X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Kolatanie serca w ciazy
Odpowiedz

Kolatanie serca w ciazy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • aila Ekspertka
    Postów: 230 289

    Wysłany: 16 maja 2013, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoras z Was borykala sie z problemami serca w ciazy?Od kilku dni czuje kolatanie serca,jest mi czasami duszno,chwilami nie mam duzo sily.Chyba jutro podreptam do gin:(Nie ukrywam,ze sie boje czy to oznaka niedoboru magnezu a moze jakis problemow z sercem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 maja 2013, 18:06

    Czekamy na Ciebie Adrianku!!!:)
    [link=https://www.suwaczki.com/]82do3e5eiide99pv.png[/link]
    tb733e5ezrvezdb0.png
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 17 maja 2013, 06:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć aila,
    Ja mam podobnie, tzn. zauważyłam u siebie arytmie. Czasem czuję, jak mi wali w klacie, mierzę sobie tętno a tu 10 razy szybko serce wali, potem 7 razy wolno i tak na zmianę...
    Dzieje się to chyba gdy się nad czymś bardzo koncentruję (np. ciężkie zadanie w pracy), jak nagle zmieniam pozycję....

    Wybieram się do kardiologa, zobaczymy, co powie.

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 17 maja 2013, 06:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zawsze miałam wysokie tętno i chodziłam z tym do lekarza, bo jak myłam młodsza to miałam wypadanie płatka zastawki. Jednak ta niewielka wada zniknęła, a wysokie tętno i uczucie, ze serce wyskoczy z klatki pozostało do dziś. Tym bardziej w ciąży, kiedy serce działa na podwójnych obrotach. Ale przyzwyczaiłam się do tego i jak się tak dzieje, to staram się wyciszyć, oddychać przeponą spokojnie i nie myśleć, że to na pewno coś złego !!

    lolka83, monalisa lubią tę wiadomość

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • aila Ekspertka
    Postów: 230 289

    Wysłany: 17 maja 2013, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaraz zbieram sie do ginekologa.Oprocz przspiezonego rytmu serca mam czasami dusznosci i slabo mi.Sa trzy moziwosci:Albo nadmiar zelaza,ktory biore dodatkowo,bo przepisal mi go gin.Albo malo magnezu,albo cos z sercem.Zobaczymy.Jako dziecko mialam raz zapalenie miesnia sercowego i arytmie.Coz,moze cos dzis wiecej sie dowiem:(

    Czekamy na Ciebie Adrianku!!!:)
    [link=https://www.suwaczki.com/]82do3e5eiide99pv.png[/link]
    tb733e5ezrvezdb0.png
  • agga84aa Autorytet
    Postów: 4575 3366

    Wysłany: 17 maja 2013, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aila, ale pamiętaj, ze objawy, które podajesz są objawami normalnymi w ciąży i często nie świadczą o jakichkolwiek nieprawidłowościach:)

    relg8ribvm9efdtp.png84c7918c0e711886.png
  • Izabela Ekspertka
    Postów: 195 330

    Wysłany: 17 maja 2013, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aila, mialam takie kolotanie serca, zmeczenie, ale u mnie to byla wina zbyt niskiego zelaza

    lprkcwa1k6b8086c.png
  • aila Ekspertka
    Postów: 230 289

    Wysłany: 17 maja 2013, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga,przyspieszony rytm serca w ciazy jakies dusznosci i owszem takie cos jest normalne,ale nie az tak,ze brakuje Ci sily i nie masz nawet moznosci wstania z lozka,bo brakuje Ci powietrza a serce wali jakbys miala zaraz umrzec...Jako dziecko mialam zapalenie miesnia sercowego i arytmie,wiec wiem co mowie.
    A co do dzisiejszej wizyty u ginekologa to nie jestem za bardzo zadowolona.Co prawda mialam zmierzone cisnienie,puls i wszystko w normie.Ponowne wyniki zelaza pokazaly,ze juz jest w odpowiednich ilosciach,ale nadal niby mam brac zelazo.Jednak to prawdopodobnie przez nie mialam te objawy.Nawet na ulotce jest wyszczegolnione co moze dziac sie przy nadmiarze tych tabletek-miedzy innymi szybka praca serca/arytmia...Dzis mimo zalecen lekarza nie wzielam i....jest mi lepiej,wiec o czyms to swiadczy...Jedyne co powiedzial,ze jak ponownie bede cos takiego miala to mam isc do lekarza ogolnego lub szpitala i zrobic EKG.To tyle...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2013, 18:05

    Czekamy na Ciebie Adrianku!!!:)
    [link=https://www.suwaczki.com/]82do3e5eiide99pv.png[/link]
    tb733e5ezrvezdb0.png
  • MamaMadzia Autorytet
    Postów: 1101 1453

    Wysłany: 10 czerwca 2013, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla pocieszenia powiem ze ja też mam kołatanie serca. Miałam takie w okresie studiów i w pierwszej ciąży. Oczywiście to kontrolowałam miałam EKG które niczego nie wykazało wiec lekarze uspokajali ze to wysiłek i zmeczenie organizmu. Teraz w drugiej ciąży też je zauważyłam ale nie zgłaszałam lekarzowi jak narazie. Jesli sie nasili to powiadomie o tym i mojego endokrynologa i ginekologa. Sprawdz sobie jeszcze tarczyce, bo ona często się pojawia w ciąży (niedoczynność) i powoduje kołatanie jak i potworne zmęczenie:).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca 2013, 19:36

    k0kd3e5ej0jpnepe.png
    atdcj44jj6019p4n.png
  • anilorak Autorytet
    Postów: 2792 3075

    Wysłany: 24 czerwca 2013, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    X

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2015, 14:09

  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 9 lipca 2013, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anilorak, ja brałam ispotptin mam stwierdzona arytmie napadowa. Na początku tez mi te 2x1 40 nie pomagalo, bralam 3x1 a potem dostalam 80 a nawet na jesieni 120 ona jest o przedluzonym dzialaniu stopniowo sie uwalnia, czasem organizm potrzebuje po porstu wiekszej dawki i warto brac przy tym jednak magnez i potas. Ja na okolo rok przed staraniami calkowicie odstawilam leki bo wachali sie nad koniecvznoscia zabiegu, ale jak na razi enie jest potrzebny, moglam byla wrocic do lekow ale uznalam ze wytrzymam i zaczelam brac sporadycznie tylko jak sie gorzej poczuje i teraz w ciazy tez tak robie. a wczesniej bralam przez 4 lata bralam regularnie isoptin, lekarz mowil ze czasem wlasnie braniem lekow da sie przywrocic serce do normalnosci i potem juz nie sa az tak potrzebne, a druga hipoteza, ze po 3 ciąży przejdzie :)

    anilorak lubi tę wiadomość

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • anilorak Autorytet
    Postów: 2792 3075

    Wysłany: 9 lipca 2013, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    C

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2015, 14:10

  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 9 lipca 2013, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anilorak, odstawiałam stopniowo, ja akurat schodziłam z dużej dawki wiec to troszke trwało, ale u ciebie z takiej małej to pójdzie syzbko no i moj organizm byl nasiakniety tym lekiem bo długo go brałam, a ty raczej krócej wiec na pewno pójdzi eszybciej. Ja sie gorzej czułam, bo odstawianie zaczęło się na jesieni, a to pora gdzie arytmia najbardziej daje sie we znaki. Przyznam ze było cięzko, ale warto. Po takim oczyszczeniu organizmu znowu zaczelam dobrze reagowac na dorazna dawke 40 a kiedys tylko 80 mi poagala. W sumie nie czytalam o wplywie isoptinu na karmienie chyba musze sie tym bardzije zainteresowac. Ja aktulnie rzadko chodze do kardiologa, wszystko jest dobrze wiec nie musze, mam sie pojawiac tylko jak cos sie bedzie dziac. Poki co jest dobrze :) Do tej pory tylko kilka razy za cala ciaze musialam wziac leki. Mam nadzieje ze nie dostane arytmii jak bede rodzic, bo wtedy tylko cesarka, bo to jest przeciwskazaniem do porodu naturalnego...

    anilorak lubi tę wiadomość

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • anilorak Autorytet
    Postów: 2792 3075

    Wysłany: 10 lipca 2013, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    C

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2015, 14:10

    Amicizia lubi tę wiadomość

  • KejDzi Debiutantka
    Postów: 11 5

    Wysłany: 20 lipca 2013, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja natomiast mam odwrotnie niz Wy. od kilkunastu dni mam nudnosci a od paru dni wymiotuje, jestem w 7tyg, ogolnie czuje sie bardzo slabo, ciezko mi sie oddycha i serce wali mocno bardzo ale wolno bo tylko okolo 50-57 razy na minute...troche sie mertwie bo wszedzie czytam ze tetno raczej powinno byc podwyzszone a nie takie niskie...w poniedzialek ide do gin, o jakie badania ja poprosic?

    KejDzi
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny od początku ciąży mam problem z częstym kołataniem serca, najgorzej jest jak leżę bo wtedy kołacze czasem nawet co kilka sekund. Lekarz przepisał mi isoptin 120 który biorę już drugi dzień ale nie widzę żadnej poprawy :(
    Któraś z Was brała i może powiedzieć ile czasu trzeba czekać aż lek zacznie działać????

  • madamama Autorytet
    Postów: 277 611

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anoolka, wybierz się do kardiologa i poproś o skierowanie na Holter EKG na dobę i przekonasz się, czy i jaki problem występuje.

    lolka83 lubi tę wiadomość

    sjr9qqa.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madamama skierowanie mam ale zanim się tam dostanę to wolałabym żeby te leki chociaż trochę mi pomogły bo ile można się męczyć ;)

    lolka83 lubi tę wiadomość

  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie zawsze puls byl wysoki, a cisnienie niskie...od czasu do czasu mam podwyzszony puls, nawet ok 130 ( trwa 5-10 min i przechodzi) do normalnego stanu, czyli 85-100. Mialam wtedy robione ekg, jednak nie wykazalo zmian, tylko chwilową tachykardię. 10 lat temu mialam tez problemy z szybkim pulsem, takie napadowe, wtedy mialam zrobione wszystkie badania i wyszlo, ze raczej na tle nerwowym.
    Lekarz ginekolog i kardiolog, mowil, że w ciazy szczegolnie od drugiego trymsetru skoki pulsu + dusznosc, problemy z oddychaniem to normalne. Zaraz zaczne 3 trymestr i czuje ze jest coraz gorzej :(
    Gorsza sprawa jest z ciesnieniem. U mnie od jakiegos czasu pojawila sie dziwna sprawa, w domu cisnienie mam ksiazkowe(mierze ze wzgledu na niskie), a u lekarzy na wizytach 130/80-90. POnoc mzoe to byc efekt bialego fartucha, ale nigdy tak nie mialam, dopiero w ciazy...
    Dostalam skierowanie na cito do kardiologa, ktory uznal, ze jesli w domu pomiary są ok, to jest efekt nerwow i kazal się nie przejmować. Moj ginekolog jednak powiedzial, ze dla niego takie skoki cisnienia moga byc niebezpieczne i przepisal tabletki.
    Wczoraj mialam zalozony holter cisnieniowy, zrobilam to prywatnie, bo koszty nie sa duze, a spokoj psychiczny jest. Holetr ekg chyba warto, jesli rzeczywiscie bardzo zle sie czujesz, jak masz niemiarowosc serca itd.
    Dzis zdalam holter cisnieniowy i mam w wynikach tylko 3 razy w ciagu doby skok cisnienia,a tak to bardzo w normie, natomiast puls roznie 80, 110, lub nawet 130 i skacze...Robilam rowniez wszystkie elektrolity, jak potas, sod, magnez, wapn, oraz tarczyce (chociaz od poczatku ciazy jest ok), wszystko w najlepzym porzadku. Przyjmuję też aspargin oraz magnez. W poniedzialek ide z tymi wynikami do innego kardiologa i niech on podejmie decyzje, czy mam brac jakies leki na wszelki wypadek czy nie.

    Anoolka lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anoolka,
    rozumiem, ze mierzysz w domu cisnienie i puls i wtedy masz podwyzszony tak? BO mi sie czasem wydaje, że pikawa wali, mierzę cisnienie i puls i wcale nie jest taki duzy...czesto sama sie nakręcam, a wynik okazuje sie niszy niz mi sie wydaje.
    Jak u Ciebie z cisnieniem? Jest przy takim pulsie niskie, w normie czy wysokie?
    Robiłaś badania na elektrolity i tarczyce?
    Przyjmuejsz magnez i potas?
    Przy okazji jak masz powiedzmy wysoki puls, bylas z ciekawosci w przychodni lub szpitalu zrobic ekg, czy przy pulsie nie wystepują inne nieprawidlowosci?
    Rozumiem, ze przed przepisaniem lekow lekarz ci to wszystko posprawdzal?
    Z tego co wiem, duzo dziewczyn na wysoki puls dostaje ten lek, tylko, że najpierw warto sparwdzic wszystkie inne czynniki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia 2014, 23:42

    Anoolka lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2014, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka ja mam niedoczynność tarczycy którą leczę. Jeśli chodzi o serducho i tętno to problemy z nim mam odkąd byłam nastolatką. Rok temu byłam u kardiologa i echo było ok a w holterze wyszło że w nocy tętno było niskie a w dzień średnia to 100/min. Lekarz się śmiał że nerwus po prostu jestem :)
    No ale stwierdził też że to za dużo i że niestety nie może mi przepisać betablokerów bo staram się o dziecko, za to w zaleceniach wpisał że jak już będę w ciąży to rodzinny może mi przepisać isoptin od drugiego trymestru.
    Dobrze że idziesz do innego lekarza bo ja wiem jaka to męka i że nie powinno się tego tak zostawić.

    A magnez łykam od kilku lat bo bez niego mam masakrę ;)

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ