X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • Natiii203 Znajoma
    Postów: 17 7

    Wysłany: 17 maja 2017, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaFilipka, mamy nadzieję że jeszcze przybierze do czasu porodu. Ja miałam dawkę sterydów 5 i 6 maja byłam też na obserwacji przez 24h w szpitalu i robili ktg kilka razy bo był problem ale mimo wszystko wypuścili do domu i kazali obserwować ruchy. Tutaj mają dziwny system, ja przez całą ciąże co kontrola to inny lekarz i każdy mówi co innego. Muszę czekać do przyszłego tygodnia i zobaczyć co wtedy lekarz powie. mam przestać brać zastrzyki clexane w przyszłym tygodniu i trochę się boję że coś będzie znowu nie tak

  • MamaFilipka Autorytet
    Postów: 310 151

    Wysłany: 17 maja 2017, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natiii,jesli kaza odstawic zastrzyki to ja bym to skonsultowala. Moja lekarka mi pod zadnym pozorem zabronila odstawiac,one maja spory wplyw na jakosc przeplywow.ja odstawilam dobe przed operacja i zyje:) bo mialam obawy,czy sie na stole nie rozleje po tych acardach i clexanach...

    letrox 50,polocard, 2x dupek, 2x lut.100mg, clexane 40mg.
    Aniołek 6tc 02.2016
    Aniołek 5tc 04.2016
    34bwol2a1ibcpjtc.png
    k0kdtrd8ds6vv75x.png
  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 17 maja 2017, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sidney po 34 tyg już nie miałam usg

  • Natiii203 Znajoma
    Postów: 17 7

    Wysłany: 17 maja 2017, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaFilipka, ja też pytałam już lekarza czy napewno nie ma obaw do odstawienia tych zastrzyk i powiedział mi że nie dlatego że nie ma dowodu że to one pomogły przy tej ciąży. Jak był obaw wcześniejszego porodu to jeden lekarz powiedział że wystarczy 48h wcześniej je odstawić a teraz jak pytałam innego to wciąż kazał odstawić na 4 tygodnie przed porodem. I mam bardzo duże obawy że coś będzie nie tak.

  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 17 maja 2017, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania-nowa wrote:
    Sidney po 34 tyg już nie miałam usg

    To dlatego. Gdyby lekarz monitorował dziecko jeszcze co 2 tyg do chwili porodu to by już w 36 tyg widział, że dziecko nie rośnie. Tak, że w tym przypadku nie można mieć do nikogo żalu.

    ayka lubi tę wiadomość

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 17 maja 2017, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sidney wrote:
    To dlatego. Gdyby lekarz monitorował dziecko jeszcze co 2 tyg do chwili porodu to by już w 36 tyg widział, że dziecko nie rośnie. Tak, że w tym przypadku nie można mieć do nikogo żalu.
    Czyli po prostu miałam pecha?:(

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 17 maja 2017, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tego że mam 2 macice też nie można było wykryć?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2017, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania-nowa wrote:
    Ayka dziękuję. A powiedz jak Twoja córka przybierala na wadze? Moja po tygodniu od wyjścia ze szpitala ma tylko 50g więcej.. dzisiaj idziemy do lekarza
    Aniu, Córeczka urodziła się z wagą 2280 g. W 5-tej dobie po porodzie straciła 2% swojej wagi urodzeniowej i dopiero zaczęła powoli przybierać. Po 2 tygodniach ważyła 2590 g, czyli 310 g więcej, po 4 miesiącach ważyła 4580 g, czyli prawidłowo podwoiła swoją wagę urodzeniową. Córka idzie swoim 10-tym centylem, ale czasem spada na 3-ci, a czasem jest powyżej 10-tego. Córkę na początku karmiłam systemem mieszanym, piersią i dodatkowo mieszanką. Po kilku tygodniach musiałam przejść jedynie na mleko zastępcze ze względu na jej skazę białkową i AZS. Jak wizyta u lekarza?
    Aniu, ja miałam stos USG po 34-tym tygodniu, i w szpitalu i prywatnie, i nikt oprócz jednego lekarza nie widział problemu hipotrofii, nawet gdy o to pytałam wprost. Na 2 dni przed porodem lekarka ze szpitala wmawiała mi, że Córka waży powyżej 3 kg! Nie miałaś zatem pecha. Niektórzy lekarze chyba po prostu robią USG na odwal i nie przywiązują wagi do pomiarów. Albo guzik się znają na swojej robocie ;-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2017, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natiii203, gdzie mieszkasz? Bo brzmi jak wyspy... Może warto odstawienie Clexane skonsultować z dobrym, polskim lekarzem?

    MamaFilipka lubi tę wiadomość

  • Natiii203 Znajoma
    Postów: 17 7

    Wysłany: 18 maja 2017, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ayka, zgadza sie wyspy. Wczoraj poszłam do położnej bo od kad dostałam sterydy mam częste i mocne bóle brzucha i podbrzusza. Spytałam ja także o te zastrzyki i powiedziała że jak za tydzień będę u lekarza mam go przycisnac i zapytać jaki jest plan monitorowania ciąży jeśli każą mi odstawić zastrzyki tak wcześnie. Bo nie powinni mnie zostawić bed nadzoru tylko że ja o to pytałam już kilka razy i nikt nic nie wie a jak powie to mówi że nie ma dowodu że te zastrzyki wogole pomogły przy tej ciąży więc nie ma żadnych zastrzeżeń żeby przestać je brać. Tak to jest jak za biurkami siedzą studenci którzy się dopiero ucza a nie lekarze. Polskiego lekarza też szukałam ale nie ma nikogo w pobliżu. Zobaczymy co powiedzą za tydzień

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 18 maja 2017, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U lekarza w miarę dobrze. Dostaliśmy skierowanie na usg głowy, brzuszka i bioderek i dodatkowo do neurologa, bo lekarka stwierdziła że mała nie ma odruchu moro. Mam karmić na żądanie i we wtorek idziemy do kontroli wagi

    ayka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2017, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natiii203 wrote:
    Ayka, zgadza sie wyspy. Wczoraj poszłam do położnej bo od kad dostałam sterydy mam częste i mocne bóle brzucha i podbrzusza. Spytałam ja także o te zastrzyki i powiedziała że jak za tydzień będę u lekarza mam go przycisnac i zapytać jaki jest plan monitorowania ciąży jeśli każą mi odstawić zastrzyki tak wcześnie. Bo nie powinni mnie zostawić bed nadzoru tylko że ja o to pytałam już kilka razy i nikt nic nie wie a jak powie to mówi że nie ma dowodu że te zastrzyki wogole pomogły przy tej ciąży więc nie ma żadnych zastrzeżeń żeby przestać je brać. Tak to jest jak za biurkami siedzą studenci którzy się dopiero ucza a nie lekarze. Polskiego lekarza też szukałam ale nie ma nikogo w pobliżu. Zobaczymy co powiedzą za tydzień
    Natiii, spróbuj poszukać lekarza nawet dalej, jesteś z Anglii czy Irlandii? Jeśli z Irlandii to mogę dać Ci namiar na sprawdzoną osobę. Ja z mojego końca świata dojeżdżałam do lekarza 4 godziny w jedną stronę. Warto, bo to chodzi o zdrowie Twoje i Dziecka. Daj znać co powiedzą za tydzień, ale może w międzyczasie uda Ci się to skonsultować z Polakiem ;-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2017, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania-nowa wrote:
    U lekarza w miarę dobrze. Dostaliśmy skierowanie na usg głowy, brzuszka i bioderek i dodatkowo do neurologa, bo lekarka stwierdziła że mała nie ma odruchu moro. Mam karmić na żądanie i we wtorek idziemy do kontroli wagi
    Trzymam mocno kciuki, by wszystkie badania wyszły dobrze i by Mała zaczęła pięknie przybierać!

    Ania-nowa lubi tę wiadomość

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 18 maja 2017, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ayka wrote:
    Trzymam mocno kciuki, by wszystkie badania wyszły dobrze i by Mała zaczęła pięknie przybierać!
    Dziękuję:)

    ayka lubi tę wiadomość

  • MamaFilipka Autorytet
    Postów: 310 151

    Wysłany: 19 maja 2017, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzul, koniec tygodnia! Jak pomiary??;)

    letrox 50,polocard, 2x dupek, 2x lut.100mg, clexane 40mg.
    Aniołek 6tc 02.2016
    Aniołek 5tc 04.2016
    34bwol2a1ibcpjtc.png
    k0kdtrd8ds6vv75x.png
  • andzul Przyjaciółka
    Postów: 61 34

    Wysłany: 19 maja 2017, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, Hania od poniedziałku 15.05. jest już po drugiej stronie brzucha. Poród szybki i łatwy, trwał może 2h, parcie 10 minut. Przez kilka chwil po porodzie byliśmy w raju. Dostałam Ją na pierś, potem ważenie - 2470g i 47 cm. Nie wiedzieliśmy, że za moment trafimy do piekła. Główka 29 cm, klatka 30 cm. I od razu na podstawie wyglądu stwierdzone maloglowie :( Hania jest wyjątkowa, nie wygląda jak inne noworodki. Jest piękna, ale będzie miała trudne życie. Nam świat się zawalił. Szpital postawiony na nogi, ciągle ktoś przychodzi Ją badać i oglądać. Sam rozmiar główki dawalby szanse,gdyby nie to,że ona naprawdę odbiega wyglądem znacznie od innych dzieci. W ciąży wszyscy wiedzieliśmy, że główka mała, ale my pocieszalismy się, że może po prostu będzie podluzna. Zresztą wszystkie wymiary były bardzo długo małe na usg...
    Kochane, nie pocieszajcie. Wiem,że dobrze już nie będzie.

  • MamaFilipka Autorytet
    Postów: 310 151

    Wysłany: 19 maja 2017, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzul mam Cię ciepło w myślach. Ważne,że masz córeczkę ze sobą. Cała reszta przyjdzie z czasem.Wierzę,że to co się stało będzie już końcem tragicznych wydarzeń. Trzymajcie się ciepło i rośnijcie w siłę, bo wyjątkowa Hania potrzebuje wyjątkowych rodziców. Całuję mocno.

    ayka lubi tę wiadomość

    letrox 50,polocard, 2x dupek, 2x lut.100mg, clexane 40mg.
    Aniołek 6tc 02.2016
    Aniołek 5tc 04.2016
    34bwol2a1ibcpjtc.png
    k0kdtrd8ds6vv75x.png
  • brazbol Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 19 maja 2017, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzul, cały czas o Was myślę.
    Czy to już 100% diagnoza? Czy lekarze są pewni?
    Ściskam Ciebie z całych sił.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2017, 03:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzul, mam Was w myślach i sercu. Przytulam mocno Ciebie i malutką Hanię (prześliczne imię dla wyjątkowej dziewczynki!). Wierzę, że Córeczka jeszcze nie raz Was i lekarzy pozytywnie zaskoczy. Życzę dużo zdrowia, siły i wiary.

  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 20 maja 2017, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzul, przesyłam ciepłe myśli. Dużo sił i wytrwałości dla Was!

‹‹ 33 34 35 36 37 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ