X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Krople do nosa
Odpowiedz

Krople do nosa

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nati_groszek Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 6 lutego 2017, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety od 2 dni męczę się z okropnym katarem i zatkanym nosem. Podczas ostatniej wizyty zapytałam ginekologa jak to jest z tymi kroplami do nosa - można czy nie? Pani dr stwierdziła, że zezwala - w razie absolutnej konieczności tj. najlepiej tylko na noc i tylko 2-3 dni no i tylko takie słabsze - dla dzieci.
    Dziś w nosie beton i chyba jednak zakupię te kropelki. Pytanie tylko jakie? Zapomniałam dopytać czy to mogą być takie 0,025 czy jeszcze słabsze - dla noworodków 0,01.
    Czy któraś z Was stosowała i jest w stanie coś poradzić? Czy takie słabe kropelki w ogóle podziałają (bo jeśli nie, to szkoda kasy...)

    q50Zp1.png
  • Inka91 Ekspertka
    Postów: 192 94

    Wysłany: 6 lutego 2017, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skoro ginekolog pozwolil to OK ale mi ostatnio internistka wręcz zabroniła, powiedziała że wszelkiego rodzaju krople do nosa niszczà łożysko...:-(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2017, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati są krople do nosa dla kobiet w ciąży - prenalen

  • nati_groszek Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 6 lutego 2017, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam Prenalen Spray, ale to kompletnie nie działa... to tylko woda morska, panthenol i jakieś olejki - zapchanego nosa nie udrażnia :(

    q50Zp1.png
  • theagnes87 Autorytet
    Postów: 749 453

    Wysłany: 7 lutego 2017, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja się też męczę z zapchanym nosem, ale boję isę cokolwiek tam psikać...robię inhalacje z solą

    iv09hdgejbmeoi5c.png

    w57vskjoejp0xr0f.png


  • nati_groszek Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 7 lutego 2017, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przekopałam chyba już cały internet i wychodzi na to, że na temat stosowania kropli do nosa podczas ciąży brak po prostu odpowiednich badań. Piszą, że "xylometazolina może POTENCJALNIE działać ogólnoustrojowo", a więc nie jest w 100% wiadome czy przenika przez łożysko. Były jakieś badania - na grupie kobiet w I trymestrze i nie wykazały żadnych nieprawidłowości.
    Skoro krople mają obkurczać śluzówkę, to pewnie zachodzi obawa czy nie będą powodowały obkurczenia łożyska czy macicy. Wydaje mi się, że śladowe ilości (raz dziennie przez góra 3 dni) nie powinny mieć negatywnego wpływu. To samo powiedział mi dziś Pan w aptece - dał mi najsłabsze kropelki Nasivin 0,01 i stwierdził, że można je stosować już u 3 miesięcznych bobasów, więc kobiecie w ciąży też nie zaszkodzą.
    Ja niestety mając katar i zatkany nos jestem gorsza niż nie jeden przeziębiony facet... Po prostu umieram. Duszę się i kompletnie nie umiem oddychać przez usta. Mam nadzieję, że to cholerstwo szybko minie... :/

    nikafika lubi tę wiadomość

    q50Zp1.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 7 lutego 2017, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W 17tc wylądowałam u laryngologa z chorymi zatokami. Xylorin na noc i Sinulan duo forte rano. Internista też mi tylko wodę morską pozwalał ale laryngolog powiedział, że gorzej jak się uduszę ;-) Nie wiem ile tych kropli trzeba by w siebie wlać żeby obkurczyć macicę czy łożysko. Ja używałam dość długo bo niestety męczyłam się z tymi zatokami a i tak antybiotykiem się skończyło. Dzisiuś zdrowy i niedługo wychodzi ;-)

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Atakasobiejedna Autorytet
    Postów: 1620 1108

    Wysłany: 7 lutego 2017, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio na mega lejący katar pomogły mi krople przeciwwirusowe QUIXX Grip-protect, można je stosować u ciężarnych i karmiących. Nie wiem czy pomagają na zatkany nos, ale na wodnisty katar podziałały świetnie. Używałam tez Nasivin Soft od syna, bo już byłam bardzo zdesperowana, ale nic mi nie pomogły.

    Mutacja heterozygotyczna A1298C genu MTHFR (trombofilia wrodzona)
    Starania o nr 2: 3 x cb


    dqpro7esxqkrk97e.png
  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 7 lutego 2017, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi pomogła woda morska

  • nikafika Przyjaciółka
    Postów: 77 44

    Wysłany: 8 lutego 2017, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi moja gin przepisala avamys - w razie tragedii katarowych ( jestem alergikiem) stosować po 1 psiknieciu do każdego otworu, ale tylko rano.
    Nie pozwoliła mi stosować zwykłych kropli, bo za bardzo wysuszaja śluzówkę, nie tylko w nosie.
    Moje koleżanki używały kropli do nosa dla dzieci.
    Z mniej inwazyjnych polecam płukanie zatok solą fizjologiczną i wodą morska. Do tego dobrze działają inhalacje.może tez naswietlac zatoki lampami typu solux.

    28whskjouhaur8dt.png

    lprk8ribnnhp0hqi.png
  • nati_groszek Znajoma
    Postów: 17 1

    Wysłany: 8 lutego 2017, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w ciągu dnia jestem w stanie jakoś się przemęczyć. Psikam Prenalen Spray albo płuczę zatoki Acatar Hipertonic (roztwór chlorku sodu). Do tego herbatki z miodem, sokiem malinowym, imbirem, cytryną; kanapeczki z czosnkiem czy cebulą. Niestety kiedy tylko się położę obie dziurki stają się niedrożne - jak zalane betonem :( W efekcie oddycham ustami, a rano budzę się z masakrycznie bolącym i wysuszonym gardłem.
    Wczoraj i przedwczoraj psiknęłam na noc Nasivinem Soft 0,01 i w końcu normalnie mogłam się wyspać!!! - a dodatkowo chyba dzięki temu rano mogłam się w końcu porządnie wysmarkać, bo wszystko ładnie zaczęło mi "schodzić" z nosa (a przedtem był spory problem).
    Dziś jest już o niebo lepiej!

    livia30 - no właśnie sądzę, że to działanie ogólnoustrojowe obkurczające np. macicę czy łożysko miałoby miejsce w przypadku stosowania tych kropelek często i w sporych ilościach (np. w przypadku osób od nich uzależnionych - a niestety uzależnienie od kropli zdarza się b.często; moja sąsiadka używa ich kilka razy dziennie od 10-ciu lat!!!)

    q50Zp1.png
  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 9 lutego 2017, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam problem z zatokami i w tym njgorszym czasie używałm Nassivin dla dzieci, tylko przed snem przez około 2 tyg. i pomogło :)

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • Anulka01 Autorytet
    Postów: 1560 1376

    Wysłany: 24 lutego 2017, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem mamą 6 miesięcznego brzdąca. Przez polowę ciąży używałam kropli do nosa nasivin soft chyba 0,025. Inaczej nie mogłam oddychać. Moja gin mówiła ze musiałabym wiadrami lać tym nasivinem bezpośrednio na macicę żeby coś mogło łożysku zaszkodzić ;) Mój Kuba zdrowy, a łożysko do samego końca miałam prawidłowe. Pozdrawiam wszystkie zapchane noski!

    nati_groszek lubi tę wiadomość

    Mama Kacpra, Aniołka i Kubusia
    atdcupjy14gifv7v.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ