X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje MTHFR leczenie w ciąży
Odpowiedz

MTHFR leczenie w ciąży

Oceń ten wątek:
  • nilly Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 25 maja 2017, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was!
    Przeczytałam cały ten wątek od a do z

    Leczę się u dr J. Mam te same problemy i odczucia z nią co i Wy.

    Pytanie.
    Mam homocysteine 6.7 czyli ok. Biorę Femibion Natal 1 i całą resztę niemetylowych b i kw. fpl. Czy skoro homocysteina jest w normie to musze badać poziom b i kwasu czy sama homo jest dobrym wyznacznikiem tych poziomów.
    Dr J. nie zleca takich badań dlatego pytam.

    Mam też niski poziom progesteronu 18.5 tc 10+0 biorę Duphaston 3x1 ale boję się że za mało. Poprzednio 2 razy poronilam przez łożysko i teraz już wariuje, że znowu jest źle. Jak jest u Was?

    4rqjsjb.png
    NIFTY - zdrowy synuś <3
    MTHFR homozygota TT 677C>T , PCOS
    Mąż - MTHFR heterozygota CT 677C>T
    [*] 02.2014 - synuś 16 tc. [*] 10.2014 - córcia 19 tc.
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4995 1715

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    wichrowe, czy wyrazisz zgodę na wklejenie Twojej wypowiedzi o p. doktor na zamknięte gupie na fb?
    Jest rozmowa o pani doktor i wszyscy mówią, że nie warto do niej iść, bo uważa mutacje za coś co połowa ludzi ma i nie przeszkadza ciążom...

    Oj, dopiero przeczytałam. Tak, jako cytat bez nicka możesz wklejać, spoko ;)

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4995 1715

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nawiasem mówiąc, to faktycznie - szacuje się, że nawet połowa kobiet ma jakąś mutację. I czy faktycznie połowa ma problem z nawykowymi poronieniami? Nie.
    To, co właśnie w pani doktor mi się spodobało, to że ewidentnie rozpatruje indywidualnie każdy przypadek, bierze pod uwagę historię, wyniki badań, itd. Nie jest przeciwna heparynom całkowicie i z założenia, a wrzucaniu ich bezmyślnie w każdym jakkolwiek zmutowanym przypadku.
    To trochę tak, jakby każdemu pacjentowi co ma cholesterol 205 wrzucać statyny ;] Bo wystaje ciut ponad normę. Bez lipidogramu, bez innych wyników, itp.

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • Saba29 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelinka33 wrote:
    Dziewczyny,
    Ja mam mutacje homo A1298C MTHFR, dowiedzialam sie 2 miesiace temu i odtad biore Thorne Prenatal (1000mcg methylfolianu, B12, B6), i udalo sie naturalnie po 3 latach staran, jestem w 5 tyg. Od pozytywnego testu uzupelniam jeszcze tego Thorna do 1600mcg quartelofolikiem firmy biocare i B12 do 500mcg tej samej firmy. Biore tez Clexane i progesteron.

    Moja ginekolog mowi ze dmuchamy na zimne, staram sie tez odzywiac bezglutenowo.
    A do. Jakiego gin chodziwz gdzies w Polsce.jakis kumaty w tych sprawach

    Saba29
  • Saba29 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakiego ginekologa,polecacie ktory zna sie na tych mutacjach z woj.śląskiego

    Saba29
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nilly wrote:
    Witam Was!
    Przeczytałam cały ten wątek od a do z

    Leczę się u dr J. Mam te same problemy i odczucia z nią co i Wy.

    Pytanie.
    Mam homocysteine 6.7 czyli ok. Biorę Femibion Natal 1 i całą resztę niemetylowych b i kw. fpl. Czy skoro homocysteina jest w normie to musze badać poziom b i kwasu czy sama homo jest dobrym wyznacznikiem tych poziomów.
    Dr J. nie zleca takich badań dlatego pytam.

    Mam też niski poziom progesteronu 18.5 tc 10+0 biorę Duphaston 3x1 ale boję się że za mało. Poprzednio 2 razy poronilam przez łożysko i teraz już wariuje, że znowu jest źle. Jak jest u Was?
    Nie jest wyznacznikiem, homocysteina u mnie była 6,6 a wit b12 powyżej normy, kwas foliowy prawie przy dolnej granicy

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • maiko Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 14 czerwca 2017, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny :)
    Jestem po sześciu poronieniach. Teraz w siódmej ciąży - obecnie 6 tydzień. Ciąża nieplanowana. Już pogodziłam się z tym, że nie będę mamą. Miałam sobie założyć spiralę i zrobić sztuczne cycki, jeszcze w tym miesiącu ;) Zaliczka wpłacona, termin zarezerwowany, a tu bach... na teście dwie krechy!
    Dziś idę na pierwsze usg...

    Obarczona 2Xhetero MTHFR677 i MTHFR1298. Ostatnią ciążę prowadziło mi dwóch lekarzy. Dr Jerzak, dr Pietuch. Dr Jerzak nie polecam. Może i jest fachowcem, ale nie w moim przypadku. Wizyty nieprzyjemne. Mało informacji podawała. Przepisała mi zwykłe witaminy b12, b6 i kwas foliowy 15mg, acard, clexane 0,4. Dieta śródziemnomorska. Nie mówiła nic o zbadaniu poziomu homocysteiny. Zrobiłam to sama. Dr Pietuch to przeciwieństwo dr Jerzak. U niej robiłam usg, i dzwoniłam w razie "W", bo często plamiłam. Przepisywała mi recepty. Ogólnie anioł, nie człowiek :) A dr Jerzak nie dała mi nawet swojego numeru komórki...
    Poroniłam w 13 tygodniu.
    Teraz ciążę prowadzi m dr Świrski, który ponoć pomógł już paru mutantkom i znów dr Kasia Pietuch, jako mój specjalista od usg.

    Biorę 15mg kwasu foliowego, co drugi dzień aktywne formy kw. foliowego, b6 i b12 (homocystex plus sprowadzany ze stanów) - to na własną rękę brałam około rok przed ciążą, żeby trzymać homocysteinę w rydzach. Teraz też na własną rękę, bo Świrski powiedział mi, żebym brała tylko syntetyczną 15 mg. Clexane 0,4, acard, i dodatkowo dr Świrski i dr Pietuch przepisali mi sterydy - Encorton. 2x1mg.

    Boję się, że ten kwas foliowy 15mg jest szkodliwy. Że powinnam brać tylko formy aktywne. Ale boję się, że skrzywdzę maleństwo, dlatego nie odstawiam.

    Czy jest ktoś na forum, kto donosił ciążę z hetero MTHFR na syntetycznym kwasie foliowym?

    Pozdrawiam Was :)

  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 15 czerwca 2017, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maiko ja zamienilabym tylko na zmetylowane,ale wiem ze dziewczyny donosza na syntetycznym. Szkoda tylko Twojegonorganizmu bo odkladasz sobie niepotrzebnie nadmiar ktory nie jest.obojetny.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca 2017, 20:09

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • ew1609 Koleżanka
    Postów: 31 1

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam u ginekologa ktory na moje mutacje a1298 i pai 1 heterozygota zalecil mi clexane.. no i teraz się zastanawiam że może sam acard wystarczyłoby. Ale on zamiast acardu mi zalecil clexane... a tu czytam że clexane jest taki niebezpieczny... boje się kolejnego poronienia i nie wiem co robic... chcemy się niedługo starać ale jak się uda to nie wiem czy włączać clexane...
    Skąd mam wiedzieć czy sam acard by mi pomógł. A tym bardziej że lekarz zalecil clexane a nie acardu straszne jest to ze kazdy lekarz mówi co innego

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 czerwca 2017, 20:05

    03.2014 - poronienie 12 tydzien

    ANA 2 1:1000
    anty TG w normie
    anty TPO 1:98 (norma do 30)
    Mthfr a1298c mutacja
    homocysteina 9,4 zbita aktualnie do 8.8
  • maiko Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety nie donosiłam. Na usg ciąża zatrzymana w 4 tygodniu. Właśnie zaczęłam krwawić..

  • nilly Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 17 czerwca 2017, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maiko wrote:
    Serce mi pęka. Strasznie mi przykro.
    Ja leczę się u dr J. W miarę jej zaufałam.
    Wczoraj jednak odebrałam wyniki białka pappa i bhcg i mam je koszmarnie niskie.
    W poprzednich ciążach były ok bez leków a teraz jest źle mimo, że biorę leki.
    Czekam na skorygowane ryzyko pappy i na wizytę u niej.
    Ciekawa jestem co powie i czy jest jeszcze szansa dla mnie.

    4rqjsjb.png
    NIFTY - zdrowy synuś <3
    MTHFR homozygota TT 677C>T , PCOS
    Mąż - MTHFR heterozygota CT 677C>T
    [*] 02.2014 - synuś 16 tc. [*] 10.2014 - córcia 19 tc.
  • ew1609 Koleżanka
    Postów: 31 1

    Wysłany: 17 czerwca 2017, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możecie napisać czy macie zalecany Acard?

    03.2014 - poronienie 12 tydzien

    ANA 2 1:1000
    anty TG w normie
    anty TPO 1:98 (norma do 30)
    Mthfr a1298c mutacja
    homocysteina 9,4 zbita aktualnie do 8.8
  • Alstro38 Ekspertka
    Postów: 217 160

    Wysłany: 17 czerwca 2017, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę acard, clexane, luteine i actifolin. Jestem po 3 poronieniach i teraz na początku 4 ciąży.

    Mam mutację MTHFR A1298C I C677T heterozygotyczne i PAI-1 - heterozygotyczne

  • ew1609 Koleżanka
    Postów: 31 1

    Wysłany: 17 czerwca 2017, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Astro 38

    Jesteś moze z Warszawy?

    03.2014 - poronienie 12 tydzien

    ANA 2 1:1000
    anty TG w normie
    anty TPO 1:98 (norma do 30)
    Mthfr a1298c mutacja
    homocysteina 9,4 zbita aktualnie do 8.8
  • nilly Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 17 czerwca 2017, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biorę acard 75mg, Clexane 0,4 i Duphaston

    4rqjsjb.png
    NIFTY - zdrowy synuś <3
    MTHFR homozygota TT 677C>T , PCOS
    Mąż - MTHFR heterozygota CT 677C>T
    [*] 02.2014 - synuś 16 tc. [*] 10.2014 - córcia 19 tc.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2017, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maiko wrote:
    Niestety nie donosiłam. Na usg ciąża zatrzymana w 4 tygodniu. Właśnie zaczęłam krwawić..

    Strasznie mi przykro :( musi być jakaś przyczyna, skoro standardowy zestaw dla mutantek nie pomaga. A co z tarczycą? cukry? progesteron? badałaś jego poziom?

  • ew1609 Koleżanka
    Postów: 31 1

    Wysłany: 18 czerwca 2017, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maiko z naszymi mutacjami kwas foliowy jest zabroniony... taki syntetyczny. Jest szkodliwy nie tylko dla dziecka ale i dla Ciebie

    Na fb jest grupa mthfr polska polecam tam dołączyć... stamtąd można spora wiedzę czerpać. Mojej przyjaciółki brątowa po 9 poronieniach donosił zdrowa ciaze i została mama. Wiem ze łatwo mówić ale zawsze jest szansa. Mojej koleżanki brązowa inna ! Po adoptowAniu dwójkę dzieci urodziła siłami natury w wieku 40 lat dziecko a lekarzy orzekł że jest bezpłodna cnie załamuj sie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca 2017, 19:29

    03.2014 - poronienie 12 tydzien

    ANA 2 1:1000
    anty TG w normie
    anty TPO 1:98 (norma do 30)
    Mthfr a1298c mutacja
    homocysteina 9,4 zbita aktualnie do 8.8
  • ew1609 Koleżanka
    Postów: 31 1

    Wysłany: 18 czerwca 2017, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam inny problem... mam a1298 i pai heterozygota.. lekarz zalecil clexane ale bez acardu a wiem że acard należy do tzw żelazny go zestawu. Dlatego szukam kontaktu do lekarza ktory którejś z was zapisał acard. Moze ktos jest z warszawy akurat

    03.2014 - poronienie 12 tydzien

    ANA 2 1:1000
    anty TG w normie
    anty TPO 1:98 (norma do 30)
    Mthfr a1298c mutacja
    homocysteina 9,4 zbita aktualnie do 8.8
  • nilly Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 18 czerwca 2017, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ew1609 wrote:
    Dlatego szukam kontaktu do lekarza ktory którejś z was zapisał acard. Moze ktos jest z warszawy akurat

    ew1609 ja jestem z Warszawy.
    Jestem pacjentką prof. Jerzak. Nie wiem jaką mam opinię o niej napisać, bo to tak specyficzny człowiek, że ciężko. Jedni ją polecają inni mówią, że słaba.
    Ja mam mutację MTHFR 677 CT homo i biorę Acard 75mg.
    Poczytaj o tej babce na forach. Jeśli zdecydujesz się spróbować to przyjmuje w Mediva na Siennej. 350 zł gotówką :/
    Zabierz ze sobą wszyyyyyystkie wyniki (jeśli już coś masz), żeby już Ci coś mogła powiedzieć a nie wysyłała na inne badania i zapraszała z wynikami. Bądź o krok do przodu.
    Powodzenia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca 2017, 20:37

    4rqjsjb.png
    NIFTY - zdrowy synuś <3
    MTHFR homozygota TT 677C>T , PCOS
    Mąż - MTHFR heterozygota CT 677C>T
    [*] 02.2014 - synuś 16 tc. [*] 10.2014 - córcia 19 tc.
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam tylko mutacje C677T hetero na koncie 4 poronienia obecnie poczatek 27 TC acard 75 , oczywoscie metyle i femibion Natal od pozytywnego testu ciazowego dodatkowo Clexan 0.6 (po skończeniu 16 TC zmniejszony na 0.4) ,duphaston 3*1

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
‹‹ 12 13 14 15 16 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ