X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • brazbol Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 27 maja 2017, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny:)
    Andzul - myślę o Tobie praktycznie codziennie i mocno ściskam.
    MamoFilipka - cudownie, że mała taka "żarta" - super :)

    u mnie 33 tc, w środę idę na usg i znowu będę miała serce w gardle czy brzuch nie jest za bardzo do tyłu. Tym bardziej, że wbrew zaleceniom lekarza prawie wcale nie wypoczywałam w tym m-cu, miałam mnóstwo na głowie..

    mam pytanie - kto jest jeszcze w dwupaku? w którym tc i na kiedy macie termin porodu?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2017, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamoFilipka, no to Córcia ma apetyt po Mamusi :-) Niech rośnie zdrowo i robi się ślicznie papuśna :-) Ja dopiero od niedawna mam spokój z piersiami, ale łączę się z Tobą w bólu.

    Aniu, my przechodzimy przez to samo co Ty, więc Cię rozumiemy :-) Lekarze po prostu uważają, że skoro dziecko jest mniejsze i mniej przybiera, to na 100% musi być z nim coś nie tak. Mają te swoje tabelki i wykresy i jak ktoś się w nie nie wpasowuje, to od razu szpital i stos badań. Przerabiałam to na początku. Ostatnio trafiłam na normalną lekarkę, która w ogóle się nie przejęła wagą mojej Córki i stwierdziła, że nadgoni (lub nie) w swoim czasie. Córka na początku była tylko na piersi, potem dokarmiałam mieszanką, a później ze względu na jej skazę białkową i AZS przeszłam na mleko specjalistyczne, na którym jest do tej pory. Jej waga jest jaka jest, po prostu nie może zjeść więcej, bo jest drobniutka. Dostaję szału, gdy słyszę, że ona powinna jeść więcej. Jak ona miałaby to niby pomieścić? Jedynie co można zrobić to podawać coś bardziej kalorycznego i nic więcej. Dla pewności warto wykluczyć pewne choroby i porobić badania, ale jeśli wszystko jest w normie, to naprawdę trzeba olewać to co mówią lekarze. Dawaj znać jak Córeczka.

    Brazbol, trzymam mocno kciuki za USG, daj znać po.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2017, 23:11

    Ania-nowa lubi tę wiadomość

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 30 maja 2017, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,dzisiaj byłyśmy na wazeniu i wyszło już 2450 g czyli prawie 2,5kgTylko dziwne, bo w domu mamy wagę i na naszej miała 2385. Także spora różnica. Mamy zrobić posiew moczu, bo Lenka robi kupy ze sluzem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2017, 15:29

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2017, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, super, że Córeczka ma już prawie 2,5 kg, niech szybciutko przybiera! Dlaczego masz robić posiew moczu, skoro śluz jest w kupie? Może lepiej zbadać kupę? Przy okazji, śluz w kupie się pojawia przy różnych alergiach i nietolerancjach pokarmowych. Jeśli karmisz piersią, może spróbuj odstawić mleko krowie i nabiał?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2017, 16:12

    Ania-nowa lubi tę wiadomość

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 30 maja 2017, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie też mnie zdziwiło,że lekarka kazala zrobić posiew moczu skoro z kupą problem. A ten śluz to nie zawsze ma.

    ayka lubi tę wiadomość

  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 31 maja 2017, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania-nowa wrote:
    Hej,dzisiaj byłyśmy na wazeniu i wyszło już 2450 g czyli prawie 2,5kgTylko dziwne, bo w domu mamy wagę i na naszej miała 2385. Także spora różnica. Mamy zrobić posiew moczu, bo Lenka robi kupy ze sluzem

    Moja domowa waga zawsze pokazuje 300g więcej niż ta w przychodni (nasza pediatra ma starą wagę ale mówi, że właśnie ona jest najbardziej miarodajna i pokazuje ile faktycznie dziecko waży).
    Wagi są różne i różnice albo są minimalne albo naprawdę duże. Dlatego ważne jest sprawdzać przyrosty na tej samej wadze i, o ile to możliwe, o mniej więcej stałej porze (bo wiadomo, że inna waga będzie z rana, inna po południa a jeszcze inna wieczorem).

    Ania-nowa, ayka lubią tę wiadomość

  • brazbol Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po wczorajszym usg ok. Brzuch niestety dalej do tyłu, 8 dni, więc grubas to nie będzie. Lekarz dalej mówi, że trzeba obserwować, ale jest spokojny. Reszta pomiarów ok, odpowiada wiekowi ciąży, na 20-30%.

    Ania-nowa, ayka lubią tę wiadomość

  • brazbol Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam, na 20-30 centylu :)
    Waga ok. 2000g w 33tc0d.

    Ania-nowa, ayka lubią tę wiadomość

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wczoraj byliśmy u kardiologa, Lenka ma zdrowe serduszko:)

    ayka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brazbol, no to piękne wiadomości! Tucz Pączusia, niech rośnie zdrowo.

    Aniu, cudownie!

    Ania-nowa lubi tę wiadomość

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mam do Was pytanie i jednocześnie prośbę o radę. Czy mialyscie jakieś zalecenia odnośnie karmienia?

  • Ladybird:) Autorytet
    Postów: 967 209

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Jetem mama hipotrofika. Urodził sie zupełnie niespodziewanie taki mały. Teraz jestem w kolejnej ciazy i mimo brania acardu i heparyny maluch spadł z 50 centyla. Co prawda jest jeszcze w siatce na 15.6 ale ..
    Czy którejś z was polecono brać l argininę ( medagrin) ?

    nzjddqk3wbhzbfw7.png

    74706vgcl13ff8i6.png
  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania-nowa wrote:
    A mam do Was pytanie i jednocześnie prośbę o radę. Czy mialyscie jakieś zalecenia odnośnie karmienia?

    U mnie było zalecenie karmić własnym mlekiem co 2-3h, w nocy można zrobić jedną dłuższą przerwę (ale już nie pamiętam na ile to było, chyba na maks 6h). Córkę karmiłam piersią, syna odciągniętym mlekiem póki pokarm nie zanikł.
    Aha i póki byliśmy w szpitalu to do mojego mleka syn dostawał jakiś dodatek energetyczny ale przy wypisie powiedzieli, że nie musimy tego kupować i to było tylko na czas pobytu w szpitalu.

    Ania-nowa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kochane b.dawno mnie tu nie bylo ale pamietam o Was i wspieram calym sercem ❤❤❤ Ania-nowa ja mialam podobne zalecenia do nanu ale na poczatku mielismy zalecone mleko dla wczesniakow juz gotowe w butelkach malych kupowalismy. Oprocz tego karmilam piersia na zadanie. Ladybird ja mialam zalecony Medargin choc troche pozniej zaczelam brac i w miare ladnie pomogl bo synek mimo pod koniec zatrzymania wagi i nie tylko dobil do 2 kg. Pozdrawiam Was cieplo ❤❤❤

    Ania-nowa, ayka lubią tę wiadomość

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi mówili, żeby karmić na żądanie, nie rzadziej niż co 2 godziny a w nocy moze mieć 4 godziny przerwy. A Wasze maluchy budziły się same czy trzeba je było wybudzac?
    Ladybird, u mnie też hipotrofia była dużym szokiem.

    ayka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasz synek budzil i budzi sie nadal sam na karmienie.Aniu mi mowili podobnie o tych godzinach. Na poczatku to byly dni (byl upal) ze "wisial"na piersi lub butli cale godziny(pare minut przerwy i na nowo). Polozna mowila ze w upal zwlaszcza tak moze byc no i to ze On taki maly i chce "nadgonic" wszystko.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2017, 22:44

    ayka lubi tę wiadomość

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa, no moja ma różnie, nieraz ją muszę budzić aż mi jej szkoda, ale wiem że muszę

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam mowiono aby wlasnie nawet wybudzac dziecko aby nie dopuszczac do duzego glodu bo u hipotrofikow lubi spadac glukoza. Zatem choc szkoda budzic maluszka to czasem nawrt trzeba. Mysle ze z czasem Twoja coreczka sama bedzie sie budzic jak juz troszeczke podrosnie.

    ayka, Ania-nowa lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, ja też miałam podobne zalecenia, co Ty i Inessa. Wiadomo, musiałam karmić Córeczkę na żądanie, ale i maksymalnie co 2,5 godziny, w nocy do 3 godzin. Mała raczej wybudzała się sama, ale wiele razy karmiłam ją na śpiocha :-) Po prostu spała, a ja jej wsuwałam w dzioba pierś lub smoczek butelki. Jadła w półśnie :-) Ja karmiłam Córkę metodą mieszaną, pierś, butelka z odciągniętym moim pokarmem plus co któreś karmienie mieszanka.

    Witaj Ladybird, nie pomogę z lekiem, nie miałam go zaleconego niestety, a może by on wspomógł moją Córeczkę...

    Inessa Kochana, jak dobrze Cię tu widzieć!!

    inessa lubi tę wiadomość

  • Ladybird:) Autorytet
    Postów: 967 209

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 00:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    Hej Kochane b.dawno mnie tu nie bylo ale pamietam o Was i wspieram calym sercem ❤❤❤ Ania-nowa ja mialam podobne zalecenia do nanu ale na poczatku mielismy zalecone mleko dla wczesniakow juz gotowe w butelkach malych kupowalismy. Oprocz tego karmilam piersia na zadanie. Ladybird ja mialam zalecony Medargin choc troche pozniej zaczelam brac i w miare ladnie pomogl bo synek mimo pod koniec zatrzymania wagi i nie tylko dobil do 2 kg. Pozdrawiam Was cieplo ❤❤❤
    A od którego tyg brałaś i ile ?
    Wiadomo co było przyczyna ?
    Ja nie mam do dzis pojęcia co we wcześniejszej ciazy było. W tej szło pięknie az tu spadek. Przepływu norma , łożysko 2 st. Jeśli by został na tym centylu to powinien te 3 kg około mieć w 40 tyg.
    Boje sie strasznie tak małego dziecka

    nzjddqk3wbhzbfw7.png

    74706vgcl13ff8i6.png
‹‹ 35 36 37 38 39 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ