X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane my po usg. Wszystko ok wyszedł w serduszku drozny jeszcze otwór owalny ale zdaniem lekarza do dwóch lat sie zamknie. Glowka nadal 35,5 o oby rosła..
    Wczoraj u małego zauwazylam na oczku kawałek jakby przezroczystej soczewki dzisiaj juz jej nie widzę czy któraś miała z was podobny przypadek?
    Dziękuję za wsparcie i te trzymane kciuki.

  • brazbol Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    super, dobre wiadomości:)
    mój synek miał coś takiego w oku, kilka dni, umówiłam go do okulisty od niemowlaków, ale nie zdążyliśmy doczekac wizyty - samo przeszło :) nie pytałam potem lekarza o co chodziło, ale z dzieckiem i jego wzrokiem (9lat) zawsze wszystko było ok :)

    ciekawa87 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa, super wiadomości! Uściskaj Synka. Może udaj się do okulisty dziecięcego, tak jak zamierzała Brazbol? Czy to jest to samo oczko, które wcześniej nie łzawiło?

    ciekawa87 lubi tę wiadomość

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ayka nie to drugie oczko. Bardziej wygląda mi to że coś mu się przykleiło. Sama nie wiem. Wizyte u okulisty dziecięcego mam umówioną dopiero na 12 lipca.
    brazbol kochana dzięki za odpowiedź. Oby mojemu przeszło.
    Jak myslicie można wkropić 2 kropelki soli fizjologicznej do oczka? może wtedy by sie to odkleiło? to jest że raz jest w oczku a raz nie, i takie przeźroczyste moze jakby trochę garetowate. Tez tak miałaś?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca 2017, 21:14

    ayka lubi tę wiadomość

  • brazbol Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno sól fizjologiczna nie zaszkodzi :) u nas też tak było, że przez te kilka dni raz to było, potem nie było, po kilku godz. znowu itd. kilka dni. Potem zniknęło. Nie było to galaretowate. Wyglądało to jak taka jakby przezroczysta przesłonka, która mu zachodziła na oczko....

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u nas tez taka jakby kawałek przezroczystej soczewki. Czyli co wkropić mu ze dwie kropelki soli fizjologicznej?

  • brazbol Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak, ja bym spokojnie spróbowała :)

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, wyniki niestety dalej złe, Za 2-3 tyg kolejna kontrola.

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brazbol kochana dzisiaj zadzwoniłam i pytałam pediatre o to oczko mówił ze to nic groźnego i mam się tym nie martwić. Dzisiaj przez cały dzień tego nie było.

    Ania-nowa przypomnij jakie wyniki?

    ayka lubi tę wiadomość

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ma podwyższoną bilurubine i fosfataze

  • brazbol Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 1 lipca 2017, 00:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa - cieszę się, że lekarz Ciebie uspokoił :)

    Ania-nowa - lekarz tłumaczył co to może oznaczać? Co masz robić? Niestety nie mam nic wspólnego z medycyną i te wyniki nic mi nie mówią :(

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 1 lipca 2017, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brazbol, nic nie mówili, do kontroli mamy iść. Czytałam że bilurubina może być podwyższona od zoltaczki, na szczęście Lence spada powoli.

  • brazbol Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 2 lipca 2017, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakby to było coś groźnego to chyba by od razu powiedzieli. Trzymam kciuki za poprawę wyników, dawaj znać :)

    Ania-nowa, ayka lubią tę wiadomość

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 4 lipca 2017, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny szukam ubranka na chrzest rozmiar 56, ma może któraś?

  • Ladybird:) Autorytet
    Postów: 967 209

    Wysłany: 5 lipca 2017, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Dziewczynki melduje sie po wizycie I usg.
    Babelek wazy 2.2 kg :-))))) to chyba 50 centyl jest Wiec idealnie ;)
    Poród bede miała wywołany 2 tyg wczesniej czyli ok 7/9 sierpnia.
    Datę ustala mi 22 lipca na wizycie.
    Jestem happy choć boje sie wywoływania .. ale dam radę .../a co jest super to Niunius ustawił sie główka do dołu i jest nisko

    ayka, Ania-nowa lubią tę wiadomość

    nzjddqk3wbhzbfw7.png

    74706vgcl13ff8i6.png
  • brazbol Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 5 lipca 2017, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladybird, to super wiadomości!
    Ja po usg,niestety Mały znów zjechał na siatce centylowej :(
    Mam już dość tej ciąży, ciągłego martwienia się, mam dosyć. Nie mam się co martwić, tak mówi lekarz, bo jest w normie, ale tak jakby stanął w "rośnięciu", prawie wszystkie wymiary ponad tydzień do tyłu.
    Dziewczyny, już nie mogę. Chcę urodzić, termin porodu za 2 tygodnie - 20.07. Bym chciała, żeby już było za m-ąc.

  • Ladybird:) Autorytet
    Postów: 967 209

    Wysłany: 5 lipca 2017, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana tydzień do tylu to jest nic Lol
    Mysle ze w normie. A jaka szacunkowa waga ?
    Nie martw sie jeśli to tylko tydzień naprawdę. Ciesz sie końcówka ..

    brazbol lubi tę wiadomość

    nzjddqk3wbhzbfw7.png

    74706vgcl13ff8i6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2017, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladybird, gratuluję! To u Ciebie już zdecydowanie nie ma mowy o hipotrofii :-) Dawaj dalej znać jak rozwija się Bąbel, a po porodzie pochwal się tutaj Maluszkiem!

    Brazbol, a jaka jest teraz szacowana waga Twojego Bączka? W którym już jesteś tygodniu?
    Jeśli lekarz mówi, że nie masz co się martwić i wszystko jest w normie, to na pewno nie jest tak źle. Już za chwilę będziesz tulić swojego Synka i wtedy tak naprawdę się okaże ile waży. Jeśli to już końcówka, to pod koniec ciąży potwornie ciężko zmierzyć dziecko, wystarczy, że się dziwnie ułoży, jest już mocno skulone i brak mu miejsca. Twoi starsi Synowie z tego co pamiętam, mieli ładne wagi powyżej 3 kg, może najmłodszy robi sobie psikusy i nagle wyskoczy z jakąś wagą 3500 g? ;-) Wow! 20 lipca! To już tuż tuż. Nawet się nie obejrzysz a faktycznie minie miesiąc i nie będziesz wiedziała kiedy to nastąpiło :-) Daj znać po 20 lipca jak się miewacie i koniecznie też pochwal się swoim Raczkiem :-)

    brazbol lubi tę wiadomość

  • brazbol Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 5 lipca 2017, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, bardzo Wam dziękuję za słowa pocieszenia :) Myślę, że dzisiaj tak to się nałożyło - cała ciąża nieźle mi dała psychicznie popalić, ciągle coś wychodziło, potem słaba waga synka, następnie ruszył, ja już byłam nastawiona, że to juz koniec, a dzisiaj lekarz, że jest spadek wzrostu, ale nie wiadomo dlaczego - wszystkie przepływy w normie, ale za tydzień trzeba skontrolować. To + fakt, że panicznie się boję porodu, a zbliża się wielkimi krokami (budzę się w nocy i o tym myślę, po ostatnim porodzie mam traumę)...ten strach i napięcie i znowu spadek wagi- trochę mnie to podłamało...:(
    Malutki wagę obiektywnie ma ok - dzisiaj szacowana na równo 3kg, zaczynam 39tc, więc wielkolud nie będzie, ale powinien mieć powyżej 3kg...
    Jeszcze boję się, bo Mały jest strasznie ruchliwy, dzisiaj na ktg te pasy aż latały tak się wiercił; boję się, że trafi mi się hardcorowe dziecko...no i lekarz w moim terminie porodu jedzie na urlop i nie będzie go 2 tyg i tego też się boję...i ogólnie mam chyba dzisiaj kryzys, chcę zamknąć oczy i otworzyć jak już będzie po wszystkim :(
    przepraszam, że tak marudzę :(

  • brazbol Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 6 lipca 2017, 00:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednak, co ciekawe (po raz kolejny oglądam wydruk z usg), mimo że Mały ma niby 3 kg to wielkościowo wszystkie prawie parametry są ponad tydzień do tyłu....

‹‹ 38 39 40 41 42 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ