X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje MTHFR leczenie w ciąży
Odpowiedz

MTHFR leczenie w ciąży

Oceń ten wątek:
  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ew1609 wrote:
    Ja mam inny problem... mam a1298 i pai heterozygota.. lekarz zalecil clexane ale bez acardu a wiem że acard należy do tzw żelazny go zestawu. Dlatego szukam kontaktu do lekarza ktory którejś z was zapisał acard. Moze ktos jest z warszawy akurat
    ew1609 , widzę że masz ANA2 dodatnie. Czy w czasie starań lub ciąży masz zalecony encorton?

    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
  • ew1609 Koleżanka
    Postów: 31 1

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie nic o pptrzebie brania encortonu nie slyszalam nigdy

    03.2014 - poronienie 12 tydzien

    ANA 2 1:1000
    anty TG w normie
    anty TPO 1:98 (norma do 30)
    Mthfr a1298c mutacja
    homocysteina 9,4 zbita aktualnie do 8.8
  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 25 czerwca 2017, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ew1609 wrote:
    Ja mam inny problem... mam a1298 i pai heterozygota.. lekarz zalecil clexane ale bez acardu a wiem że acard należy do tzw żelazny go zestawu. Dlatego szukam kontaktu do lekarza ktory którejś z was zapisał acard. Moze ktos jest z warszawy akurat
    Mam identyczne mutacje jak Ty, część lekarzy mówiła, żeby nie brać Acardu, część, żeby brać. Ginekolog zalecił jednak łykać, więc brałam, 13.05 (10 tc) krwotok i szpital - kazali brać to co biorę, dołożyć magnez i nospę i więcej leżeć. 23.05 (12tc) plamienie i skurcze, na IP mój lekarz prowadzący stwierdził, że kończymy to i odstawiamy Acard zanim się wykończę nerwowo. Od tamtej pory jest ok, brak plamień, krwawień, wreszcie mam spokój. Znam 4 inne dziewczyny, które z różnych powodów brały Acard w ciąży i miały plamienia i krwawienia i po odstawieniu ich problemy się skończyły, więc to nie jest tak, że Acard jest konieczny. Możesz go zacząć brać już w fazie starań, na bank nie zaszkodzi, pomoże przygotować endometrium na przyjęcie zarodka, poprawi ukrwienie, pomoże w zagnieżdżaniu zarodka, jednak musisz pamiętać, że on może (choć wcale nie musi!) powodować różne "atrakcje".
    Aktualnie jestem w 17 tc, nadal na Clexane 0,6 (prawdopodobnie wkrótce zmienimy na 0,8 bo krzepliwość powoli zaczyna się rozjeżdżać) dodatkowej dawce kwasu metylowanego i sporych dawkach B6 i B12. Prawie od początku ciąży łykam też DHA, najpierw jako osobny preparat a teraz w MamaDHA Premium Plus, żeby zmniejszyć ilość łykanych pigułek :D
    Co do lekarza to niestety nie pomogę bo z Gdańska jestem :)

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • ew1609 Koleżanka
    Postów: 31 1

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam na wizycie u hematologa która powiedziała żeby brac acard i clexane mi włączy od pozytywnego testu.

    Teraz powstaje pytanie czy nie powinnam brac encortonu?

    Warszawo- podajcie proszę nazwiska lekarzy ktorzy zalecil i Wam encorton na dodatnie ANA..

    Dziekuje

    03.2014 - poronienie 12 tydzien

    ANA 2 1:1000
    anty TG w normie
    anty TPO 1:98 (norma do 30)
    Mthfr a1298c mutacja
    homocysteina 9,4 zbita aktualnie do 8.8
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mordki na clexane mam pytanko jak często robicie badania typu ddimer itd???

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    0202oliwcia wrote:
    Mordki na clexane mam pytanko jak często robicie badania typu ddimer itd???
    Komplet anty Xa, d-dimery, aptt, pt(inr, quick), morfologia z oceną ilości płytek robię co miesiąc. Wcześniej robiłam co 2 tygodnie ale było to związane z moimi innymi problemami zdrowotnymi

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • ew1609 Koleżanka
    Postów: 31 1

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama okruszka

    Serdeczne dzięki za Twoja wypowiedź o acardzie. Naświetlilas
    mi trochę problem.

    Jakie dawki b12 i kwasu foliowego bierzesz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2017, 07:34

    03.2014 - poronienie 12 tydzien

    ANA 2 1:1000
    anty TG w normie
    anty TPO 1:98 (norma do 30)
    Mthfr a1298c mutacja
    homocysteina 9,4 zbita aktualnie do 8.8
  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ew1609 wrote:
    Mama okruszka

    Serdeczne dzięki za Twoja wypowiedź o acardzie. Naświetlilas
    mi trochę problem.

    Jakie dawki b12 i kwasu foliowego bierzesz?
    Na początku brałam:
    Femibion Natal 1
    Methylo-folian 1,2 mg
    B6 P-5-P 25 mg
    B12 Metylokobalamina 5mg
    Aktualnie zmieniłam Femibion na MamaDHA Premium Plus i zmniejszyłam dawkę B12 bo wyszła mi delikatnie ponad normę, teraz 5 mg biorę co drugi dzień :)
    Wszystkie witaminy kupuję w aptece Gemini bo najtaniej wychodzi :)

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaokruszka wrote:
    Komplet anty Xa, d-dimery, aptt, pt(inr, quick), morfologia z oceną ilości płytek robię co miesiąc. Wcześniej robiłam co 2 tygodnie ale było to związane z moimi innymi problemami zdrowotnymi
    Dziękuje za odpowiedz ja robiłam ostatnio jakoś w 16 tc dziś mi zlecił kolejne badanie i powiedział że jeszcze z tydzień dwa i mam odstawić acard a w 34 tc odstawić clexan :-( boje się

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • natty85 Autorytet
    Postów: 2683 1524

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oliwcia odstawilas juz acard? Mi gin kaze do 34 tyg :/

    Starania od 2013r.
    2015r. - 2x IUI :( hsg, histeroskopia
    2 maja 2016r. IVF ciąża biochemiczna :(
    12 lipca 2016r. CRIO :(
    12 sierpnia 2016r. CRIO :( kariotypy ok
    3 stycznia 2017r. szczepienia, intralipid i transfer ❤
    02.09.17r. urodziła się Tosia ❤
    15.10.18r. Aniołek 21.07.19r. urodził się Franio❤
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natty85 wrote:
    Oliwcia odstawilas juz acard? Mi gin kaze do 34 tyg :/
    Jeszcze nie odstawiłam ale mój mówi ze jeszcze tydzień gora dwa i mam przestać brac tylko ze ja sie boje wcześniej mówił ze do 37 TC ze wzgledu na kiepskie wyniki prenatalnego a no i na dodatek do 34 TC i każe mi odstawic clexan

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • ew1609 Koleżanka
    Postów: 31 1

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dziś bylam na wizycie u dr Ewy slizien kuczapski ej cudowny lekarz ginekolog. Przyjmuje w szpitalu św zofii...

    Zalecila mi acard i clexane od pozytywnego testu.

    A dodatkowo encorton z uwagi na ana anty tpo anty tg. I tego encortonu się bardzo prrstraszylammm. Czy któraś z was ma doświadczenia z tym lekiem w ciazy

    03.2014 - poronienie 12 tydzien

    ANA 2 1:1000
    anty TG w normie
    anty TPO 1:98 (norma do 30)
    Mthfr a1298c mutacja
    homocysteina 9,4 zbita aktualnie do 8.8
  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    0202oliwcia wrote:
    Dziękuje za odpowiedz ja robiłam ostatnio jakoś w 16 tc dziś mi zlecił kolejne badanie i powiedział że jeszcze z tydzień dwa i mam odstawić acard a w 34 tc odstawić clexan :-( boje się
    W 34 tc odstawić Clexane?! Pogięło go? Umów się do hematologa, w ciąży muszą Ci dać termin w ciągu 7 dni roboczych. Ja bym za nic nie pozwoliła w trzecim trymestrze odstawić sobie leków, szczególnie, gdy masz dobre wyniki. Bo dobre wyniki na Clexane najczęściej oznaczają, że bez heparyny byłyby dużo gorsze. Kochana, skonsultuj to koniecznie przynajmniej z jednym lekarzem bo dla mnie takie olanie badań kontrolnych przy heparynie i zalecenie odstawienia w okresie największego zagrożenia to jakaś paranoja. Ja absolutnie nie chcę Cię straszyć ani nic, ale wszędzie są informacje, że ciąża, poród i połóg są okresami wysokiego zagrożenia zakrzepicą, dlatego nie rozumiem intencji lekarza...

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ew1609 wrote:
    A ja dziś bylam na wizycie u dr Ewy slizien kuczapski ej cudowny lekarz ginekolog. Przyjmuje w szpitalu św zofii...

    Zalecila mi acard i clexane od pozytywnego testu.

    A dodatkowo encorton z uwagi na ana anty tpo anty tg. I tego encortonu się bardzo prrstraszylammm. Czy któraś z was ma doświadczenia z tym lekiem w ciazy
    Znam kilka dziewczyn biorących go w ciąży, choć sama doświadczenia nie mam... Jest bardzo pomocny przy chorobach z autoagresji, wysokich mianach przeciwciał. Nie trzeba się go bać, choć obstawiam, że lekarka raczej dała go ze względu na ANA niż na anty tpo i anty tg, bo ich akurat nie leczy się encortonem, przynajmniej wg klasycznej szkoły leczenia hashimoto :) To na co musisz zwrócić szczególną uwagę na początku ciąży to TSH, fT3 i fT4 bo one lubią szaleć, szczególnie na początku ciąży, a samo TSH jest w ciąży niemiarodajne bo bHCG fałszuje wyniki (TSH i HCG mają wspólną podjednostkę alfa, jak beta rośnie to TSH spada, przez co w ciąży można mieć poważną niedoczynność mimo wzorowego TSH)

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • natty85 Autorytet
    Postów: 2683 1524

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oliwcia a dlaczego zmiana decyzji lekarza? Mnie kaze acard brac do 34tyg choc chetnie jyz bym odstawila bo wszedzie czytam ze nie powinno sie go brac w 3 trymestrze.

    Starania od 2013r.
    2015r. - 2x IUI :( hsg, histeroskopia
    2 maja 2016r. IVF ciąża biochemiczna :(
    12 lipca 2016r. CRIO :(
    12 sierpnia 2016r. CRIO :( kariotypy ok
    3 stycznia 2017r. szczepienia, intralipid i transfer ❤
    02.09.17r. urodziła się Tosia ❤
    15.10.18r. Aniołek 21.07.19r. urodził się Franio❤
  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natty85 wrote:
    Oliwcia a dlaczego zmiana decyzji lekarza? Mnie kaze acard brac do 34tyg choc chetnie jyz bym odstawila bo wszedzie czytam ze nie powinno sie go brac w 3 trymestrze.
    Standardowo bierze się go do 34-35 tc, od trzech lekarzy słyszałam, że mam brać właśnie do tego czasu i dopiero wtedy odstawić, więc nie masz czym się martwić :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2017, 21:20

    natty85 lubi tę wiadomość

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 2 lipca 2017, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaokruszka wrote:
    W 34 tc odstawić Clexane?! Pogięło go? Umów się do hematologa, w ciąży muszą Ci dać termin w ciągu 7 dni roboczych. Ja bym za nic nie pozwoliła w trzecim trymestrze odstawić sobie leków, szczególnie, gdy masz dobre wyniki. Bo dobre wyniki na Clexane najczęściej oznaczają, że bez heparyny byłyby dużo gorsze. Kochana, skonsultuj to koniecznie przynajmniej z jednym lekarzem bo dla mnie takie olanie badań kontrolnych przy heparynie i zalecenie odstawienia w okresie największego zagrożenia to jakaś paranoja. Ja absolutnie nie chcę Cię straszyć ani nic, ale wszędzie są informacje, że ciąża, poród i połóg są okresami wysokiego zagrożenia zakrzepicą, dlatego nie rozumiem intencji lekarza...
    Szczerze powiem ci ze ja tez tego nie ogarniam ufam mu i to bardzo i heparyne biorę tylko i wylacznie Profilaktycznie no ale skoro wcześniej bez niej 4 razy poronilam no to cos musi w tym być ..... Boje sie odstawić i na pewno poczekam na wyniki i z nimi w dłoni porozmawiam z lekarzem jeszcze raz na ten temat kolejna wizyta 31 lipca jak wtedy rowniez bedzie uważał ze odstawiamy to pójdę do hematologa dziękuje ci kochana <3
    Acard też na razie nie odstawiam wczesniej mówił do 37 TC teraz w piątek jak byłam to nagle kazał mi go za tydzień Odstawić a ja bez wyników ani myślę tego robić

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2017, 22:47

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 3 lipca 2017, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    0202oliwcia wrote:
    Szczerze powiem ci ze ja tez tego nie ogarniam ufam mu i to bardzo i heparyne biorę tylko i wylacznie Profilaktycznie no ale skoro wcześniej bez niej 4 razy poronilam no to cos musi w tym być ..... Boje sie odstawić i na pewno poczekam na wyniki i z nimi w dłoni porozmawiam z lekarzem jeszcze raz na ten temat kolejna wizyta 31 lipca jak wtedy rowniez bedzie uważał ze odstawiamy to pójdę do hematologa dziękuje ci kochana <3
    Acard też na razie nie odstawiam wczesniej mówił do 37 TC teraz w piątek jak byłam to nagle kazał mi go za tydzień Odstawić a ja bez wyników ani myślę tego robić
    Oliwcia, ale jeśli masz MTHFR to już nie jest tak do końca branie zastrzyków bez wyraźnych wskazań... Poza tym, 4 razy się nie udało a teraz, z zastrzykami jesteś już prawie na finiszu, więc coś jest na rzeczy :)
    Jeśli ma się problemy z krzepliwością krwi to powinno się brać zastrzyki do dnia porodu, odstawić je tylko na czas porodu i dalej kontynuować branie przez 4 do nawet 8 tygodni po porodzie (połóg jest jednym z większych czynników ryzyka zakrzepicy). Jeśli wyniki są dobre to lekarze często odstawiają heparynę już po 2-4 tygodniach po porodzie.

    Acard z kolei powinno się brać do około 34-35 tygodnia bo korzystnie działa na przepływy w macicy i może przeciwdziałać hipotrofii. Odstawia się go, żeby wyeliminować ryzyko nadmiernego krwawienia podczas porodu, jego działanie utrzymuje się w organizmie przez dłuższy czas, nawet do dwóch tygodni.

    Wydaje mi się, że nie powinnaś jeszcze niczego odstawiać. Ciekawa jestem co powie na kolejnej wizycie?

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 3 lipca 2017, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaokruszka wrote:
    Oliwcia, ale jeśli masz MTHFR to już nie jest tak do końca branie zastrzyków bez wyraźnych wskazań... Poza tym, 4 razy się nie udało a teraz, z zastrzykami jesteś już prawie na finiszu, więc coś jest na rzeczy :)
    Jeśli ma się problemy z krzepliwością krwi to powinno się brać zastrzyki do dnia porodu, odstawić je tylko na czas porodu i dalej kontynuować branie przez 4 do nawet 8 tygodni po porodzie (połóg jest jednym z większych czynników ryzyka zakrzepicy). Jeśli wyniki są dobre to lekarze często odstawiają heparynę już po 2-4 tygodniach po porodzie.

    Acard z kolei powinno się brać do około 34-35 tygodnia bo korzystnie działa na przepływy w macicy i może przeciwdziałać hipotrofii. Odstawia się go, żeby wyeliminować ryzyko nadmiernego krwawienia podczas porodu, jego działanie utrzymuje się w organizmie przez dłuższy czas, nawet do dwóch tygodni.

    Wydaje mi się, że nie powinnaś jeszcze niczego odstawiać. Ciekawa jestem co powie na kolejnej wizycie?
    Nie dość że ten clexan to jeszcze Acard no przecież moja Małgośka mało waży jak na swój wiek bo ma tylko 917 g :-( nie wiem co mojemu ginowi odwaliło ostatnio jak boga kocham

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 3 lipca 2017, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    0202oliwcia wrote:
    Nie dość że ten clexan to jeszcze Acard no przecież moja Małgośka mało waży jak na swój wiek bo ma tylko 917 g :-( nie wiem co mojemu ginowi odwaliło ostatnio jak boga kocham
    Czyli wygląda, że jest o tydzień-dwa mniejsza. Chociaż usg może przekłamać wagę malucha więc może jest większa, tylko pomiar zaniżony. Tak czy inaczej, jeśli gin się będzie upierał przy odstawieniu leków to bym poszła na konsultację do kogoś innego. Dla mnie to niepoważne, żeby odstawiać leki w takim momencie

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
‹‹ 13 14 15 16 17 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ