X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 23 maja 2017, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    andzul wrote:
    Kochane, Hania od poniedziałku 15.05. jest już po drugiej stronie brzucha. Poród szybki i łatwy, trwał może 2h, parcie 10 minut. Przez kilka chwil po porodzie byliśmy w raju. Dostałam Ją na pierś, potem ważenie - 2470g i 47 cm. Nie wiedzieliśmy, że za moment trafimy do piekła. Główka 29 cm, klatka 30 cm. I od razu na podstawie wyglądu stwierdzone maloglowie :( Hania jest wyjątkowa, nie wygląda jak inne noworodki. Jest piękna, ale będzie miała trudne życie. Nam świat się zawalił. Szpital postawiony na nogi, ciągle ktoś przychodzi Ją badać i oglądać. Sam rozmiar główki dawalby szanse,gdyby nie to,że ona naprawdę odbiega wyglądem znacznie od innych dzieci. W ciąży wszyscy wiedzieliśmy, że główka mała, ale my pocieszalismy się, że może po prostu będzie podluzna. Zresztą wszystkie wymiary były bardzo długo małe na usg...
    Kochane, nie pocieszajcie. Wiem,że dobrze już nie będzie.

    Andziul - czy Ty rodziłaś w Pl? U mojej córki też postawili taką diagnozę głowa 30,5 cm klatka 31. Po roku lekarze odstąpili od diagnozy. Napisałaś, że Hania nie wygląda jak inne noworodki czym się różni?
    Córka miała robione badania na cytomegalie, toksoplazmoze, różyczkę, badania genetyczne, metaboliczne, larygnologiczne itd.
    Gdybyś chciała porozmawiać na priv daj znać wymienimy się mailami.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2017, 17:59

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 24 maja 2017, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dzisiaj Lenka miała robione usg główki i brzuszka, wszystko na szczęście jest dobrze:) Za 2 miesiące jeszcze do kontroli.

    ayka lubi tę wiadomość

  • andzul Przyjaciółka
    Postów: 61 34

    Wysłany: 24 maja 2017, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sidney, tak rodziłam w Waw. Chętnie się wymienię mailami, choć u mojej Córeczki kształt główki bezsprzecznie wskazuje na małogłowie :( Da się tu wysłać jakąś wiadomość prywatną na forum czy muszę podać maila w poście?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2017, 01:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzul, wejdź w swoje wiadomości i zaakceptuj zaproszenia, Sidney pewnie wysłała Ci zaproszenie do Przyjaciółek, podobnie jak ja jakiś czas temu. Wtedy będziesz mogła się z nią wymienić mailami poza forum. Nie podawaj maila w poście. Przytulam Cię mocno!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2017, 01:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, cudownie! Zdrówka dla Was, niech Bączek się pięknie rozwija i szybko nadgania rówieśników.

    Ania-nowa lubi tę wiadomość

  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 25 maja 2017, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    andzul wrote:
    Sidney, tak rodziłam w Waw. Chętnie się wymienię mailami, choć u mojej Córeczki kształt główki bezsprzecznie wskazuje na małogłowie :( Da się tu wysłać jakąś wiadomość prywatną na forum czy muszę podać maila w poście?

    Wysłałam Ci zaproszenie. Jesteście jeszcze w szpitalu czy juz w domu?

  • andzul Przyjaciółka
    Postów: 61 34

    Wysłany: 25 maja 2017, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sidney, jesteśmy w domu od wtorku. Podałam Ci mój mail w wiadomości.

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 25 maja 2017, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze normalnie nie ogarniam tych lekarzy:(Byliśmy z wynikami u pediatry i stwierdziła że coś jej w tym usg się nie podoba. I cały czas mówi, że mała za mało przybiera i straszy że będzie musiała iść do szpitala!!!

  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 25 maja 2017, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania-nowa wrote:
    Kurcze normalnie nie ogarniam tych lekarzy:(Byliśmy z wynikami u pediatry i stwierdziła że coś jej w tym usg się nie podoba. I cały czas mówi, że mała za mało przybiera i straszy że będzie musiała iść do szpitala!!!

    Co się pediatrze nie podoba? Skoro badanie wyszło w porządku. Dlaczego będzie musiała iść do szpitala?

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 25 maja 2017, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sidney wrote:
    Co się pediatrze nie podoba? Skoro badanie wyszło w porządku. Dlaczego będzie musiała iść do szpitala?
    Wynik się nie podoba. A do szpitala, że za mało mała przybiera na wadze :(

  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 26 maja 2017, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania-nowa wrote:
    Kurcze normalnie nie ogarniam tych lekarzy:(Byliśmy z wynikami u pediatry i stwierdziła że coś jej w tym usg się nie podoba. I cały czas mówi, że mała za mało przybiera i straszy że będzie musiała iść do szpitala!!!

    Jakie są przyrosty? Jak często córka jest ważona?

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 26 maja 2017, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nanu wrote:
    Jakie są przyrosty? Jak często córka jest ważona?
    W pierwszy tydzień po wyjściu ze szpitala tylko 50g, kolejny ponad 100. Wazona jest co tydzień

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2017, 11:10

  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 26 maja 2017, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania-nowa wrote:
    W pierwszy tydzień po wyjściu ze szpitala tylko 50g, kolejny ponad 100. Wazona jest co tydzień

    Czy córka jest na kp? Przyrosty może niewielkie, ale nie jest tak źle. Szpital to najgorsze z możliwych rozwiązań. Napisałaś, że usg wyszło dobre, ale lekarzowi nie podoba się wynik? To nie rozumiem dobre usg, ale wynik się nie podoba? co konkretnie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2017, 12:27

  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 26 maja 2017, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ważenie co tydzień jest bez sensu. Najlepiej jest ważyć raz na MIESIĄC. Wtedy można miarodajnie określić jaki jest przyrost.
    Jeżeli kp to karm wyłącznie piersią. Jeżeli córka ładnie je, sika, robi kupki itp i widać, że głodna nie jest to wrzuć na luz.
    Wiem, że łatwo powiedzieć ale jestem matką dwóch hipciów, więc bardzo dobrze wiem jak jest z tą presją wagi.

    I tak na przyszłość: nie daj sobie wmówić, że masz tuczyć dziecko! Nigdy przenigdy nie przechodź na rzeczy typu sinlac, bo to tak jakbyś chciała sprawić aby dziecko zyskało kilogramy poprzez dawanie mu czekolady czy innych batonów. U hipciów WZROST jest ważniejszy od wagi.

    Ania-nowa, ayka lubią tę wiadomość

  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 26 maja 2017, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nanu masz całkowitą rację. W szpitalu będą Ci jedynie dziecko kłóć robić badania. Nic z nich nie wyjdzie i odeślą do domu. A dla Was to będą 3 dni w warunkach szpitalnych często z chorymi dziećmi. Jeszcze coś Wam się niepotrzebnie przypląta.

    Ania-nowa lubi tę wiadomość

  • MamaFilipka Autorytet
    Postów: 310 151

    Wysłany: 27 maja 2017, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas lepsza sytuacja,mala jest tylko na cycu i po 3 tyg dorobila sobie 900g czyli wazy teraz 3200.wczoraj mialam termin porodu..:) glowa urosla poltorej cm w obwodzie,klata tez.jest ewidentnie dluzsza, ubranka zaczynaja sie ladnie opinac.
    Minus taki,ze ciagle je,w nocy co godzine cyc jestem zombie...

    ayka, Ania-nowa lubią tę wiadomość

    letrox 50,polocard, 2x dupek, 2x lut.100mg, clexane 40mg.
    Aniołek 6tc 02.2016
    Aniołek 5tc 04.2016
    34bwol2a1ibcpjtc.png
    k0kdtrd8ds6vv75x.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2017, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, dzieci na piersi przybierają mniej niż na mieszankach, więc spokojnie. Poza tym ważenie co tydzień jest bez sensu, tak jak piszą Dziewczyny wyżej. Identycznie jest z pomiarami w ciąży, robiąc je co tydzień nie widać czasem wzrostu takiego Hipcia. Staraj się ważyć Córeczkę co miesiąc, jeśli pediatra się upiera na częściej, to co 2 tygodnie, ale co tydzień to jest zbyt często. Hipcie nie przybierają tak szybko. Ja też już mam dosyć presji wagi nałożonej na moją Córkę. Ona ma prawie 20 miesięcy, a waży 8900 g. Od ponad miesiąca jej waga stoi w miejscu. Nie wygląda na zabiedzoną, badania krwi są w normie, ładnie je, ale nie tyje. Inna sprawa, że jest bardzo ruchliwa, a nie bardzo chce jeść mięsa, ale je dużo kasz, warzyw, owoców itd. Daję jej zdrowe rzeczy. Nie zamierzam jej skarmiać śmieciowym żarciem tylko po to, by wagowo zadowoliła lekarzy. Z drugiej strony dobrze, że lekarka jest czujna, to jej praca. Może lepiej sprawdzić czy na pewno wszystko jest dobrze?

    Ania-nowa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2017, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamoFilipka, no pięknie goni ta Twoja Córcia! Żarłoczek jeden :-) Mi lekarz mówił, że niektóre hipcie do 6 tygodni jedzą tak dużo, by dorównać wagowo do swoich "normalnych" rówieśników. Twoja Córeczka nadrabia to, czego nie mogła zrobić w brzuchu :-) Niech się pięknie rozwija. Uściskaj ją od nas i łap chwile na swój odpoczynek.

    A mój 8-mio tygodniowy Żarłok waży już ponad 5 kg :-D

    Ania-nowa, MamaFilipka lubią tę wiadomość

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 27 maja 2017, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamo Filipka, no super, chciałabym żeby moja tak ładnie przybierala.. Dziękuję Wam dziewczyny za słowa otuchy i wsparcia, dużo to dla mnie znaczy.

    ayka lubi tę wiadomość

  • MamaFilipka Autorytet
    Postów: 310 151

    Wysłany: 27 maja 2017, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania-nowa może się jeszcze rozkula! A nie myślisz dawać jej od czasu do czasu jakiejś faszerującej mieszanki? Wiem, że są specjalne, żeby takie zdrowo utuczyć.Może lekarka się wypowie?
    Ayka, ja to wiem, też to słyszalam, podobno ja żarłam bite 5 miesięcy aż wreszcie się uspokoiłam...a ja to byłam hipcio dopiero..
    Ja mam piersi już jak obrane obieraczką do ziemniaków, ale co zrobić, młoda ciągnie równo, już jej wczoraj dałam w nocy mm, żeby pospała dłużej, ale i tak po półtorej godziny pobuda i matka wyciągaj sprzęt...
    Całuski dla Was wszystkich

    ayka lubi tę wiadomość

    letrox 50,polocard, 2x dupek, 2x lut.100mg, clexane 40mg.
    Aniołek 6tc 02.2016
    Aniołek 5tc 04.2016
    34bwol2a1ibcpjtc.png
    k0kdtrd8ds6vv75x.png
‹‹ 34 35 36 37 38 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ