X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hemoroidy
Odpowiedz

Hemoroidy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Wredotka Autorytet
    Postów: 698 697

    Wysłany: 8 września 2015, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Mamusie! :)

    Problem może i nieco wstydliwy, ale stwierdziłam, że zapytam bardziej doświadczonych.

    Jak to jest z hemoroidami w trakcie i po porodzie? Miałyście z nimi duże problemy? Jestem w 8 miesiącu, nie bolą, nie krwawią, ale są i ta obecność bardzo mnie denerwuje :P

    Wiem, że w ciąży nie wykonuje się żadnych zabiegów w celu ich usunięcia, zostają jedynie czopki i maści.

    Będę wdzięczna za podzielenie się doświadczeniem ;)

    0d1y0dw4yn6q5nuq.pngmhsv9vvjs7exhbly.png
    lprkg7rfsh1vaeeq.png
  • Ryba1985 Koleżanka
    Postów: 95 12

    Wysłany: 4 listopada 2016, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam ten sam problem. Stosuję maść dla kobiet w ciąży Neo Fitoroid - to jedyne co można zrobić. Dolegliwość okropna :(

    85999n73ze96h91v.png
  • Izieth Autorytet
    Postów: 925 763

    Wysłany: 4 listopada 2016, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to samo, ja mam Posterisan H przepisany przez ginekolog, dodatkowo czasami moczę tyłek w wywarze z kory dębu. Też mnie wkurza, że w ogóle są, ale już tyle wytrzymałam, to dam radę do porodu :)
    Tylko zastanawia mnie, czy znikną po porodzie, czy konieczna będzie wizyta u specjalisty?

    zem3anlif9kas3et.png
    zem3df9h3sl7c67r.png
    Mój aniołek Lenka [*] 13.08.2015 (13tc)
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 7 listopada 2016, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mialam w poprzedniej ciazy, uzywalam ProctoGlivenol. Po porodzie znikly. Teraz znowu jestem w ciazy i znowu sa. Ponownie licze, ze znikna jak urodze ;-)

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2016, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy hemoroidy pojawiają się w wyniku zaparć?
    Dotąd nie znałam tematu zaparć, od jakichś dwóch tygodni dwa razy mi się przytrafiła dłuższa przerwa (kilkudniowa) w wypróżnieniach, co dla mnie jest niespotykane i okazało się bolesne. Hemoroidy też nigdy mi nie dokuczały, nawet w pierwszej ciąży.
    Postanowiłam działać, oprócz jedzenia jabłek, ciemnego pieczywa, makaronu, surówek (kiszona kapusta!), zaczęłam gotować sobie kisiel i dodawać do niego siemię lniane. We wrzątku dość rzadkiego kisielu ładnie pęcznieje i tak sobie popijam. Nie czuć żadnego dziwnego smaku, a od paru dni widzę wyraźną poprawę. Wróciłam do starego rytmu posiedzeń. Tak, że polecam ten sposób.

  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 7 listopada 2016, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mam zaparc a hemoroidy wrocily ;-)

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Izieth Autorytet
    Postów: 925 763

    Wysłany: 8 listopada 2016, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety na początku ciąży nie byłam świadoma czym mogą skończyć się zaparcia :/ Niby zdrowo się odżywiałam, ale bywało ciężko, co dla mnie też było nowością, bo nigdy z wypróżnianiem nie miałam problemu i nie wiedziałam co to są hemoroidy.

    Teraz jestem mądrzejsza i jeśli jeszcze kiedyś dane mi będzie być w ciąży, to od początku będę działała w kierunku uniknięcia zaparć.

    Teraz jem na czczo suszone śliwki, do jogurtu dodaję błonnik, oczywiście razowe pieczywo i kiszonki też są codziennością, a jeśli mimo to jest jakiś mały zastój, to stosuję czopki glicerolowe. Dużo słyszałam o zaletach picia siemienia lnianego, ale jakoś nie mogę się przemóc ;) Musiałabym spróbować :)

    zem3anlif9kas3et.png
    zem3df9h3sl7c67r.png
    Mój aniołek Lenka [*] 13.08.2015 (13tc)
  • Ryba1985 Koleżanka
    Postów: 95 12

    Wysłany: 23 grudnia 2016, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ze względu na przymus leżenie (ciąża zagrożona) i anemię (suplementacja żelaza), nie mogłam uniknąć zaparć, które doprowadziły do hemoroidów. Niektórym kobietom przypadłość ta ujawnia się i bez zaparć.
    Dotychczas stosowałam Neo-Fitoroid (maść dla kobiet w ciąży, ziołowa, bezpieczna), potem zużyłam 2 opakowania czopków Procto-Glyvenol + maść (oba produkty mogą stosować kobiety w ciąży). Teraz ginekolog przepisał mi czopki Hemorol - na ulotce przeczytałam, że niewskazane kobietom w ciąży. W między czasie stosowałam liście aloesu, które jedynie łagodziły ból.
    Żadne z powyższych nie zlikwidowało problemu wypadających hemoroidów, więc chyba nie pozostaje mi nic innego jak radzić sobie z bólem i czekać na poród aż same znikną.

    85999n73ze96h91v.png
  • marlon Autorytet
    Postów: 423 615

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 04:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ryba, spróbuj nasiadówke z nadmanganianu potasu na przemian z nasiadówką z kory dębu.
    Mi bardzo pomogło po porodzie, a już było cienko. Każde wypróżnienie boleśniejsze niż SN, a po tygodniu nasiadówek jak ręką odjął.

    atdci09kteyfwsql.png
    4b9ah00cplkhwdqn.png
  • Wredotka Autorytet
    Postów: 698 697

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mnie niestety hemoroidy nie zniknęły po porodzie. Ale Wam tego życzę ;) W każdym razie pomógł mi sztyft Criorectum - można stosować w ciąży i podczas kp także gorąco polecam! Używam teraz o czasu do czasu i ani śladu.

    0d1y0dw4yn6q5nuq.pngmhsv9vvjs7exhbly.png
    lprkg7rfsh1vaeeq.png
  • ksica24 Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 1 lutego 2017, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety u mnie podobnie, ale przynajmniej po porodzie można je skutecznie leczyć, tyle że zapobieganie zaparciom jest równie ważne bo wrócą, u mnie jak nie działają domowe metody piję dicopeg 10g i po problemie

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ