X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • brazbol Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzul, trzymam kciuki za nowe lepsze pomiary. Zawsze jak sie czymś martwię (tak jak teraz) to staram się wyobrazić siebie za rok oczywiście z tym szczęśliwym zakończeniem historii, którą się martwię. Pomyśl, że za rok będziesz tulić prawie rocznego bobasa i śmiać się z tego, że tak się martwiłaś rok wcześniej :) Przytulam :)

    ayka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 02:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzul, kciuki mocno zaciśnięte za kolejne pomiary. Robienie pomiarów co tydzień jest nieco bez sensu, rzadko kiedy widać jakąś zmianę. Trzymajmy się zatem pomiarów co 2 tygodnie, bo są bardziej miarodajne. Ja też nadal uważam, że mierzenie USG na różnym sprzęcie i przez różnych lekarzy jest pomysłem z d... U mojego Synka jeden lekarz podał 1700 g, a po paru dniach w szpitalu inny podał 1600 g, gdzie spodziewałam się przyrostu, a nie spadku. Czekajmy więc na kolejne pomiary. Przytulam mocno!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2017, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnych, radosnych i rodzinnych Świąt!

  • Ulfenstein Autorytet
    Postów: 2055 1820

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carolina wrote:
    Mama Filipka dla mnie to kwestia kto mierzy bo dziwne, ze z 5 centyla w tydzien wskoczył na 55 i prawie 500g przybrał

    Tak jak piszesz do du** te mierzenia

    Ja po pierwszym niepokojącym usg poszłam do ginekologa koleżanki. Podobno super specjalista, Pracuje w szpitalu o największym obłożeniu w Warszawie.
    Poszłam w urodziny. Prezent sobie zrobić ze z młodym wszystko w porządku.
    Zaczął go mierzyć i widzę, se pomiary wskazują na te kilka-kilkanaście dni do tylu. A lekarz co na to?
    Zerknął, który to tydzień i zaczął naciągać te kołeczka. Wyszedł mu sam srodeczek. 50 centyl.
    Cóż. Chociaż zdjęcia 3D mam z tego usg :/

    Edit: od tamtego usg trzymałam sie jednego lekarza, w jednym centrum medycznym. Sam sugerował ze w innym medicoverze może sie trafić gabinet z innym sprzętem i już słabo będzie.

    A ostatnie usg w 37+3 było już przy przyjęciu do szpitala (szpital bo wyszło malowodzie). 2450. Po 3 dniach, już poza brzuchem 2400.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2017, 16:07

    ayka lubi tę wiadomość

    k0kd3e5emmavzxbk.png
    37+6 - 10/10, 2400g, 51cm.
    20+4 - 400g, 24+4 - 710g, 28+4 - 1050g, 32+5 - 1750g, 35+3 - 2220g, 37+3 - 2450g
  • MamaFilipka Autorytet
    Postów: 310 151

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulfenstein wrote:


    A ostatnie usg w 37+3 było już przy przyjęciu do szpitala (szpital bo wyszło malowodzie). 2450. Po 3 dniach, już poza brzuchem 2400.
    Ach, to na jak ich magiczne możliwości pomiaru i tak ładnie trafiona waga..
    Ja idę w poniedziałek, jakiś jasny szlag mnie trafi jak pani doktor minimalistka wyliczy mi dziecko na 1900...

    letrox 50,polocard, 2x dupek, 2x lut.100mg, clexane 40mg.
    Aniołek 6tc 02.2016
    Aniołek 5tc 04.2016
    34bwol2a1ibcpjtc.png
    k0kdtrd8ds6vv75x.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamoFilipka, mocno trzymam kciuki za poniedziałkowe badanie. Wierzę, że w Święta pięknie podtuczyłaś Bączka i będzie ponad 2 kg :-)

    Andzul, jak pomiary Córeczki?

    Dziewczyny, czy któraś z Was nie chce malusich ubranek? Kupiłam dla Synka 2 czy 3 komplety z Mothercare na wagę do 2,5 kg (kolory neutralne, body delikatne niebieskie), a on ani razu tego nie założył, bo urodził się większy. Chętnie komuś oddam, kwestia zapłacenia jedynie za przesyłkę. Jeśli któraś z Was chce przyjąć to odezwijcie się na priv.

  • MamaFilipka Autorytet
    Postów: 310 151

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzul, czekamy na wieści:*

    ayka lubi tę wiadomość

    letrox 50,polocard, 2x dupek, 2x lut.100mg, clexane 40mg.
    Aniołek 6tc 02.2016
    Aniołek 5tc 04.2016
    34bwol2a1ibcpjtc.png
    k0kdtrd8ds6vv75x.png
  • brazbol Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! a ja mam jakiś nastrojowy zjazd od wczoraj. Nic się nie stało, wizytę mam dopiero za 2 tyg, ale cały czas myślę o tym, że mój malutki taki malutki...wyciągnęłam usg i ich opisy z poprzednich ciąż i chłopcy na tym etapie byli zdecydowanie więksi. Nie wiem co się dzieje z tym maluchem, ale nachodzą mnie myśli, że z nim musi być coś nie tak skoro nie chce rosnąć. Może jest chory...nie mogę się pozbierać od wczoraj...

  • MamaFilipka Autorytet
    Postów: 310 151

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brazbol, a który ty masz tydzień i ile waży?
    Nie wyciągaj usg, ja też wyciągam i tylko wątpliwości mnie napadają..
    Czemu zaraz ma być chore? Na świecie musi być różnorodność;) Pamiętaj, że życie się na płodowym nie kończy, jest potem czas i miejsce, żeby nadrobił, wyrósł i był jak reszta rówieśników;)

    ayka lubi tę wiadomość

    letrox 50,polocard, 2x dupek, 2x lut.100mg, clexane 40mg.
    Aniołek 6tc 02.2016
    Aniołek 5tc 04.2016
    34bwol2a1ibcpjtc.png
    k0kdtrd8ds6vv75x.png
  • brazbol Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki MamoFilipka...
    Ostatnie usg miałam 2 tyg. temu, przełom 25/26 tc, 680g....maluszek...następne usg 4 maja.
    Najchętniej zasnęłabym i obudziła się za kilka m-cy...

  • MamaFilipka Autorytet
    Postów: 310 151

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brazbol, moja w 25 wazyła 550, a w 27+4 ledwo 850...Także jedziemy na jednym wózku.Byle było przy porodzie 2,5! (ja mam niestety skrócony czas, bo mam cc planowaną,więc dwa tygodnie porostu mi odpadają;/)

    letrox 50,polocard, 2x dupek, 2x lut.100mg, clexane 40mg.
    Aniołek 6tc 02.2016
    Aniołek 5tc 04.2016
    34bwol2a1ibcpjtc.png
    k0kdtrd8ds6vv75x.png
  • brazbol Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie podobna waga :) a ile teraz wg lekarzy waży Twoje dziecko?
    Dlaczego masz planowaną cc? Czy to ma związek z wagą? Rozumiem, że chcą zrobić cc w 38tc?

  • andzul Przyjaciółka
    Postów: 61 34

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, po dzisiejszym usg: 33tc6dni przepływy dobre, płyn jeszcze jest, waga 1515g. Pozytyw taki, że jeszcze jednak rośnie. Choć lekarka zdziwiona, że jest 150g więcej niż tydzień temu i uczula że może dziś za dużo wyszło..
    Jeśli przepływy będą cały czas dobre i jakikolwiek przyrost będzie, to rozwiązanie po 37tc. Nie liczę już na 2kg :(, ale moze chociaz uda się uniknąć wczesniactwa.

    MamoFilipka trzymam kciuki za Ciebie w poniedziałek. Macie jeszcze szansę na naprawdę dobrą wagę.

    Brazbol - rodzi się naprawdę dużo zdrowych, małych dzieci. Choroby związane ze słabym wzrostem płodu to raczej te, które wykrywa się na usg. Jeśli na polowkowym nic nie wyszło, to nie zamartwiaj się! Trzeba po prostu częściej kontrolować i sprawdzać przepływy. Ja też nie mogę się pogodzić z tym, że pierwsza ciąża książkowa, Synek był określany na usg jako "idealny dzidziuś" i jak słyszę teraz tekst o wadze Corci "zerowy centyl" to aż mnie ściska, że ta Bidulka ma od razu pod górkę... Życzę, żeby Dzidziuś rósł, a Tobie spokoju ducha i tego, żeby czas szybko mijał!




  • andzul Przyjaciółka
    Postów: 61 34

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ayka, dzięki za propozycję ciuszków. Ja już zakupiłam kilka kompletów, rozmiar 46 i aż płakałam jak je kupowałam :( Mamy trochę małych ciuszków po Synku, więc dzięki :* Ale doceniam. Mam nadzieję, że ja też będę mogła szybko pozbyć się tych najmniejszych i że nie zdążymy ich zniszczyć...

    ayka lubi tę wiadomość

  • MamaFilipka Autorytet
    Postów: 310 151

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brazbol, 32+4 miala zawrotna wage 1600,teraz ide 35+4,zobaczymy... druga cc bedzie,ponieważ mam dystocję szyjki macicy i cuda się raczej nie staną,na nią nic nie działa,nie skraca się wystarczająco i koniec.
    Andzul,dobre i takie wieści,masz jeszcze wbrew pozorom duzo czasu, 4 tygodnie i mozliwe,ze dobije do 2 kg!
    Caluje!

    letrox 50,polocard, 2x dupek, 2x lut.100mg, clexane 40mg.
    Aniołek 6tc 02.2016
    Aniołek 5tc 04.2016
    34bwol2a1ibcpjtc.png
    k0kdtrd8ds6vv75x.png
  • brazbol Przyjaciółka
    Postów: 82 52

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzul, suuuper! Oby tak dalej szło, 150g/tydzień! 2 kg wydaje się bardzo realne :) Trzymam kciuki :)
    Mamo Filipka - będę śledzić Wasze wyniki, bo całkiem prawdopodobne, że będę szła tym samym torem :)

    ayka lubi tę wiadomość

  • andzul Przyjaciółka
    Postów: 61 34

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brazbol, nie do końca super. Dwa tygodnie temu było 1360, tydzień temu to samo i wczoraj te 1515. Czyli 150 w dwa tygodnie :( Do tego lekarka od wczoraj powtarza, że chyba przeszacowala,bo spojrzała na usg z zeszłego tygodnia i chyba Jej się lampka zapaliła, że 150 w tydzień to niemożliwe
    Ale już nie słucha mojego tłumaczenia, że dwa tygodnie temu też było to 1360. Zwariuję tu :(

  • MamaFilipka Autorytet
    Postów: 310 151

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szkoda, że nie myśli " nic w tydzień nie przytyła? Chyba niedoszacowałam..." bo dopiero gadała, że po tygodniu margines błędu jest olbrzymi...Ech, Andzul... Komedia i nieprawdopodobne to wszystko! A znasz wymiary hc/ac/fl? To ci porównam może z moimi wynikami?

    ayka lubi tę wiadomość

    letrox 50,polocard, 2x dupek, 2x lut.100mg, clexane 40mg.
    Aniołek 6tc 02.2016
    Aniołek 5tc 04.2016
    34bwol2a1ibcpjtc.png
    k0kdtrd8ds6vv75x.png
  • andzul Przyjaciółka
    Postów: 61 34

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamo Filipka, dzięki :* Nie mam tych wymiarów, ale na usg na bieżąco widziałam, że coś się ruszyło. Nie chcę już porównywać, bo i tak wszystko okaże się po porodzie. W sumie to my musimy się teraz cieszyć z każdego dnia w dwupaku, bo dzień przed usg już była rozmowa z lekarzem, że będą szacowac, co jest większym zagrożeniem - utrzymywanie czy rozwiązanie ciąży na dniach. Doktor od usg podczas badania była w ogóle super, pocieszala mnie,czestowala piciem, przepraszala 3 razy, że długo czekałam itd. I Oni tu wszyscy, mam wrażenie, nieświadomie czasem gadają głupoty, taka burza mózgów, tylko, że przy pacjentkach... Może jak się pracuje na patologii w szpitalu, gdzie są same skrajnie trudne przypadki, to "taka tam" hipotrofia nie jest dla Nich niczym przerażającym. Ale są tu też tacy,co wykazują się mega empatią. Więc tak pół na pół z tymi lekarzami... ;)

    ayka lubi tę wiadomość

  • MamaFilipka Autorytet
    Postów: 310 151

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    andzul wrote:
    ,czestowala piciem, przepraszala 3 razy, że długo czekałam itd.
    Dała chociaż łyka gorzoły? Lepiej byś spała i humor zaraz lepszy...a jak na przepływy służy! :)
    Ale tak poważnie, to jedyne co udręcza, to to czekanie, jak ją wyjmą to wszystko będzie jasne. Do tego czasu, byle nie oszaleć!
    całuski!

    ayka lubi tę wiadomość

    letrox 50,polocard, 2x dupek, 2x lut.100mg, clexane 40mg.
    Aniołek 6tc 02.2016
    Aniołek 5tc 04.2016
    34bwol2a1ibcpjtc.png
    k0kdtrd8ds6vv75x.png
‹‹ 28 29 30 31 32 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ