X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • Ballustrada Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 6 września 2017, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje za odpowiedz dziewczyny. Inessa a ile teraz ma Gabryś? Jak u niego z mową? Chodzicie gdzieś na rehabilitacje? Jest szansa ze Gabrys nadrobi i bedzie mógł chodzic do normalnego przedszkola szkoły czy w przypadku takich dzieci tylko przedszkole specjalne?

    Ballustrada
  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 6 września 2017, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ballustrada dziecko nie musi mówic w wieku Gabrysia. On ma na to spokojnie czas do 2-3 roku życia. Inessa napisała, że mówi mama, tata, baba, wskazuje czyli jego rozwój jest prawidłowy. Tak, że będzie chodził do normalnego żłobka lub przedszkola a pozniej szkoły, a jesli z mową będzie problem to logopeda pomoże.
    Z moją córką jest podobnie.

    Rehabilitacja tylko wtedy jeśli ruchowo jest problem z dzieckiem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września 2017, 19:03

    inessa, ayka, Ania-nowa lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2017, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ballustrada Gabrys obecnie wazy 10.100 lub 200 ciezko go dokladnie zwazyc. jest inteligentnym chlopcem. mimo ze jeszcze slabo mowi wiekszosc rozumiemy o co Mu chodzi bo pokaze lub mowi po swojemu. No i na rozwoj mowy ma jeszcze czas on skonczy dopiero 15 m. A po drugie zwykle chlopcy pozniej zaczynaja mowic oczywiscie nie jest to norma. Na rehabilitacji bylismy kilka razy a tak cwiczenia wykonywaliamy w domu ale to chodzilo oto aby wzmocnic Jego miesnie bo ze tak powiem byly troche do tylu niz Jego zamiary a On nam siadal jak mial 4.5 miesiaca a jak skonczyl 6 m. Chodzil przy meblach. Rehabilitantka byla w szoku ze tak szybko ale nie kazala ani nic hamowac ani przyspieszac.Na ten czas Gabrys rozwija sie b.dobrze i to nie tylko wg nas rodzicow a wg lekarzy i znajomych pedagogow
    (jestem nauczycielem wych.przedszkolnego i zintegrowanego i prosilam o opinie moje znajome). Chcemy synka poslac za rok do przedszkola na 4-5 godz.aby mial wiekszy kontakt z rowiesnikami.

    ayka, Ania-nowa lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2017, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja podczytuje i przepraszam że się wtrącę :)
    ballustrada czemu pytasz czy synek inessa mialby chodzić do przedszkola/szkoły specjalnej ??

    ayka lubi tę wiadomość

  • Ballustrada Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 6 września 2017, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amus87 pytam ponieważ jestem w ciazy moje dziecko ma bardzo podobne wyniki z usg jak synek Inessy i tez jest podejrzenie IUGR i martwię się czy moje dziecko ma szanse rozwoju jak wszystkie inne dzieci..

    Ballustrada
  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 6 września 2017, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dlaczego Twój syn miałby się gorzej rozwijać od innych? Przestań sobie szukać problemu. Może urodzić się mniejszy, ale szybko nadrobi. Ewentualne problemy nadrobisz rehabilitacja i praca z dzieckiem. Nie martw się na zapas.

    ayka, inessa lubią tę wiadomość

  • Ballustrada Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 6 września 2017, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje za słowa otuchy, ja to juz tak panikuje ze wszystko widze w czarnych barwach

    Ballustrada
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2017, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ballustrada, jestem mamą symetrycznego hipotrofika :-) Córcia urodziła się w terminie, 2280 g i 46 cm, obwodu głowy tutaj się nie mierzy, więc nie wiem jaki był. Główkę miała malusią i ma malusią do tej pory, obwód jej główki teraz (a ma 23 miesiące) to 44 cm. Wszystkie badania w normie, rozwija się rewelacyjnie. Nie widzę podstaw dla których miałaby iść do przedszkola czy szkoły specjalnej. Nie potrzebuje i nigdy nie potrzebowała rehabilitacji. Po prostu taka jej uroda :-) Głowa do góry! To, że dziecko rodzi się malutkie nie oznacza, że jest upośledzone i z problemami. Moja Córeczka jest w pełni zdrowa i mam nadzieję, że taka zostanie :-)

    inessa, Ania-nowa lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2017, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie urodzilam przez cc w 38 tc z waga okolo 2200 dlugosc 43 cm ;) nie potrzebowalam rehabilitacji. Bylam malutka ale.tak jadlam ze szybko nadrobilam ;) nie wiem czemu taka.mala bylam bo mama 3 lata wczesniej urodzila mojego brata z waga 3400

    ayka, Ania-nowa, inessa lubią tę wiadomość

  • Kasia.ke1 Autorytet
    Postów: 400 229

    Wysłany: 7 września 2017, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja urodziłam się 2300g moja siostra 2200g, obie mamy 167cm i 168cm wzrostu i nawet ważymy podobnie miedzy 65-70kg :) Więc to, że dziecko jest małe nie ma żadnego znaczenia :) a i żeby Cię pocieszyć, mama badała nasz rozwój i obie mamy inteligencję powyżej przeciętnej ;) Nie żeby geniusze ale naprawdę wszystko w normie :)

    Amus87, ayka, Ania-nowa, inessa lubią tę wiadomość

    06.01.2010 - syn Artur
    08.2013 - [*] 8t
    08.2016 - [*] 9t
    06.03.2018 - syn Marek
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2017, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia.ke1 wrote:
    Ja urodziłam się 2300g moja siostra 2200g, obie mamy 167cm i 168cm wzrostu i nawet ważymy podobnie miedzy 65-70kg :) Więc to, że dziecko jest małe nie ma żadnego znaczenia :) a i żeby Cię pocieszyć, mama badała nasz rozwój i obie mamy inteligencję powyżej przeciętnej ;) Nie żeby geniusze ale naprawdę wszystko w normie :)
    Kasiu czyli możliwe ze i twoje dzeicko nie bedzie kolosem:)
    ja nie wiem czemu tak to pozmieniali
    kiedys mowili ze ciaza donoszona prawidłowo jest chyba 2 kg czy 2,5 a teraz chyba 3?3,5 ??

    ayka lubi tę wiadomość

  • Kasia.ke1 Autorytet
    Postów: 400 229

    Wysłany: 7 września 2017, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syn urodził się w 38tyg 3510g :) więc naprawdę nie ma reguły żadnej do tego :)

    ayka, Amus87, inessa lubią tę wiadomość

    06.01.2010 - syn Artur
    08.2013 - [*] 8t
    08.2016 - [*] 9t
    06.03.2018 - syn Marek
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2017, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amus87 wrote:
    Kasiu czyli możliwe ze i twoje dzeicko nie bedzie kolosem:)
    ja nie wiem czemu tak to pozmieniali
    kiedys mowili ze ciaza donoszona prawidłowo jest chyba 2 kg czy 2,5 a teraz chyba 3?3,5 ??
    Pewnie zaczęły się rodzić większe dzieci i dopasowali do obecnych standardów. Moje koleżanki mają córeczki, które ważyły po porodzie 4,5-5 kg, jedna miała prawie 6 kg. Kiedyś chłopcy osiągali takie wyniki. Ja to tak sobie czasem myślę, że w dużej mierze może to być spowodowane innym jedzeniem i zmianą środowiska, ale to tylko moja teoria.

    Amus87, inessa lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2017, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ale jak ktores dziecko nie dobija do 3kg to od razu hiotrofik :/

    Kasia moj synus prawie tyle samo mial ;) zobacze jak corcia ale poki co idą wg usg leb w leb

    ayka lubi tę wiadomość

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 7 września 2017, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słyszałam, że jak dziecko waży poniżej 2,5 kg to wtedy mówi się o hipotrofii

    ayka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2017, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia-nowa dzięki :) nie byłam wlasnie pewna :P

    Ania-nowa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2017, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O hipotrofii mówi się, gdy dziecko nie przekroczy 2,5 kg, ale moja koleżanka ma synka, który miał 2800 g i też lekarze stwierdzili, że jest hipciem.

    inessa, Ania-nowa lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2017, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo o hipotrofii glownie mowi sie ze wzgledu na wage ponizej 2500 g ale tezniektorzy lekarze patrza na wymiary calego cialka i rozwoju podczas ciazy.

    ayka, Ania-nowa lubią tę wiadomość

  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 8 września 2017, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, trzeba rozróżnić dwa pojęcia, które w Polsce lekarze podpinają pod hipotrofię: IUGR i SGA.
    IUGR rozpoznaje się podczas ciąży i oznacza, że na tym etapie zahamowany zostaje rozwój płodu.
    SGA rozpoznaje się PO porodzie - dziecko rodzi się z niższą wagą niż inne dzieci w tym tygodniu ciąży.

    Dziecko może być i IUGR i SGA (płód przestaje rosnąć, zrobione jest cc w 36tc i waga jest poniżej 2 kg) a może być tylko IUGR (dziecko rodzi się z wagą 2800g ale regularne usg wykazało, że od miesiąca nie przybrało w ogóle na wadze nawet jednego grama) lub tylko SGA (do końca płód przybierał na wadze chociaż powoli i ostatecznie rodzi się o terminie z wagą poniżej 2,5kg).

    Już tutaj w wątku wielokrotnie pisałam, ale nie zaszkodzi kolejny raz powtózyć - bardzo polecam grupę na fb "nieWIELCY Hipotrofia Dzieci urodzone z wagą poniżej 10centyla (IUGR i SGA)". Tam jest mnóstwo plików co robić, jak postępować no i mnóstwo matek które pomagają swoim wsparciem, doświadczeniem oraz wiedzą.

    Ballustrada, wiem że łatwo powiedzieć ale naprawdę odetchnij głęboko i wrzuć na luz :) Bardzo dobrze wiem, że się martwisz ale nie nakręcaj się, bo to nie wyjdzie na zdrowie ani Tobie ani dziecku! 90% hipotrofików po porodzie pięknie nadrabia i jest w pełni zdrowe. Gdy już urodzisz będziesz musiała po prostu obserwować dziecko i ewentualnie reagować. Najważniejsze będzie aby regularnie ważyć dziecko RAZ w miesiącu oraz prawidłowo mierzyć, a wyniki nanosić na siatki centylowe aby widzieć czy dziecko trzyma się swojego kanału, spada z niego czy pomalutku pnie się w górę.

    inessa, Ania-nowa, ayka lubią tę wiadomość

  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 8 września 2017, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ayka a możesz mi przypomnieć ile Twoja córka ważyła po porodzie a ile waży teraz i ile ma cm?

‹‹ 47 48 49 50 51 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ