X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje miesniak w ciazy
Odpowiedz

miesniak w ciazy

Oceń ten wątek:
  • MomToBe Przyjaciółka
    Postów: 73 36

    Wysłany: 26 września 2013, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane,mialam wczesniej robiobe badania i wspomnuano mi o tym ze mam (fibroid) czyli miesniaka. Dzis mialam pierwszy skan i sie troche tym zaniepokoilam bo dopiero teraz mi wytlumaczono co to jest...miesniak jest wielkosci 6 cm...boje sie ze urosnie jeszcze bardziej...tyle samo ma moj dzidzius..pielegniarka zanotowala to w ksiazecze ciazowej i tyle..powiedziala ze bede pod opieka midwife...czy ktoras z was miala badz ma taki przypadek ? Dodam ze mieszkam w uk wiec jestem tu spisana na tych lekarzy i polozne.

    atdci09k96uspmjm.png
    e790355cf3.png
  • agi88 Ekspertka
    Postów: 231 110

    Wysłany: 30 września 2013, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również mam mięśniaka tzn. byłam już po zabiegu w lutym 2013 usunięcia 3 szt. ale jednego mi zostawiono i obawiam się że może urosnąć, właśnie wybieram się na pierwszą wizytę 02.10.2013 więc dam znać co i jak. Dodam że mam niekiedy dziwne bóle w podbrzuszu i boję się że to może własnie przez niego ;(


    ckaiskjoo29j6f91.png

    relgcwa165pw8251.png
  • monaaa Autorytet
    Postów: 486 741

    Wysłany: 11 listopada 2013, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jak tam u Was dziewczyny z mięśniakami, ja jestem w 6 tygodniu i mam wykrytego małego (tyle wiem, że na pół paznokcia) mięśniaka. Martwię się..

    81clk9i.png
  • agi88 Ekspertka
    Postów: 231 110

    Wysłany: 11 listopada 2013, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie wchodzę szczęśliwie w II trymestr. Na razie na USG mięśniak się nie powiększa ma ok. 2cm. Czekamy, obserwujemy, bo nic więcej nie da się zrobić będąc w ciąży. Pozostaje mieć nadzieję, że nie urośnie. Póki co uspokoiłam się chociaż troszkę.

    monaaa lubi tę wiadomość


    ckaiskjoo29j6f91.png

    relgcwa165pw8251.png
  • aneta0987 Znajoma
    Postów: 23 55

    Wysłany: 25 stycznia 2014, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny :)
    Jestem w 17tc. i właśnie wykryto u mnie mięśniaka 3cm na tylnej ścianie macicy pod łożyskiem. Jestem załamana bo właśnie powiedziano mi, że tego się nie leczy w ciąży tylko pozostaje obserwacja czy rośnie i czy nie zabiera miejsca dziecku :(

    cu64v3j.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 26 stycznia 2014, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta, jeżeli w ciąży się tego nie leczy, to nie masz się czym załamywać, bo nic Ci to nie pomoże, tylko przyjąć to jako fakt - jest mięśniak, trzeba go obserwować i być dobrej myśli. Nic więcej tak naprawdę nie możesz zrobić, a zamartwianie się to najgorsza opcja ;).

    Jak widzisz po postach powyżej - z mięśniakiem da się chodzić w ciąży, myślę, że na tym forum niejedna ciąża była w ten sposób szczęśliwie donoszona, nie zakładaj od razu najgorszego.

  • agi88 Ekspertka
    Postów: 231 110

    Wysłany: 26 stycznia 2014, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta0987 u mnie mięśniak całkowicie się wchłonął i nie ma już po nim ani śladu. A ciążę zaczynałam już z nim, więc nie przejmuj się tylko cierpliwie czekaj i wypytuj lekarza na każdej wizycie jak on wygląda. Będzie dobrze.

    Martynika lubi tę wiadomość


    ckaiskjoo29j6f91.png

    relgcwa165pw8251.png
  • aneta0987 Znajoma
    Postów: 23 55

    Wysłany: 26 stycznia 2014, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za wsparcie :) Staram się do niego przyzwyczaić i się uspokajać. Tyle walczyłam żeby mieć drugie dziecko, bo mam już 14-to latkę, chucham, dmucham bo się udało, dbam jak tylko mogę o siebie i maluszka, a tu ni z gruszki, ni pietruszki "mięśniak" i to jeszcze w takim miejscu, a dodatkowo uciska mi na jakiś nerw, i boli mnie potwornie krzyż (ma być jeszcze gorzej), nie mogę siedzieć i chodzić, dochodzi do tego strach żeby przypadkiem nic się złego nie stało. Tym bardziej, że byłam na USG 3 tyg.wcześniej i nic nie było, a tu nagle 3cm, więc wydaje mi się, że jest duży i szybko rośnie. I zastanawia mnie skąd łożysko czerpie wszystko skoro pod nim rośnie mięśniak?
    Przepraszam, że się tak rozpisałam, może głupoty ale poprostu się na tym nie znam, a w necie czasami definicje przerażają. Dlatego wolę podpytać doświadczone osoby.
    Pozdrawiam.

    cu64v3j.png
  • monaaa Autorytet
    Postów: 486 741

    Wysłany: 28 stycznia 2014, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mięśniak zrobił się w ciąży i ok 12 tygodnia miał 2x2 cm. teraz zapomniałam zapytac, więc będę wiedziała za jakiś czas jak jest duży. wiem tyle, że nie rośnie do wewnątrz macicy tylko na zewnątrz. mam nadzieję, że nie będzie jakiś ogromny..

    81clk9i.png
  • aneta0987 Znajoma
    Postów: 23 55

    Wysłany: 1 lutego 2014, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.
    Byłam w czwartek u innego ginekologa, żeby powiedział wszystko o mojej ciąży. I tak po dokładnym i długim badaniu stwierdził, że wszystko jest w porządku, ciąża rozwija się prawidłowo, a mięśniaka żadnego nie widać :). Przeszukał cała macicę na około i nie ma nic, nawet śladu. Jejku, a ja taki stres przeżyłam, dostane zawału zanim urodzę :) Teraz następną wizytę mam 21 lutego i zobaczymy co mi gin powie.
    Pozdrawiam cieplutko :)

    cu64v3j.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 1 lutego 2014, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No widzisz, nie ma co się martwić na zapas, a już na pewno powinnaś sobie nałożyć zakaz korzystania z wyszukiwarki internetowej ;).

    aneta93 lubi tę wiadomość

  • agi88 Ekspertka
    Postów: 231 110

    Wysłany: 1 lutego 2014, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneta0987 widzisz jak ładnie się wchłonął :).


    ckaiskjoo29j6f91.png

    relgcwa165pw8251.png
  • aneta0987 Znajoma
    Postów: 23 55

    Wysłany: 1 lutego 2014, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie to i tak dziwna sprawa, ale na pewno będę się starała wrzucić na luz :)

    cu64v3j.png
  • madamama Autorytet
    Postów: 277 611

    Wysłany: 12 lutego 2014, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chodzę z mięśniakiem, na szczęście położonym na przedniej ścianie macicy, więc nie zagraża łożysku. Ma już cztery cm i robi się większy wraz z brzuchem. Jedyny dyskomfort czuję wtedy, gdy młody mnie kopnie akurat w mięśniaka.
    Nie ma się czym przejmować, czytałam wypowiedzi dziewczyn z 12 cm mięśniakami. Dały radę.

    kasjja lubi tę wiadomość

    sjr9qqa.png
  • Magda2013 Autorytet
    Postów: 1722 2864

    Wysłany: 10 marca 2014, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja mam dwa miesniaki,ktore byly juz przed ciaza. W styczniu br. mialy 25mm i 30mm a teraz maja po 40mm :/ nic sie nie wchlonelo tylko rosna jeszcze wieksze :( Sa to miesniaki podsurowicowkowe.

    mjvydf9hx78lq90r.png
    822_20150427_223558.png
  • Kulka41 Autorytet
    Postów: 438 207

    Wysłany: 29 marca 2014, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a czy któraś z was miała mięśniaka śródściennego? Ja mam dwa podsurowickowe i jeden właśnie śródścienny. Bardzo się martwię, ze z takimi mięśniakami moja dzidzia nie ma szans:-(

    relganli1r5x4qbq.png
    Aniołek 5.02.2013 - 8tc
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam miesniaka 2cmx2cm na zewnątrz macicy. Mam nadzieję że nie spowoduje komplikacji.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kas mi ginekolog powiedziala ze jak miesniak jest na zewnatrz macicy nie powoduje komplikacji. Ja od poczatku mialam jeden a ostatnio na polowkowych okazalo sie ze rosnie i drugi oba mam na zewnetrznej stronie i oba rosna caly czas powoli ale jednak.. Niestety oba rosna ale mam akurat o nie nie martwic sie a mze podczas CC usuna mi je - zobaczymy. wspieram ❤

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja gin też powiedziała wcześniej, jeszcze przed ciążą, że w razie ewent.ciąży nie będzie zagrażać. Przez pół roku od jego wykrycia nic nie urósł, teraz idę na usg 20kwietnia i ciekawa jestem co wyjdzie.

    Kahu90 lubi tę wiadomość

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 27 kwietnia 2016, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój miesniak niestety rośnie:( miał 2x2cm,dziś już ok.3cm. Gin mówi że nie zagraża i miała już dziewczyny które rodziły dzieci z 15cm miesniakami. No nie wiem. Obawy są.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ