X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Krwawienie we wczesnej ciąży
Odpowiedz

Krwawienie we wczesnej ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Gabrysia84 Autorytet
    Postów: 284 366

    Wysłany: 11 maja 2014, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie forumowiczki, mam problem i liczę, że ktoś mnie tu pocieszy :) W piątek 8 maja zrobiłam test ciążowy, wyszedł pozytywny. Poszłam od razu do lekarki, bo poprzednią ciążę straciłam w 10 tc - źle się rozwijała, nie biło serduszko, miałam zabieg łyżeczkowania. Zapisała mi luteinę 3 dziennie po 1 tabletce, z zaznaczeniem, że jakby mnie pobolewał brzuch, mogę zwiększyć do 3 razy po 2 tabletki. Dziś około 15 zauważyłam na bieliźnie krew. Była koloru różowawego, może taki bladoczerwony, jakby mocno rozcieńczona krew. Zadzwoniłam do szpitala, czy powinnam przyjechać, powiedzieli, że nie, bo i tak za wcześnie, żeby było coś widać na usg. Kazali brać więcej luteiny i leżeć, co też robię. Od tamtej pory nie ma już więcej tej krwi, podpaska czysta, tylko przy podcieraniu na papierze taki baaardzo lekki odcień różowy. Wiem, że nic nie mogę zrobić, ale chciałam zapytać, czy któraś z Was miała podobne plamienia i wszystko jednak dobrze się skończyło. Czytałam już na ten temat i często piszą, że jeśli są brązowe plamienia to nie ma dużego powodu do obaw - u mnie to zdecydowanie nie był brąz. Dodam, że nie boli mnie brzuch i czuję się ogólnie dobrze. Bardzo proszę o odpowiedź, bo już trochę odchodzę od zmysłów

    1usagu9rsccneye4.png[/ur
    n59yk6nl5mxiew0c.png
    f2wliei305fu0jmo.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 11 maja 2014, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaczęłam krwawić jeszcze przed pierwszą wizytą potwierdzająca ciążę. Pojechałam na izbę przyjęć i zrobili mi usg. Był tylko pęcherzyk ciążowy, ale bez zarodka jeszcze, bo za wcześnie. Powiedzieli, że mam 50/50 szans i że na tym etapie nic nie mogą poradzić, bo albo to jest początek poronienia albo typowe krwawienie z początku ciąży. Zalecili to samo co moja gin, czyli luteina 3x2 i bezwzględne leżenie. Zaraz dostałam zwolnienie lekarskie. Pięć tygodni leżałam. W międzyczasie okazało się, że bywało i lepiej i gorzej. Byłam u mojej gin i się okazało, że kosmówka się odkleja... A jest odpowiedzialna za odżywianie zarodka. I znowu bezwzględne leżenie i wstawanie tylko na siku. W międzyczasie czerwona krew ustała, ale kilka razy pojawiło się plamienie brunatne. Pojechaliśmy raz jeszcze na izbę i okazało się, że kosmówka nadal odklejona na 20% i pojawił się krwiak... Znowu leżenie. Moja gin wprowadziła mi jeszcze dodatkowo relanium 2x1 i No Spe max 3 razy dziennie. Na ostatniej wizycie w czwartek okazało się, że wszystko jest w porządku :) Kosmówka się przykleiła, krwiaka nie ma. dziecko miało 3,2 cm.

    Jeśli mogę Ci coś poradzić, to zwiększ luteinę i dużo leż. Jeśli masz możliwość, to weź zwolnienie lekarskie. Ja po 5 tygodniach leżenia w końcu mogłam wyjść na dwór i pooglądać wiosnę :) Nie będę pisała, żebyś się nie denerwowała, bo i tak będziesz. Ale niestety na tym etapie nic więcej nie możemy zrobić. Trzymam kciuki :)

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • Gabrysia84 Autorytet
    Postów: 284 366

    Wysłany: 19 maja 2014, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź. Krwawienie już się nie powtórzyło, lekarka jest dobrej myśli, każe się nie przemęczać. Trochę już odetchnęłam z ulgą, mam nadzieję, że będzie już do końca dobrze :)

    1usagu9rsccneye4.png[/ur
    n59yk6nl5mxiew0c.png
    f2wliei305fu0jmo.png
  • daisy224 Debiutantka
    Postów: 12 4

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Ja dzisiaj zauważyłam plamę jasnoczerwonej krwi przy podcieraniu i cholernie się boje :/ Jestem w 5 tc i lekarka przepisała mi luteinę 2x1 Ostatnio na USG był widać sam pęcherzyk z ciałkiem żółtym. Co to może być?Bardzo się boję :(

    daisy224
  • Sis Autorytet
    Postów: 647 374

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam takie coś od samego początku, dużo dziewczyn to ma. Powody mogą być różne, powinnaś skonsultować to z lekarzem. Nie martw się na zapas, musisz dużo leżeć i odpoczywać i brać luteine, może lekarz dołoży Ci jeszcze duphaston. Nie ma co panikować bo nie zawsze plamienia oznaczają coś złego ale dla pewności skonsultuj się z lekarzem.

    FeliceGatto lubi tę wiadomość

    3i49j48a2gjt7hjd.png
    29+1, 44 cm, 1430 g
  • daisy224 Debiutantka
    Postów: 12 4

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kontaktowałam się z lekarką i zwiększyła mi dawkę luteiny do 4, a jutro mam koniecznie do niej jechać na kontrolę i ma mi dodatkowo przepisać duphaston. Zaznaczyła, że jeżeli nastąpi większe krwawienie z bólami brzucha, to mam niezwłocznie jechać do szpitala. Leżę i dużo odpoczywam, staram się nie stresować ale po dzisiejszym incydencie nie da się :( Dziewczyny może to być spowodowane zagnieżdżeniem się zarodka?

    daisy224
  • Sis Autorytet
    Postów: 647 374

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zagnieżdżenie już było :) Krwawienie może być spowodowane np. zbyt niskim poziomem progesteronu dlatego profilaktycznie dostajesz luteine i duphaston. Plamienie czy krwawienie we wczesnej ciąży jest dość częste z tego co widzę.. Nie martw się niepotrzebnie, na pewno się uspokoi i wszystko będzie dobrze,

    3i49j48a2gjt7hjd.png
    29+1, 44 cm, 1430 g
  • daisy224 Debiutantka
    Postów: 12 4

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oby :) Zobaczymy co jutro lekarz powie

    daisy224
  • jihara Debiutantka
    Postów: 6 7

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej,
    na początku ciązy tez plamiłam. Za pierwszy razem pojechałam do szpitala na izbe, zrobili mi usg ( to był 8 tydzień ciąży)-z dzieckiem było wszystko w porządku, jedynie miałam kilka krwiaków w macicy. Kazali mi leżeć przez miesiąc i przyjmować duphaston. To plamienie(w zasadzie krwawienie-świeża krew) powtorzyło się jeszcze kilka razy i za każdym umierałam ze strachu ale wszystko się uspokoiło i więcej się nie powtórzyło. Na kontroli po 1,5 mc nie było już śladów po krwiakach także spokojnie-nie kazde krwawienie czy plamienie musi się źle skończyć. trzeba wziąć kilka głębokich wdechów i zalec na kanapie z dobrą książka, żeby odciągąc myśli od tego problemu...ja jeszcze oprócz duphastonu brałam no-spe 3x1 tabl.

    77254cf0381f47de1b01ea9e45b55d86.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • liliana Ekspertka
    Postów: 162 133

    Wysłany: 14 czerwca 2014, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, ja juz mam plamienia blisko 5 tygodni... Zaczely sie od owulacji i trwaja do dzis.W macicy wszystko pieknie,cudnie...serducho malucha bije i brazowe plamienie nie chce sie konczyc.Cotygodniowe USG, kontakt telefoniczny z ginem i raz wizyta na IP...przyczyna nieznana. Biore lutke i leze od poczatku :)

    relgcwa11d8kpmkr.png
  • aga2319 Ekspertka
    Postów: 262 97

    Wysłany: 14 czerwca 2014, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :):):)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2017, 20:16

  • liliana Ekspertka
    Postów: 162 133

    Wysłany: 14 czerwca 2014, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga, bralam na poczatku lutka 3x1,na IP w 5 tyglu przepisali mi dupka 4x1, teraz od 2 tygodni aplikuje znow lutka dopochwowo 3x2.Niestety plamienia wydaja sie nie miec konca. Moj lekarz prowadzacy jest bezradny...co tydzien mialam wizyte i wszystko bylo oki. Na IP tez nic nie zdiagnozowano...jak robilam na poczatku ciazy progesteron wynosil 60,wiec spoko...choc lekarz powiedzial,ze hormon ten potrafi skakac,wiec wynik nie jest do konca wiarygodny.W macicy nie ma krwiakow, kosmowka sie nie odkleja...jednakze zastanawiam sie,czy moj gin nie ma przestarzalego sprzetu...moze powinnam isc na komsultacje do innego gina...i chyba tak zrobie :)

    relgcwa11d8kpmkr.png
  • malutka8316 Znajoma
    Postów: 16 3

    Wysłany: 20 czerwca 2014, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hey
    ja plamie od momentu kiedy wiem że jestem w ciąży czyli 4 tydzień do 12 tygodnia brałam dufaston 2*1 do wczoraj znowu zaczełam plamić ... Dzidzia rozwija się prawidłowo a dziś moja gin powiedziała mi że to dlatego że łożysko ułożone nisko przy ujściu macicy :( mam leżeć i odpoczywać ... już myślałam że wszystko bedzie oki a teraz :( tylko wyć się chce

    malutka8316
  • dba Autorytet
    Postów: 1198 1008

    Wysłany: 23 czerwca 2014, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka nie stresuj się, ja też miałam nisko łożysko, leżałam i się podniosło :)

  • mala;) Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, jestem w 6 tyg+5 dni dzis jest trzeci dzien plamien. Dzis bylismy z mezem w szpitalu na usg i tam wszystko super. Dieciatko zdrowe, na miejscu, serduszko bije. Zastanawiam sie i martwie skad te plamienia i bol brzucha? Dodam ze mieszkamy w uk i tu nie troszcza sie o wczesna ciaze....

    Lili90 lubi tę wiadomość

    Mala;)
  • jeju Autorytet
    Postów: 3624 8150

    Wysłany: 2 września 2014, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to i ja, na teście cień cienia, nie dostałam miesiączki po wywołaniu luteiną....dziś 10 dzień po odstawieniu luteiny a @ nie ma, jednak jak badałam szyjkę, to na palcu pokazało się odrobina beżowo-różowej wydzieliny, minimalnie...zaległam w łóżku i się nie pojawia nic więcej. Od dwóch dni czuję napięcie w całym podbrzuszu, jutro jadę na betę a pojutrze na progesteron itd. Jak beta wykluczy ten cień na teście, to nie będę brała luteiny...na razie nie ma kontaktu z lekarzem. Tak czy tak muszę potwierdzić ciążę.Dam znać co się okazało. Pocieszające są Wasze suwaczki mimo plamień dzieciaczki się rozwijają dobrze. mała trzymam za Ciebie kciuki, najważniejsze, że z maleństwem ok...a plamienia jak widać są z różnych powodów....odpoczywaj dużo i dbaj o relax- pozdrawiam....

    21fdf3f6662aeb0b776eba2645690831.png
  • Naxa Ekspertka
    Postów: 188 62

    Wysłany: 3 września 2014, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeju jak wyniki?
    Ja wczoraj też miałam "przyjemność" zobaczyć krew i już spanikowałam, myślałam, że dziś rano spadnie tempka i dostanę @ tak się na szczęście nie stało. Z duszą na ramieniu chodzę teraz do toalety, dzisiejsza Beta 1351,86mlU/ml więc chyba bejbik jeszcze ze mną jest... martwię się potwornie, bo mam już za sobą jedno poronienie; czytając szczęśliwe zakończenia jest mi lepiej. Trzymajcie kciuki, by było wszystko o.k i wczorajsza krew była tylko jednorazowym incydentem.
    Pozdrawiam!

    [img][/img][url][/url][url]

    https://bellybestfriend.pl/graph/c1c39f0ba777992f5962555063f7ccec

    27.05.2013r. [*] (8tc)[/url]
  • stokrotka2344 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 1 maja 2015, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć mam problem jestem w 7 tygodniu ciazy i zaczęłam płacić i poszłam do lekarza on zrobił mi badania i wyszło ze mam małą szczelinę i kazał brać duphaston trzy razy dziennie biorę go już trzeci dzień i nadal mam plamienia przy sianie nie wiem czy nie jechać z tym do szpitala czy jeszcze może poczekać może wy mieliście podobnie proszę o pomoc

  • stokrotka2344 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 1 maja 2015, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam plamic

  • stokrotka2344 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 1 maja 2015, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy oddawaniu moczu

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ