tym nowym nie chce o tym gadać bo i tak chce u niego tylko ciąże dokończyć a potem wracam do swojego bo od połowy października ma już podobno normalnie przyjmować

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    0202oliwcia wrote:
    Przy mutacji to chyba żadna z nas nie powinna stosować tych metod które powyżej wymieniłaś Ja myślałam że pod koniec ciąży porozmawiam o tym ze swoim ginekologiem no ale sobie odszedł a z tym nowym nie chce o tym gadać bo i tak chce u niego tylko ciąże dokończyć a potem wracam do swojego bo od połowy października ma już podobno normalnie przyjmować
    Ja i tak planuję jeszcze minimum dwoje dzieci, więc póki co antykoncepcją się nie martwię :D Później to nie wiem... Może spirala? Będę gadać z moim ginem jak zamkniemy zakład :D

    0202oliwcia lubi tę wiadomość

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaokruszka wrote:
    Ja i tak planuję jeszcze minimum dwoje dzieci, więc póki co antykoncepcją się nie martwię :D Później to nie wiem... Może spirala? Będę gadać z moim ginem jak zamkniemy zakład :D
    Szalona kobieta :-) Ja mam już w domu jedną córeczka i na tą chwile planujemy zaprzestać powiększania rodziny śmieje się że może za jakieś 10 lat synek jeszcze by się zdał ale na razie nie

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    0202oliwcia wrote:
    Szalona kobieta :-) Ja mam już w domu jedną córeczka i na tą chwile planujemy zaprzestać powiększania rodziny śmieje się że może za jakieś 10 lat synek jeszcze by się zdał ale na razie nie
    Od razu szalona :P Realizuję marzenia :) Zawsze chciałam mieć w domu wesołą gromadkę :)

    0202oliwcia lubi tę wiadomość

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • MajaT Koleżanka
    Postów: 41 27

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny szukam lekarza (najlepiej z Poznania), który mnie poprowadzi i urodzę zdrowe dziecko.

    Mam mutację MTHFR (homozygota), Czynnik V Leiden (heterozygota).

    I ciąża- puste jajo płodowe
    II ciąża- obumarła 11t.(triploidia)
    III ciąża- obumarła 8 t. (na acardzie i clexane)

    Homocysteina 6,58

    Proszę o pomoc...

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MajaT wrote:
    Dziewczyny szukam lekarza (najlepiej z Poznania), który mnie poprowadzi i urodzę zdrowe dziecko.

    Mam mutację MTHFR (homozygota), Czynnik V Leiden (heterozygota).

    I ciąża- puste jajo płodowe
    II ciąża- obumarła 11t.(triploidia)
    III ciąża- obumarła 8 t. (na acardzie i clexane)

    Homocysteina 6,58

    Proszę o pomoc...
    Bardzo mi przykro
    Ja chodzę do dr Witolda nowaka ale nie znam lekarza ginekol9gz co już mam duzd doświadczenie z mutacja mi. A robiłaś badAnia na nk i ana ? Może nie udało się bo nie podano encortonu ? Jakie witaminy brałas? Heparyny 0.6?

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ładna homocystejna ja mam 10.6

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Riri22 Koleżanka
    Postów: 35 2

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Czy jest tu dziewczyna, której udało się donoscić ciążę z połaczeniem mutacji mthfr 1298, v leiden, pai?wszytko hetero. Bądź z innym połaczeniem?

    5.2014 ciąża obumarła 9 tydz.
    3.2016 ciąża biochemiczna
    5.2017
    Mthfr, V leiden, PAI-1
  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 13 sierpnia 2017, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam MTHFR 1298AC i PAI-1 4G i póki co wszystko idzie tak jak powinno. Syn rośnie, rozwija się zdrowo, genetyczne i połówkowe wręcz idealne, przepływy dobre (jeden parametr nieprawidłowy ale do 28-29 tc ma prawo to tak wyglądać), mój lekarz jest dobrej myśli. Jeśli chciałabyś o coś spytać, dawki leków, lekarze, cokolwiek to pisz :-) Mutacje to nie wyrok, trzeba tylko znaleźć mądrego lekarza, który będzie wiedział jak nas poprowadzić przez ciążę

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • Riri22 Koleżanka
    Postów: 35 2

    Wysłany: 13 sierpnia 2017, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za odpowiedź. Zmieniłam właśnie lekarza. Dopiero ten lekarz zalecił metylowane witaminy. Mam jeszcze zrobić kilka badań, których nie miałam. Boje się, że ten leiden rąbie tu sprawe albo, ze siedzi cos jeszcze w immunologii, bo trace ciaże na bardzo wczesnym etapie. Nigdy nie było akcji serca.

    5.2014 ciąża obumarła 9 tydz.
    3.2016 ciąża biochemiczna
    5.2017
    Mthfr, V leiden, PAI-1
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaokruszka wrote:
    Ja mam MTHFR 1298AC i PAI-1 4G i póki co wszystko idzie tak jak powinno. Syn rośnie, rozwija się zdrowo, genetyczne i połówkowe wręcz idealne, przepływy dobre (jeden parametr nieprawidłowy ale do 28-29 tc ma prawo to tak wyglądać), mój lekarz jest dobrej myśli. Jeśli chciałabyś o coś spytać, dawki leków, lekarze, cokolwiek to pisz :-) Mutacje to nie wyrok, trzeba tylko znaleźć mądrego lekarza, który będzie wiedział jak nas poprowadzić przez ciążę
    Ja mam mutacje pai homozygota oraz mthfr ale ta 7c itd hetero. Właśnie tracę ciążę bo beta spada. Biorę heparyne 0.6 acard duphaston włączył lekarz luteina. Metalowe b12 1mg b6 25mg i foliany 1.2 mg
    Zwykły kwas foliowy 0.4 mg. D3 5500 . Prenatal uno w tym jest ten kwas foliowy 0.4 mg i folian 0.4 mg. A ty co bierz4zz?

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
‹‹ 15 16 17 18 19 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ