X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2017, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brabzol ale różne dzieciaczki się rodzą
    ja urodzona w 39 tc przez cc i mialam 2200 :)

    ayka lubi tę wiadomość

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 6 lipca 2017, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladybird wspaniałe wiadomości:) Brazbol zobaczysz będzie dobrze, niedługo przywitasz swoje Maleństwo:)

  • brazbol Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 6 lipca 2017, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, dzisiaj już mi lepiej :) wczoraj miałam kryzys i wszystko widziałam w czarnych barwach. Chyba już psychicznie mam dosyć i bym chciała, żeby było po wszystkim.

    Ania-nowa, ayka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2017, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brazbol wrote:
    Dzięki dziewczyny, dzisiaj już mi lepiej :) wczoraj miałam kryzys i wszystko widziałam w czarnych barwach. Chyba już psychicznie mam dosyć i bym chciała, żeby było po wszystkim.
    jeszcze tylko troszeczkę i będziesz tulić szkraba. ja w 1 ciazy tez miałam takie jazdy niestety bo tu nóżki non stop za krótkie, potem tydzień w szpitalu bo ruchów nie czułam, potem dr uznał ze mały nie rośnie i hipotrofia i ciąąąąąąąąągle coś - odbiło się to na mnie po porodzie ( silna depresja leki na dwa lata itp) także nie daj sie tym myślą :) bedzie dobrze zobaczysz.
    ja takie leki mialam w 1 ciązy bo tu nozki za krótkie tu coś tam, że przysiegałam ze nigdy wiecej ciąży. i co ?;) :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2017, 13:04

    ayka, brazbol lubią tę wiadomość

  • Ladybird:) Autorytet
    Postów: 967 209

    Wysłany: 6 lipca 2017, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brazbol ja sie pytam co to ma byc ? Tydzien różnicy wymiary? Na maszynie ? To jest nic babo i proszę nie przejmuj sie tym. To jest w normie. Jesteś na wylocie. Powyżej 2 tyg jest cos nie tak i wtedy ...
    co do porodu weszło to wyjdzie ! Każda sie boi. Dasz radę bo my baby tak mamy. Proszę sie nastawić i wiedzieć ze będzie bolało ale szybko minie. Ten poród będzie bajka w porównaniu fo ostatniego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2017, 14:16

    ayka, brazbol lubią tę wiadomość

    nzjddqk3wbhzbfw7.png

    74706vgcl13ff8i6.png
  • brazbol Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 6 lipca 2017, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale jesteście kochane :) dziękuję :)

    Ania-nowa, ayka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2017, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brazbol, szacowana waga 3 kg? Kochana, to jest normalna waga! Przeczytaj swoje pierwsze posty, modliłaś się żeby Synek miał chociaż tyle, a teraz się martwisz, że za mało? No to Tobie to się nie dogodzi :-D Tydzień różnicy w pomiarach? To pryszcz! Równie dobrze to może być błąd pomiaru. Czy Ty naprawdę masz chęci urodzić Klopsa 4 kg? :-) Spokojnie czekaj, masz jeszcze chwilę, Synek naprawdę może mieć więcej. Mój był szacowany na 2700 max 2800, a miał 3100 g. Pamiętam jak pisałaś, że to Twoje marzenie :-) Będziesz zaskoczona jak wyskoczy z 3,5 kg i będziesz się z tego śmiała :-) A porodu to boi się każda. W pewnym momencie jest się już tak umęczonym, że właściwie to się modli o ten poród :-) Doczekasz i takiej chwili :-D Głaszcz swojego Akrobatę i przemawiaj czule, by jeszcze się tuczył ;-)

    brazbol lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2017, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Amus, a powiedz mi, jaka duża jesteś teraz? :-D Jesteś drobną kobietą? Pytam, bo urodziłam Córeczkę w 39-tym tygodniu i miała 2280 g :-)

  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 6 lipca 2017, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brazbol u mnie wszystko było 3 tyg do tyłu. Jeśli dzieci nie są duże czyli nie dobijają miedzy 3,5 - 4 kg to będą do tyłu bo tak są parametry na usg ustawione. Dlatego nie panikuj. Każde dziecko jest inne. Jedno urodzi się w terminie z wagą 4300 inne z waga 2600 g jedno i drugie będzie zdrowe.

    brazbol lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2017, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ayka wrote:
    Witaj Amus, a powiedz mi, jaka duża jesteś teraz? :-D Jesteś drobną kobietą? Pytam, bo urodziłam Córeczkę w 39-tym tygodniu i miała 2280 g :-)
    Hehe co do wielkosci to zalezy czy pytasz o wzorst czy wage :p

    Mam 152 cm wzorstu ale waga niestety ehm 85 :p

    U mnie roz ieznosc byla mega miedzy poszczegolnymi czesciami. Kuba od poczatku tydzien mniejszy. Potem kolo 30 tyg rozjechaly sie parametry. Glowa byla w 35 tyg nogi 29.... Straszne te roznice byly. Poza nozkami reszta sie w miare wyrownala nozki do porodu juz byly krotsze o 5 tyg. A kuba urodzil sie z.bardzo dlugimi nozkami. Ja w usg srednio wierze. Mial miec 4200 a mial 3480.

    ayka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lipca 2017, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amus, haha, no to widzę, że moja Córeczka też ma szansę mieć normalną wagę w przyszłości :-D

    Ja też średnio ufam pomiarom USG, zależy od lekarza, sprzętu, jak leży dziecko itd. Moja Córka 2 dni przed porodem podobno miała mieć 3-3,5 kg. Śmiech na sali...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2017, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ayka hihihi oby nie poszło w drugą stronę jak u mnie :P
    a tak na poważnie to pewnie nieee , ja mam dużo chorób metabolicznych i niestety waga tak wygląda :)

    ayka lubi tę wiadomość

  • brazbol Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 8 lipca 2017, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej :) nie było nas 2 dni - krótkie wakacje nad jeziorem :) niestety stres przedporodowy robił swoje i w nocy nie mogłam spać. Budziłam się po 2h i do rana myślałam co to będzie - termin na 20.07, a lekarz jedzie 18.07 na urlop, wraca 31.07, że będę sama. A co po terminie, czy po 20.07 jak nic samo nie ruszy mogę swobodnie sobie chodzić do 31.07 nie przejmując się, że będzie 11 dni po terminie? a jeśli mały zahamował ze wzrostem to może coś mu już w brzuchu nie pasuje i trzeba by było go wyciągać? a poza tym to ciąża jeszcze z konfliktem, a on mnie zostawia w terminie rozwiązana samej sobie...itd. itd.
    Chciałam tylko napisać Wam co mnie dręczy, skąd te całe napięcie we mnie cholerne, cieszę się, że mogę się tu Wam wygadać, bo mąż już ze mną nie wyrabia.

  • Ladybird:) Autorytet
    Postów: 967 209

    Wysłany: 8 lipca 2017, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No teoche wybrał termin ... ale kurde moze urodzisz zaraz a moze da sie namówić na wywołanie przed urlopem ?
    11 dni mosesz chodzić ale powiedział Co on Twoje opcje pod jego nieobecność ?
    Masz jakaś wizyte jeszcze ?

    nzjddqk3wbhzbfw7.png

    74706vgcl13ff8i6.png
  • brazbol Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 8 lipca 2017, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam u niego ostatnią wizytę 13.07, a potem 20.07 mam przyjechać do jego gabinetu na ktg, obejrzy je zastępująca go lekarka. Potem znowu po tygodniu czyli 27-28.07 na ktg, które obejrzy ta obca baba, a jesli mnie nie ruszy do tej pory to 31.07 on jest na dyżurze, rano przyjechać mam na wywołanie.
    A myślicie, żeby nacisnąć go na wywoływanie przed jego urlopem?
    To by było kilka dni przed terminem, oksytocyna, słyszałam, że takie porody sa trudniejsze i bardziej bolesne :(

  • Ladybird:) Autorytet
    Postów: 967 209

    Wysłany: 8 lipca 2017, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysle ze ten plan jest ok i powinnaś czuć sie bezpieczenie.
    Porody wywoływane nie sa Super a będziesz pod opieka.
    Dowiedz sie nazwisko tej lekarki i poszukaj info żebyś była pewna co do niej.
    Moim zdaniem powinnaś byc spokojna na ile sie da przed porodem hihi

    nzjddqk3wbhzbfw7.png

    74706vgcl13ff8i6.png
  • brazbol Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 10 lipca 2017, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie ma wyboru, muszę czekać :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2017, 00:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brazbol, może jak pogadasz ze swoim Maluszkiem, to go przekonasz żeby wyszedł przed urlopem lekarza ;-) Negocjuj Kochana ;-) Na wywoływanie sama z własnej woli bym się nie zdecydowała... Ty masz termin na 20 lipca? 2 tygodnie przed terminem i 2 tygodnie po, to także w terminie :-)

    Ania-nowa, brazbol lubią tę wiadomość

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 11 lipca 2017, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brazbol kochana będzie wszystko dobrze, mój synek wg usg miał wazyć ponad 3 kg a urodził się waząc 2750 i już wagowo dorównał innym niemowlakom. Kochana głowa do góry twój bobas też taki będzie bo ma cudowną mamusie!!!

    Ania-nowa, brazbol, ayka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2017, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brabzol trzymam kciuki by poszło z porodem po Twojej myśli :))

    brazbol lubi tę wiadomość

‹‹ 39 40 41 42 43 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ