X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 1 września 2017, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa a dlaczego miałas cc? bo ja zastanawiam się nad tym cc, boje się go choc wiem ze z heparyna to może być wszystko zaplanowane... wiem kiedy i gdzie i odstawiam 12h przed...a przy sn nie, z drugiej strony to oparacja która nie jest wskazana w moim przypadku ( trombofilia)

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2017, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa ja mam APS oraz trombofilie ale nie było to wskazaniem do CC tylko inne choroby zwłaszcza chore serce oraz astma no i jestem po zapaleniu miesnia sercowego. Zatem ciezko byłoby mi urodzic SN. Bałam sie strasznie CC i nie powiem,ze teraz mniej sie boje ale przeszłam sama operacje ok i po CC rowniez. Nawet bardzo szybko doszłam do siebie. Mozna powiedziec,ze musiałam dojsc szybko do siebie bo synek lezał 2 tygodnie na neonatologii i chodziłam do Niego wiec nie było czasu na myslenie czy cos boli czy nie.
    Musisz sama przemyslec co bys wolała no i porozmawiac z lekarzem co On na ten temat sadzi i radzi. Ja zawsze chciałam rodzic SN nie było mi to dane ale tak sobie potem myslałam,ze nie jest az tak wazny sposob w jaki urodziłam dziecko a to,ze dziecko jest zdrowe A kazdy rodzaj porodu niesie ze soba cos negatywnego i pozytywnego i jak popytac kobiety to kazda co innego doradzi.

    ayka lubi tę wiadomość

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 2 września 2017, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane mam problem. Wczoraj byliśmy na rehabilitacji bo maly ma asymetrie ulozeniowa i lekarka powiedziała nam ze ciemiaczko szybko mu się zarasta a ma skończone trzy miesiące. Podawałam mu Wit d z olefarm teraz zmienił na bioaron baby i tez jest dawka 400 j. Jak myślicie podawać czy nie? Główka 40,2 cm waga 5855. Prawidłowy wymiar glowki? Proszę o opinie bo bardzo sie martwię???

    Sindy??????

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 2 września 2017, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa, miło mi że pytasz:) Ostatnio byłam z Lenka u kardiologa i neurologa, jest dużo lepiej,ma zdrowe serduszko i dobrze się rozwija, trochę tylko slabiej jeśli chodzi o główkę. Niedługo jedziemy do szpitala na kontrolę transaminaz.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2017, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu to ciesze sie bardzo Wami ☺ a czy lekarze nie maja zadnych podejrzen co do transaminaz? Robili np USG brzuszka czy z watroba czy trzustka jest wszystko dobrze? A co do glowki to u Gabrysia tez nie jest duza ale neonatolog nam powiedziala ze najwazniejsze iz przyrasta rownomiernie. Pozdrawiam cieplo Was ❤❤❤ Ciekawa za bardzo nie znam sie na ciemiaczku i czy glowka jest ok ale gdyby cos bylo nie tak to lekarka by Wam powiedziala.

    Ania-nowa lubi tę wiadomość

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 2 września 2017, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa, usg miała robione u wszytko w porządku. A o główkę to chodziło mi, że z próba trakcyjna słabo wychodzi, ale z trzymaniem jak na brzuchu leży jest dużo lepiej.

  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 3 września 2017, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa odpisałam Ci na priv.

    Inessa jaki obwód głowki i ile waży teraz Gabryś?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2017, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Aniu przepraszam bo zle zrozumialam Ciebie ❤ Sydney Gabrys byl badany jak skonczyl 13 m. przed szczepieniem i wtedy glowka mierzyla 46( po porodzie mierzyla 30) a waga 9.335 ale odrazu mowie ze Gabrysiowi skacze waga juz raz w wakacje dobil do 10 kg potem spadla ponizej 9.500 a w piatek wazyl ok 10.100 na naszej wadze w domu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 września 2017, 11:28

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 4 września 2017, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa nic się nie stało:) A Lena ma obwód główki 40 to dobrze? I duże ciemiaczko, to p czymś świadczy? Inessa, co ile wazysz Gabrysia i jakie są przyrosty w tym czasie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2017, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu nie umiem powiedziec czy jest ok bo to tez zalezy od rozmiaru glowki po urodzeniu i jak potem przyrasta ale za bardzo to sie nie znam. A co do wazenie to nauczylsmy sie wazyc raz na tydzien i zwykle robimy to w piatek po kapieli choc po skonczonym roku to tak roznie juz z tym wazniem ale postanowilismy do 2 r.z. tak wazyc bo Gabrys nie nalezy do duzych dzieci do tego z jedzeniem ciezko tzn On je prawie wszystko ale malutko, podstawa to mleko. A przyrosty jak zaczal chodzic to bardzo roznie wyglada czasem przybiera po 100-200 gr a czasem ubywa tych gram. Tylko Gabi jest bardzo zywym dzieckiem ☺

    Ania-nowa, ayka lubią tę wiadomość

  • Ballustrada Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 4 września 2017, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sidney ile ma teraz Twoja córeczka jak sie rozwija?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 września 2017, 12:57

    Ballustrada
  • Ballustrada Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 4 września 2017, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa z jaka waga dluguoscia i obwodem glowki urodził sie Twoi synek? Jestem teraz w ciazy 36 tydzien obwod glowki i wymiar bpd na 3 centylu martwię sie tym bardzo. Czy Twoj synek tez miał takie wymiary z usg? Jak sie rozwija w chwili obecnej?

    Ballustrada
  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 4 września 2017, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu 40 cm i duże ciemie jest ok. Z reguły dzieci które mają spore główki mają spore ciemie. Zreszta gdyby było coś nie tak lekarz by Ci o tym powiedział. Tak, że mała jest super.

    Inessa główka 46 cm super!

    U nas 15,5 mc - 44 cm pewnie z jakas odrobina, ale teraz nie daje sobie tej głowy mierzyc - dzik jeden z tej mojej corki.

    Ballustrada a na ktorym centylu teraz osculuje waga dziecka i kosc udowa? Wszystko w okolicy 3 centyla czy skacze?
    U mnie córka była długa i szczupła a głowa po urodzeniu to ok 3 centyl. Co do rozwoju to wydaje mi sie, że jest ok choc na pewno robi wszystko wolniej niz rowiesnicy. Jeszcze nie chodzi inni tak itp, ale dla mnie najwazniejsze jest nie szybkosc tylko aby miescila sie w ramach kamieni milowych dzieci jesli sie miesci w szerokich widełkach to nie robie z tego nic. Biore pod uwage, ze jest z bardzo ciezkiej ciazy rosla przez 4 miesiace w małowodziu, urodzila sie przez cc 22 dni wczesniej, spedzila 22 dni w szpitalu zarazona grakowcem z silnym bardzo antybiotykiem to wszystko wplywa na to ze ma pod gorke w stosunku do dzieci ze zdrowej i donoszanej ciazy. Patrzac na takiego malego człowieka trzeba spojrzec globalnie na jego ocene. Tak, ze wszystko bedzie dobrze :)

    Ania-nowa lubi tę wiadomość

  • Ballustrada Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 4 września 2017, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sidney a w jakim wieku jest Twoja córeczka? Pamiętasz jaki wynik miała bpd z ostatniego usg? U nas bpd i glowka sa w 5 centylu ale nóżki i brzuch okolice 50 wiec nie jest równa..

    Ballustrada
  • Ballustrada Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 4 września 2017, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I do tego jeszcze jest bardzo mało ruchliwa.. czy tez miałaś tak w ciazy z córeczka ze mało sie ruszała?

    Ballustrada
  • Ballustrada Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 4 września 2017, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sa tu mamy hipotrofikow symetrycznych? Macie moze wynik z usg z 35 tygodnia ciazy? Jak rozwijają sie Wasze dzieci?

    Ballustrada
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2017, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Sydney nasz synus nie lubi jak sie cos sprawdza Mu przy glowie czu buzce jest wtedy ryk masakra. A mamy problem z zebami tzn masakrycznie Mu wychodza z bolem i b.powoli. za to chodzi a raczej biega od ok 11miesiaca.Jest zywiolem wszedzie go pelno. Mowa slabo ale mowi mama tata baba i bardzo duzo pokazuje np.ze chce isc na spacer czy np.jesc. Staram sie nie porownywac z innymi dziecmi bo tak jak Syndey pisze kazde dziecko inaczej sie rozwija byle miescil sie w wideljach.Ballustrada nasz synek urodzil sie w 36 tc ale nigdy mi nie mowiono co jest w ktorym centylu a mowiono w ktorym tygodniu jest. Gdy sie rodzil to wszystkie pomiary wskazywaly na 33-34 tc. Wazyl 2040 mierzyl 46 cm a glowka 30. Ja mialam cukrzyce ciazowa i pod koniec praktycznie wod juz nie bylo.A w ciazy b.szybko poczulam ruchy nie szalal jakos bardzo ale mial swoje momenty kiedy bardziej szalal.

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 4 września 2017, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa u nas bardzo podobne wymiary waga 1950 wzrost 49 a główka 29. Tyle że Lena urodziła się w terminie

  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 5 września 2017, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ballustrada wrote:
    Sidney a w jakim wieku jest Twoja córeczka? Pamiętasz jaki wynik miała bpd z ostatniego usg? U nas bpd i glowka sa w 5 centylu ale nóżki i brzuch okolice 50 wiec nie jest równa..

    Teraz ma 15, 5 miesiaca.
    Ponieważ ja leżałam długo w szpitalu to ostatnie badanie które dostałam do reki z biometrią płodu jest z 35 tyg. Wtedy u mnie było tak:
    BPD - 7.87 cm
    HC - 29. 59 cm
    AC - 27,60 cm
    FL- 6.64 cm

    Wg. pomiarów głowa była ok 2 tyg do tyłu, a brzuszek o 3 tyg.

    Co do ruchów to u mnie była bardzo mało ruchliwa, ale myślę że małowodzie miało tutaj dużo do powiedzenia. Obecnie mojego dziecka jest wszędzie za dużo ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2017, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja teraz dopiero zajrzalam w dokymenty ze szpitala i dzien po dniu USG troche sie roznilo ale podam wynik z 36 tc i 2 dnia a dzien pozniej urodzilam synka - czyli do donoszonej ciazy brakowalo kilku dni. Wyniki to:
    BPD 8,04 (32 tc i 2)
    HC 29,56 ( 32 i 5 )
    AC 27,01 ( 31 i 1 )
    Fl 5,98 ( 31 i 0 )
    Zatem dosc duzo do tylu.

‹‹ 46 47 48 49 50 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ