X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Mamy leżące
Odpowiedz

Mamy leżące

Oceń ten wątek:
  • malaczarna191 Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam! Ja po ponad miesiecznych pobytach w szpitalach od wyjscia czyli 17.11 caly czas leze. Teraz jestem w 30 tygodniu a do szpitala trafilam ze skurczami w 25 tygodniu. Teraz po tonach lekow jest lepiej ale tylko jak leze bo jak wstaje to od razu brzuch twardnieje. Moja szyjka w szpitalu miala 28 mm a od lezenia i luteiny wydluzyla sie do 35. Pozdrawiam wszystkie lezace przyszle mamusie.

    Mój Aniołek 23.09.2013 [*]
  • słoneczna 85 Autorytet
    Postów: 6477 4096

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez dolaczam do lezacych mam.W niedz skoncze 30 tydz. Zaczela mi sie skracac szyjka i od sr mam pessar i jestem w szpitalu. Mam nadzieje, ze maly jeszcze troche posiedzu

    atdcqtkf2affvuei.png
  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja należę do mam polegujących
    Powinnam ograniczyć życie do spacerów po terenie mieszkania
    Najpierw musialam leżeć przez plamienia a teraz problem jest z łożyskiem które ma predyspozycje łożyska przodującego
    I tak przez większość dnia poleguję

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • słoneczna 85 Autorytet
    Postów: 6477 4096

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To polegiwanie to do znudzenia. Juz mnie wszystko boli od lezenia ale jak ma pomoc to leze

    atdcqtkf2affvuei.png
  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech ja tak mam od samego początku gdzieś od 5 tc i raczej wątpię aby była szansa na poprawę bo łożysko w ciągu 6 tygodni owszem przemieściło się ale na jeszcze gorsze miejsce niż było na początku:(

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • słoneczna 85 Autorytet
    Postów: 6477 4096

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u Ciebe to jeszcze. Ja na poczatku tez troche lezalam po krwawieniu, potem wymioty i mdlosci cAlodniowe, teraz szyjka. Ale juz blizej niz dalej

    atdcqtkf2affvuei.png
  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie szyjka na razie 5,5 cm przynajmniej to mnie pociesza

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • cukiereczek Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam pytanko, jak sobie radzicie z tym lezeniem przyszle mamusie? co robicie z tym czasem ktory za pewne troszke sie ciagnie w łóżku??

    osładzać życie:)
  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 05:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Internet, tv, książki, muzyka, robienie na drutach
    Najgorzej jest na początku po prostu trzeba się przyzwyczaić

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • Narinka Ekspertka
    Postów: 175 196

    Wysłany: 24 grudnia 2014, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, ja od miesiąca też jestem leżąca, a dopiero 19 tydzień... Najpierw miałam krwiaka, jak zniknął pojawił się problem ze skracającą się szyjką. Właśnie wczoraj wróciłam ze szpitala i jestem bardzo zmartwiona tą szyjką. Mam 19 tydzień, a moja szyjka jest króciutka, bo ma tylko 1,6cm. Miałam operacyjnie zakładany szew okrężny, ale na tak krótkiej szyjce trzyma się on tylko na jej końcówce i z jednej strony zaczął już spełzać. Lekarz podjął decyzję o założeniu dodatkowo pessara, ale też nie dało się go tak założyć, żeby objął całą szyjkę. Ta moja szyjka ma bardzo dziwny kształt, z jednej strony jest dłuższa, z drugiej króciutka i właśnie pessar wszedł tylko na tę dłuższą część. Niby jestem podwójnie zabezpieczona, ale tylko częściowo. Lekarz przedstawił nam syuację jako krytyczną. Bardzo się boję o mojego synka, bo to jeszcze wczesny etap ciąży... Cały czas leżę na uniesionym łóżku, żeby miednica i nogi były wyżej. Niby mogę wyjść do wc, ale boję się wykonać jakiegokolwiek ruchu. Czy któraś z was miała podobnie z szyjką?

  • michalinka87 Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 17 czerwca 2016, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halo:) czy są tu jakieś obecnie leżące mamy?

  • ulola Autorytet
    Postów: 409 129

    Wysłany: 17 czerwca 2016, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3/4 leżąca ;)
    Niby do końca nie muszę ale im więcej tym lepiej więc wstaję na mycie, do toalety i zrobić sobie jedzenie (ale obiadów już nie gotuję). Z wyjść na tak zwane miasto to badania, lekarz i ewentualnie po lekarzu jakieś ciacho :) . Leżę praktycznie od 8 tc - na różnych etapach z różnych powodów. Do cc zostało niecałe 8 tygodni...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 czerwca 2016, 16:11

    Córcia Zosieńka 09.08.2016 <3 <3 <3 2680 g
    bl9ce6ydm80fo1bi.png

    19.03.2015 - Tęsknię Adasiu [*]
  • Galeona Przyjaciółka
    Postów: 113 54

    Wysłany: 17 czerwca 2016, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja leżę od 26tc ale ostatnio pozwalam sobie trochę posiedzieć, im dłużej ciąża trwa tym więcej będę sobie pozwalać. Na razie leżenie daje super efekty bo szyjka się bardziej nie skraca a mam tylko 12mm

    1tnvuq7.png
  • michalinka87 Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 18 czerwca 2016, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazdroszczę Wam, że już jesteście na tym etapie... maluch już sobie poradzi... a ja dopiero 16 tydzień. Jak pomyśle, ile mi jeszcze zostało to ciarki przechodzą.. U mnie od 10 tyg bóle brzucha jak na miesiączkę, najpierw szpital a teraz w domu ale zaczęłam mieć uczucie twardego brzucha. W środę wizyta, boję się, że znów czeka mnie szpital...

  • Reni@ Autorytet
    Postów: 1850 1503

    Wysłany: 18 czerwca 2016, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też leżę. Skurcze od 15 tc. Teraz dodatkowo szyjka skróciła się o 1 cm w ciągu miesiąca. Wizytę mam 28 czerwca. Mam nadzieję że szyjka będzie co najmniej taka jak ostatnio lub dłuższa. Łudzę się ze ta róznica w długości to był bład pomiaru.

    f2wli09kkp6omcr9.png
    zem33e5ekx8vdc7s.png
    Aniołek 11 tc [*] 07.2015
  • Ryba1985 Koleżanka
    Postów: 95 12

    Wysłany: 29 czerwca 2016, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Dolaczam do lezakujacych mamusiek.
    Leze drugi tydzien i dostaje kota, bo to dopiero 9 tydzien, a jeszcze tyle przede mna... Dostalam silnego krwawienia, 4 dni w szpitalu i teraz leze w domu, ale mam plamienia... Siedze do 2h dziennie, bo kregoslup mnie bardzo boli. Kompletnie nie umiem sie odnalezc w tej poziomej pozycji. Ogarnia mnie strach... Nie moge odpedzic sie od zlych mysli...

    85999n73ze96h91v.png
  • Julia--natalia Przyjaciółka
    Postów: 72 40

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W 6 tyg ciąży miałam krwotok ze skurczami, 6:30 do szpitala! , od tamtego czasu reżim łóżkowy, Luteina dopochwowa 3x4 dopochwowo i 3x2 podjęzykowo. Pózniej plamienie utrzymywało się ok 2 tyg. Teraz zaczęłam 14 tydzień od tygodnia pozwolenie od lekarza na prowadzenie oszczędzającego trybu życia z wychodzeniem. Moje biodra dostały mega w kość, ból od ciagłego leżenia był straszny, do tego mdłości. Ale mówiłam sobie ze dla Okruszka jestem w stanie wszystko przetrwać ❤️

  • Ryba1985 Koleżanka
    Postów: 95 12

    Wysłany: 3 lipca 2016, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julia-natalia znam ten ból... Ja jeszcze muszę przetrwać te najgorsze 3 tygodnie przede mną... Mój ginekolog powiedział, że jeśli wytrwał je, to wszystko będzie dobrze. Statystycznie najwięcej poronień zdarza się między 8 a 12tygodniem ciąży.

    85999n73ze96h91v.png
  • Julia--natalia Przyjaciółka
    Postów: 72 40

    Wysłany: 3 lipca 2016, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wytrwałości życzę Ryba1985!
    Leżeć, leżeć i jeszcze raz leżeć, warto i to nie jest poświęcenie to jest miłość do okruszków :)
    Trzymaj się dzielnie i pozdrawiam Was serdecznie :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2016, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 października 2016, 22:37

‹‹ 10 11 12 13 14 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ