X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • brazbol Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 12 lipca 2017, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam dziewczyny!
    U mnie nic się nie dzieje, no ale jeszcze ponad tydzień do terminu (tak, 20.07 mam termin). Siedzę jak na szpilkach, w strachu i chcę żeby już było po wszystkim, ale szyjka długa, zamknięta na poród się nie zanosi.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2017, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brazbol, mój Synek przetrzymał mnie na 3 dni przed terminem, może i Twój się tak zdecyduje? 17-ty lipca jeszcze by Cię urządzał, nie? ;-) Najważniejsze żeby wszystko było dobrze. Życzę Ci łatwego, umiarkowanie szybkiego, bezproblemowego i książkowo nudnego porodu.

    brazbol lubi tę wiadomość

  • brazbol Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 13 lipca 2017, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    17 by mnie urządzał :D taka piękna data - 17.07.2017r.
    :D

    Amus87, ayka lubią tę wiadomość

  • brazbol Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 14 lipca 2017, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania-nowa - co u Was? jak wyniki?
    Ja wczoraj byłam u ginekologa, ktg piękne, skurczy zero. Po badaniu - szyjka z zewnątrz na jeden palec, od środka trzyma. Więc trzymamy się :)

    ayka lubi tę wiadomość

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 15 lipca 2017, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brazbol, u nas dobrze, nowych wyników jeszcze nie mamy. A u Ciebie coraz bliżej do do porodu;)

  • Sana09 Nowa
    Postów: 6 0

    Wysłany: 17 lipca 2017, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a brałyście jakieś leki w związku z hipotrofią? U mnie też niestety stwierdzono że dzidziuś jest za mały i zalecono mi brać Polfilin prolongatum (pentoksyfilinę) na poprawę przepływów chociaż mam dobre, ale ma to dodatkowo wspomóc dziecko. W ulotce piszą jednak że nie zaleca się stosowania w ciąży ze względu na brak wystarczających danych:/ dlatego trochę się obawiam czy nie zaszkodzi to małej. Macie może jakieś doświadczenia z tym lekiem? a może znacie kogoś kto to brał i z dzieckiem jest wszystko ok?

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 17 lipca 2017, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sana ja zazywałam Acard na poprawę przepływów ale i tam maly się urodził ważąc 2750. Na szczęście zdrowy

  • Sana09 Nowa
    Postów: 6 0

    Wysłany: 17 lipca 2017, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuję za odpowiedź ciekawa, cieszę się bardzo że Twój synek jest zdrowy:) a w którym trymestrze brałaś ten Acard? Mam nadzieję że odezwie się ktoś kto brał Polfilinę tak jak ja

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lipca 2017, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej przesylam kazdej z Was moja pamiec ❤❤❤ Sana ja mimo ze mialam dobre przeplywy (cala ciaze bralam heparyne i Acard)to na lepsze ukrwienie aby dziecko bylo lepiej odzywione pilam Medargin. A Polfilin znam tylko z tego ze moja tesciowa to bierze na lepsze przeplywy bo ma miazdyce nog. Nie mam pojecia jak to z ciaza jest ale mi zawsze lekarz mowi ze wazniejsze jest zdrowie dziecka a leki nie sa badane na ciezarnych no bo jak wiec zaufalabym lekarzom. A w ktorym jestes tygodniu i ile Maluch wazy?

    Ania-nowa, ayka lubią tę wiadomość

  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 18 lipca 2017, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sana mi zalecili brac Teofilinę, ale czułam się po tym tragicznie więc po 2 dniach przestałam. Przeszłam na acard. Brałam do końca. Kilka dni przed cc odstawiłam. Córka urodziła się 2660 g, nie została zakwalifikowana do hipotrofików.

    W chwili obecnej bo staramy się o kolejne biore acard oraz kwas foliowy.

    PS. moja teścowa która jest lekarzem z ogromym starzem powiedziała mi, że każdy po 30 roku życia powinnien profilaktycznie brać akard.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca 2017, 14:06

  • Sana09 Nowa
    Postów: 6 0

    Wysłany: 19 lipca 2017, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie z tego co czytam to dużo dziewczyn bierze Acard albo Medargin. Inessa na ostatnim badaniu w 30 tygodniu i 5 dniu Malutka ważyła 1350g.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2017, 14:10

  • brazbol Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 20 lipca 2017, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,jestem w szpitalu. Rano zaczęły się małe skurcze,ale ok,pojechałam na zakupy,zrobiłam chłopakom śniadanie i poszłam do łazienki pod prysznic a tam chlusnęła ze mnie krew. Szybko zorganizowałam akcję opieki dla dzieci,mąż z prscy i do szpitala. Tu przujęli mnie na porodówkę,ale po 4h obserwacji przenieśli na patologię,bo skurcze rzadko i słabe. Rozwarcie na 1,5 palca,może w nocy coś ruszy. W każdym razie trzymajcie kciuki,strasznie się boję i teraz jak mąż pojechał chce mi się ryczeć...

    Ladybird:) lubi tę wiadomość

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 20 lipca 2017, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brazbol kochana trzymam mocno kciuki, będzie dobrze; niedługo przytulisz swoje maleństwo:)

    inessa, ayka, brazbol lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2017, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brabzol mocno wspieram Was ❤❤❤❤❤

    ayka, brazbol lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2017, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brabzol jak tam ?? :))))

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2017, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brazbol, kciuki mocno zaciśnięte! Już za chwilę będziesz tulić swojego Bączka (a może już go tulisz?). Koniecznie nam się tutaj pochwal swoim Skarbem jak znajdziesz chwilkę. Przytulam mocno!

    brazbol lubi tę wiadomość

  • Ladybird:) Autorytet
    Postów: 967 209

    Wysłany: 23 lipca 2017, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brabzol i jak u Was ???

    nzjddqk3wbhzbfw7.png

    74706vgcl13ff8i6.png
  • brazbol Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 23 lipca 2017, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! W pt.o 2:00 w nocy urodziłam Malutkiego:) mimo że usg wskazywało na 3400g Mały ważył tylko 2900g,53cm. Więc jednak nie dociągnął do moich wymarzonych 3kg. Poza tym zdrowy,ciągle wisi na cycku. Z uwagi na konflikt pobierają mu co chwilę krew i musimy być dłuźżej w szpitalu. Dziękuję Wam za wsparcie:)

    Ania-nowa, inessa, Ladybird:), ayka, k878 lubią tę wiadomość

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 23 lipca 2017, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brazbol gratulacje!:) Piękna waga,miałam tyle jak się urodziłam ;)

  • Ladybird:) Autorytet
    Postów: 967 209

    Wysłany: 24 lipca 2017, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje. Piękny wyniki i waga. Napewno to nie hipotrofik a skoro ciagle na cycku to przybierze raz dwa ;)
    Duzo zdrówka !

    brazbol lubi tę wiadomość

    nzjddqk3wbhzbfw7.png

    74706vgcl13ff8i6.png
‹‹ 40 41 42 43 44 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ